Recenzja Avast Secureline VPN: kompletny przewodnik dla początkujących

Recenzja Avast VPN

W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie online potrzebujesz VPN, aby ukryć swoją tożsamość przed hakerami i szpiegowskim spojrzeniem dostawcy usług internetowych. Korzystanie z VPN to bezpieczny sposób przeglądania Internetu; bez tego komputer ryzykuje atakiem ze strony przestępców internetowych.

Avast jest dobrze znany ze swojego bezpłatnego oprogramowania antywirusowego, które przeciętnie chroni Twój komputer przed złośliwym oprogramowaniem i wirusami. Firma niedawno przejęła jedną z wiodących na świecie firm VPN, „HideMyAss!” W rezultacie nie minęło dużo czasu, zanim Avast zdecydował się wprowadzić swój produkt VPN, oparty na sprawdzonej technologii HideMyAss! systemy.

Avast Secureline to solidny produkt VPN o uznanej nazwie. Jeśli potrzebujesz taniej sieci VPN zapewniającej solidną wydajność, Avast SecureLine to dobra opcja do rozważenia w celu ochrony podczas surfowania w Internecie.

Recenzja Avast VPN

Zazwyczaj dostawcy VPN obiecują światu, a potem nie dostarczają, a prędkość pobierania jest najważniejszą wadą prowadzenia sieci. Jak więc wypada oferta Avast? Zdecydowaliśmy się rozpakować Avast SecureLine VPN, aby dokładniej zapoznać się z tym, co może Ci zaoferować to oprogramowanie.

Odwiedź Avast Secureline

Avast VPN w skrócie

Firma Avast
Jurysdykcja Republika Czeska
Lokalizacje

34 kraje
Bezpłatna wersja próbna

tak
Pliki dziennika

Nie
Torrentowanie tak
Streaming tak

Opcje cenowe i plany Avast SecureLine

Przejdźmy od razu do kwestii związanych z pieniędzmi, a następnie pod koniec tej recenzji możesz dokonać oceny, czy zakup Avast SecureLine jest wart ciężko zarobionych pieniędzy.

Każdy inny dostawca VPN pobiera stałą opłatę za swoją usługę subskrypcji, niezależnie od używanego urządzenia. Dostawcy ci zazwyczaj oferują miesięczne, kwartalne lub roczne plany z ruchomą skalą rabatów, jeśli zarejestrujesz się w celu zawarcia długoterminowych umów.

Jednak Avast przyjął inne podejście do SecureLine, oferując oprogramowanie w cenach zależnych od rodzaju i liczby urządzeń, z których będziesz korzystać z VPN. Standardowy model cenowy wygląda następująco;

 • Najkorzystniejszy pakiet oferowany dla SecureLine to 79,99 USD rocznie za dostęp do 5 urządzeń. (6,67 USD miesięcznie lub 16 USD rocznie za każde urządzenie objęte planem.
 • Dostęp do Avast SecureLine dla komputerów Mac lub PC wynosi 59,99 USD rocznie. (5 USD miesięcznie za dostęp do jednego komputera).
 • Dostęp do SecureLine dla urządzeń iPhone lub Android kosztuje 19,99 USD rocznie. (1,67 USD miesięcznie za dostęp do jednego urządzenia).

Jeśli wahasz się przed wydaniem pieniędzy na niesprawdzony produkt, proponujemy zapoznać się z bezpłatną 7-dniową wersją próbną oprogramowania „bez zobowiązań”. W przeciwieństwie do innych dostawców nie musisz podawać danych karty kredytowej, aby uzyskać dostęp do VPN.

Cennik Avast

Jeśli zdecydujesz się wejść na pokład z Avast Secureline, możesz zapłacić za pomocą karty Visa, MasterCard i PayPal. Nie ma opcji płatności kryptowalutą lub alternatywnymi systemami płatności, takimi jak Perfect Money.

Biorąc pod uwagę, że ten program ma bardzo niewiele funkcji i średnią wydajność, jesteśmy zaskoczeni, widząc, że Avast wycenia swój produkt podobnie jak inne VPN oferowane przez Private Internet Access i NordVPN. Jeśli chodzi o koszt i funkcjonalność, wydaje się, że Avast nie ma w tym przypadku zwycięskiej kombinacji.

Polityka zwrotów

Jeśli przejrzysz drobny druk, zauważysz, że Avast oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy za swój produkt. Jednak bliższa analiza warunków obietnicy ujawnia luki, o których należy pamiętać przed zakupem VPN.

Avast ma klauzulę w swoim T&„C”, które stwierdza, że ​​kwota zwrotu jest uzależniona od korzystania z programu w ciągu 30 dni. Jeśli połączysz się więcej niż 100 razy lub prześlesz lub pobierzesz więcej niż 10 GB danych przez VPN, utracisz gwarancję zwrotu pieniędzy.

Jeśli intensywnie korzystasz z przepustowości, możesz rozważyć te informacje przed rozpoczęciem okresu próbnego.

Prywatność & Logowanie

Prywatność jest głównym zmartwieniem wielu osób przy zakupie VPN i to jest powód, dla którego właśnie oni patrzą na VPN. Patrząc na funkcje bezpieczeństwa i prywatności oprogramowania, stwierdziliśmy, że nie ma wyłącznika awaryjnego, kontroli nad ustawieniami protokołu ani dostosowywanej technologii ochrony przed wyciekami.

Jednak Avast obsługuje wysoce bezpieczny i wielokrotnie nagradzany protokół OpenVPN, który działa na AES-256-CBC, dzięki czemu jest bardzo niezawodny, jeśli chodzi o ochronę prywatności. Chociaż brak funkcji może wydawać się rozczarowujący, nie jest tak niszczycielski, jak się wydaje. Avast obejmuje podstawy dzięki SecureLine, zapobiegając wyciekom WebRTC i DNS, które mogą dać hakerom lub wścibskim oczom wskazówki dotyczące naszych eskapad online.

Avast VPN Privacy

Jeśli chodzi o rejestrowanie, Avast twierdzi, że nie rejestrują historii przeglądania, nie przechowują szczegółów żadnych odwiedzanych witryn ani nie monitorują żadnej Twojej aktywności. Jednak dalsze czytanie dokumentu pozwala odkryć następujące zasady dotyczące rejestrowania sesji.

„Będziemy przechowywać znacznik czasu i I.P. adres, kiedy łączysz się i rozłączasz z naszą usługą VPN, ilość przesyłanych danych (wysyłanie i pobieranie) podczas Twojej sesji wraz z I.P. adres indywidualnego serwera VPN, z którego korzystasz. ”- cytowany bezpośrednio ze źródła.

Chociaż ten stan może nie mieć dla Ciebie znaczenia, jeśli oglądasz filmy z YouTube i surfujesz po swoich ulubionych blogach, jest to problem, jeśli pobierasz torrenty. Każdy, kto zajrzy do I.P. osób pobierających torrenty, może skończyć z połączeniem Twojej aktywności z powrotem z kontem Avast SecureLine.

Poruszanie się po SecureLine

Byliśmy mile zaskoczeni, gdy Avast nie poprosił nas o podanie danych karty kredytowej w celu pobrania bezpłatnej wersji próbnej – i nie wymagali też podania adresu e-mail. Okazało się, że oprogramowanie jest łatwe w instalacji i ma doskonały interfejs.

Jest oczywiste, że firma Avast zaprojektowała swoje oprogramowanie z myślą o nowicjuszach. Przy pierwszym uruchomieniu oprogramowania system wyświetla monit za pomocą strzałek, aby przyzwyczaić się do łączenia i przełączania serwerów. System udostępnia również napisy informujące o każdej funkcji tej funkcji i sposobie jej używania.

Funkcje Avast

SecureLine wyświetla powiadomienia informujące o nawiązaniu połączenia i przejściu do trybu offline. Chociaż jest to niezbędne narzędzie pomagające ludziom zrozumieć, czy są chronione, czy nie, byliśmy dość zirytowani, gdy okazało się, że oprogramowanie nie wysyła powiadomień przez system Windows, ale raczej przez swoje niezależne wyskakujące okienko.

Kiedy pojawi się powiadomienie i jesteś w trakcie innego zadania, takiego jak pisanie listy zakupów na notatniku, nie będziesz mógł kontynuować pisania, dopóki nie zaznaczysz pola zachęty w powiadomieniu – nie możemy wystarczy powiedzieć, jak irytujące jest to dla naszej produktywności. Na szczęście istnieje ustawienie, które pozwala wyłączyć powiadomienia, ale wtedy nie wiesz, czy klient działa, czy offline.

Selektor lokalizacji dla SecureLine umożliwia przełączanie się między lokalizacjami serwerów poprzez filtrowanie według kontynentu – co jest przydatną funkcją. Jednak nie ma żadnych wskazówek dotyczących czasu pingowania lub obciążenia serwera, które pomogłyby w wyborze najlepszej lokalizacji serwera. SecureLine nie ma również funkcji przyspieszania procesu ponownego łączenia się z serwerami.

Podobnie wygląda sytuacja z ustawieniami SecureLine. Cieszymy się z automatycznej łączności podczas uzyskiwania dostępu do niezabezpieczonych sieci Wi-Fi, ale nie ma nic innego w ofercie. Nie masz możliwości modyfikowania ani zmiany protokołu z OpenVPN, a także wyłącznika awaryjnego i ustawień DNS.

Również taca dostępowa SecureLine pozostawia wiele do życzenia, bez możliwości szybkiej zmiany między serwerami bez otwierania klienta. Jeśli chcesz użyć innego serwera niż opcja domyślna, musisz otworzyć klienta i kliknąć kilka razy, aby przejść do innej lokalizacji.

Wydajność

Niektórzy dostawcy VPN oferują swoje produkty tylko do użytku na PC. lub produkty Mac. Jednak dzięki Avast SecureLine zyskujesz również ochronę swojego iPada i telefonu. SecureLine jest dostępny na urządzenia z systemem Android oraz iPhone lub iPad.

Kiedy zdecydowaliśmy się wypróbować aplikację na Androida, okazało się, że ma ona prawie taki sam interfejs jak klient stacjonarny, bez dodatkowych funkcji. W aplikacji nie ma również opcji filtrowania lokalizacji serwerów według kontynentu i nie ma aktualnej listy serwerów, aby przyspieszyć ponowne połączenia.

Jedną z funkcji, które nam się podobały, był sposób, w jaki oprogramowanie łączy się z serwerem VPN za każdym razem, gdy wykryje jakąkolwiek inną sieć poza określoną przez Ciebie bezpieczną listą, nawet jeśli używasz urządzenia mobilnego.

Ogólnie oprogramowanie działa i chroni Cię podczas przeglądania, ale brakuje mu żadnych dodatkowych funkcji dostępnych w przypadku innych klientów, które kosztują tyle samo pieniędzy.

Wydajność Avast Secureline

Avast SecureLine nie ma plików konfiguracyjnych OpenVPN dostępnych dla swoich użytkowników, co oznacza, że ​​będziesz musiał przeprowadzić ręczne testy wydajności, aby sprawdzić szybkość połączenia. Użyliśmy SpeedTest.net i Fast.com, aby sprawdzić nasze informacje o łączności.

Okazało się, że prędkości pobierania w Wielkiej Brytanii są najbardziej wydajną grupą serwerów w ofercie SecureLine. Nasze testy pokazują prędkości w zakresie 50-60 Mb / s na naszej linii 75 Mb / s. Korzystanie z innych lokalizacji serwerów w całej Europie w Niemczech, Holandii, Francji i Szwecji daje podobne wyniki pod względem szybkości pobierania i współczynników ping.

Prędkości w Stanach Zjednoczonych spełniły nasze oczekiwania, przy średnich prędkościach od 35 Mb / s na zachodnim wybrzeżu, a wschodnie wybrzeże zbliżało się z większymi prędkościami od 50 do 55 Mb / s. Okazało się, że wszystkie inne europejskie lokalizacje serwerów generowały niepożądane prędkości w zakresie od 10 do 25 Mb / s, a Polska oferowała kiepskie 13 Mb / s.

Prędkość

Jednak wejście na rynek międzynarodowy daje interesujące wyniki, gdzie Malezja zwraca śmieszne 1,3 Mb / s, podczas gdy Australia oferowała prędkości od 25 do 40 Mb / s.

Ogólnie rzecz biorąc, musimy powiedzieć, że jesteśmy pod wrażeniem prędkości pobierania oferowanych przez oprogramowanie SecureLine. Chociaż brakuje mu funkcji, dodatków, dzwonków i gwizdków, oprogramowanie wykonuje swoje zadanie i nie zmniejsza szybkości przeglądania, chyba że korzystasz z kilku lokalizacji poza USA lub Europą.

Niektóre wady, które znaleźliśmy

Każdy program ma swoje zalety i wady, a SecureLine nie jest inny. Istnieje kilka wad korzystania z tego oprogramowania; oto, co nam się nie podobało w Avast SecureLine.

Brak czatu pomocy

Uważamy to za największą wadę strategii posprzedażowej SecureLine. Nie ma bezpośredniej linii wsparcia, na której można porozmawiać z konsultantem wsparcia na żywo. Prawie każdy inny dostawca VPN, któremu przyjrzeliśmy się, oferował swoim klientom tę podstawową funkcjonalność.

Na szczęście Avast ma forum z dedykowanymi moderatorami, którzy są zawsze pod telefonem, aby odpowiedzieć na Twoje pytania. Opublikuj swój problem z SecureLine na odpowiednim forum, a prawdopodobnie w ciągu kilku godzin uzyskasz odpowiedź na swój problem.

Brak funkcji

Narzekaliśmy na ten problem przez cały czas trwania tej recenzji, ale uważamy, że Avast musi popracować nad tym, aby ulepszyć produkt. Wystarczy kilka poprawek, aby ta sieć VPN była jedną z najlepszych dostępnych na rynku.

Powiadomienia i brak przyjaznego dla użytkownika połączenia z serwerem to nasze główne problemy z tym oprogramowaniem, a brak kontroli również nas irytuje.

Naprawdę chcielibyśmy, aby Avast dodał inne funkcje do tej sieci VPN. Przekierowanie portów, przełączniki awaryjne i blokowanie reklam znacznie zwiększą wartość i atrakcyjność SecureLine. Jeśli potrzebujesz podstawowej ochrony, a kontrola nie stanowi dla Ciebie problemu, Avast jest idealną siecią VPN. Jeśli jednak potrzebujesz kontroli nad swoimi ustawieniami, prawdopodobnie lepiej będzie, jeśli wybierzesz się z innym dostawcą usług.

Brak obsługi routera

Lubimy konfigurować naszą VPN na routerze. Przyjmując tę ​​strategię VPN, chronisz każde urządzenie, które łączy się z Twoją siecią Wi-Fi w domu lub w biurze. Jednak SecureLine nie oferuje tej funkcji i jest jasne, że zamierza SecureLine być niezależną siecią VPN dla urządzeń stacjonarnych i mobilnych..

Brak tej funkcji nie jest w żadnym wypadku przełomem, ale jest to funkcja, która znacznie poprawiłaby nasze wrażenie na temat oprogramowania, gdyby było dostępne.

Liczba lokalizacji serwerów

Avast utrzymuje serwery w 34 krajach na całym świecie. Jednak zróżnicowane geograficznie lokalizacje serwerów nie oferują użytkownikowi zbyt wiele możliwości wyboru serwera lub kraju. Chociaż nie jest to złe, nie jest też wybitne i jesteśmy zaskoczeni, że Avast może utrzymać tak przyzwoity poziom łączności i szybkości pobierania, biorąc pod uwagę ich brak serwerów.

Dlatego, jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych Wielkiej Brytanii, uważamy, że SecureLine zaspokoi Twoje potrzeby. Jeśli jednak mieszkasz poza tymi krajami lub często podróżujesz do innych regionów świata, Twoja prędkość może znacznie spaść.

Lokalizacje

Zaszyfrowane & Bezpieczne

Avast SecureLine obsługuje szyfrowanie OpenVPN AES-256. Ten poziom szyfrowania jest uważany za wojskowy, a Avast oferuje użytkownikom dwa protokoły: IPSec i OpenVPN. 256 to wiodący poziom szyfrowania, któremu ufają rządy i firmy na całym świecie.

Avast SecureLine oferuje również ochronę przed wyciekiem DNS dla swoich klientów. Ta funkcja zapobiega wyciekom twoich danych osobowych z sieci do domeny publicznej, gdzie hakerzy mogą uzyskać dostęp do twoich danych.

Torrentowanie jest dozwolone

W przeciwieństwie do wielu innych dostawców VPN, Avast SecureLine umożliwia pobieranie torrentów. Zgodnie z informacjami zawartymi w warunkach, Avast oświadcza, że ​​umożliwia łączność peer-to-peer za pośrednictwem lokalizacji serwerów wymienionych poniżej.

 • Frankfurt, Niemcy
 • Praga, Republika Czeska
 • Amsterdam, Holandia
 • Nowy Jork, Nowy Jork
 • Seattle, Waszyngton
 • Miami, Floryda
 • Paryż, Francja
 • Londyn, Wielka Brytania

SecureLine Netflix & Obsługa przesyłania strumieniowego

Warunki korzystania z usługi Avast VPN stanowią, że obsługuje ona tylko 4 serwery „zoptymalizowane pod kątem przesyłania strumieniowego”. W rezultacie możesz oglądać treści przesyłane strumieniowo tylko na ich terenie w Wielkiej Brytanii, Miami, Nowym Jorku i „Gotham City”.

Postanowiliśmy przetestować SecureLine i spróbować oglądać treści z blokadami geograficznymi na naszych ulubionych platformach. Zaczynając od uzyskania dostępu do amerykańskiego serwisu YouTube, byliśmy zaskoczeni, że usługa ta oferowała pełną funkcjonalność tylko za pośrednictwem serwera w Nowym Jorku i nie mieliśmy problemu ze strumieniowym przesyłaniem klipów z YouTube.

Streaming

Pozostaliśmy zalogowani na serwerze w Nowym Jorku i próbowaliśmy uzyskać dostęp do Netflix. Nie napotkaliśmy żadnych problemów ze strumieniowym przesyłaniem treści z serwisu Netflix, co może budzić obawy niektórych dostawców, ponieważ Netflix często blokuje nowe I.P.

Obsługa klienta

Jeśli to jedna rzecz, której Avast nie radzi sobie zbyt dobrze, prowadzi dział pomocy technicznej dla swoich klientów. Witryna pomocy technicznej Avast jest niezbędnym źródłem informacji na temat bezpieczeństwa i prywatności w Internecie. Witryna zawiera wiele poradników dotyczących rozwiązywania problemów, a także artykułów i przewodników dotyczących konfiguracji i użytkowania.

Jednak większość informacji pomocy technicznej w witrynie dotyczy innych produktów Avast, a dostępne są tylko podstawowe informacje o SecureLine. Uważamy, że może to wynikać z tego, że SecureLine jest nowy i nadal opracowuje produkt – lub może nie ma wystarczającej ilości materiału, aby poświęcić całą sekcję SecureLine.

Avast oferuje tylko 15 artykułów na SecureLine, w trzech kategoriach – zakup i subskrypcja, podstawowe użytkowanie i problemy techniczne. Wiele z tych artykułów zawiera informacje niezwiązane z korzystaniem z SecureLine, takie jak tworzenie konta lub zgodność z RODO. Witryna oferuje przydatny segment FAQ z tematami związanymi z obsługą SecureLine.

Jeśli nie możesz znaleźć tego, czego szukasz w witrynie, możesz wypełnić zgłoszenie do pomocy technicznej, a ktoś z zespołu wsparcia skontaktuje się z Tobą w ciągu 48 godzin. Alternatywnie możesz odwiedzić forum bezpieczeństwa Avast w sekcji SecureLine. Większość tych wątków zawiera przydatne informacje, które mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów.

W oprogramowaniu próbnym nie znaleziono adware ani złośliwego oprogramowania

Jesteśmy pewni, że miałeś już doświadczenie w pobieraniu bezpłatnego pakietu oprogramowania, który zakończył się instalacją złośliwego oprogramowania na Twoim komputerze. Wiele bezpłatnych ofert firm to nic innego jak narzędzia do zbierania danych zaprojektowane w celu przechwycenia przeglądarki i przekierowania nawigacji.

Nie możemy znieść tego typu ofert oprogramowania i dlatego uruchomiliśmy SecureLine przez VirusTotal.com, aby sprawdzić, czy nie ma złośliwego kodu, zanim wykonamy instalację na komputerze pour i urządzeniach mobilnych..

VPN ma chronić Cię przed pobieraniem złośliwych plików, a nie instalować ich na komputerze. Na szczęście Avast SecureLine nie zawiera ukrytego złośliwego oprogramowania ani kodu adware, które moglibyśmy znaleźć w naszych wynikach wyszukiwania.

Podsumowanie – werdykt

Po wyczerpującym przetestowaniu i przejrzeniu Avast SecureLine dochodzimy do wniosków dotyczących tego oprogramowania. Zanim przedstawimy Ci nasz werdykt, chcemy krótko przyjrzeć się zaletom i wadom tej sieci VPN.

Plusy

 • SecureLine oferuje łatwą w użyciu usługę.
 • Łatwa konfiguracja, nawigacja i użytkowanie.
 • Doskonała wydajność w porównaniu do innych konkurencyjnych produktów.
 • Tania licencja dla osób posiadających jedno urządzenie.
 • Godny zaufania dostawca – Avast Free Antivirus jest dobrze znany jako jedno z najlepszych bezpłatnych programów antywirusowych na komputer stacjonarny, laptop lub telefon

Cons

 • Minimalne funkcje.
 • Działa tylko z oficjalnymi aplikacjami.
 • Ograniczony dostęp do pomocy.

Chcielibyśmy zobaczyć więcej funkcji dodanych do SecureLine, zanim przekażemy pieniądze za subskrypcję. Jeśli jednak szukasz VPN i bardziej zależy Ci na funkcjonalności niż funkcjach, uważamy, że Avast SecureLine będzie dla Ciebie odpowiedni.

Dostępne są inne opcje i uważamy, że warto poświęcić chwilę, aby sprawdzić, co oferują inni konkurenci, zanim zdecydujesz się na zakup Avast SecureLine. Jeśli jednak masz tylko jedną kartę pocztową lub laptop, warto rozważyć skorzystanie z Avast SecureLine ze względu na oferowane oszczędności.

Szybkość i łączność oprogramowania jest znakomita w porównaniu z innymi operatorami VPN, ale brak funkcji może zniechęcić niektórych. Jeśli więc szukasz podstawowej, ale szybkiej łączności, warto przyjrzeć się Avast Secureline.

Odwiedź Avast Secureline

Avast Secureline

src = “~ images \ avast-secureline-vpn-review-complete-beginners-guide.gif”

alt = “Avast Secureline Review”

class = “foto-wrapup wppr-product-image” /> 8.2

Łatwość użycia

8.0 / 10

Reputacja

8.0 / 10

Cena £

8.0 / 10

Bezpieczeństwo

8.0 / 10

Prędkość

9,0 / 10

Plusy

 • Godny zaufania dostawca
 • Łatwe ustawienie
 • Niskie opłaty
 • Doskonała wydajność
 • Szybkie prędkości

Cons

 • Minimalne funkcje
 • Tylko oficjalne aplikacje

Odwiedzić {"@kontekst":"http: \ / \ / schema.org \ /","@rodzaj":"Produkt","Nazwa":"Avast Secureline","wizerunek":"https: \ / \ / blockonomi-9fcd.kxcdn.com \ / wp-content \ / uploads \ / 2019 \ / 05 \ /avast-secureline-review.gif","opis":"W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie online potrzebujesz VPN, aby ukryć swoją tożsamość przed hakerami i szpiegowskim spojrzeniem dostawcy usług internetowych. Korzystanie z VPN to bezpieczny sposób przeglądania Internetu; bez tego komputer ryzykuje atakiem ze strony przestępców internetowych. Avast jest dobrze znany ze swojego bezpłatnego oprogramowania antywirusowego, które obsługuje rozszerzenie…","oferuje": {"@rodzaj":"Oferta","Cena £":"0,00","priceCurrency":"$","sprzedawca": {"@rodzaj":"Osoba","Nazwa":"Oliver Dale"}},"przejrzeć": {"@rodzaj":"Przejrzeć","recenzjaRating": {"@rodzaj":"Ocena","najlepsza ocena":"10","najgorsza ocena":"0","ratingValue":"8.20"},"Nazwa":"Avast Secureline","reviewBody":"W dzisiejszym dynamicznym świecie online potrzebujesz sieci VPN, aby ukryć swoją tożsamość przed hakerami i szpiegowskim spojrzeniem dostawcy usług internetowych. Korzystanie z VPN to bezpieczny sposób przeglądania Internetu; bez niego komputer ryzykuje atakiem ze strony przestępców internetowych. \ r \ n \ r \ nAvast jest dobrze znany ze swojego bezpłatnego oprogramowania antywirusowego, które przeciętnie chroni komputer przed złośliwym oprogramowaniem i wirusami. Firma niedawno przejęła jedną z wiodących na świecie firm VPN, \"HideMyAss! \" W rezultacie, wkrótce Avast zdecydował się wprowadzić swój produkt VPN, oparty na sprawdzonej technologii HideMyAss! systemy. \ r \ n \ r \ nAvast Secureline to solidny produkt VPN o uznanej nazwie. Jeśli potrzebujesz taniej sieci VPN zapewniającej solidną wydajność, Avast SecureLine jest dobrym rozwiązaniem do ochrony podczas surfowania w Internecie. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nTypowo, Dostawcy VPN obiecują światu, a potem nie dostarczają, a prędkość pobierania jest najważniejszą wadą prowadzenia sieci, więc jak wypada oferta Avast? Postanowiliśmy rozpakować Avast SecureLine VPN, aby dokładniej zapoznać się z możliwościami tego oprogramowania. \ R \ nOdwiedź Avast Secureline \ r \ n \ r \ nAvast VPN w skrócie \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nFirma \ r \ nAvast \ r \ n \ r \ n \ r \ nJurysdykcja \ r \ nRepublika Czeska \ r \ n \ r \ n \ r \ nLokalizacje \ r \ n \ r \ n34 Kraje \ r \ n \ r \ n \ r \ nDarmowa wersja próbna \ r \ n \ r \ nTak \ r \ n \ r \ n \ r \ nPliki dziennika \ r \ n \ r \ nNie \ r \ n \ r \ n \ r \ nTorrenting \ r \ nTak \ r \ n \ r \ n \ r \ nStreaming \ r \ nTak \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nPrzejdź do opcji cenowych i planów SecureLine \ r \ nZapraszamy od razu po stronie pieniędzy, a pod koniec tej recenzji możesz dokonać oceny, aby ustalić, czy zakup Avast SecureLine jest wart Twoich ciężko zarobionych pieniędzy. \ r \ n \ r \ nOpłaty każdego innego dostawcy VPN zryczałtowana opłata za usługę subskrypcji, niezależnie od używanego urządzenia. Dostawcy ci zazwyczaj oferują plany miesięczne, kwartalne lub roczne, z ruchomą skalą rabatów, jeśli zarejestrujesz się w celu zawarcia umów długoterminowych. \ R \ n \ r \ nJednak firma Avast zastosowała inne podejście do SecureLine, oferując oprogramowanie po cenie punkty w zależności od rodzaju i liczby urządzeń, z których będziesz korzystać z VPN. Standardowy model cenowy wygląda następująco: \ r \ n \ r \ n \ tNajlepszy pakiet oferowany dla SecureLine to 79,99 USD rocznie za dostęp do 5 urządzeń. (6,67 USD miesięcznie lub 16 USD rocznie za każde urządzenie objęte planem. \ R \ n \ tDostęp do Avast SecureLine na komputery Mac lub PC kosztuje 59,99 USD rocznie. (5 USD miesięcznie za dostęp do jednego komputera). \ R \ n \ tDostęp do SecureLine na iPhone’a lub urządzenia z Androidem kosztuje 19,99 USD rocznie (1,67 USD miesięcznie za dostęp do jednego urządzenia). \ r \ n \ r \ nJeśli wahasz się przed wydaniem pieniędzy na niesprawdzony produkt, sugerujemy zajrzyj do wolnego \"bez zobowiązań \" 7-dniowa wersja próbna oprogramowania. W przeciwieństwie do innych dostawców nie musisz podawać danych karty kredytowej, aby uzyskać dostęp do VPN. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nJeśli zdecydujesz się na skorzystanie z Avast Secureline, można płacić kartą Visa, MasterCard i PayPal. Nie ma opcji płatności za pomocą kryptowaluty lub alternatywnych systemów płatności, takich jak Perfect Money. \ R \ n \ r \ n Biorąc pod uwagę, że ten program ma bardzo mało funkcji i średnią wydajność, jesteśmy zaskoczeni, widząc, że Avast wycenia swój produkt podobnie jak inne VPN w ofercie Private Internet Access i NordVPN. Jeśli chodzi o koszt i funkcjonalność, wydaje się, że Avast nie ma w tym przypadku zwycięskiej kombinacji. \ R \ nZasady zwrotu kosztów \ r \ nJeśli przejrzysz drobny druk, zauważysz, że Avast oferuje 30- jednodniowa gwarancja zwrotu pieniędzy za ich produkt. Jednak bliższa analiza warunków obietnicy ujawnia luki, o których musisz wiedzieć przed zakupem VPN. \ R \ n \ r \ nAvast ma klauzulę w swoim T&C’s, który stwierdza, że ​​kwota zwrotu zależy od korzystania z programu przez 30 dni. Jeśli połączysz się więcej niż 100 razy lub prześlesz lub pobierzesz więcej niż 10 GB danych przez VPN, utracisz gwarancję zwrotu pieniędzy. \ R \ n \ r \ nJeśli korzystasz z dużej przepustowości, możesz chcę wziąć pod uwagę te informacje przed rozpoczęciem okresu próbnego. \ r \ nPrywatność & Rejestrowanie \ r \ nPrywatność jest głównym zmartwieniem wielu osób przy zakupie VPN i to jest powód, dla którego w pierwszej kolejności patrzą na VPN. Przyglądając się funkcjom bezpieczeństwa i prywatności oprogramowania, okazuje się, że nie ma wyłącznika awaryjnego, kontroli nad ustawieniami protokołu ani dostosowywanej technologii ochrony przed wyciekiem. \ R \ n \ r \ nJednak Avast obsługuje wysoce bezpieczny i wielokrotnie nagradzany protokół OpenVPN, który działa na AES-256-CBC, dzięki czemu jest bardzo niezawodny, jeśli chodzi o ochronę Twojej prywatności. Chociaż brak funkcji może wydawać się rozczarowujący, nie jest tak niszczycielski, jak się wydaje. Avast obejmuje podstawy za pomocą SecureLine, zapobiegając wyciekom WebRTC i DNS, które mogą dać hakerom lub wścibskim oczom wskazówki dotyczące naszych eskapad online. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nJeśli chodzi o rejestrowanie, Avast twierdzi, że nie rejestrują Twojej historii przeglądania, nie przechowują szczegółów żadnych odwiedzanych przez Ciebie witryn ani nie monitorują Twojej aktywności. Jednak dalsze czytanie dokumentu odkrywa następujące zasady dotyczące rejestrowania sesji. \ R \ n \ r \ n „Będziemy przechowywać znacznik czasu i numer IP. adres, kiedy łączysz się i rozłączasz z naszą usługą VPN, ilość przesyłanych danych (wysyłanie i pobieranie) podczas Twojej sesji wraz z I.P. adres indywidualnego serwera VPN, z którego korzystasz ”. \ u2013 cytowany bezpośrednio ze źródła. \ r \ n \ r \ nChociaż ten warunek może nie mieć dla Ciebie znaczenia, jeśli tylko oglądasz filmy z YouTube i surfujesz po ulubionych blogach, jest to problem, jeśli pobierasz torrenty. Każdy, kto zajrzy do adresów IP osób pobierających torrenty, może skończyć z połączeniem Twojej aktywności z powrotem z Twoim kontem Avast SecureLine. \ R \ nNawigacja w SecureLine \ r \ nByliśmy mile zaskoczeni, gdy Avast nie poprosił nas o podanie danych karty kredytowej pobrać bezpłatną wersję próbną \ u2013 i nie potrzebowali też adresu e-mail. Okazało się, że oprogramowanie jest łatwe do zainstalowania i ma doskonały interfejs. \ R \ n \ r \ nJest oczywiste, że firma Avast zaprojektowała swoje oprogramowanie z myślą o nowicjuszach. Przy pierwszym uruchomieniu oprogramowania system wyświetla monit za pomocą strzałek, aby przyzwyczaić się do łączenia i zmiany serwerów. System udostępnia również napisy informujące o każdej funkcji tej funkcji i sposobie jej używania. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nSecureLine wyświetla powiadomienia, aby poinformować Cię, kiedy się łączy i czy się uda offline. Chociaż jest to niezbędne narzędzie pomagające ludziom zrozumieć, czy są chronione, czy nie, byliśmy dość zirytowani, gdy okazało się, że oprogramowanie nie wysyła powiadomień przez system Windows, ale przez swoje niezależne wyskakujące okienko. \ R \ n \ r \ nKiedy pojawi się powiadomienie i jesteś w trakcie innego zadania, takiego jak pisanie listy zakupów na notatniku, nie będziesz mógł kontynuować pisania, dopóki nie zaznaczysz pola zachęty w powiadomieniu \ u2013 możemy ‘ Wystarczy powiedzieć, jak irytujące jest to dla naszej produktywności. Na szczęście istnieje ustawienie, które pozwala wyłączyć powiadomienia, ale wtedy nie będziesz wiedział, czy klient działa, czy offline. \ R \ n \ r \ n Selektor lokalizacji dla SecureLine umożliwia przełączanie się między lokalizacjami serwerów przez filtrowanie według kontynentu \ u2013 co jest przydatną funkcją. Jednak nie ma żadnych wskazówek dotyczących czasu pingowania lub obciążenia serwera, które pomogłyby w wyborze najlepszej lokalizacji serwera. SecureLine nie ma również funkcji przyspieszania procesu ponownego łączenia się z serwerami. \ R \ n \ r \ nUstawienia SecureLine również dają podobny efekt. Cieszymy się z automatycznej łączności, gdy uzyskujesz dostęp do niezabezpieczonych sieci Wi-Fi, ale nie ma w ofercie nic innego. Nie masz możliwości dostrojenia lub zmiany protokołu z OpenVPN, a także wyłącznika awaryjnego i ustawień DNS. \ R \ n \ r \ nTacka dostępu SecureLine również pozostawia wiele do życzenia, bez możliwości szybkiej zmiany między serwerami bez otwierania klienta. Jeśli chcesz użyć innego serwera niż opcja domyślna, musisz otworzyć klienta i kliknąć kilka razy, aby przejść do innej lokalizacji. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nNiektórzy dostawcy VPN oferują tylko ich produkty do użytku na PC lub produkty Mac. Jednak dzięki Avast SecureLine zyskujesz również ochronę swojego iPada i telefonu. SecureLine jest dostępny na urządzenia z Androidem i iPhone’y lub iPady. \ R \ n \ r \ nGdy zdecydowaliśmy się wypróbować aplikację na Androida, okazało się, że ma ona taki sam interfejs jak klient stacjonarny, bez dodatkowych funkcji. W aplikacji nie ma również opcji filtrowania lokalizacji serwerów według kontynentu ani listy ostatnich serwerów, która pomogłaby przyspieszyć ponowne połączenia. \ R \ n \ r \ n Jedną z funkcji, które nam się podobały, był sposób, w jaki oprogramowanie łączy się z Serwer VPN za każdym razem, gdy wykryje jakąkolwiek inną sieć poza określoną bezpieczną listą, nawet jeśli używasz urządzenia mobilnego. \ R \ n \ r \ nOgólnie rzecz biorąc, oprogramowanie działa i chroni Cię podczas przeglądania, ale brakuje mu żadnej z dodatkowych funkcje dostępne z innymi klientami, które kosztują tyle samo pieniędzy. \ r \ nAvast Secureline Performance \ r \ nAvast SecureLine nie ma plików konfiguracyjnych OpenVPN dostępnych dla swoich użytkowników, co oznacza, że ​​będziesz musiał przeprowadzić ręczne testy wydajności, aby sprawdzić połączenie prędkości. Użyliśmy SpeedTest.net i Fast.com, aby sprawdzić nasze informacje o połączeniach. \ R \ n \ r \ nOdkryliśmy, że prędkości pobierania w Wielkiej Brytanii są najbardziej wydajną grupą serwerów w ofercie SecureLine. Nasze testy pokazują prędkości w zakresie 50-60 Mb / s na naszej linii 75 Mb / s. Korzystanie z innych lokalizacji serwerów w całej Europie w Niemczech, Holandii, Francji i Szwecji daje podobne wyniki pod względem szybkości pobierania i współczynników pingów. \ R \ n \ r \ nSzybki w Stanach Zjednoczonych spełniły nasze oczekiwania, ze średnią prędkością wynoszącą od 35 Mb / s na zachodnim wybrzeżu, a wschodnie wybrzeże zbliżało się z większą prędkością od 50 do 55 Mb / s. Okazało się, że wszystkie inne europejskie lokalizacje serwerów generowały niepożądane prędkości od 10 do 25 Mb / s, przy czym Polska oferowała kiepskie 13 Mb / s. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nJednak przejście na rynek międzynarodowy daje interesujące wyniki, wraz z powrotem Malezji. śmieszne 1,3 Mb / s, podczas gdy Australia oferowała prędkości od 25 do 40 Mb / s. \ r \ n \ r \ n Ogólnie rzecz biorąc, musimy powiedzieć, że jesteśmy pod wrażeniem prędkości pobierania oferowanych przez oprogramowanie SecureLine. Chociaż brakuje mu funkcji, dodatków, dzwonków i gwizdków, oprogramowanie wykonuje swoje zadanie i nie zmniejsza szybkości przeglądania, chyba że używasz kilku lokalizacji poza USA lub Europą. \ R \ nNiektóre wady, które znaleźliśmy \ r \ nKażdy program ma swoje zalety i wady, a SecureLine nie jest inny. Istnieje kilka wad korzystania z tego oprogramowania; oto, co nam się nie podobało w Avast SecureLine. \ r \ nBrak czatu pomocy \ r \ nOstrzegamy to jako największą wadę strategii posprzedażowej SecureLine. Nie ma bezpośredniej linii wsparcia, na której można porozmawiać z konsultantem wsparcia na żywo. Prawie każdy inny dostawca VPN, któremu przyjrzeliśmy się, oferował swoim klientom tę podstawową funkcjonalność. \ R \ n \ r \ nNa szczęście Avast ma forum z dedykowanymi moderatorami, którzy są zawsze pod telefonem, aby odpowiedzieć na Twoje pytania. Opublikuj swój problem z SecureLine na odpowiednim forum, a prawdopodobnie w ciągu kilku godzin uzyskasz odpowiedź na swój problem. \ R \ nBrak funkcji \ r \ nJęczyliśmy na ten problem przez cały czas trwania tej recenzji, ale jego coś, nad czym Avast naszym zdaniem musi popracować, aby ulepszyć produkt. Wystarczy kilka poprawek, aby uczynić tę sieć VPN jedną z najlepszych dostępnych na rynku. \ R \ n \ r \ nPowiadomienia i brak przyjaznego dla użytkownika połączenia z serwerem są naszymi głównymi problemami związanymi z tym oprogramowaniem, a brak kontrola również irytuje nas. \ r \ n \ r \ nNaprawdę chcielibyśmy, aby Avast dodał inne funkcje do tej sieci VPN. Przekierowanie portów, przełączniki awaryjne i blokowanie reklam znacznie zwiększą wartość i atrakcyjność SecureLine. Jeśli potrzebujesz podstawowej ochrony, a kontrola nie stanowi dla Ciebie problemu, Avast jest idealną siecią VPN. Jeśli jednak potrzebujesz kontroli nad swoimi ustawieniami, prawdopodobnie lepiej będzie, jeśli zamiast tego skorzystasz z usług innego dostawcy. \ R \ nBrak obsługi routera \ r \ nLubimy konfigurować naszą sieć VPN na routerze. Przyjmując tę ​​strategię VPN, chronisz każde urządzenie, które łączy się z Twoją siecią Wi-Fi w domu lub w biurze. Jednak SecureLine nie oferuje tej funkcji i jasne jest, że zamierzają one być niezależną siecią VPN tylko dla urządzeń stacjonarnych i mobilnych. \ R \ n \ r \ nBrak tej funkcji w żadnym wypadku nie jest przełomem, ale jest to funkcja, która znacznie poprawiłaby nasze wrażenie na temat oprogramowania, gdyby było dostępne. \ r \ nLiczba lokalizacji serwerów \ r \ nAvast utrzymuje serwery w 34 krajach na całym świecie. Jednak zróżnicowane geograficznie lokalizacje serwerów nie oferują użytkownikowi zbyt wiele możliwości wyboru serwera lub kraju. Chociaż to nie jest złe, to też nie jest wyjątkowe i jesteśmy zaskoczeni, że Avast może utrzymać tak przyzwoity poziom łączności i szybkości pobierania, biorąc pod uwagę ich brak serwerów. \ R \ n \ r \ nDlatego jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych w Wielkiej Brytanii uważamy, że SecureLine zaspokoi Twoje potrzeby. Jeśli jednak mieszkasz poza tymi krajami lub często podróżujesz do innych regionów świata, Twoja prędkość może znacznie spaść. \ R \ n \ r \ n \ r \ nZaszyfrowane & Secure \ r \ nAvast SecureLine uruchamia szyfrowanie OpenVPN AES-256. Ten poziom szyfrowania jest uważany za wojskowy, a Avast oferuje użytkownikom dwa protokoły, IPSec i OpenVPN. 256 to wiodący poziom szyfrowania, któremu ufają rządy i firmy na całym świecie. \ R \ n \ r \ nAvast SecureLine oferuje również ochronę przed wyciekiem DNS dla swoich klientów. Ta funkcja zapobiega wyciekom danych osobowych z sieci do domeny publicznej, gdzie hakerzy mogą uzyskać dostęp do twoich danych. \ R \ nTorrenting jest dozwolony \ r \ nW przeciwieństwie do wielu innych dostawców VPN, Avast SecureLine umożliwia pobieranie torrentów. Zgodnie z informacjami zawartymi w warunkach, Avast oświadcza, że ​​zezwala na łączność peer-to-peer za pośrednictwem lokalizacji serwerów wymienionych poniżej. \ R \ n \ r \ n \ tFrankfurt, Niemcy \ r \ n \ tPraga, Czechy \ r \ n \ tAmsterdam, Holandia \ r \ n \ tNowy Jork, Nowy Jork \ r \ n \ tSeattle, Waszyngton \ r \ n \ tMiami, Floryda \ r \ n \ tParis, Francja \ r \ n \ tLondyn, Wielka Brytania \ r \ n \ r \ nSecureLine Netflix & Obsługa przesyłania strumieniowego \ r \ nWarunki korzystania z usługi Avast VPN stanowią, że obsługuje on tylko 4 serwery, które są \"zoptymalizowany do przesyłania strumieniowego. \" W rezultacie możesz oglądać treści przesyłane strumieniowo tylko po uzyskaniu dostępu do ich Wielkiej Brytanii, Miami, Nowego Jorku i \"Miasto Gotham.\"\ r \ n \ r \ nZdecydowaliśmy się przetestować SecureLine i spróbować oglądać treści z geoblokadami na naszych ulubionych platformach. Zaczynając od uzyskania dostępu do amerykańskiego YouTube, byliśmy zaskoczeni, że usługa oferuje pełną funkcjonalność tylko za pośrednictwem serwera w Nowym Jorku i nie mieliśmy problemu ze strumieniowym przesyłaniem klipów z YouTube. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nZostaliśmy zalogował się na serwerze w Nowym Jorku i próbował uzyskać dostęp do Netflix. Nie napotkaliśmy żadnych problemów ze strumieniowym przesyłaniem treści z serwisu Netflix, co może budzić obawy niektórych dostawców, ponieważ Netflix często blokuje nowe adresy IP \ r \ nObsługa klienta \ r \ nJeśli Avast nie radzi sobie zbyt dobrze, może to klienci. Witryna pomocy technicznej Avast jest niezbędnym źródłem informacji na temat bezpieczeństwa i prywatności w Internecie. Witryna zawiera wiele poradników dotyczących rozwiązywania problemów, a także artykułów i przewodników dotyczących konfiguracji i użytkowania. \ R \ n \ r \ nJednak większość informacji pomocy technicznej w witrynie dotyczy innych produktów firmy Avast, a dostępne są tylko podstawowe informacje o SecureLine. Uważamy, że może to być spowodowane tym, że SecureLine jest nowy i nadal opracowuje produkt \ u2013 lub może nie ma wystarczającej ilości materiału, aby poświęcić całą sekcję SecureLine. \ R \ n \ r \ nAvast oferuje tylko 15 artykułów w SecureLine, w trzy kategorie – \ u00a0 Zakup i subskrypcja, podstawowe użytkowanie i problemy techniczne. Wiele z tych artykułów zawiera informacje niezwiązane z korzystaniem z SecureLine, takie jak tworzenie konta lub zgodność z RODO. Witryna oferuje przydatny segment często zadawanych pytań z tematami związanymi z obsługą SecureLine. \ R \ n \ r \ nJeśli nie możesz znaleźć w witrynie tego, czego szukasz, możesz wypełnić zgłoszenie do pomocy technicznej i kogoś z pomocy zespół skontaktuje się z Tobą w ciągu 48 godzin. Możesz też odwiedzić forum bezpieczeństwa Avast w sekcji SecureLine. Większość z tych wątków zawiera przydatne informacje, które mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów. \ R \ nW wersji próbnej oprogramowania nie znaleziono żadnego oprogramowania reklamowego ani złośliwego oprogramowania \ r \ nJesteśmy pewni, że masz już doświadczenie w pobieraniu bezpłatnego pakietu oprogramowania, który zakończył się instalacją złośliwego oprogramowania na komputerze . Wiele bezpłatnych ofert firm to nic innego jak narzędzia do zbierania danych zaprojektowane w celu przechwycenia przeglądarki i przekierowania nawigacji. \ R \ n \ r \ nNie możemy znieść tego typu ofert oprogramowania i dlatego uruchomiliśmy SecureLine za pośrednictwem VirusTotal. com, aby sprawdzić, czy nie ma złośliwego kodu, zanim przeprowadzimy instalację na komputerze pour i urządzeniach mobilnych. \ r \ n \ r \ n VPN ma chronić Cię przed pobieraniem złośliwych plików, a nie instalować ich na komputerze. Na szczęście program Avast SecureLine nie zawiera ukrytego złośliwego oprogramowania ani kodu oprogramowania reklamowego, które moglibyśmy znaleźć w naszych wynikach wyszukiwania. \ R \ nOpakowanie \ u2013 werdyktu \ r \ nPo wyczerpującym przetestowaniu i przejrzeniu Avast SecureLine dochodzimy do wniosków dotyczących tego oprogramowania. Zanim przedstawimy Ci nasz werdykt, chcemy krótko przyjrzeć się zaletom i wadom tej sieci VPN. \ R \ n \ r \ nZalety \ r \ n \ r \ n \ tSecureLine oferuje łatwą w użyciu usługę . \ r \ n \ tŁatwa konfiguracja, nawigacja i użytkowanie. \ r \ n \ tDoskonała wydajność w porównaniu z innymi konkurencyjnymi produktami. \ r \ n \ tTania licencja dla osób posiadających jedno urządzenie. \ r \ n \ tZaufany dostawca \ u2013 Avast Free Antivirus jest dobrze znany jako jedno z najlepszych bezpłatnych programów antywirusowych na komputer stacjonarny, laptop lub telefon \ r \ n \ r \ nKonserwacje \ r \ n \ r \ n \ tMinimalne funkcje. \ r \ n \ t Działa tylko z oficjalnymi aplikacjami. \ r \ n \ tOgraniczony dostęp do pomocy technicznej. \ r \ n \ r \ nChcielibyśmy, aby więcej funkcji zostało dodanych do SecureLine, zanim przekażemy pieniądze na subskrypcję. Jeśli jednak szukasz VPN i bardziej zależy Ci na funkcjonalności niż funkcjach, uważamy, że Avast SecureLine będzie dla Ciebie odpowiedni. \ R \ n \ r \ nDostępne są inne opcje, a my Uważaj, że warto poświęcić chwilę, aby sprawdzić, co oferują inni konkurenci, zanim zdecydujesz się na zakup Avast SecureLine. Jeśli jednak masz tylko jedną kartę pocztową lub laptopa, warto rozważyć użycie Avast SecureLine ze względu na oferowane oszczędności. \ r \ n \ r \ nSzybkość i łączność oprogramowania jest znakomita w porównaniu z innymi operatorami VPN, ale brak funkcji może ludzie wyłączone. Jeśli więc poszukujesz podstawowej, ale szybkiej łączności, warto zapoznać się z Avast Secureline. \ R \ nOdwiedź Avast Secureline","autor": {"@rodzaj":"Osoba","Nazwa":"Oliver Dale"},"Data opublikowania":"2020-03-19"},"extraType":"nieokreślony","Alternatywna nazwa":"nieokreślony","nagroda":"nieokreślony","nagrody":"nieokreślony","Marka":"nieokreślony","Kategoria":"nieokreślony","kolor":"nieokreślony","głębokość":"nieokreślony","ujednoznaczniający Opis":"nieokreślony","gtin":"nieokreślony","gtin12":"nieokreślony","gtin13":"nieokreślony","gtin14":"nieokreślony","gtin8":"nieokreślony","wysokość":"nieokreślony","identyfikator":"nieokreślony","logo":"nieokreślony","mainEntityOfPage":"nieokreślony","materiał":"nieokreślony","Model":"nieokreślony","mpn":"nieokreślony","nsn":"nieokreślony","ID produktu":"nieokreślony","Data produkcji":"nieokreślony","Data zakupu":"nieokreślony","Data wydania":"nieokreślony","taki sam jak":"nieokreślony","sku":"nieokreślony","hasło reklamowe":"nieokreślony","url":"nieokreślony","waga":"nieokreślony","szerokość":"nieokreślony"}

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map