Co delat po odberu vajíček?

Jak dlouho vás bolí břicho po odběru vajíček

Kolem 5. dne po punkci se stav většinou začíná normalizovat a pokud jste vydržela do dnešního dne, není potřeba další léčby. Během pár dní se stav upraví sám.

Jak dlouho trvá proces umělého oplodnění

Embryotransfer (přenos embryí do dělohy ženy) probíhá v závislosti na jejich vývoji. Provádí se obvykle během 3 – 5 dnů od punkce dárkyně. Při ET není nutná žádná anestézie. Postup je velmi podobný gynekologickému vyšetření a trvá přibližně 10-15 minut.
Archiv

Co si vzít s sebou k odběru vajíček

K odběru vajíček přijděte na lačno (od půlnoci nejíst, nepít a nekouřit), s partnerem, s sebou si vezměte delší triko nebo noční košili, přezůvky a intimní vložku – po odběru můžete slabě krvácet.
Archiv

Co jíst po opu

V případě pocitu nafouklého bříška doporučujeme zvýšený přísun bílkovin (tvarohy, jogurty) a pitný režim 4 – 5 litrů tekutin denně. Dále můžete střídat různé nápoje event. iontové nápoje a dodržovat klidový režim. V případě přetrvávající bolesti se k nám objednejte na ultrazvuk.
Archiv

Jak často se mohou darovat vajíčka

Darování vajíček je doporučeno 3krát za život, i když v některých individuálních případech lze darovat i vícekrát. Mohu darovat během celého roku, nebo je nějaké období vhodnější Není žádné období, které by bylo pro darování vhodnější. Darovat je možné tedy kdykoli.

Jak jste se citili při hormonální stimulaci

Stejně jako při každé jiné medikaci i v případě stimulace vaječníků je možné, že se u pacientky projeví některé z nežádoucích účinků použitých léků. Nejčastěji se jedná o bolesti hlavy, únavu, nevolnost či bolesti břicha. Závažnější komplikací je možnost výskytu hyperstimulačního syndromu.

Jak se připravit na umělé oplodnění

Hormonální nebo také ovariální stimulace je součástí první fáze přípravy na umělé oplodnění. Díky ní se podpoří dozrání většího množství vajíček a také se zvýší jejich kvalita. Díky hormonální stimulaci mají lékaři produkci hormonů v těle zcela pod kontrolou a zároveň se díky ní dá zabránit předčasné ovulaci.

Jak se připravit na transfer embrya

Před embryotransferem užívejte léky dle doporučení lékaře. Než může dojít k embryotransferu, musí se vajíčka nejprve odebrat (OPU) a oplodnit (fertilizace). Odběr vajíček se provádí v krátkodobé narkóze (cca 10 minut). Po odběru vajíčka je pacientka uložena na lůžko a zůstává 2 hodiny na dospávacím pokoji.

Jak dlouho trvá odběr vajíček

Odběr vajíček většinou netrvá déle než 10 minut. Po výkonu budete dvě hodiny odpočívat na lůžku, než budete moci odejít s doprovodem domů.

Kdy si udělat test po transferu

těhotenský test se provádí 12 dní po transferu blastocysty – 5 denního embrya.

Jak se chovat po transferu

Je vhodné mít po dobu 2 – 3 dnů klidový režim (nenosit těžká břemena, vynechat sport, koupání v horké vodě, saunování a celkově se šetřit). Za dva týdny po transferu si provedete těhotenský test z moči. V případě pozitivního testu budete dále užívat denně všechny léky beze změny.

Co se stane kdyz daruji vajíčka

V ideálním případě by měla, protože samozřejmě dárcovství vajíček není bez rizika. Sama dárkyně totiž jednou může mít problém s tím, že nebude moct mít děti. Je tam riziko zánětu, krvácení z vaječníku, což může vést k operaci a tomu, že o něj přijde.

Jak zvýšit šanci na otěhotnění při IVF

Šest tipů, jak zvýšit úspěšnost asistované reprodukceDržet si zdravou váhu. Zdravé a vyvážené stravování je prospěšné nejenom v tomto období.Cvičit, nebo necvičitOptimalizovat zdraví spermiíOmezit stres.Přestat kouřit.Zvážit užívání doplňků stravy.

Co Nedelat při stimulaci

cvičení není problém. Řiďte se svým pocitem pohody. Pokud ke konci stimulace bude břicho citlivější nebo bolestivé, cvičení omezte. Po odběru vajíček je dobré cca 2 týdny nedělat prudké rotační pohyby, tenis, piruety, lyžování…

Jak zvýšit šanci na uhnízdění embrya

Šanci na úspěšné uhnízdění embrya lze zvýšit pomocí EmbryoGlue. EmbryoGlue je médium podporující implantaci embrya. Přídavek proteinu ve vysoké koncentraci v tomto médiu zvyšuje počet živě narozených dětí po IVF.

Jak jste se citili po odběru vajíček

Po odběru si odpočinete 2 hodiny na lůžku a můžete odejít domů, vždy ale v doprovodu druhé osoby. Následujících 3-5 dní dní po odběru vajíček můžete slabě krvácet a cítit tlak v podbřišku. Jde o běžné projevy, které ve většine případů samy odezní, nicméně vždy nás o této skutečnosti informujte.

Co nedělat po transferu

V případě těhotenství s užíváním léků pokračujte přibližně do 12. týdne těhotenství, pokud lékař neurčí jinak. Několik dní po embryotransferu nedoporučujeme pohlavní styk. Je vhodné mít po dobu 2 – 3 dnů klidový režim (nenosit těžká břemena, vynechat sport, koupání v horké vodě, saunování a celkově se šetřit).

Jak dlouho ležet po embryotransferu

Dobrý den, pane Stefane, doba, po kterou leží žena po transferu na lehátku, není podstatná. U nás je to 15 minut, ale i kdyby odešla ihned po provedení transferu, výsledek to neovlivní.

Co se děje v těle po Embryotransferu

Embrya se přenášejí v nepatrném množství tekutiny (kultivační médium), která se rychle vstřebává. Embryo přilne k děložní stěně a nedojde k jeho uvolnění. Bezprostředně po embryotransferu doporučujeme ležet alespoň po dobu 10–15 minut. Potom může klientka bez problému odejít domů.

Co je umělé oplodnění

Umělé oplodnění je spojení vajíčka a spermií v laboratorních podmínkách (in vitro), kde jsou k oplodnění použity buňky obou nebo jen jednoho z páru, případně mohou být použity vajíčka i spermie od vhodných dárců.

Co se deje po transferu

Po přenosu embrya, pokud dojde k implantaci, jsou produkovány další hormony. To může způsobit, že jsou vaječníky i nadále velmi aktivní a to může zvýšit pocit nadýmání. K nadýmání může dojít bez ohledu na to, zda k implantaci embrya došlo nebo ne.

Jak pomoci uhnízdění embrya

Šanci na úspěšné uhnízdění embrya lze zvýšit pomocí EmbryoGlue. EmbryoGlue je médium podporující implantaci embrya. Přídavek proteinu ve vysoké koncentraci v tomto médiu zvyšuje počet živě narozených dětí po IVF.

Co dělat a nedelat po transferu embryí

Několik dní po embryotransferu nedoporučujeme pohlavní styk. Je vhodné mít po dobu 2 – 3 dnů klidový režim (nenosit těžká břemena, vynechat sport, koupání v horké vodě, saunování a celkově se šetřit). Za dva týdny po transferu si provedete těhotenský test z moči.

Jaká je úspěšnost IVF s darovanými vajíčky

Úspěšnost otěhotnění u nás dosahuje až 68%

Šance na otěhotnění metodou IVF s darovanými vajíčky je závislá na několika faktorech. Hlavními z nich jsou věk ženy, fyzický i psychický stav nebo nadváha a kvalita spermií partnera.

Co jíst po transferu embrya

U 20 – 25 % případů se krátce po uhnízdění embrya objeví slabé špinění. Pokud není spojeno s bolestmi, nemusí znamenat nic vážného. O tomto stavu nás přesto raději informujte. V případě pocitu nafouklého bříška doporučujeme zvýšený přísun bílkovin (tvarohy, jogurty) a pitný režim 4 – 5 litrů tekutin denně.