Co dělat když žloutnou okurky?

Jak zabránit žloutnutí listů okurek

Okurky tedy mohou žloutnout z toho důvodu, že mají příliš vysokou teplotu. I když se jedná o rostliny, které jsou teplomilné, bude potřeba, abyste jim zajistili teplotu kolem 25 °C přes den. Z toho důvodu je důležité, abyste skleník pravidelně větrali. Noční teploty dosahující 16 až 20 °C, jsou pro okurky ideální.
Archiv

Co dělat když žloutnou listy okurek

Co znamenají žluté listy okurek

Listy si zřejmě navzájem stíní a žloutnou. Žluté listy otrhejte a dopřejte okurkám výživu. Jedná se totiž o další důvod, kvůli kterému se mohou projevit tyto potíže. K hnojení je ideální zákvas z kopřiv nebo slepičího trusu.

Jak se mají zalévat okurky

Správná zálivka je základ při pěstování snad všech rostlinek. Okurky ocení zálivku, kterou budeme provádět spíše méně často, zato vydatně a důkladně. Rostlina si pak vytvoří lepší kořenový systém. Okurky stačí zalévat 1–2x týdně tak, aby se voda dostala cca 10–20 cm pod povrch půdy.

Jak zalévat okurky ve skleníku

Okurky též mnoho vláhy odpaří velkými listy. Ztrátu vody proto pomůže omezit vysoká vlhkost vzduchu, optimálně kolem 90 %. Ale pozor, okurky nemají rády kropení – na jejich „chlupatých“ listech se totiž voda drží dlouho a může se na nich šířit plíseň. Zalévejte je proto pouze ke kořenům, nejlépe odstátou vlažnou vodou.

Proč žloutnou listy u

Žluté listy patří mezi nejobvyklejší problémy pokojových rostlin. Příčin žloutnutí může být mnoho. Od přílišného vystavení slunečním paprskům, přes nedostatek dusíku či železa (chloróza), až po napadení škůdci. Tím nejčastějším důvodem žloutnutí listů ale bývá nesprávná zálivka.

Proč vadnou listy okurek

Příliš mnoho vlhkosti. Jedním z nejčastějších důvodů, proč vadnou okurky ve skleníku, je příliš mnoho vlhkosti. Okurky milují vlhkost, ale pokud je příliš mnoho, může to způsobit, že se budou špatně uchovávat. Výsledkem je, že okurky se budou rychleji kazit a vadnout.

Co způsobuje žloutnutí listů

Žluté listy jsou běžným příznakem toho, že rostlina potřebuje vodu. Často k tomu není potřeba ani sucho. Stačí několik horkých dnů, kdy rostlina ztrácí více vláhy prostřednictvím listů, než jsou schopny absorbovat její kořeny, a žloutnutí je na světě.

Kdy nejlépe zalévat okurky

Rajčata a okurky by se měly zalévat výhradně ráno a večer. Vyvarujte se tak rozhodně poledního zalévání, kdy dojde k rychlému vypaření vody.

Jak často se zalévají okurky ve skleníku

O růstu rozhoduje i teplota zálivky

Ideální službu vám udělá kapková závlaha, ale pokud vlastníte menší skleník, stačí zalévat konví nebo hadicí. Když během léta panují vysoké teploty, doporučujeme zalévat každý den nebo obden – podle potřeby a typu půdy. Těžší půdy udrží vlhkost déle než lehčí písčitější půdy.

Jak vysoko nechat růst okurky

Na síti je můžete úspěšně pěstovat na záhonu i ve skleníku. Je však třeba dodržet určité zásady. Základem opěrné konstrukce jsou dřevěné kůly nebo železné tyče zatlučené v řadě ve vzdálenosti 2–3 m od sebe. Výška kůlu po zatlučení má mít 2 m.

Jak poznat že je okurka zralá

Plod sice nemusí být zrovna hořký, ale je už mnohem hůř stravitelný. "Zralá čerstvá okurka je hladká, tuhá, s pevně napjatou slupkou. Barva záleží na druhu, pohybuje se od světle zelené až po temně mechovou. Bílé žíhání či skvrny nebývají na závadu.

Co delat se zlutymi listy

Málo zaléváte

Pokud si všimnete, že se jednotlivé listy zbarvují žlutě a zvlňují se, jedná se o klasický příznak toho, že je dostatečně nezaléváte. Zkontrolujte vlhkost půdy pomocí prstů a pokud je zcela suchá, přidejte vodu.

Kdy zacina Zloutnout listí

Již koncem léta začínají klesat teploty a zkracuje se období světlého dne. V této době listy nepatrně žloutnou. Svou pravou paletu barev rozehrávají až v období října, kdy listy intenzivně stárnou a začátkem listopadu se z nich transportují důležité látky, které se ukládají na jarní období a listy opadávají.

Co napadá okurky

Na zahradě nejvíce škodí plíseň okurková a ze škůdců jsou to hlavně mšice a klopušky; ve skleníku pak rovněž plíseň okurková, vadnutí okurek a ze škůdců hlavně mšice, třásněnky, molice a svilušky.

Jaké hnojivo použít na okurky

Asi nejjednodušším způsobem přihnojování okurek během vegetace je použití známého a osvědčeného hnojiva Cererit. Jedná se o bezchloridové granulované hnojivo se stopovými prvky (NPK (+MgO, +S) 8-13-11 (+2, +15) s B, Cu, Mo a Zn) určené k výživě ovoce, zeleniny, chmele a okrasných rostlin.

Proč žloutnou to je

Pokud nemá vaše rostlina vše, co k životu potřebuje, nebo je naopak něčeho příliš, projeví se to nejčastěji žloutnutím nebo opadáváním listů. Co může být příčinou a jak pokojové květině pomoci Nejčastěji je na vině špatná intenzita zalévání, nedostatek, nebo naopak přebytek světla a nevhodná teplota v místnosti.

Jak oživit okurky

Asi nejjednodušším způsobem přihnojování okurek během vegetace je použití známého a osvědčeného hnojiva Cererit. Jedná se o bezchloridové granulované hnojivo se stopovými prvky (NPK (+MgO, +S) 8-13-11 (+2, +15) s B, Cu, Mo a Zn) určené k výživě ovoce, zeleniny, chmele a okrasných rostlin.

Jak daleko od sebe nakládačky

Vzdálenost jednotlivých řad sítí vedle sebe je 1–1,5 m. Předpokladem úspěšného pěstování okurek na síti je zejména zpočátku vegetace navádění do ok sítě a doporučuji odstranit všechny postranní výhony a malé plůdky vyrůstající z paždí listů až do výšky 30 cm.

Po čem pnout okurky

Okurky, které se pnou po opoře, velmi dobře prospívají. Porost je vzdušný a tudíž odolnější vůči nemocem, rostliny dávají velmi kvalitní plody po dlouhou dobu.

Čím podepřít okurky

Pokud budete okurky pěstovat na zahradě, stačí paletu naklonit a podepřít dřevěnými hranoly, jak můžete vidět v naší fotogalerii pod článkem. Okurky pak normálně vysadíte do země a rostlina se bude po paletě přirozeně vinout.

Proč žloutnou listy u Fikusu

Právě přelití nebo naopak přeschnutí může mít pro rostlinu neblahé důsledky. Při přelití dochází ke hnilobě kořenů, což se projevuje postupným žloutnutím a opadáváním listů a vede k úhynu celé rostliny. Naopak velmi suché prostředí může způsobit hnědnutí a zasychání listů.

Proč žloutne listí

Nedostatek vody

Žluté listy jsou běžným příznakem toho, že rostlina potřebuje vodu. Často k tomu není potřeba ani sucho. Stačí několik horkých dnů, kdy rostlina ztrácí více vláhy prostřednictvím listů, než jsou schopny absorbovat její kořeny, a žloutnutí je na světě.

Jak vypadá plíseň na okurkách

V našich podmínkách napadá plíseň okurková kromě všech druhů a typů okurek i cukrové melouny. Na listech vznikají zpočátku žlutozelené skvrny, které jsou u některých odrůd ostře ohraničené listovými žilkami a u jiných jsou rozptýlené. Napadené pletivo hnědne, zasychá a celé rostliny postupně hynou.

Proč vadnou sazenice okurek

Sazenice okurek se často začnou zhoršovat v případě nesprávného zavlažování. Nedostatek nebo přebytek vlhkosti tedy přispívá ke kroucení, pádu na jednu stranu a někdy dokonce úplnému vypadnutí sazenic z kontejnerů. Z tohoto důvodu je nesmírně důležité provádět kompetentní zavlažování sazenic vodou.

Co dát pod okurky

Černá netkaná textilie. Pěstování okurek není žádná věda a jde to poměrně snadno. V našich klimatických podmínkách se okurky hadovky pěstují nejčastěji ve skleníku, ale nakládačky můžeme bez obav vysadit i ven. Aby jim ve volném záhonu bylo hezky teplo a pohodlně, podložíme je černou netkanou textilií.