Co dělat když najdete psa
Našli jste psa, který se očividně ztratil či toulá a není možné ho odchytit Zavolejte na pomoc odchytovou službu nebo městskou policii. Pejska odchytnou a předají nejbližší záchytné stanici. Kontaktujte útulky či azyly ve vašem okolí, a to i v případě, že si psa ponecháte v péči, dokud se nenajde jeho majitel.
Archiv
Kam nahlasit nalezeného psa
Pokud se vám i přes vaši snahu nepodaří najít majitele, kontaktujte příslušný obecní úřad nebo místní útulek pro zvířata a nahlaste nález psa. Tento krok vám ukládá zákon. Úřady zpravidla vyžadují, aby byl pes předán nejbližšímu útulku pro zvířata.
Archiv
Jak odnaučit psa ničit
Tady pomůže především psa pořádně zaměstnat a utahat. Nestačí jen pravidelné venčení, procházky prodlužujte, nechte ho vyběhat, učte ho aportovat. Vyrazte třeba na kole do přírody a nechte ho běžet vedle kola. Doma odstraňte vše, co by mohl zničit, pořiďte mu hračku, která jej zabaví.
Co delat s Opustenym psem
Zavolejte policii, úřad i útulky
Jestliže žádný kontakt nenajdete, zavolejte městskou policii, městský úřad nebo městský útulek. Tam vám poradí, jak dále postupovat. Praxe bývá obvykle taková, že buď můžete pejska odvézt přímo k nim, anebo se o něj postarají oni.
Archiv
Jak odchytit psa
Pokud opuštěného psa najdete, stačí zavolat na tísňovou linku 156. Vyškolení policisté na dané místo přijedou a psa odchytnou. Poté ho převezou do útulku, nebo v případě dohledání majitele kontaktují přímo jeho. Městská policie provádí odchyt psů většinou jen na oznámení.
Jak dlouho je pes v utulku
Ve skutečnosti u zvířete umístěného v útulku běží lhůta čtyřměsíční. Byť praxe ukazuje (jak u ztracených zvířat, tak ztracených věcí), že pokud se původní majitel o zvíře nepřihlásí v prvních dvou týdnech od vyhlášení jeho nálezu, obvykle se už o zvíře nepřihlásí nikdy. Ovšem výjimky potvrzují pravidlo.
Kdo je majitel psa podle zákona
Vlastníkem psa je ten, na koho je psaná kupní smlouva. Tedy uzavíraná s chovatelem, nebo např. s útulkem apod.
Jak zjistit jestli má pes čip
Pokud se najde zaběhnutý pes, je třeba zjistit, jestli má čip. Čtečkami jsou vybaveny útulky, policie, celníci, veterináři. Přečtením čipu zjistíme alfanumerický kód – ten nám sám o sobě mnoho neřekne. Mikročip musí být registrován v databázi, kde lze podle kódu dohledat údaje o majiteli, včetně kontaktu.
Co dělat když mě štěně kouše
Pro štěňata je kousání přirozeným způsobem, jak objevovat svět. Potřebují se naučit, co už je příliš a co mají dělat místo toho. Zkuste jejich pozornost přesměrovat ke hře s hračkou, třeba interaktivní, s pamlsky uvnitř. Pokud jde o přezubování a růst zubů, pořiďte jim kousací hračky a pamlsky, ulevíte jim od bolesti.
Proč pes kouše do rukou
Kousání a okusování je totiž instinkt, který má štěně vrozené. Když bylo ještě se sourozenci, trénovalo si kousáním ostatních, jakou má sílu. A teď, bez sourozenců, štěně kouše vaše ruce. Díky tlamičce štěně objevuje svět a zkouší, co díky zoubkům dovede.
Jak se chová ztracený pes
Je pes opravdu ztracený Ztracený pes většinou nervózně pobíhá či pokukuje po ulici a snaží se najít svého pána. Může rovněž chodit od člověka ke člověku. Může mít stažený ocas a bát, ale jestliže je zvyklý na samostatný pohyb po ulici a je kamarádský, tak nejspíše ani změnu v chování nepoznáte.
Co s toulavým psem
Pokud opuštěného psa najdete, stačí zavolat na tísňovou linku 156. Vyškolení policisté na dané místo přijedou a psa odchytnou. Poté ho převezou do útulku, nebo v případě dohledání majitele kontaktují přímo jeho. Městská policie provádí odchyt psů většinou jen na oznámení.
Jak vycvičit psa z útulku
„Nechte jí couračku (vodítko, kterým lze psa ovládat), učte ji pravidla. Nelitujte ji, není důvod, vy jí nic nedlužíte. A socializujte. Na co zaštěká, s tím chce socializovat,“ radí Rudolf Desenský.
Jak mít psa z útulku
Většina útulků v České republice se řídí následujícími pravidly:Pejska může osvojit osoba starší 18 let.Musíte se prokázat občanským průkazem.Zvíře z útulku si musí vyzvednout budoucí majitel osobně, ten také podepíše smlouvu o svěření pejska do péče.
Co dělat když pes pokouše psa
Nejčastěji pomůže, když se postavíte mezi svého a cizího psa a autoritativně na blížícího se psa zakřičíte povel typu. "fuj", "mazej pryč" či "ne" s gestem ruky. Pokud je čas, je samozřejmě dobré najít pohledem majitele druhého psa, aby si svého psa zajistil.
Jak dát psa do útulku
Stačí se zeptat v útulku pro zvířata nebo v organizaci na ochranu psů podle Vašeho výběru. Zaměstnanci Vám jistě rádi řeknou, jak se můžete smysluplně zapojit. Vaše angažovanost nemusí nutně být trvalá. Pokud nemáte tolik času, možná můžete pomoci jednorázově při nějaké zvláštní příležitosti.
Kdy musí být pes Ocipovany
Od kdy musí být pes očipován Povinnost opatřit psa čipem vyplývá z novely zákona a současně také nařízení EU a platí od 1. ledna 2020. Štěňata pak musejí být opatřena čipem nejpozději v době prvního očkování proti vzteklině, tedy zhruba v půl roce života.
Jak přečíst čip psa
Do podkoží je zvířeti, v našem případě psovi, zaveden mikročip, jež má unikátní číslo. To přečte speciální čtečka, jakmile se k němu přiblíží. Z toho důvodu se psi vždy čipují na levou stranu krku, aby každý veděl, kde čip hledat. Čip musí splňovat určité normy ISO.
Jak dát psovi najevo kdo je pan
Velmi důležité je, dát psovi zřetelným, ale zároveň velmi kamarádským způsobem najevo, kdo je vůdcem smečky. Zvíře pak rychle pochopí, že velitelem jste tady vy a přizpůsobí se, aniž by pociťovalo strach nebo stres. Zkrátka vás začne respektovat, protože pochopí, že jste v pomyslné hierarchii nad ním.
Jak dlouho bude štěně kousat
Období, jak dlouho štěně kouše, je rozdílné a záleží jak na plemeni psa, které máte doma, tak na daném jedinci. Najdeme borderku, která vám přestane kousat během prvních dvou týdnů doma, ale také malého ďáblíka stejného plemene, pro něhož bude okusování jeho životním posláním.
Proč pes ničí věci
Nejčastějším důvodem, proč psi ničí domácnost, je strach a úzkost, není to jen z nudy. Pokud tedy pes ničí domácnost i ve vaší přítomnosti, nejde o nudu. Je potřeba mu ukázat, které věci jsou určeny jen psovi ke kousání a které věci by ničit neměl.
Jak najít psa s čipem
Pokud se najde zaběhnutý pes, je třeba zjistit, jestli má čip. Čtečkami jsou vybaveny útulky, policie, celníci, veterináři. Přečtením čipu zjistíme alfanumerický kód – ten nám sám o sobě mnoho neřekne. Mikročip musí být registrován v databázi, kde lze podle kódu dohledat údaje o majiteli, včetně kontaktu.
Jak to funguje v utulku
Cílem útulku je ideálně najít původní majitele nalezených psů a koček a vrátit je domů. Pro ty, které si nikdo nevyzvedne, být kvalitní přestupní stanicí mezi starým životem a novou rodinou, kde najdou vhodné zázemí a lásku.
Jak se starat o psa z útulku
„Většina psů odchází z útulků se základním očkováním a odčervením, někdy je ale potřeba vakcinaci i odčervení zopakovat bezprostředně po příchodu domů. Proto i přes velkou snahu útulků o prevenci doporučuji navštívit veterinárního lékaře, který psa vyšetří a doporučí další postup preventivní péče,“ říká Martin Kváš.
Co je to adopční poplatek
Předtím než si budete moci svého nového kamaráda odvézt domů, ve většině případech zaplatíte útulku adopční poplatek. Tato částka obvykle zahrnuje vyšetření, vakcinaci a další veterinární ošetření, která jsou nutná k ujištění, že je vaše zvíře zdravé a připravené k adopci.