Od Coinstack do Aergo: południowokoreański sektor Enterprise Blockchain zyskuje na popularności

South Korea Blockchain

Chociaż rynki kryptowalut w Korei Południowej przetrwały swój udział w burzach regulacyjnych, ich korporacyjna przestrzeń blockchain zdołała nabrać tempa stosunkowo bez sprzeciwu. Jednak rozwój sektora również był spokojny. Ich największy startup blockchain, Blocko, po prostu nie zyskał zewnętrznego uznania. Obecnie firma działa Coinstack, platforma blockchain-as-a-service, która pomaga firmom integrować nowe technologie z ich obecnymi systemami. Są w trakcie przechodzenia na nową platformę AERGO, która zapewni im bardziej publiczną pozycję.

South Korea Blockchain

Blocko to nie tylko wprowadzenie technologii teoretycznej: jej aplikacje są używane przez ponad 25 milionów użytkowników na całym świecie za pośrednictwem firm takich jak Samsung, Lotte, Hyundai, Credit Suisse, i wiele innych. Ponieważ w przeszłości zajmowali się prawie wyłącznie biznesem, nie przyciągnęli szerokiego międzynarodowego zainteresowania w taki sposób, jak projekty takie jak ICON.

Dzięki ich projektowi AERGO i dużemu naciskowi na zaangażowanie społeczności (udział w buzzie zapewni Ci tokeny), to się zmienia. Tam, gdzie Coinstack był interesujący ze względu na jego SDK i interoperacyjność z istniejącymi systemami, AERGO obiecuje wypełnić lukę między licencjonowanymi a publicznymi łańcuchami i obsługuje różne inteligentne typy umów, języki programowania i mechanizmy konsensusu.

Blocko & Coinstack: czym się zajmują i jak działają

Ogólną misją Blocko jest uczynienie korporacyjnych łańcuchów bloków łatwymi do rozwijania, łatwymi w obsłudze i łatwymi do łączenia z istniejącą infrastrukturą. Pierwszym etapem tego procesu, skupiającym się głównie na prywatnych sieciach firm, był Coinstack i chociaż odniósł sukces w wielu przypadkach użycia, nowa hybrydowa publiczno-prywatna sieć AERGO ostatecznie ją wycofa.

Podstawowe technologie blockchain Coinstack nie są niczym nowym, ale jego podejście do tworzenia daje przewagę nad niektórymi podobnymi projektami. Sprzedaje się jako „oprogramowanie pośredniczące” – rodzaj technologii pomostowej między istniejącą infrastrukturą przedsiębiorstwa, technologią blockchain i dApps. Każdy, kto korzysta z Coinstack, otrzymuje nie tylko sieć blockchain, ale także SDK (Software Development Kit), co ułatwia programistom tworzenie za jego pomocą, a także obsługę interfejsów API, które znacznie ułatwiają tasowanie danych. Chociaż AERGO doda kilka wymyślnych nowych funkcji, wydaje się, że podstawowym sukcesem Blocko i Coinstack do tej pory było dostarczanie dostępnych i bezpiecznych rozwiązań firmom, które w przeciwnym razie prawdopodobnie byłyby znacznie bardziej ostrożne w podejściu do stosunkowo niesprawdzonej technologii.

Jednak przy około 25 milionach użytkowników korzystających obecnie z usług świadczonych przez Coinstack, jego strategia wydaje się działać bardzo dobrze. Ich portfolio obejmuje:

  1. Lotte Card: Lotte Card, jedna z największych firm obsługujących karty kredytowe w Korei, wykorzystała do budowy Coinstack biometryczny system logowania do ich aplikacji, i trwa od 2016 roku.
  2. Korea Exchange: Korea Exchange (główna giełda w Korei) uruchomiła koreański rynek start-upów, zapewniając rynek do handlu udziałami w firmach typu start-up. Jego systemy uwierzytelniania dokumentów i tożsamości to oba oparte na Coinstack.
  3. Samsung SDS / Nexledger: oddział ICT najbardziej znanej firmy w Korei współpracuje z Blocko i ich platformą Coinstack aby opracować własną strukturę łańcucha bloków przedsiębiorstwa, Nexledger, a także oferowanie usług dla karty kredytowej Samsung.
  4. Głosowanie w Gyeonggi-do: chociaż nie jest to ich najbardziej dochodowe przedsięwzięcie, Coinstack pomyślnie przeprowadził głosowanie społeczności w zaludnionej koreańskiej prowincji Gyeonggi.

Dokładne szczegóły techniczne Coinstack nie są bezpośrednio dostępne, ponieważ jest to platforma prawnie zastrzeżona, ale w szerszym ujęciu opiera się na pakiecie SDK zbudowanym dla pełnego rozwiązania blockchain, pierwotnie rozgałęzionego z protokołu Bitcoin i maszyny wirtualnej Ethereum. Obsługuje również języki programowania, takie jak Java i Python. Infrastruktura blockchain może się różnić w zależności od aplikacji, ale gdy już zostanie wdrożona, oprogramowanie pośredniczące Coinstack ułatwia jej monitorowanie i rozwijanie.

Jak działa AERGO

AERGO jest rozwijany jako zamiennik i rozszerzenie Coinstack. Tam, gdzie Coinstack jest stosunkowo zamkniętym, niestandardowym rozwiązaniem, AERGO będzie platformą open source z własnymi sieciami, centrum, rynkiem i funkcjami zaprojektowanymi do użytku korporacyjnego. Używa Coinstack jako bazy, ale ostatecznie będzie wyglądać znacznie inaczej po uruchomieniu. Zawiera całą listę interesujących punktów, które w połączeniu z wcześniejszymi osiągnięciami Blocko dają dobry ogólny obraz przyszłości projektu.

AERGO

Główny cel projektu AERGO ma być, podobnie jak Coinstack, platformą umożliwiającą firmom tworzenie rozwiązań blockchain i zarządzanie nimi, ale w znacznie bardziej otwartym ekosystemie, który pozwoli programistom wdrażać w nim nowe technologie i skalować je w dowolny sposób. Projekt opiera się na trzech głównych komponentach: publicznym łańcuchu, który pełni rolę kręgosłupa, usłudze hostingowej blockchain do budowania i wdrażania niestandardowych łańcuchów oraz rynku wymiany oprogramowania i zasobów komputerowych.

Łańcuch AERGO

To jest główna sieć publiczna projektu AERGO. Działa w oparciu o mechanizm konsensusu delegowanego dowodu stawki (DPoS) i skutecznie łączy wszystko inne, co jest zbudowane w sieci AERGO, od korporacyjnych łańcuchów bloków po dApps. Jednym z głównych punktów sprzedaży jest AERGOSQL, silnik inteligentnych kontraktów sieci, który wykorzystuje popularny już język programowania SQL.

AERGO Hub

AERGO opisuje to jako usługę hostingową opartą na technologii blockchain i tym właśnie jest. Łańcuch AERGO ma być łatwy, a hub jest tym, co dodaje dodatkową warstwę dostępności. Jest to interfejs publiczny, który umożliwia budowanie i wdrażanie innych, niezależnych łańcuchów bloków w sieci AERGO. Jednak podobnie jak w przypadku Coinstack, łańcuchy te można zbudować na zamówienie, aby były dostosowane do określonego celu – nie muszą nawet stosować tego samego mechanizmu konsensusu co główny łańcuch, ponieważ obsługiwane są zarówno RAFT, jak i PBFT. Jest dość podobny do istniejących usług internetowych w chmurze, z narzędziami programistycznymi i wsparciem, które pomagają każdemu tworzyć i kontrolować własny projekt bez martwienia się o publiczne rozwidlenia lub aktualizacje.

AERGO Marketplace

AERGO Hub umożliwi użytkownikom dostęp do rynku, na którym mogą żyć programy, usługi i zasoby dostępne dla ekosystemu AERGO, coś w rodzaju sklepu z aplikacjami. Jednak nie tylko zewnętrzni programiści mogą sprzedawać oprogramowanie – działa również jako sposób kupowania i sprzedawania zasobów obliczeniowych (nieco podobny do rynku Golem w Ethereum) i pozwoli na rozwój szerszego ekosystemu.

Ostatecznie AERGO ma zastąpić Coinstack. Jeśli firmy chcą zaktualizować swoją istniejącą platformę Coinstack do nowej wersji, powinny być w stanie to zrobić przy minimalnych zakłóceniach, ponieważ wydaje się ona być kompatybilna wstecz. Chociaż Coinstack był do tej pory używany głównie w łańcuchach o ograniczonej funkcjonalności, posiadających prywatne zezwolenia, struktura nowej platformy typu open source, gotowa na dApp ma na celu pomieścić prawie wszystko, co można by pomyśleć, aby umieścić na łańcuchu bloków. Jest dostępny dla programistów, kompatybilny z wieloma istniejącymi systemami biznesowymi i może być skalowany tak bardzo, jak to konieczne, bez przekraczania ograniczeń, które sprawiają, że wiele publicznych łańcuchów bloków jest mniej praktycznych.

Tokeny i osie czasu

Sam Blocko otrzymał sporo pieniędzy z kapitału wysokiego ryzyka a także czerpie dochody z własnych przedsięwzięć, więc na szczęście nie musi dużo stawiać na ICO. W pewnym momencie może istnieć, ale jak dotąd jedyne oficjalne słowo jest takie pierwsze tokeny zostaną przeznaczone na zachęty społeczności zwiększenie świadomości produktu. Jest to głównie próba wzmocnienia jednego ze słabych punktów Blocko, który polega na tym, że jako firma głównie skierowana do przedsiębiorstw, nie zdobyli uznania w przestrzeni kryptograficznej, którą udało się uzyskać podobnym projektom.

Ponieważ wkłady społeczności będą rozpatrywane indywidualnie, a wnioskodawcy zostaną poddani procedurom KYC / AML, początkowy spadek może zająć trochę czasu. Ponadto dwa duże rynki, USA i Chiny, nie mogą uczestniczyć w programie ze względu na kwestie regulacyjne.

Jednak po uruchomieniu systemu token natywny będzie wymagany do realizacji inteligentnych kontraktów i wykonywania innych operacji w łańcuchu AERGO, więc będzie miał pewną wartość w świecie rzeczywistym. Nie wiadomo, ile firm aktualnie działających na Coinstack przejdzie do AERGO, ale dzięki inicjatywom społecznościowym i wstecznej kompatybilności projekt ma przyzwoitą szansę na rozpoczęcie z wystarczająco dużymi nazwiskami, aby nadać mu trakcję.

Oficjalna oś czasu jest to, że główna sieć AERGO zostanie uruchomiona w pierwszym kwartale 2019 r., a Hub i Marketplace w trzecim kwartale 2019 r., chociaż, podobnie jak w przypadku każdego projektu, może się to zmienić. W październiku 2018 roku udostępnili pierwszą ze swoich podstawowych technologii typu open source, LiteTree, które pomogą w zarządzaniu ich inteligentnymi kontraktami opartymi na SQL.

Perspektywy

Kryptowaluta mogła osuwać się w dolinę od dłuższego czasu, ale projekty takie jak Blocko’s Coinstack i AERGO są znacznie mniej podatne na zmieniające się pływy. Nie mają radykalnej, zdecentralizowanej atmosfery, która spopularyzowała wiele innych projektów na początku, ale mają bardzo rozsądny biznesplan z dużym naciskiem na kompatybilność i interoperacyjność, co sprawia, że ​​są bardziej skłonni do przyciągania prawdziwych , poważni użytkownicy od samego początku. Mogą ustępować tylko IBM pod względem liczby rzeczywistych aplikacji, które już udało się wdrożyć, a nawet jeśli okażą się umiarkowanym lub regionalnym sukcesem, przynajmniej będą interesujące do obejrzenia próbując wypełnić wiele luk między publicznymi / prywatnymi łańcuchami bloków, inteligentnymi kontraktami, programistami i rzeczywistymi aplikacjami korporacyjnymi. Jeśli technologia blockchain jako całość ma się wszędzie udać, będzie musiała ewoluować w kierunku przyjaznych dla użytkownika interfejsów i usług na każdym poziomie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map