HASHWallet: nadchodzący portfel sprzętowy do zabezpieczenia kryptowalut

Recenzja HASHWallet

Rozwój kryptowalut stworzył więcej niż kilka nowych wyzwań. Jedną z największych rzeczy widocznych w decentralizacji jest potrzeba nowych rozwiązań w zakresie ochrony.

HASHWallet to nowatorski pomysł, nad którym pracowano od dawna. Na najbardziej podstawowym poziomie jest to nowy portfel sprzętowy dla twoich kryptowalut, ale ma kilka wyjątkowych zalet.

Portfele sprzętowe nie są uznaną branżą. Nadal pracujemy nad tymi załamaniami, a jeśli masz duże zasoby kryptowalut (pomyśl o milionach USD +), to nawet najlepsze portfele nie zapewnią Ci takiego samego rodzaju ochrony, jak przechowywanie w chłodni & portfele sprzętowe.

HASHWallet to portfel wielkości karty kredytowej, który oferuje swoim użytkownikom poziom ochrony podobny do przechowywania w chłodni. Wraz z rozwojem kryptowalut istnieje obecnie szereg opcji portfeli, w tym: portfel internetowy, portfel mobilny, portfel na komputer, portfel papierowy i oczywiście portfel sprzętowy.

Podczas gdy rzeczywisty poziom bezpieczeństwa, z którym każdy system pamięci masowej może być przedmiotem dyskusji, HASHWallet wyróżnia się na tle pakietu za pomocą nieprogramowalnego sprzętu, a także zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa, które pozwalają osobie używać ich kryptowalut online z wyższym poziomem zaufania niż inne systemy.

Urządzenie HASHWallet

HASHWallet stworzył urządzenie, które sprawia, że ​​przenośna pamięć kryptograficzna jest bezpieczna i łatwa w użyciu. Posiada cyfrowy ekran atramentowy, który pozwala użytkownikowi zobaczyć każdy aspekt transakcji, dzięki czemu unika się typowych oszustw (man-in-the-middle). Jest również mały i można go łatwo przenosić.

Jeśli kryptowaluty mają przejść do bardziej głównego nurtu finansowego, urządzenia takie jak HASHWallet są rodzajem technologii, która może dać posiadaczom kryptowalut bezpośrednią kontrolę nad swoimi tokenami, ale także umożliwia ich łatwe wydawanie w razie potrzeby.

Aplikacja HASHWallet ManagerTowarzysząca aplikacja HASHWallet Manager

Funkcje HASHWallet

HASHWallet był tworzony przez prawie dziesięć lat, wspierany przez The Fábrica Nacional de Moneda y Timbre (Królewska Mennica Hiszpanii). Projekt nie był pierwotnie skupiony na kryptowalutach, ale wraz z rozwojem przestrzeni kryptowalut zastosowanie tej technologii do kryptowalut było łatwe do zauważenia przez jego twórców.

Oto niektóre z kluczowych funkcji HASHWallet, które sprawiają, że jest to opłacalne rozwiązanie do przechowywania kryptowalut:

Portfel nieprogramowalny

Idea „To, co widzisz, jest tym, co podpisujesz” jest bardzo ważna dla tej technologii. Zespół HASHWallet opiera się na technologii PKI, będąc pierwszym nieprogramowalnym portfelem sprzętowym.

Jako urządzenie nieprogramowalne nikt nie może modyfikować treści przechowywanych w portfelu.

Ale dlaczego portfel nieprogramowalny? Czy ten nowy kierunek doprowadzi go do sukcesu??

Najpopularniejsze portfele sprzętowe to urządzenia programowalne. Ten typ portfela jest łatwy w użyciu, a także łatwy w aktualizacji.

W rzeczywistości wiele portfeli sprzętowych nie jest całkowicie bezpiecznych, ponieważ doświadczeni hakerzy mogą nadal atakować, jeśli mają fizyczny dostęp do urządzenia, jak niedawno udowodniono w przypadku Trezora, Kraken znalazł sposób aby wyodrębnić nasiona z tego popularnego urządzenia.

Ponieważ HASHWallet jest urządzeniem nieprogramowalnym, jest bezpieczniejszy przed tego rodzaju atakami.

Połączenie kluczy publiczno-prywatnych

Portfel sprzętowy może zostać zgubiony, skradziony lub uszkodzony. W takich przypadkach musisz przywrócić swoje zasoby kryptograficzne i właśnie w tym miejscu ważny jest skuteczny system odzyskiwania.

Aby przywrócić dostęp do całego portfela, najbardziej podstawowym sposobem jest użycie materiału siewnego odzyskiwania. Ziarno odzyskiwania to lista od 12 do 24 słów, wymagana do skonfigurowania portfela sprzętowego.

Chociaż ziarno odzyskiwania może działać w większości przypadków, nadal istnieje ryzyko włamania po kradzieży portfela lub gdy ktoś zna twoje ziarno. Dzięki innowacyjnemu systemowi odzyskiwania HASHWallet pomaga znacznie obniżyć procent zhakowanych kluczy bezpieczeństwa.

Niekończące się listy słów z nasion regeneracji nie są całkowicie bezpieczne, można je zgubić i zapomnieć. System odzyskiwania HASHWallet integruje technologię klucza publicznego i prywatnego.

Post od eSignus wyjaśnia:

„Podstawą stosowanej technologii jest PKI. Nieprogramowalne urządzenie generuje pary kluczy publiczno-prywatnych, które posłużą użytkownikowi do uwierzytelnienia lub podpisania transakcji w bezpiecznym środowisku, jakim jest karta. Ponadto podstawowa koncepcja kryptografii „To, co widzisz, jest tym, co podpisujesz” została opracowana poprzez wdrożenie elektronicznego sita atramentowego, który do tej pory nie był wdrażany w tym formacie ani z tą koncepcją. ”

Kiedy karta jest aktywowana po raz pierwszy, pary kluczy będą generowane losowo bez nasion.

Te klucze publiczno-prywatne są przechowywane w urządzeniu bez dostępu do niego nikogo, nawet użytkownika. Klucz odzyskiwania i ziarno odzyskiwania będą przechowywane w oddzielnych bezpiecznych miejscach.

Proces generowania kluczaProces generowania klucza

Po odpowiednim zapisaniu w systemie pary kluczy są trwale usuwane z karty.

W przypadku, gdy musisz przywrócić dostęp do swojego portfela, wszystko, co musisz zrobić, to zdobyć nowy portfel HASHWallet, postępować zgodnie z jego krokami procesu odzyskiwania z dwoma elementami bezpieczeństwa i voila, Twoje stare klucze HASHWallet zostaną ponownie wygenerowane.

Proces odzyskiwania kluczaProces odzyskiwania klucza

Ta innowacyjna technologia klucza zapewnia narzędzie o bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa i niskim prawdopodobieństwie utraty kryptowaluty w przypadku nieoczekiwanych problemów z Twoim portfelem.

Bezpieczeństwo biometryczne

Bezpieczeństwo jest jednym z największych problemów, jeśli chodzi o portfele kryptowalut. Niezależnie od tego, czy jesteś nowy na rynku, czy masz już dobrą wiedzę o świecie kryptowalut, kluczowe jest, aby uzyskać maksymalne bezpieczeństwo podczas przechowywania kryptowalut w dłuższej perspektywie.

HASHWallet wykorzystuje technologię biometrycznego uwierzytelniania, aby chronić Twoją tożsamość na najwyższym poziomie.

System działa podobnie jak Touch ID iPhone’a: ​​jednym dotknięciem palca uzyskujesz dostęp do systemu HASHWallet.

Bezpieczeństwo biometryczneBezpieczeństwo biometryczne

HASHWallet nie tylko gwarantuje bezpieczeństwo Twojej tożsamości, ale także zapewnia pełną kontrolę nad każdym procesem związanym z transferami kryptograficznymi. Używając odcisku palca do rejestracji, aktywujesz portfel i zarządzasz podpisem transakcji.

System biometryczny jest generowany dopiero na etapie rejestracji. Dzięki temu nie będzie można później zmienić danych użytkownika, a Twoja tożsamość będzie chroniona. Dla większego bezpieczeństwa system dodatkowo umożliwia rejestrację w razie potrzeby więcej niż odcisku palca.

System cyfrowego atramentu wbudowany w HASHWallet pozwala właścicielowi zobaczyć, co dzieje się z ich transakcją kryptograficzną i upewnić się, że nie ma nic podejrzanego. Wszystkie te narzędzia sprawiają, że HASHWallet jest realnym sposobem na bezpieczne przechowywanie i wydawanie kryptowalut, prawdopodobnie z wyższym poziomem bezpieczeństwa niż niektóre inne portfele sprzętowe.

Wniosek

Stworzenie pierwszych platform blockchain było stosunkowo proste w porównaniu do tworzenia urządzeń, które pozwalają na używanie tokenów w taki sam sposób, jak gotówka. Nadal istnieje stroma krzywa uczenia się, jeśli chodzi o używanie kryptowalut w świecie rzeczywistym, ale HASHWallet jest na dobrej drodze.

Ludzie potrzebują tego rodzaju technicznych funkcji bezpieczeństwa, które tworzy HASHWallet, a także łatwości użytkowania, jaką urządzenie oferuje użytkownikom. Pod pewnymi względami wybór formy karty kredytowej jest doskonały, ponieważ większość ludzi bardzo wygodnie używa karty do robienia zakupów i zmieści się w portfelu obok innych kart.

Chociaż do korzystania z urządzenia takiego jak HASHWallet potrzebny jest pewien poziom wiedzy technologicznej, wygląda to na wielką innowację, z której może korzystać szerokie grono ludzi.

HASHWallet nie jest obecnie dostępny do kupienia, ale właśnie otrzymał Certyfikacja Arrow.

Czy to będzie najbezpieczniejszy portfel? W tej chwili trudno powiedzieć, ale z pewnością warto się temu przyjrzeć ze względu na wyjątkowe funkcje i dobrze zaprojektowany interfejs.

Możesz zarejestrować się, aby otrzymywać aktualizacje na ich stronie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map