Co dělat při nálezu dokladů?

Co dělat s nalezenými doklady

Pokud naleznete cizí občanský průkaz, jste povinen jej neprodleně odevzdat.
Archiv

Co dělat při nálezu peněz

odevzdejte na obecní úřad, na jehož území jste ji našli. Pracovníci úřadu vám vystaví potvrzení, že jste věc předali. Jako nálezce máte právo na odměnu, která činí 10 procent z nalezené věci. Připočítat si můžete také náklady, které vám vznikly vrámci oznámení nálezu.
Archiv

Kam nahlásit nález

Každý, kdo nalezne zbraň, střelivo, munici anebo výbušninu, je povinen neprodleně oznámit jejich nález nejbližšímu příslušníkovi policie nebo útvaru policie, anebo orgánu místní samosprávy, který toto oznámení předá nejbližšímu útvaru policie.
Archiv

Kam dát nalezenou občanku

„Kdokoliv najde občanský průkaz, měl by tento doklad totožnosti odevzdat příslušnému magistrátu nebo obci s rozšířenou působností. Rovněž není vyloučen ani takový postup, že nalezený doklad odevzdá na nejbližší policejní služebnu,“ říká mluvčí policejní prezídia Vlasta Suchánková.
Archiv

Kam volat při ztrate dokladů

kterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností (tj. tam, kde se vydávají občanské průkazy), v hl.

Co dělat když nemůžu najít pas

Nejdříve musíte ztrátu nahlásit místní policii, která vydá potvrzení o tom, že jste o doklady přišli. Pak musíte zamířit na zastupitelský úřad a požádat o doklad nový. Zastupitelský úřad vám může vydat cestovní pas nebo průkaz.

Kdy mám nárok na nálezné

Osoba, která věc našla, má nárok na nálezné ve výši 10 % z ceny nálezu. Je tomu tak i v případě, kdy lze jasně rozpoznat vlastníka předmětu. Pokud by však věc měla pro majitele pouze citovou hodnotu, nálezné nálezci náleží na základě slušného uvážení.

Kam s nalezem

Oficiální postup při ztrátě nebo nálezu věci

Nalezenou věc (nebo hotovost, zvíře apod.) předejte na obecní úřad, na jehož území jste ji našli. Nechte si vystavit potvrzení o tom, že jste věc předali. Při nálezu máte ze zákona nárok na odměnu ve výši 10 % z hodnoty nalezené věci.

Co delat kdyz mi ukradnou občanku

Požádat o nový průkaz můžete na jakémkoli obecním úřadě obce s rozšířenou působností, kde si ho posléze i vyzvednete. Úředník ověří vaši totožnost, vytvoří žádost, vyfotografuje vás a pořídí vaše biometrické údaje (zobrazení obličeje a otisky prstů). Vy si zkontrolujete údaje na žádosti a podepíšete ji.

Kam volat při ztrate dokladu

kterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností (tj. tam, kde se vydávají občanské průkazy), v hl.

Jak dlouho trvá vydání nového občanského průkazu

občanský průkaz se vyhotoví do 30 dnů ode dne podání žádosti, anebo za správní poplatek ve zkrácené lhůtě, a to v pracovních dnech do 24 hodin, nebo do 5 pracovních dnů, dočasný občanský průkaz vydá obecní úřad obce s rozšířenou působností do 5 pracovních dnů ode dne podání žádosti.

Jak najít ztracené doklady

Úřady zanesou údaje o ztrátě nebo odcizení občanského průkazu do informačního systému evidence občanských průkazů – čísla těchto občanek jsou pak zveřejněná na webových stránkách Ministerstva vnitra v databázi neplatných dokladů, v Schengenském informačním systému a v databázi Interpolu, aby se předešlo jejich zneužití …

Jak si nechat pas

Vyhotovený cestovní pas je u žádostí, podaných na ZÚ, možno vyzvednout i v ČR na obecním úřadě obce s rozšířenou působností nebo v Praze u úřadu městské části Praha 1 až 22, příslušném podle místa trvalého pobytu žadatele v ČR nebo jeho posledního trvalého pobytu na území České republiky.

Kdy se vrací pas

Je-li žádost podána u zastupitelského úřadu (ZÚ), cestovní doklad se vydává ve lhůtě do 120 dnů. Je-li žádost podána v ČR u příslušného obecního úřadu obce s rozšířenou působností, vydává se ve lhůtě do 30 dnů.

Co dělat když najdu peníze na zemi

Pokud se dostanete do podobné situace, naleznete jakoukoliv cennou věc a nechcete se dostat do křížku se zákonem, danou věc vraťte jeho majiteli. Pokud je majitel neznámý, obraťte se na obecní úřad v místě nálezu či na policii.

Co dělat když najdete mobil

Znáte-li majitele, vraťte nalezenou věc jemu. Nebo ji můžete odevzdat na obecním úřadě v místě nálezu. Povinnost odevzdat nalezenou věc řeší i Občanský zákoník, který v paragrafu 135 výslovně uvádí: "Kdo najde ztracenou věc, je povinen ji vydat vlastníkovi.

Co dělat když nechám něco v autobuse

Pokud se vám něco takového stalo, nejlepší je rychle jednat. Zatelefonujte dopravci nebo tam zajděte. Rychlost rozhoduje, jestli se se ztracenou věcí ještě setkáte. Potvrzuje to i vedoucí Zákaznického a informačního centra Dopravního podniku města Ústí nad Labem František Chlada.

Co s nalezenými klíči

Pokud někde najdete klíče, měli byste je podle občanského zákoníku vrátit majiteli nebo obci, na jejímž území jste je našli – můžete je dát na nejbližší služebnu obecní policie, na obecní úřad, do kanceláře ztrát a nálezů, ale třeba i řidiči autobusu nebo průvodčímu ve vlaku.

Jak zrusit občanku

Ztrátu nebo odcizení ohlásíte osobně a příslušný úřad ji zaeviduje do informačního systému evidence občanských průkazů. Při ohlášení ztráty nebo odcizení občanského průkazu uvedete své osobní údaje (jméno, příjmení, datum narození, trvalý pobyt atd.)

Jak postupovat při zneužití osobních údajů

– V případě osobních dokladů co nejrychleji kontaktujte městský nebo obecní úřad s rozšířenou působností, kde tuto skutečnost oznamte. V neodkladných případech se případně můžete obrátit na Policii České republiky.

Jak poznám občanský průkaz s čipem

Občanské průkazy vydávané od 1.7.2018 obsahují kontaktní elektronický čip. V tomto čipu je identifikační certifikát, který obsahuje číslo občanského průkazu a všechny údaje o držiteli, které jsou zapsány na občanském průkazu.

Co je potřeba na první občanský průkaz

Co potřebujete, pokud službu řešíte

K vydání prvního občanského průkazu občanovi, který má trvalý pobyt na území České republiky, se předkládá: rodný list, doklad o státním občanství, vzniknou-li důvodné pochybnosti o tomto údaji nebo. cestovní pas.

Kam volat při ztrátě dokladů

kterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností (tj. tam, kde se vydávají občanské průkazy), v hl.

Co dělat když mi propadl pas

Cestovní pas ČR, jehož platnost skončila, není možné prodloužit, nýbrž je třeba požádat o nový pas. Doporučujeme podat žádost vždy v době platnosti dosavadního cestovního pasu a neodkládat podání žádosti o nový cestovní pas na dobu, kdy již dosavadní pas pozbude platnosti.

Jak dlouho se čeká na pas

Lhůta na vyřízení cestovního pasu: 30 dní (většinou úřady zvládají vyřídit za 10-14 dní), Cena pasu v běžné lhůtě: 600 Kč, děti do 15 let za 100 Kč, Platnost pasu je stanovena na 10 let (pro děti na 5 let).