Co delat kdyz dojde strouhanka?

Co se dá dělat se strouhankou

Strouhanka má v kuchyni široké využití. Vysypáváme s ní formy, obalujeme zeleninu, sýry, masa, ryby, zahušťujeme s ní. Hodí se do knedlíků, knedlíčků do polévky, do omáček, polévek, těstovin – Těstoviny s rybou, lilkem a strouhankou, zelenin – Pórek se strouhankou, bramborových pokrmů, pomazánek, placek.

Jak nahradit strouhanku ve Strudlu

Místo strouhanky můžete použít také nadrcené piškoty, strouhaný perník, kokos nebo jemně mleté ořechy. Strouhanku můžete také před nasypáním na těsto osmažit na másle. V takovém případě bude mít skvělou chuť, ale počítejte s tím, že osmažená strouhanka už příliš šťávy z jablek nenasaje.

Čím se dá nahradit strouhanka

Další možnou variantou je prášek z mleté cizrny. Místo strouhanky můžeme použít také ovesné vločky nebo kukuřičné lupínky (nadrcené v utěrce válečkem). Velmi chutných způsobem může být obalování v pivním těstíčku (ať už podle maminky či Jamie Oliviera).

Proč se odlupuje strouhanka z řízků

Každé maso obsahuje velké procento vody, která se z něj při smažení odpařuje. Pára pak trojobal z mouky, vejce a strouhanky zdvihá, takže se trhá a odpadává. Proto je potřeba se přebytečné vody v mase předem zbavit.

Jak udělat kukuřičnou strouhanku

Kukuřičné lupínky nasypu do mikroténového sáčku a rozklepu paličkou na maso. Kousky marinovaného kuřete obalím v rozdrcených kukuřičných lupíncích a takto připravené stripsy v cornflakes smažím na rozpáleném oleji.

Jak se dělá panko strouhanka

Z plátků toastového chleba odkrojte kůrky a nechte chleby den až dva usušit. Poté je nastrouhejte na hrubém struhadle nebo jemně pomixujte nahrubo. Pečte napečicím papíře v troubě na nízký výkon (150 °C) asi 3 minuty, potom obracečkou otočte a dopečte další 3 minuty.

Co dát do karbanátků místo strouhanky

Strouhanku lze však s úspěchem nahradit vařenými jáhlami (na 250 gramů stačí dvě polévkové lžíce). Strouhanka totiž z masa vytáhne více vody než jáhly a výsledný pokrm je po jejím přidání často vysušený.

Čím se maže štrúdl

Aby štrúdl příliš nezhnědl, můžeme ho po zapečení a zabarvení přikrýt pečícím papírem, nebo alobalem. V opačném případě se štrúdl nezakrývá, můžeme ho pomazat rozšlehaným vajíčkem, nebo potřít máslem, a štrúdl na povrchu ztmavne.

V čem obalit řízky bez strouhanky

Jako první maso obalíte v mouce a potom ho přesunete do rozšlehaného vajíčka. A potom Strouhanku nemáte, takže ho dáte znovu do mouky, následně znovu do vajíčka a nakonec opět mouka. Díky tomu se vám na povrchu řízků vytvoří jakési těstíčko.

Jak správně smažit

Smažení se odehrává při teplotě mezi 150 až 190 stupni. To je daleko za hranicí, kdy voda vře a vypařuje se. Každá potravina je plná vody, takže jakmile ji vložíte do horkého tuku, dojde k prudkému vypařování téhle vnitřní vody a tuk bude bublat a prskat. Čím vyšší teplota tuku, tím bouřlivěji se tak bude dít.

Jak dlouho se smaží řízky

Nikdy do pánve nedávejte moc plátků najednou. Rozehřátý tuk by se zchladil, trojobal by se rychle "nezasmahl" a opadával by. Smažte pozvolna ve vyšší vrstvě tuku, po každé straně asi 3–5 minut dozlatova. Řízky během smažení ani zbytečně neotáčejte a hlavně do nich nepíchejte vidličkou, aby z masa nevytekla šťáva.

Jak rychle usušit rohlíky na strouhanku

Vložte do předehřáté trouby na 160 stupňů a pečte dokud nebude pečivo tvrdé. Trvá to asi 10 minut, ale chce to po celou dobu pečivo hlídat, aby se nepřipálilo. Pečivo přesypte do misky a nechte minutku vychladnout. Poté dejte kostky do mixéru, robota nebo mlýnku a udělejte z něho strouhanku.

Jak obalovat v kukuřičné strouhance

Kukuřičné lupínky si rozdrtíme na menší kousky, můžeme v sáčku rukou nebo rozbít paličkou na maso. Kotletu si obalíme v těstíčku a následně v rozdrcených lupínkách, to je dalo by se říct, kukuřičná strouhanka.

Jak okořenit karbanátky

Karbanátky jsou placičky ze směsi mletého hovězího a vepřového masa. Ochucují se solí, česnekem a majoránkou. Přidává se do nich nadrobno nasekaná cibule, o lepší pojivost se postará rohlík namočený v mléce. Pak už jen karbanátky stačí obalit ve strouhance a z osmažit z obou stran dozlatova.

Kdy se krájí štrúdl

3. Obě nohavice potřeme rozpuštěným máslem (zbylých 20 g) a mlékem. Pečeme cca 40 minut při 160-170 °C dozlatova. Závin necháme vychladnout, teprve potom krájíme a podáváme.

Proč praská makový závin

Snažíme se nezabalit do těsta moc vzduchu. Na jednom okraji těsto potřeme směsí žloutků a vody – díky tomu se snáz spojí a závin při pečení nepraskne –, zkontrolujeme těsnost a žloutkovou směsí celý závin potřeme. Pečeme v troubě rozehřáté na 160 °C asi 35–40 min. dozlatova.

Jak na lepsi řízky

Maso obalte nejdřív v mouce, pak vejci a nakonec ve strouhance. Řízky smažte na rozpáleném oleji dozlatova. Pak je pokládejte na ubrousek, aby se z nich odsál přebytečný tuk. Tip: Řízky můžete místo česneku potřít tenkou vrstvou dijonské hořčice.

Proč mi pění olej při smažení

Smažení se odehrává při teplotě mezi 150 až 190 stupni. To je daleko za hranicí, kdy voda vře a vypařuje se. Každá potravina je plná vody, takže jakmile ji vložíte do horkého tuku, dojde k prudkému vypařování téhle vnitřní vody a tuk bude bublat a prskat.

Jaký tuk na smažení

Pro smažení volíme tepelně stabilnější oleje, například rafinovaný olivový nebo některé speciální odrůdy řepkového či slunečnicového oleje s vysokým obsahem kyseliny olejové. I běžný řepkový olej má dobrou stabilitu pro krátkodobé smažení a je vhodnější než například olej slunečnicový.

Jak mít Krehke řízky

Křehké a šťavnaté vepřové řízky začínají výběrem masa a končí finálním dochucením. Dobré je vždy řízky předem naklepat a namarinovat. Pokud chcete řízky opravdu křehké a šťavnaté doporučuji je buďto přes noc naložit do mléka (ideálně acidofilního) s česnekem nebo je lehce potřít z obou stran plnotučnou hořčicí.

Proč se dává na řízek citrón

Řada z nás má zvyk pokapat si křupavý řízek citronem. Dříve tato praxe nebyla jen otázkou zlepšení chuti. Výrazná chuť citronové šťávy měla maskovat pachuť žluklého tuku a lehce zkaženého masa.

Jak dlouho vydrží strouhanka

➜ Jak dlouho strouhanka vydrží Strouhanka skladovaná ve vzduchotěsné nádobě vydrží minimálně měsíc. Podmínkou je, že je připravená z dobře usušeného pečiva a neobsahuje zbytky vlhkosti.

Jak udělat co nejrychleji strouhanku

Pečivo přesypte do misky a nechte minutku vychladnout. Poté dejte kostky do mixéru, robota nebo mlýnku a udělejte z něho strouhanku. Strouhanku uložte do uzavíratelného obalu nebo ihned použijte.

Jak zdrave Smazit řízky

Vhodným tukem je tak například olej řepkový, který obsahuje vysoký podíl omega-3 mastných kyselin, zároveň má vysoký bod zakouření (okolo 200°C). Naše babičky smažily řízky na sádle, které má bod zakouření 188°C, takže také patří mezi vhodné tuky.

Co nesmí chybět v Karbanátkách

Ingredience250 g zelené čočky.1 malá cibule.3 mrkve.2 stroužky česneku.1 hrst vlašských ořechů1 hrst slunečnicových semínek.2 lžíce lněných semínek.100 g strouhanky.