YouTube Alternative

Platformy hostingu lub udostępniania wideo to usługi, które ułatwiają przesyłanie, przeglądanie, udostępnianie i przesyłanie strumieniowe treści wideo w Internecie.

W tej chwili YouTube Google jest największą na świecie platformą do udostępniania filmów, z ponad 1,9 miliarda zalogowanych użytkowników miesięcznie, miliard godzin filmów oglądanych codziennie i ponad 500 godzin treści przesyłanych w każdej minucie dnia..

Pomimo tych imponujących liczb YouTube nie jest pozbawiony wad. W rzeczywistości platforma do udostępniania wideo ma wiele wad i była zaangażowana w liczne kontrowersje, które wynikają z samej jej natury – centralizacji.

Te problemy obejmują między innymi surowe zasady monetyzacji filmów, nieuczciwe algorytmy promocji filmów, brak spersonalizowanej pomocy technicznej, niejasne warunki & warunki, kontrowersje dotyczące gromadzenia danych i obawy dotyczące prywatności.

Z powodu tych palących wyzwań wielu widzów YouTube i twórców treści aktywnie rozważa migrację na alternatywną platformę.

Rozwój technologii blockchain doprowadził do pojawienia się kilku innowacyjnych platform udostępniania wideo, które są zdecydowanie warte rozważenia.

Chociaż platformy te są znacznie mniej rozpowszechnione w porównaniu z YouTube, niektóre zapewniają decentralizację, rozwój oprogramowania typu open source, przejrzyste warunki & warunki, ulepszone algorytmy wyszukiwania, podejścia skoncentrowane na prywatności, alternatywne systemy płatności dla twórców treści (kryptowaluty) i nie tylko.

Inne zapewniają zdecentralizowane infrastruktury oparte na łańcuchu bloków, które są potrzebne do uzyskania tych korzyści dzięki integracji istniejącej platformy.

Najlepsze alternatywy YouTube oparte na blockchain

Bez zbędnych ceregieli, oto przegląd najlepszych na rynku opartych na blockchainie alternatyw dla YouTube, wraz z kilkoma opcjami, które z pewnością poprawią obecne rozwiązania do strumieniowego przesyłania wideo.

LBRY

LBRY nie odnosi się do usługi udostępniania wideo, ale raczej jako rynek dla wszystkich rodzajów treści cyfrowych, z naciskiem na wideo.

Platforma ma na celu stworzenie powiązania opartego na protokołach między użytkownikami a ich treściami cyfrowymi – mogą to być filmy, gry, książki lub zdjęcia.

Firma kieruje swoje usługi do osób dbających o prywatność, miłośników wolności, artystów, producentów treści, maniaków komputerowych i wielu innych..

Przeczytaj nasz wywiad z LBRY Ceo tutaj.

LBRYLBRY.tv

funkcje

Aby zrozumieć LBRY, ważne jest, aby traktować go zarówno jako protokół, jak i usługę. Mając to na uwadze, protokół zapewnia infrastrukturę techniczną wymaganą do obsługi zdecentralizowanej i opartej na łańcuchu bloków sieci peer-to-peer, w której użytkownicy mogą swobodnie udostępniać, kupować i pobierać treści..

Sama usługa jest dość prosta – po prostu pozwala użytkownikom przeglądać, hostować, udostępniać, przesyłać, kupować i pobierać wszelkiego rodzaju treści cyfrowe. W ten sposób usługi takie jak wykrywanie treści, dystrybucja treści i rozliczanie transakcji są zintegrowane z infrastrukturą techniczną usługi, zapewniając użytkownikom bezproblemową obsługę..

Platforma opiera się na kredytach LBRY, które można wykorzystać do zakupu treści cyfrowych. Tokeny można następnie wymieniać na inne kryptowaluty na obsługujących giełdach.

Ochrona praw autorskich jest zapewniana za pośrednictwem księgi publicznej, w której rejestrowane jest każde przesłanie i zakup, co ułatwia właścicielom praw do treści prowadzenie działań naruszających prawo wobec osób, które bezprawnie ponownie publikują swoje treści.

W dłuższej perspektywie LBRY ma potencjał, aby stać się pełnoprawnym ekosystemem, który ma ułatwić kupowanie, przechowywanie, sprzedaż i bezpieczeństwo wszystkich typów treści cyfrowych, w tym między innymi filmów, muzyki, aplikacji, e-booków, artykuły, kod i nie tylko.

Interfejs użytkownika

LBRY stara się uczynić swoją platformę tak łatwą w użyciu i prostą, jak to tylko możliwe. Z punktu widzenia udostępniania wideo, LBRY.TV oferuje interfejs użytkownika, który został umiejętnie zaprojektowany i podobny do innych platform, takich jak YouTube.

Można znaleźć zarówno darmowe, jak i płatne filmy – oglądanie za darmo nie wymaga podejmowania dodatkowych kroków, takich jak utworzenie konta, podczas gdy płatne filmy wymagają płatności i rejestracji w oparciu o kryptowaluty.

Odwiedzić

D.Tube

Według strony internetowej platformy, D.Tube reprezentuje pierwszą na świecie platformę wideo opartą na kryptografii, która jest zdecentralizowana i zbudowana przy użyciu infrastruktury dostarczanej przez blockchain STEEM, obok sieci IPFS P2P.

funkcje

Przede wszystkim D.Tube oferuje najnowocześniejszą usługę przesyłania strumieniowego wideo, w której użytkownicy mogą znajdować i przesyłać wszelkiego rodzaju treści.

Ma zintegrowaną zachętę do kryptowaluty, ponieważ oglądanie, przesyłanie, udostępnianie i komentowanie filmów za pośrednictwem niezmiennego łańcucha blokowego STEEM pomaga użytkownikom zarabiać monety.

Strona domowa DTubeStrona domowa DTube

Ponadto platforma została zaprojektowana tak, aby była odporna na cenzurę – z technicznego punktu widzenia firma nie ma żadnych środków do cenzurowania filmów ani egzekwowania określonych wytycznych dotyczących treści. Uprawnienia do cenzury są przekazywane użytkownikom, którzy decydują, które filmy cenzurować lub promować za pomocą głosów za i przeciw.

Użytkownicy mogą również nagradzać twórców treści kryptowalutą, prowadząc w ten sposób do pełnoprawnego programu motywacyjnego, który zapewnia sytuację korzystną zarówno dla użytkowników, jak i przesyłających.

W przeciwieństwie do YouTube i innych usług udostępniania wideo, D.Tube został zaprojektowany tak, aby był sprawiedliwy dla wszystkich użytkowników. Mając to na uwadze, platforma nie polega na ukrytych algorytmach, które decydują, które filmy pojawią się na pierwszej stronie, a na których można zarabiać..

W rzeczywistości wszystkie dane dotyczące usług są publicznie dostępne. Wreszcie, usługa jest wolna od reklam. Użytkownicy mogą samodzielnie decydować o reklamowaniu się w przesyłanych filmach.

Interfejs użytkownika

Z punktu widzenia interfejsu użytkownika platforma jest dość podobna w porównaniu z YouTube, w tym sensie, że UX ma bardzo podobny język projektowania.

W związku z tym przeglądanie D.Tube z pewnością będzie bezproblemowe, podczas gdy oglądanie treści jest zawsze przyjemnością. Przeglądanie i odkrywanie nowych filmów jest dość łatwe, ponieważ usługa oferuje kilka sekcji, w tym gorące filmy, popularne filmy, nowe filmy, obejrzyj później, obejrzyj ponownie i wiodące filmy / użytkowników.

Odwiedzić

Dlive

Firma została założona przez grupę twórców treści wideo i konsumentów, którzy zmęczyli się koniecznością radzenia sobie z wyzwaniami stawianymi przez branżę.

Obejmują one nieuczciwe promowanie treści, rosnące opłaty za platformę, cenzurę i wysokie słupki monetyzacji. W ten sposób doprowadziło to do powstania Dlive, która ma działać jako usługa transmisji na żywo, która opiera się na dzieleniu się wartością i stara się wzmocnić pozycję zarówno widzów, jak i twórców poprzez innowacyjny system motywacyjny..

Omówiliśmy DLive już wcześniej, gdy największy YouTuber, Pewdiepie, wspomniał o nich na swoim kanale, udostępniając usługę milionom obserwujących.

funkcje

W związku z tym Dlive reprezentuje zdecentralizowaną platformę transmisji na żywo opartą na łańcuchu bloków, opartą na trzech rewolucyjnych funkcjach: Lemon, LINO i LINO Stake.

Mając to na uwadze, Dlive jest zbudowany na bazie sieci blockchain, w której Lemon działa jako token, który można przeprowadzać na platformie, w celu przekazywania darowizn i subskrybowania twórców treści.

Strona domowa DLiveStrona domowa DLive

LINO to rzeczywista kryptowaluta, którą można handlować poza usługą transmisji na żywo – moneta może być zarobiona zarówno przez twórców, jak i widzów, dzięki zawartości i nagrodom za głosowanie. Wreszcie posiadacze LINO mogą postawić swoje tokeny, aby otrzymać udział w firmie.

Stawka ta może być następnie wykorzystana do wybierania walidatorów, otrzymywania nagród i oddawania głosów na przyszłe aktualizacje platformy.

Infrastruktura platformy oparta na łańcuchu bloków jest odporna na cenzurę i wykorzystuje algorytm, który uczciwie promuje wszystkich streamerów. Tym samym zyskał znaczną popularność w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Interfejs użytkownika

Z punktu widzenia transmisji na żywo, Dlive zapewnia użytkownikom i twórcom treści dostęp do szeregu standardowych funkcji oferowanych przez większość innych konkurentów w branży.

Obejmują one łatwy dostęp do setek trwających transmisji na żywo, usługę czatu użytkownika, możliwość subskrybowania streamerów, powiadomienia, powtórki, najciekawsze momenty i wiele więcej. Projekt UX wykorzystuje fajny ciemny motyw, a przeglądanie transmisji na żywo jest płynne i przyjemne.

Dlive zapewnia również użytkownikom serię stron z wiedzą, na których mogą dowiedzieć się więcej o technicznych aspektach Dlive, a także o funkcjach opartych na łańcuchu bloków, z których mogą skorzystać widzowie i streamerzy. Profesjonalny zespół obsługi klienta jest dostępny, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Odwiedzić

BitChute

Firma stojąca za BitChute ma prosty cel – przeciwstawić się cenzurze internetu. Aby to osiągnąć, platforma udostępniania wideo jest zdecentralizowana i finansowana przez społeczność, przy jednoczesnym zastosowaniu zestawu zasad, które pomagają uniknąć cenzury.

funkcje

Pod względem funkcji BitChute działa podobnie do większości platform udostępniania wideo dostępnych w Internecie. Aby przesyłać treści, użytkownicy muszą założyć konto, podczas gdy streaming jest łatwy do wykonania bez rejestracji.

BitchuteStrona domowa Bitchute

Przesyłane filmy są umieszczane w szeregu kategorii, w tym anime, sztuka, motoryzacja, uroda, biznes, kuchnia, majsterkowanie, edukacja, rozrywka, zdrowie, muzyka, wiadomości, rodzina itd. Usługa zawiera również treści zwiększające widoczność.

Będąc jeszcze w powijakach, BitChute przyciągnął dużą liczbę użytkowników i szereg ciekawych plików do przesłania, które nie są dostępne nigdzie indziej w Internecie.

Interfejs użytkownika

Interfejs użytkownika platformy jest prosty i stara się zapewnić prostotę. Niektórzy mogą powiedzieć, że jest trochę staroświecki i brakuje mu pewnych aspektów, ale usługa umiejętnie wykonuje swoją główną pracę. Oglądanie i przesyłanie musi być bezproblemowe.

Odwiedzić

THETA

Theta powstał po dogłębnej analizie aktualnych wyzwań, kontrowersji i problemów związanych z dzisiejszą branżą strumieniowania wideo.

Jej założyciele szybko zorientowali się, że standardowe sieci dostarczania treści są zawodne, a jednocześnie prowadzą do wysokich kosztów operacyjnych, które są w większości ponoszone przez wydawców, a nie przez operatorów. Podobnie tradycyjne usługi przesyłania strumieniowego wideo są scentralizowane i nieefektywne, co prowadzi do cenzury i nieuczciwych algorytmów promocyjnych.

Platforma THETA ma na celu zapewnienie użytkownikom zdecentralizowanej usługi dostarczania wideo nowej generacji.

Theta.tvTheta.tv

funkcje

Jako platforma peer-to-peer (P2P), THETA zapewnia wysoką jakość i płynne przesyłanie strumieniowe wideo, ponieważ filmy są hostowane na serwerach na całym świecie i natychmiast udostępniane widzom na żądanie.

Model biznesowy P2P oznacza, że ​​operatorzy platform nie inwestują bezpośrednio w infrastrukturę hostingową – raczej odpowiedzialność ta spoczywa na tysiącach premiowanych hostów, co znacznie zmniejsza koszty eksploatacji platformy. Prowadzi to do większego potencjału zarobkowego dla twórców treści, zapewniając tym samym lepszą jakość strumieni.

Należy jednak pamiętać, że nie tylko twórcy treści są zachęcani do korzystania z THETA. Zamiast tego, widzowie otrzymują nagrody THETA Fuel za udostępnianie swojej przepustowości i zasobów komputera. Token THETA można następnie wymienić na inne kryptowaluty lub wykorzystać do nagradzania twórców treści.

THETA stosuje podejście open source zarówno do swojej sieci, jak i protokołu, zapewniając w ten sposób znaczny stopień przejrzystości. Ponadto dostawcy treści i platformy wideo mogą swobodnie korzystać z istniejącego interfejsu API do tworzenia specjalistycznych zdecentralizowanych aplikacji (Dapps) dla swoich odbiorców.

Interfejs użytkownika

Interfejs użytkownika został zaprojektowany tak, aby zapewnić piękny interfejs, który zapewnia łatwość obsługi. Przeglądanie filmów, programów telewizyjnych, sportów elektronicznych, muzyki, transmisji na żywo i innych form treści będzie bezproblemowe.

Należy pamiętać, że w chwili pisania tego tekstu platforma do strumieniowego przesyłania wideo typu end-to-end THETA Token jest nadal w fazie rozwoju – obecne plany sugerują, że usługa zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku.

Odwiedzić

Szczerość

Szczerość został zaprojektowany z myślą o zbudowaniu infrastruktury wymaganej przez wydawców do wyświetlania różnych typów treści wideo przyciągających uwagę miliardom użytkowników na całym świecie.

Według firmy branża strumieniowania wideo i reklamy boryka się obecnie z wieloma wyzwaniami, w tym niskim zaangażowaniem w reklamy, niskim przychodem wydawcy, niską oglądalnością, natrętnymi reklamami, rozpowszechnieniem oprogramowania blokującego reklamy i nie tylko..

SzczerośćStrona domowa Verasity

funkcje

Wymienione powyżej wyzwania można rozwiązać za pomocą VERASITY, która zapewnia nagrody w filmie, a także szereg programów lojalnościowych opartych na czterech elementach.

Na dobry początek platforma udostępnia odtwarzacz wideo HTML5 i Full HD, który jest obsługiwany na większości urządzeń. Drugi komponent to zintegrowany moduł nagród SDK z najpopularniejszymi na rynku platformami do przesyłania strumieniowego wideo, który zapewnia użytkownikom nagrody w postaci tokenów VRA w oparciu o ich działania bez negatywnego wpływu na przepływ pracy wydawców lub sposób interakcji widzów z wideo online.

Po trzecie, aplikacja VeraWallet działa w wideo i umożliwia widzom treści zarabianie, wydawanie i obstawianie tokena VRA według własnego uznania. Wreszcie technologia blockchain zostanie wykorzystana do przeprowadzenia weryfikacji i analizy interakcji wideo oraz skuteczności reklam.

W związku z tym firma dąży do stworzenia opartego na VRA cyklu cnotliwego, który zapewnia zachęty dla reklamodawców, wydawców treści i widzów. Mając to na uwadze, VERASITY nie stanowi platformy do strumieniowego przesyłania wideo, ale raczej dodatek, który można zintegrować z istniejącymi platformami, aby rozwiązać niektóre z wyzwań, z którymi obecnie się borykają..

Interfejs użytkownika

Interfejs użytkownika platformy jest łatwy w obsłudze, ale dobre zrozumienie sposobu działania platformy jest wymagane, aby ułatwić efektywne korzystanie z dostarczonych narzędzi.

Obecnie VERASITY może być zintegrowany z wieloma usługami przesyłania strumieniowego wideo, w tym między innymi z YouTube, Vimeo, Twitch, VideoJS, Kaltura, FlowPlayer, JWPLAYER, BrightCove, iVideoSmart i nie tylko.

Odwiedzić

LivePeer

LivePeer reprezentuje usługę infrastruktury wideo typu open source, która jest zbudowana bezpośrednio na łańcuchu blokowym Ethereum i służy zapewnieniu inżynierom wideo niezawodnego i opłacalnego kodowania wideo.

Platforma wykorzystuje cechy charakterystyczne łańcucha bloków, takie jak decentralizacja, w celu tworzenia innowacyjnych modeli biznesowych przesyłania strumieniowego wideo, które są wysoce skalowalne i tanie.

funkcje

Aby lepiej spojrzeć na sprawę z innej perspektywy, LivePeer tworzy obecnie „platformę jako usługę” przeznaczoną dla twórców projektów, którzy potrzebują funkcji wideo na żądanie i na żywo. Chociaż filmy można z łatwością osadzać w witrynach internetowych, platforma ta próbuje zwiększyć niezawodność przepływu pracy wideo, prowadząc jednocześnie do dużej skalowalności i obniżonych kosztów, dzięki opartej na łańcuchu bloków infrastrukturze peer-to-peer.

Strona główna LivepeerStrona główna Livepeer

Platforma może być wykorzystywana przez programistów, użytkowników i nadawców dzięki różnorodności funkcji, które są tworzone dla każdej grupy użytkowników. W ten sposób programiści mogą wykorzystać platformę do zasilania funkcji wideo.

Widzowie wkrótce będą mogli przesyłać strumieniowo wideo za pomocą aplikacji zbudowanych za pośrednictwem LivePeer, podczas gdy nadawcy z dużą widownią skorzystają z narzędzi platformy, aby zmniejszyć obciążenie infrastruktury.

Oferowane są również zachęty zachęcające do korzystania z LivePeer. W związku z tym osoby obsługujące oprogramowanie platformy mogą zdobywać tokeny, zwiększając przepustowość i moc obliczeniową.

Token LPT działa za pośrednictwem Ethereum i jest ekskluzywną metodą płatności obsługiwaną przez LivePeer. Token można wymienić na inne monety lub waluty fiducjarne za pośrednictwem wspierających giełd.

Interfejs użytkownika

Ponieważ nie jest to usługa przesyłania strumieniowego wideo, jak niektóre z innych platform, o których mowa w tym artykule, należy pamiętać, że do efektywnego korzystania z narzędzi i usług LivePeer wymagana jest solidna wiedza techniczna.

Odwiedzić

Podsumowanie

Opierając się na wszystkim, co do tej pory podkreślano, teraźniejszość i przyszłość usług przesyłania strumieniowego wideo są jasne.

Protokoły integracji, decentralizacji i zachęt dla użytkowników Blockchain zapewnią lepsze, szybsze, odporne na cenzurę i bardziej dochodowe usługi przesyłania strumieniowego wideo, które są znacznie lepszymi alternatywami w porównaniu z tradycyjnymi platformami.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me