Co delat se Srazenou čokoládou?

Co dělat když se srazí čokoláda

Sražená čokoláda – co s tím, vyhodit Pokud již došlo ke katastrofě a čokoláda se vám srazila, nic není ztraceno. Přidejte k čokoládě několik lžic vroucí vody a čokoláda opět zjemní do původní podoby. Určitě čokoládu nemusíte vyhazovat ani se obávat, že ji již nepoužijete!
Archiv

Jak rozpustit sraženou čokoládu

Někdy se čokoláda při rozpouštění srazí. Pokud ji chcete "uvést do původního stavu", stačí do ní zamíchat pár lžic velmi horké vody. Čokoláda bude zase nádherně hladká.
Archiv

Jak pracovat s bílou čokoládou

Jak rozpustit bílou čokoládu

Postupujte úplně stejně jako při rozpouštění mléčné či hořké čokolády nebo té na vaření. Můžete ji rozpustit ve vodní lázni i v mikrovlnce a můžete rozpustit čokoládu s máslem i bez něj.
Archiv

Jak udělat polevu z čokolády a smetany

Čokoládu najemno nastrouháme nebo rozpustíme ve vodní lázni. Smetanu přivedeme k varu, odstavíme a nasypeme nebo nalijeme do ní čokoládu. Mícháme, dokud nevznikne hladká poleva. Necháme zchladnout (ne úplně), poleva zhoustne.

Jak rychle rozpustit čokoládu

Vodu zahřejte na teplotu okolo 45 °C a hrnec odstavte z plotýnky. Mísu s čokoládou položte na hrnec. Pokud má voda okolo 45 °C, může se dno misky dotýkat vodní hladiny. Nechejte čokoládu pomalu roztát a pomalu promíchávejte metličkou.

Proč nejde rozpustit čokoláda

Čokoláda je surovina extrémně náchylná na teploty. Taje při teplotách již kolem 25 °C a při teplotě vyšší než 45 °C už hrozí velké riziko, že jí spálíme a znehodnotíme. Na čokoládu nesmíme spěchat, většinou se nevyplácí, pokud ji chceme rozpustit rychle.

Jak rozpustit čokoládu s máslem

Tmavá vysokoprocentní čokoláda, respektive kakaové máslo v ní, taje rychleji než méněprocentní a stačí jí k tomu 32 až 34 °C. Teplota vodní lázně by tedy neměla překročit 55 °C. Kakaovou hmotu se vyplatí rozpouštět pozvolna na slabém plameni a za stálého míchání, aby se roztekla do celistvé masy.

Co se starou čokoládou

Využití v kuchyni. Všechnu čokoládu si rozdělíme – na tu kvalitní a poctivou a na ty ostatní. Ty ostatní pak můžeme po částech přidávat do moučníků, třeba takové domácí muffinky s čokoládovými kousky uvnitř z vás udělají hvězdu. Výborně se též hodí do bábovek.

Jak zahustit čokoládu

3V malé trošce vody (zhruba ve dvou až třech lžících) rozpusťte solamyl, vlijte k čokoládě na zahuštění a neustále přitom promíchávejte a dál zahřívejte na plotýnce, dokud se čokoláda a mléko nespojí do husté směsi. Trvá to asi minutu.

V čem rozpustit čokoládu

NA SPORÁKU – rozpouštíme vždy ve vodní lázni, přičemž voda pod miskou by se neměla vařit a dno misky by se nemělo vody dotýkat. Čokoládu během rozpouštění mícháme. V žádném případě nerozpouštíme přímo v rendlíku (ano i s tím už jsem se setkala). Pozor, aby se vám nedostala do čokolády voda.

Co se zbytky čokolády

Pokud máme zbytky rozlámané čokolády nebo zbytky polev od velikonočního pečení, doporučujeme vše ve vodní lázni rozpustit a připravit vícedruhovou polevu třeba na moučník nebo na domácí koblihy. Spolu s dětmi si zase můžete vytvořit čokoládové fondue a v rozpuštěné čokoládě si namáčet ovoce nebo piškoty.

Jak vypadá zkažená čokoláda

Tím nejčastějším je uchovávání čokolády ve špatné teplotě – pokud je příliš nízká nebo příliš vysoká, částice tuku v čokoládě se zvednou na povrch a vytvoří bílý práškový film. Vliv má také vlhkost vzduchu. Tukový výkvět vzniká při nesprávných technologických procesech ve výrobě nebo při špatném skladování.

Jak dlouho muze být prosla čokoláda

Čokoláda obecně nemá pověst potraviny která by se kazila, a proto se toto téma ani nijak výrazně nebo hlasitě neřeší. Podle platné legislativy se hořká čokoláda označuje minimální dobou trvanlivosti 2 roky, mléčné a bílé čokolády 1 rok.

Jak rozpustit čokoládu aby byla Tekuta

Mísu s čokoládou položte na hrnec. Pokud má voda okolo 45 °C, může se dno misky dotýkat vodní hladiny. Nechejte čokoládu pomalu roztát a pomalu promíchávejte metličkou. Pokud rozpouštíte větší množství čokolády, po chvíli vodu zase trochu přihřejte.

Co dát do polevy aby ztuhla

Polevu na potažení dortu připravíte smícháním 200 g čokolády se 140 g rostlinného tuku. Když vše rozmícháte dohladka, vmíchejte ještě 100 ml horké vody. Na dezerty je nejlepší smíchat čokoládu s máslem v poměru 1 : 1, nebo šlehačkou v poměru 2 : 1, takto poleva zůstane tekutější.

Jak udělat vodní lázeň na čokoládu

Rozpouštění čokolády ve vodní lázni

Na hrnec s horkou až vroucí vodou položíme skleněnou nebo nerezovou mísu s čokoládovými peckami nebo nalámanými kousky tak, aby se dno mísy nedotýkalo hladiny vody. Dejte na to pozor, pokud by se dotýkalo vařící vody, čokoláda by se připalovala.

Jak Roztopit bílou Cokoladu

Bílé a mléčné čokolády, které obsahují i živočišné tuky, pak tají při ještě nižších teplotách. Nejlépe se rozpouští čokoláda rozporcovaná na malé, stejně velké pecičky. Jak už to tak bývá, záleží i na velikosti. Pokud máte tabulkovou čokoládu, nalámejte ji na co nejmenší, ale pokud možno stejně velké, kousky.

Jak ředit bílou čokoládu

Čokoláda je schopna přijímat vodu, a proto ji můžete naředit máslem, tukovou polevu ale máslem naředit nemůžete, protože by se srazilo,“ vysvětluje Pavlína Berzisová. Za nejideálnější považuje naředění čokolády kakaovým máslem, když ho ale doma nemáte, můžete použít smetanu vysokoprocentní nebo zmiňovaný kousek másla.

Jak dlouho vydrzi domaci čokoláda

Nejdéle vydrží hořká čokoláda

Ať už máte doma starého čokoládového zajíce, nebo si ho pořídíte ve slevě, nemělo by vám být po jeho snědení ouvej. „Hořká čokoláda při správném skladování vydrží klidně i tři roky, mléčná čokoláda o něco kratší dobu, protože obsahuje mléko, které může žluknout.

Co přidat do čokolády aby byla lesklá

Čokoláda má v sobě tukové krystalky poskládané do krystalické mřížky, která se při rozpuštění zničí. Aby čokoláda byla i po opětném ztuhnutí krásně lesklá a křupavá (to se hodí zejména při polévání či výrobě pralinek), je potřeba ji zahřívat a chladit tak, aby se krystalky opět poskládaly do původní formy.

Jak udělat štěkající čokoládu na dortu

Jak připravit stékanou polevu

Nejvhodnější na polévání dortu je čokoládová ganache. Připravujeme ji z čokolády a smetany ke šlehání v poměru 1:1. Nasekanou čokoládu zalijeme horkou smetanou a mícháme, dokud se čokoláda nerozpustí. Dort před poléváním musí být dobře vychlazený, aby se poleva pěkně přichytila.

Co znamená ve vodní lázni

Vodní lázeň je označení určitého způsobu ohřívání či vaření (a to zejména v chemii, alchymii a gastronomii), které má být pomalé nebo nemá překročit určitou teplotu.

Jak dlouho tuhne ganache

Ganache na stékání necháme 5-10 min odstát a ihned použijeme na vychlazený dort. Šlehanou ganache je potřeba nechat uzrát přes noc v lednici. Než ji ale začnete šlehat, vyndejte ji cca 30-60 min předem a až poté vyšlehejte. Jinak vám hrozí, že v ní budete mít krupičku a nebude krásně hladká.

Jak se rozpouští čokoláda

Čokoládové kousky dáme do misky, opatrně zahříváme a neustále čokoládu promícháváme. Mísu zabezpečte proti klouzání po stole, nebo si přiberte pomocníka, který bude foukat a vy můžete míchat čokoládu. Rozpouštění horkým vzduchem je trochu pomalejší, ale zaručí správné a rovnoměrné rozehřátí všech kousků čokolády.

Jak se Ohriva ve vodni lazni

Princip spočívá v tom, že mezi zdroj tepla (například plamen z hořáku) a nádobu s ohřívanou látkou je vložena větší nádoba s vodou, do které je nádoba s ohřívanou látkou ponořena. Voda se zahřívá postupně a rovnoměrněji v porovnání oproti přímému ohřevu nad plamenem se zahřívá i vnitřní nádoba.