Co dělat když ztratím peněženku s doklady?

Co delat kdyz ztratím penezenku s doklady

Pokud doklad ztratíte, nahlaste to úřadu, který vám dokument vydal. Podobně se zachovejte také pokud jste nálezcem dokumentů. V takovém případě můžete doklady odevzdat na jakémkoliv obvodním oddělení policie České republiky.
Archiv

Jak najít ztracenou peněženku

obecní úřady obcí s rozšířenou působností, obecní úřady pověřené vedením matrik nebo magistráty města.

Kde nahlásit ztrátu občanky

Ztrátu/odcizení/poškození/zničení/možné zneužití občanského průkazu můžete nahlásit kterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností také elektronicky.

Co dělat s nalezenou peněženkou

Nalezenou věc (batoh, peněženka, kabelka, hotovost, osobní doklady,…) odevzdejte na obecní úřad, na jehož území jste ji našli. Pracovníci úřadu vám vystaví potvrzení, že jste věc předali. Jako nálezce máte právo na odměnu, která činí 10 procent z nalezené věci.

Co dělat když mi někdo ukradne peněženku

Prvním opatřením, které bude třeba udělat, je nahlášení krádeže na policii ČR, aby mohl být doklad zaveden do evidence. Údaje z občanky totiž lze velice snadno zneužít, a to např. k získání úvěru, při koupi zboží na splátky atd. Následně budete muset zajít na obecní úřad s rozšířenou působností.

Jak poznám občanský průkaz s čipem

Občanské průkazy vydávané od 1.7.2018 obsahují kontaktní elektronický čip. V tomto čipu je identifikační certifikát, který obsahuje číslo občanského průkazu a všechny údaje o držiteli, které jsou zapsány na občanském průkazu.

Jak najit ztracene věci

Tady jsou jeho hledačské tipy:Nehledejte to.Neexistují ztracené věci.Je to tam, kde by to mělo být.Je to tam, kde jste to naposledy používali.Díváte se přímo na to, ale nevidíte to.Pozor na kamuflážHledejte jen jednou.Možná jste to nebyli vy.

Jak postupovat při ztrátě občanského průkazu

Místa, kde nahlásit ztrátu občanského průkazu

Můžete tak učinit na jakémkoliv obecním úřadě obce s rozšířenou působností, nebo na matričním úřadě. Pokud se nacházíte v Praze, ztrátu lze nahlásit na kterémkoliv úřadě městské části 1 až 22. V případě, že vám byl průkaz ukraden, existuje možnost nahlášení na policii.

Jak dlouho trvá vydání nového občanského průkazu

Lhůta pro vydání občanského průkazu je 30 dnů. Občanský průkaz lze vydat za správní poplatek také ve zkrácených lhůtách, a to v pracovních dnech do 24 hodin nebo do 5 pracovních dnů.

Kam odevzdat ztracenou peněženku

Možná vás napadne, že nejjednodušší je ztracenou peněženku odevzdat na policii. Pokud tak učiníte, měli by vás odkázat na příslušný obecní úřad. Jinak s vámi o nálezu musí sepsat protokol o převzetí věci. Jestliže policie majitele nalezené věci či peněženky nenajde, měla by ji předat na obecním úřadě.

Co dělat s nalezenými penězi

Nalezenou věc (nebo hotovost, zvíře apod.) předejte na obecní úřad, na jehož území jste ji našli. Nechte si vystavit potvrzení o tom, že jste věc předali. Při nálezu máte ze zákona nárok na odměnu ve výši 10 % z hodnoty nalezené věci.

Co delat kdyz ztratíte v zahraničí peněženku

Co dělat při ztrátě dokladů v zahraničíCo nejdříve nahlaste krádež či ztrátu dokladů místní policii a nechte si od ní vystavit potvrzení.S potvrzením od policie navštivte nejbližší zastupitelský úřad České republiky.Na zastupitelském úřadě požádejte o vystavení cestovního průkazu (náhradního cestovního dokladu).

Co dělat při ztrátě peněženky v autobuse

Pokud jste bezprostředně zanechali svoje věci v MHD, obraťte se, prosím, na telefonickou kontaktní linku DPP (+420 296 191 817). Pracovník na telefonu se spojí s dispečerem, který předá informaci o ztracené věci přímo řidiči konkrétního vozidla a bude vás zpětně informovat.

Jak si udělat elektronickou občanku

Stačí jen vyplnit formulář z webu Ministerstva vnitra a poslat ho datovou schránkou obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností. Získání občanského průkazu s čipem je však pouze první krok. Vaše nová občanka totiž zatím neumí vůbec nic, co by ji odlišovalo od té staré.

Jak najít ztracený prsten

Dejte si inzerát na různá místa a různé sociální sítě, pokud došlo ke ztrátě na frekventovaném místě, třeba budete mít štěstí a váš prsten se brzy najde. Je-li to možné, najděte někoho s detektorem kovů a zkuste hledat sami. Pokud se zdá pátrací akce marná, zřejmě nezbude nic jiného, než pořídit prsten nový.

Co delat kdyz nemuzu najit klíče

Volejte zámečníka

Pokud je zřejmé, že vaše klíče jsou již skutečně v nenávratnu a vy nemáte ani přístup k náhradním, je potřeba přivolat zámečníka. „Určitě není dobré obrátit se hned na prvního, který vám vyjede při hledání na googlu,“ upozorňuje Jan Hrnčíř.

Co se stane kdyz nemám občanku

Zapomeňte na mýtus, že musíte mít občanský průkaz stále u sebe, není tomu tak – kontrolujícímu totiž nemáme povinnost ukázat OP, ale prokázat totožnost, to je třeba si pamatovat. Pokud OP nemáte a máte jiný průkaz totožnosti, pak je vše v pořádku. Zákon nezakazuje prokázat totožnost i kombinací více dokladů.

Jak najít ztracené doklady

Úřady zanesou údaje o ztrátě nebo odcizení občanského průkazu do informačního systému evidence občanských průkazů – čísla těchto občanek jsou pak zveřejněná na webových stránkách Ministerstva vnitra v databázi neplatných dokladů, v Schengenském informačním systému a v databázi Interpolu, aby se předešlo jejich zneužití …

Co je potřeba na nový občanský průkaz

Co k tomu potřebujetedosavadní občanský průkaz s ustřiženým rohem,oddací list (při změně příjmení a stavu),doklad o trvalém bydlišti – nájemní smlouva, doklad o vlastnictví domu/bytu apod. (v případě, že chcete změnit adresu trvalého pobytu).

Co dělat když najdu peníze na zemi

Pokud se dostanete do podobné situace, naleznete jakoukoliv cennou věc a nechcete se dostat do křížku se zákonem, danou věc vraťte jeho majiteli. Pokud je majitel neznámý, obraťte se na obecní úřad v místě nálezu či na policii.

Kde odevzdat nalez

Dle § 68 tohoto zákona má nálezce povinnost nález odevzdat policii nebo orgánu místní samosprávy, který jej předá nejbližšímu útvaru policie, případně má nálezce povinnost tento nález výše uvedeným subjektům neprodleně oznámit.

Jak se dá zneužít pas

Ztrátu, odcizení, zničení nebo nález cestovního pasu hlásíte kterémukoli obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, matričnímu úřadu nebo Policii ČR. Pokud jste v zahraničí, máte povinnost ohlásit tuto skutečnost nejbližšímu zastupitelskému úřadu ČR. Zde si také rovnou zažádejte o cestovní průkaz.

Co dělat při ztrátě občanského průkazu v zahraničí

Ztrátu nebo odcizení osobního dokladu v zahraničí nahlásí místní policii a požádá, aby mu o tom vydala potvrzení, které pak předloží ZÚ ČR. Ohlášením ztráty nebo odcizení skončí platnost vašeho občanského průkazu / cestovního pasu.

Kam odevzdat nalezené doklady

Kde a jak službu řešitkterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností nebo.Policii České republiky.

Co delat kdyz ztratím penezenku v cizine

Ztrátu nebo odcizení cestovních dokladů v zahraničí je nutno nahlásit místní policii a požádat o vydání policejního potvrzení. Odpovídající nahlášení je nutno neprodleně učinit u nejbližšího zastupitelského úřadu ČR.