Co delat v Kalabrii?

Co ochutnat v Kalábrii

Kalábrijská tradiční selská kuchyně, cucina povera, se může pochlubit velice jednoduchými, ale velmi chutnými pokrmy. K nim patří těstoviny Lagane e cicciari, doma vyrobené široké nudle, jejichž hlavními ingrediencemi jsou cizrna, česnek a oleje.

Kdy jet do Kalábrie

Kdy je nejlepší časpro cestu do Kalábrie Zde je několik informací, které vám pomohou při rozhodování: Nejlepší měsíce pro dobré počasí v Kalábrii jsou Duben, Květen, červen, červenec, Srpen, Září, říjen a Listopad. V průměru jsou nejteplejší měsíce červenec a Srpen.

Co je Kalábrie

Kalábrie (italsky Calabria [kaˈlaːbrja]IPA) je region na jihu Itálie. Na severu sousedí s regionem Basilicata, na západě je obklopen Tyrhénským mořem a na východě Jónským mořem. Za Messinskou úžinou na západě leží Sicílie. Region má rozlohu 15 079 km² a žijí zde téměř 2 milióny obyvatel.

Kam na jih Itálie

StřediskaApulie. Apulie – jedna z nejjižnějších a nejexotičtějších oblastí Itálie, kde je dodnes silně cítit tradice, folklor a pravá středomořská atmosféra.Lido del Sole / Rodi Garganico.San Menaio.Peschici.Vieste.Mattinata.Gallipoli.Otranto.

Jak se žije v Kalabrii

Oblast Kalábrie je nejchudší v celé Itálii a lidé zde stále žijí převážně venkovským způsobem života. V posledních letech, zároveň se stoupajícím zájmem letních dovolenkářů o Kalábrii, se začíná budovat i turistická infrastruktura nutná k pokrytí potřeb návštěvníku Kalábrijského pobřeží.

Kde je nejtepleji v Itálii

Průměrná teplota v letních měsících činí 24 °C, nejtepleji je na ostrově Sicílii, kde teplota dosahuje až 40 °C. Příčinou je teplý vítr scirocco, který vane od Afriky. Ve střední části Itálie panuje kontinentální podnebí, pro něž jsou typické chladné zimy, doplněné sněhem a mlhami, a teplá léta.

Kdy je v Itálii nejtepleji

Středozemní moře má průměrnou teplotu v létě mezi 22 až 28 stupni. Nejteplejší je moře v srpnu a v září. Podívejte se na aktuální předpověď počasí pro Itálii.

Jak cestovat do Kalábrie

Nejpohodlněji se do Kalábrie dostanete letecky. Lze přitom využít přímý let z Prahy do Lamezia Terme od Smartwings, který v roce 2017 létá čtyřikrát týdně, a to od začátku června do začátku října. Doba letu je jen 2 hodiny a 15 minut. Z letiště už je Tropea jen hodinu cesty.

Co nedělat v Itálii

Osm věcí, které nesmíte nikdy udělat v ItáliiKapučíno po poledni. V Česku si dopřáváme kapučíno, espresso s krásně napěněným mlékem, v kteroukoliv denní hodinu.Latte.Coffee to go.Krájet knedlíky nožem.Nemračte se na „bambini“Do kostela v šortkách.Nevěřte navigaci.Nespěchejte.

Kam na dovolenou do Kalábrie

Západní pobřeží tohoto regionu omývá Tyrhénské moře, východní pobřeží pro změnu Jónské moře. Budete-li trávit dovolenou v letovisku Pizzo, Vibo Marina, Briatico, Zambrone, Parghelia, Tropea, Santa Domenica, Capo Vaticano, Santa Maria či Nikotera, vykoupete se na Costa degli Dei (Pobřeží bohů).

Kam na dovolenou do Kalabrie

Západní pobřeží tohoto regionu omývá Tyrhénské moře, východní pobřeží pro změnu Jónské moře. Budete-li trávit dovolenou v letovisku Pizzo, Vibo Marina, Briatico, Zambrone, Parghelia, Tropea, Santa Domenica, Capo Vaticano, Santa Maria či Nikotera, vykoupete se na Costa degli Dei (Pobřeží bohů).

Kdy jet na Sicílii

Nejlepší období pro dovolenou tak bývají intervaly od dubna do června a poté od září do října, kdy teploty bývají nejpříjemnější, zhruba okolo 25°C. V červnu a září bývá i teplota moře okolo 25°C. Naopak za nejhorší období pro návštěvu se považuje srpen.

Kde je v Itálii nejčistší moře

Baia dei Turchi, Apulie

Tato rozlehlá pláž je zastrčená v chráněné přírodní rezervaci v Apulii, severně od města Otranto. Obklopuje ji hustý borový les. Má kilometr bílého písku a jedny z nejčistších vod v zemi, díky čemuž také získala Modrou vlajku.

Kdy nejezdit do Itálie

S ohledem na počasí je nevhodnějším obdobím na návštěvu Itálie duben až červen a září až říjen, kdy jsou mírné teploty. Horkému a dusnému srpnu je nejlepší se vyhnout, a to bez ohledu na to, kterou část země plánujete navštívit.

Kdy je nejlepší jet na Sicílii

Nejlepší období pro dovolenou tak bývají intervaly od dubna do června a poté od září do října, kdy teploty bývají nejpříjemnější, zhruba okolo 25°C. V červnu a září bývá i teplota moře okolo 25°C. Naopak za nejhorší období pro návštěvu se považuje srpen.

Jak dlouho se letí do Kalábrie

Co potřebujete vědět o letu do regionu Kalábrie

Nejoblíbenější trasa je Letiště Václava Havla Praha v Praze – Letiště Lamezia Terme v destinaci Lamezia Terme. Jednosměrný let trvá průměrně 3 h 09 min a zpáteční letenka stojí v průměru US$1 087.

Jak dlouho se jede do Kalábrie

Nejpohodlněji se do Kalábrie dostanete letecky. Lze přitom využít přímý let z Prahy do Lamezia Terme od Smartwings, který v roce 2017 létá čtyřikrát týdně, a to od začátku června do začátku října. Doba letu je jen 2 hodiny a 15 minut.

Na co si dát pozor v Itálii

Bezpečnostní situace je v Itálii v zásadě stejná jako v jiných jihoevropských zemích. Dejte si pozor na kapesní krádeže, krádeže v automobilech, v dopravních prostředcích a na pláži.

Co se vyplatí koupit v Itálii

Oblíbeným suvenýrem je italské víno, Grappa, různé likéry. Mezi nejoblíbenější likéry patří Limoncello, Limoncillo, které se vyrábí v oblasti kolem Neapole, v Sorrentu. Známý je také likér mandlový Amaretto, který se používá na výrobu oblíbeného zákusku Tiramisu. K tomu potřebujeme ještě Mascarpone.

Na co si dát pozor na Sicílii

V rámci dovolené na Sicílii se můžete setkat pouze s drobnějšími bezpečnostními riziky. A ty vznikají spíše při větší koncentraci lidí na rušnějších místech, u památek, v rámci kulturních akcí a podobně. Právě zde byste si měli dávat pozor na místní zloděje.

Co si přivézt ze Sicilie

Po celé Sicílii se dají koupit tradiční malované vázy, hrnky a talíře. K vhodným dárkům z prosluněné Sicílie zaručeně patří místní víno, panenský olivový olej, citronový likér limoncello, pálenka z hroznů grappa nebo vynikající sušená rajčata.

Kde se dá koupat v Itálii

Přinášíme pět přímořských lokalit v Itálii, které se vyplatí navštívit.Monopoli. Pobřeží Apulie znamená pro většinu dovolenkářů skalnatý poloostrov Gargano výrazně vybíhající do Jaderského moře.Maremma.Lido di Metaponto.CefalúDuino a Sistiana Mare.

Co je k vidění na Sicílii

31 míst co vidět na SicíliiErice. Turistické město, Hrad.Etna. Sopka.Enna. Turistické město, Hrad, Katedrála, Hora, Vyhlídka.San Vito Lo Capo. Písčitá pláž, Letovisko.Palermo. Město, Katedrála, Palác.Agrigento. Archeologické nalezištěCefalu. Letovisko, Písčitá pláž, Katedrála, Hora, Vyhlídka.Taormina.

Kam se letí 2 hodiny

Doba letu letadlem do vybraných dovolenkových destinací:

Místo odletu Země příletu Doba letu Vzdálenost
doba letu z Prahy na Korfu 2:00 h 1 435 km
doba letu z Prahy na Sardinii – Olbia 2:05 h 1 300 km
doba letu z Prahy na Lefkadu 2:10 h 1 348 km
doba letu z Prahy do Bulharska – Burgas 2:15 h 1 450 km

Jak letecky do Kalábrie

Nejrychlejší let Česká republika–Kalábrie trvá 2hod 15min (Praha Letiště Václav Havel–Mezinárodní letiště Lamezia Terme). Do destinace Kalábrie nabízejí lety 4 letecké společnosti, včetně SWISS, Austrian Airlines a Smartwings.