Jak odnaučit kousat křečka
Pokud vás křeček kousne tak jemně mu foukněte do obličeje a řekněte: Ne! Křeček si asi bude říkat, že má přestat a přestane. Nebo zkuste si na ruku dát např. slunečnicová semínka a on pak nebude kousat vás do ruky.
Co dělat aby mě křeček Nekousal
Co tedy dělat, aby křeček nekousal Stručně: Získat křečkovu důvěru a postupně si malého kamaráda ochočit. Vyžaduje to od vás velkou dávku trpělivosti, záleží na každém křečkovi, ale počítejte s tím, že v průměru trvá tři až pět týdnů, než si chlupáč vytvoří kladný vztah k vaší ruce a nebude se jí bát.
Archiv
Jak se pozná že křeček umírá
Jejich aktivita začne klesat, zvíře dlouho a často spí, neopouští svůj domov ani jiný bezpečný úkryt. Může mít také výrazně menší chuť k jídlu a jídlo bude ležet v misce, protože křeček nebude mít zájem sníst celou porci. Postupem času může síla křečka slábnout.
Jak si vychovat křečka
Vypozorujte si, co váš křeček rád jí, pomocí jeho oblíbených pochoutek pak můžete lépe překonat jeho strach. Křeček by si měl zvyknout na přítomnost vaší ruky, to je prvním krokem k ochočení. Dávejte mu potravu přímo na podlahu klece, tak si začne na vaši ruku zvykat a naučí se, že přináší něco dobrého a neublíží mu.
Archiv
Co znamená když křeček píská
Pískání Křečci mají svůj vlastní způsob komunikace, který využívají například při hledání potravy nebo při budování hnízda. Zvýšená frekvence a naléhavost pískání však může znamenat bolest. V takovém případě křečka bedlivě pozorujte.
Proč křeček křičí
Bručení/vrčení – Tento zvuk vydávají samečci, kteří se snaží zapůsobit na samičku. Bublání – I tento zvuk patří k námluvám. Samci ho vydávají, když si chtějí získat samičku. U samiček ho můžete zaslechnout, když jsou v říji.
Jak dlouho se dožije křeček
Běžně mívají několik vrhů během roku. Průměrná délka života křečků a křečíků je 2 – 3 roky, křečík Roborovského se dožívá o něco méně (1,5 – 2 roky).
Jak uklidnit křečka
Vezměte z pytlíku trochu podestýlky a protřete ji v umytých rukách. Křeček z nich tak ucítí známou a bezpečnou vůni. To ho uklidní a nebude tolik vystrašený. Ucítí i vůni vaši, na kterou si postupně zvykne a bude ji mít spojenou s bezpečím.
Jak oživit křečka
Nemocný křeček je často apatický, schovává se, nejí jako běžně a často velice silně kouše. Abyste doma měli šťastné a zdravé zvířátko, které je ve formě, je třeba poskytnout mu dobrou a správnou stravu, čistou vodu, dostatek pohybu, suché, čisté a dobře větrané prostředí.
Co dát křečkovi do klece
Můžete mu po výběhu poházet natrhaný toaletní papír nebo papírové utěrky, křeček si je bude nosit do svého příbytku v kleci a je velmi zábavné to pozorovat. Křečka potěší i cokoliv, co je spojené s jídlem – dejte mu tyčinku na okusování nebo ovoce do závěsné koule.
Co křeček nesmí jíst
Zakázané krmivo pro křečka jsou solené výrobky, jako jsou tyčinky nebo sušenky, cibule, česnek, citrusy, čokoláda a jiné sladkosti, surová fazole a brambory, avokádo, lilek, cizrna, růžičková kapusta, granátové jablko, liči, mango, zelí, rebarbora, čočka a ředkvička. Jídlo křečka by nemělo obsahovat zbytky po oběde.
Co by měl mít křeček v kleci
Tato klec je díky svým rozměrům vhodná i pro chov křečka zlatého (syrského). Součástí klece je plastový domeček, plastový kolotoč a plastová mistička. Dále pak dřevěné patro a dřevěný můstek. Nedílnou součástí by měla být i kvalitní podestýlka, napáječka a případně i další mistička.
Co má mít křeček v kleci
Klec nebo terárium umístěte na klidné místo, kde není průvan a ani na něj nepraží slunce. Co se týče výbavy klece, základem je miska na potravu. Ta by měla být kameninová nebo porcelánová, ty plastové křeček rád převrací. Dále je pochopitelně důležitá napáječka a domeček, kde křeček najde svůj úkryt.
Jak by měla vypadat klec pro křečka
Nejvhodnější ubikací pro křečka je prostorné akvárium nebo plastový box. Křečci v přírodě nešplhají, ale běhají na dlouhé vzdálenosti, proto pro ně vysoká klec není vhodná. Mohli by si pádem z velké výšky ublížit. Naprosto nevhodné jsou různé barevné „kosmické“ klece s plastovými trubkami, skluzavkami atp.
Jak čistit klec křečka
Jednou za týden je pak nutné vyměnit veškerou podestýlku, důkladně vyčistit celou klec včetně mříží a skel, vyměnit hnízdní materiál, důkladně vymýt misky a napáječku a vyměnit větve na hlodání. Péče o srst jako taková je nutná pouze u dlouhosrstých křečků, kterým se do srsti zamotává podestýlka, potrava nebo trus.
Co potrebuje křeček v kleci
Klec nebo terárium umístěte na klidné místo, kde není průvan a ani na něj nepraží slunce. Co se týče výbavy klece, základem je miska na potravu. Ta by měla být kameninová nebo porcelánová, ty plastové křeček rád převrací. Dále je pochopitelně důležitá napáječka a domeček, kde křeček najde svůj úkryt.