Co dělá PPP?

Co řeší PPP

Pedagogicko-psychologické poradny (PPP) patříní spolu se speciálně pedagogickými centry a středisky výchovné péče mezi školská poradenská zařízení. PPP Poskytují služby pedagogicko-psychologického a speciálně pedagogického poradenství a pedagogicko-psychologicku pomoc při výchově a vzdělávání žáků.
Archiv

Jaký je rozdíl mezi PPP a SPC

SPC (speciálně pedagogické centrum) se zaměřuje na pomoc dětem se zdravotním postižením na všech typech škol. PPP (pedagogicko-psychologické poradny) poskytují odbornou psychologickou a pedagogickou péči.

Co je to PPP

Pedagogicko-psychologické poradny (PPP) poskytují odbornou psychologickou a pedagogickou péči, konzultace žákům, rodičům, zákonným zástupcům, pedagogickým pracovníkům mateřských, základních a středních škol.

Jak to chodí v PPP

První návštěva v PPP se u dětí školou povinných zpravidla uskutečňuje u psychologa a speciálního pedagoga. Komplexní posouzení (psychologické a speciálně pedagogické vyšetření) může proběhnout v jeden den nebo ve dvou termínech. Jednotlivé vyšetření (u psychologa nebo speciálního pedagoga) trvá obvykle 2 – 2,5 hodiny.

Kdy poslat dítě do PPP

Největší nával zaznamenávají pracovníci vždy před zápisem či nástupem do první třídy. Tehdy psycholog určí, zda je dítě už dostatečně zralé na školu(vyšetřuje školní zralost).

Jak se objednat do pedagogicko psychologické pořádný

Objednat se můžete:

kdykoliv emailem: [email protected]. telefonicky v pracovní dny 7.30 – 9.00 a 14.30 – 15.30, ve středu prodlouženo 13.00 – 17.00. a to jen na číslech 602 102 833 nebo 777 357 239 (na jiných telefonních číslech není přijetí objednávky možné)

Co se dělá v SPC

Speciálně pedagogická centra (SPC) poskytují služby v oblasti psychologické, speciálně-pedagogické a sociální. Zaměřují se na pomoc dětem se zdravotním postižením na všech typech škol a nabízí poradenství zákonným zástupcům, pedagogickým pracovníkům a školám metodickou podporu.

Kdo tvoří školní poradenské pracoviště

Služby jsou koordinovány školním psychologem nebo speciálním pedagogem, kteří společně s ostatními odbornými pracovníky, s třídními učiteli a vedením škol vytvoří Program zabezpečování pedagogicko-psychologického poradenství poskytovaného ve škole.

Jak se projevuje PPP

Nejčastěji se projevují odmítáním jídla, extrémně nízkým energetickým příjmem, střídáním období hladovění a přejídání nebo jinou formou více či méně vědomé manipulace se stravou. K tomu se může přidat vyvolávání zvracení, zneužívání laxativ (látky s projímavými účinky) nebo diuretik (odvodňovací léky).

Jak se léčí poruchy příjmu potravy

Z psychoterapeutických přístupů se nejčastěji používá kognitivně-behaviorální terapie (KBT). Pomáhá změnit nežádoucí jídelní chování (záchvaty přejídání, zvracení a nadužívání diuretik, laxativ, restrikci příjmu potravy, vyhýbavé chování) a navodit normální jídelní režim.

Kdo diagnostikuje PPP

Pedagogicko-psychologická poradna (PPP) provádí speciálně-pedagogickou diagnostiku a psychologické vyšetření.

Kdy se objednat do PPP

Kdy se objednat do PPP Poradny mívají často hodně plno, proto je potřeba objednat se včas. Doporučuje se spádová PPP, kam spadá vaše mateřská školka, ale můžete si zavolat kamkoliv jinam. Čekací lhůty jsou kolem dvou až tří měsíců.

Kdo žádá o PPP

Žádost o vyšetření podává zákonný zástupce (rodič) nezletilého dítěte nebo sám zletilý student. O vyšetření nemůže požádat škola, ale poradna s ní vždy, pokud se problém týká vzdělávání, spolupracuje.

Jak probíhá psychologické vyšetření u dětí

U dětí do 4 let vyšetření zpravidla proběhne během jednoho setkání, u starších dětí a dospívajících během dvou až tří, někdy i více. S dítětem je střídavě veden rozhovor a střídavě vyplňuje testové a dotazníkové metody, jejichž výsledky jsou následně znovu ověřovány prostřednictvím rozhovoru s dítětem, někdy i rodiči.

Kdy navštívit SPC

Kdy navštívit s dítětem SPC logopedickéMáte pocit, že vývoj řeči vašeho dítěte neprobíhá standardně.Nerozumí sdělením, otázkám.Objevilo se zadrhávání v řeči, dítě koktá, bojí se mluvit.Nekomunikuje v cizím prostředí, ve škole nebo s některými osobami, (ale doma mluví).

Kdo zřizuje SPC

Poradenský systém se po roce 1989 rozšířil o nová poradenská pracoviště zaměřená na klienty se zdravotním postižením – speciálně pedagogická centra (dále SPC). SPC jsou zřizována podle druhu zdravotního postižení a tomu odpovídajících speciálně vzdělávacích potřeb.

Co dělá speciální pedagog

Speciální pedagog provádí pedagogickou, diagnostickou, terapeutickou, logopedickou a poradenskou činnost. Vyhodnocuje nápravné, reedukační a kompenzační postupy. Spolupracuje s rodinami a rodiči postižených dětí a mládeže během provádění nápravných metod. Případně může poskytovat speciální pedagogické služby.

Co je to Špp

Školní poradenská pracoviště (ŠPP) ve škole poskytují pedagogicko-psychologickou poradenskou pomoc žákům, učitelům, rodičům a zákonným zástupcům.

Jak se uzdravit z PPP

Z psychoterapeutických přístupů se nejčastěji používá kognitivně-behaviorální terapie (KBT). Pomáhá změnit nežádoucí jídelní chování (záchvaty přejídání, zvracení a nadužívání diuretik, laxativ, restrikci příjmu potravy, vyhýbavé chování) a navodit normální jídelní režim.

Co patří mezi PPP

Mezi základní formy poruch příjmu potravy (PPP) patří mentální anorexie, mentální bulimie a záchvatovité (nutkavé) přejídání.

Jak zjistit jestli mám poruchu příjmu potravy

Nápadné chování při jídleúplné vyřazení konkrétního typu potraviny z jídelníčku, např.čím dál větší omezování konzumace i zdravých potravin; již silně omezený výběr „přijatelných“ potravin je omezován ještě více; potraviny jsou rozlišovány na „správné“ a „špatné“;vynechávání jídel, nepravidelnost v jídle;

Jak na záchvatovité přejídání

Léčba je složitá a vyžaduje spolupráci mnoha odborníků

i psychologem), během které se společně snaží rozpoznat spouštěč onemocnění, zlepšit vnímání sama sebe a pokusit se zabránit dalším záchvatům přejídání. Součástí léčby je často i farmakoterapie (antidepresiva, antiobezitika, antikonvulziva).

Co je PPP nemoc

Poruchy příjmu potravy (zkráceně PPP) jsou duševní poruchy spojené s neschopností přijímat potravu v přiměřeném množství a úzce souvisejí s nevhodným vnímáním vlastního těla (poškozeným sebeobrazem). Nejčastěji se v tomto kontextu hovoří o mentální anorexii a bulimii.

Jak dlouho trvá vyšetření v PPP

Standardní psychologické nebo speciálně pedagogické vyšetření trvá asi 2 hodiny. Někdy tyto dvě vyšetření následují po sobě. Vyšetření na odklad školní docházky trvá asi 1,5 – 2 hodiny. Vyšetření "profesní orientace" zabere asi 3,5 hodiny.

Kdo přiděluje asistenta pedagoga

Postup při zajišťování asistenta pedagoga je následující: 1) K získání asistenta pedagoga škola potřebuje doporučení školského poradenského zařízení, tedy pedagogicko-psychologické poradny (PPP) nebo speciálně pedagogického centra (SPC).