Co dělat když nejde nastartovat motorová pila?

Jak spustit motorovou pilu

Startování studeného motoru

Startování pily mezi vašima nohama: Zadní rukojeť pily umístěte mezi stehna nad koleny. Přední rukojeť držte pevně vaší levou rukou. Tahejte za rukojeť startovací šňůry vaší pravou rukou. Opakujte pokusy, dokud motor nenaskočí, ale ihned zhasne.

Jak nastartovat Uchlastanou pilu

Uchlastaná = vyšroubovat svíčku, protočit motor = vyhnat směs ven (bacha na jiskru od svíčky), našroubovat svíčku a zkusit nastartovat bez sytiče. Pomoct může i to nahřátí svíčky. Může to být i svíčka – venku jiskru hází, ale pod tlakem ve válci může být jiskra slabá.
ArchivPodobné

Jak zajet novou motorovou pilu

Záběh motorové pily

S novou, dosud nepoužitou, motorovou pilou, provádějte běžné úkony řezání, bez mimořádného namáhání. Pilu nechejte častěji vychladnout. Nevytáčejte motor na maximální otáčky bez zatížení (plný plyn bez řezání), a to do spotřebování třetí nádrže paliva.

Jak nastartovat motorovou pilu Oleo Mac

U studené vytáhněte sytič, vypněte zapalování, zaaretujte pojistku na rukojeti -plyn a několikrát, tedy tak dvakrát třikrát, zatáhněte za startování.

Jak namotat pružinu startování motorová pila

Začneme tím, že si do vodící drážky zasuneme zahnutý konec pružiny. Pokud je ten zahnutý konec příliš vykřivený, můžeme ho upravit kleštěmi. Správně zahnutý konec by měl těsně kopírovat vodící drážku. Máte li zafixovaný konec pružiny do drážky, můžete ji začít namotávat a to vždy v proti směru hodinových ručiček.

Jak má být napnutý řetěz na motorové pile

Napínací šroub zpravidla nalezneme na přední straně na těla pily vedle řetězové lišty. Jeho otáčením seřídíme napnutí řetězu a lištu opět pevně dotáhneme. Řetězem můžeme opatrně otočit, abychom se ujistili, že správně sedí v zubech řetězky a nedojde k jeho uvolnění. Po každém řezání bychom pak měli pilu řádně vyčistit.

Jak se startuje Motorovka

Pravou nohou si pilu pevně přišlápneme. Levou rukou uchopíme horní rukojeť, pravou startovací šnůru. Prudkým, ale rovnoměrným, pohybem zatáhneme několikrát za startovací šňůru do doby, než pila nastartuje. Jakmile pila naskočí, ihned zamáčkneme sytič.

Jak poznat Zadrenou pilu

Jak poznám správné seřízení pily Pokud je pila správně seřízena, startuje bez obtíží. Při volnoběhu nezhasíná, řetěz se neotáčí. Jestliže stisknete plyn, u zahřátého motoru je reakce takřka okamžitá.

Proč nemaže motorová pila

Motorové pily také mají šroub, kterým se reguluje množství maziva. Pokud i tak pila nemaže, může být zanesena lišta. Pokud nepomůže ani seřízení a vyčistění, musí pila odcestovat do servisu. S pilou, která nemaže, zásadně neřežeme, zničili bychom ji.

Jak často měnit svíčku v motorové pile

Třeba taková svíčka čelí při chodu velkému tepelnému zatížení, a proto se v každém návodu k obsluze píše, že by se měla měnit po každých sto hodinách provozu.

Jak opravit startér

Startér cvakne naprázdno. Opravu takové závady provedeme buď výměnou celé spínací cívky, nebo její opravou. To znamená rozlisování cívky, výměny pohyblivého kontaktu a víčka cívky včetně pevných kontaktů. Doporučuje se vyměnit celé víčko, protože pravděpodobně bude vyhřáté.

Jak natáhnout pružinu

Pružinu ohneš a do mezer mezi závity vkládáš podložky, uděláš jich několik, pak ohneš na druhou stranu a vkládáš na druhou stranu, tak pokračuješ až do konce. Semtam nějaká vypadne, tak ji tam vrátíš. pružina se v pohod dá tímto způsobem natáhnout, kolik potřebuješ.

Jak Utahnout řetěz na motorové pile

Uvolněte brzdu řetězu. Pomocí kombinovaného klíče uvolněte matice lišty, které přidržují kryt spojky. Nadzvedněte špičku lišty a řetěz pomocí kombinovaného klíče napínejte utahováním napínacího šroubu po směru hodinových ručiček. Napínejte řetěz, dokud neodstraníte průvěs na spodní straně lišty.

Proč podřezává motorová pila

Příčinou může být málo sražený omezovací zub před ostřím. Také pokud nejsou ostré zuby stejných délek, dojde k podřezávání a "kroucení" v řezu. Používáme-li špatný průměr pilníku, dojde ke špatnému zaklonění zubu. Piliny jsou drobné, podobné prachu.

Jak se projevuje zadřený motor

Pokud se z motoru za jízdy ozývají zvláštní klepavé zvuky a motor se zakrátko na to zastaví jde pravděpodobně o zadření motoru. Tento termín popisuje poškození klikové hřídele. Jedná se o zadření ojničního či hlavního ložiska v motoru.

Jak se poznají špatně svíčky

Motor reaguje velmi citlivě na volnoběh a někdy se dokonce i vypne. Poměr mezi výkonem motoru a spotřebou paliva se výrazně zhoršil. Vůz i za jízdy cuká a chvěje se, a to často při nízkých rychlostech. Při kontrole samotných svíček objevíte saze nebo jiné známky opotřebení.

Co delat kdyz nejde nastartovat

Po nastartování automobilu s vybitou baterií je nutné vypnout motor pomocného automobilu a odpojit startovací kabely. Pokud se nedaří nastartovat automobil ani pomocí startovacích kabelů, je to známka toho, že je baterie úplně vybitá a je nutné ji nechat dobít v servisu, nebo koupit novou.

Jak se projevuje špatný startér

Jak poznat poškozený startér Startér vydává cvakavé zvuky – problém je v cívce startéru, protože se se neroztočí. Cívka zasunuje pastorek do setrvačníku, teprve potom, co se pastorek zasune, tak se startér roztočí. Nouzovým řešením může být poklepat na tělo startéru a zkoušet zároveň startovat.

Jak napnout Pruzinu

Pružinu ohneš a do mezer mezi závity vkládáš podložky, uděláš jich několik, pak ohneš na druhou stranu a vkládáš na druhou stranu, tak pokračuješ až do konce. Semtam nějaká vypadne, tak ji tam vrátíš. pružina se v pohod dá tímto způsobem natáhnout, kolik potřebuješ.

Jak vyčistit řetěz na pilu

Na pile je knoflík pro odstranění řetězu. Po vyjmutí vložte řetěz do roztoku vody a čisticího prostředku pro domácnost. Čisticí prostředky pro domácnost můžete nahradit jedním šálkem čpavku na cca 3,5 litru vody. Řetěz ponechte v roztoku minimálně 20 minut, poté jej vyjměte a vyčistěte měkkým kartáčkem.

Jak poznat tupý řetěz na pile

Tupé zuby se poznají podlepokud je nutno na pilu tlačit ve svislém směru (když se řeže poleno například v kozlíku, tak by si měl řetěz sám řídit rychlost řezání)drobné piliny jako prach.kouř z místa řezu i když pila maže.řez je křivý, řetěz je z jedné strany tupý, špatně nabroušený

Co dělat když se přehřívá motor

Doporučuje se okamžitě zastavit a vypnout motor. Ještě před tím, než zastavíte, nebo pokud to není hned možné, jediné, co můžete udělat, je ubrat plyn, otevřít naplno topení a současně zapnout ventilátor topení na nejvyšší možnou rychlost (otáčky). Tím začnete motoru odebírat teplo, což mu v danou chvíli pomůže.

Co se stane kdyz je málo oleje v motoru

„Všeobecně platí, že řídit byste se měli podle ukazatelů hladiny na olejové měrce,“ říká Martin Šípek z bruntálského autoservisu BP Servis. „Málo oleje může způsobit zadření motoru, ale když je ho příliš, motor si přebytečný olej pouští přes přepad do sání, které se může až ucpat.

Jak často měnit svíčky na motorce

Použitím řady konstrukčních a materiálových změn životnost zapalovacích svíček vzrostla běžně na 30 a v ideálním případě i 100 000 km," uzavírá Stach. V praxi je ale třeba reálně měnit svíčky již zhruba po 40 – 60 tisících kilometrech.

Jak funguje svíčka v motoru

Zapalovací svíčka vytváří jiskry

Čelo plamene zažehnutého jiskrou se šíří spalovací komorou, dokud veškerá směs nevyhoří. Uvolněná energie zvýší teplotu a dochází k rychlému růstu tlaku uvnitř válce, který stlačuje píst dolů. Pohyb pístu je ojnicí přenášen na klikovou hřídel.