Co dělat po akupunktuře?

Jak často chodit na akupunkturu

Jak často a jak dlouho se na akupunkturu má chodit, aby byly výsledky Doporučeno je na akupunkturu chodit jednou týdně po dobu tří měsíců (ne v době menstruace).

Jak dlouho působí akupunktura

Někdo „zabírá“ rychle, někomu to trvá déle, než tělo zareaguje na změny. To může trvat i několik měsíců. Je třeba si uvědomit, že než například někdo dospěl k vysokému krevnímu tlaku, trvalo to léta, kdy svůj organismus vychyloval ze zdravé rovnováhy.
Archiv

Co lze léčit akupunkturou

Akupunktura je lékařská disciplína, která se zabývá prevencí, diagnostikou a léčbou převážně funkčních poruch organismu, psychosomatických onemocnění, bolestivých stavů, alergických nemocí, poruch imunity, návykových chorob a poruch motorických funkcí.

Jak bolí akupunktura

Akupunktura je bezbolestná, i když někteří lidé zaznamenávají mírné píchavé pocity v závislosti na tom, jak citlivé mají ošetřované body. Současná akupunktura uznává kolem 700 účinných bodů, nejčastěji se používá asi 150 bodů. Jakmile je jehla na svém místě můžete nejprve cítit brnění, mírný tlak, teplo nebo také nic.

Co nedělat po akupunktuře

Několik hodin po prvním ošetření můžete být výrazně unavení. Neplánujte si proto činnosti, které vyžadují zvýšené soustředění. Raději odpočívejte. Někdy dochází i ke zhoršení prvotních obtíží.

V čem spočívá čínská medicína

Čínská medicína stojí na principu rovnováhy jinu a jangu (krev a energie čchi), na teorii pěti prvků (dřevo, oheň, země, kov, voda) a na představě zrcadlení člověka a přírody. Na klinice čínské medicíny pacienta čeká zcela jiné vyšetření, než na jaké je zvyklý od běžného lékaře.

Kdo může dělat akupunkturu

Akupunkturu (vpichování jehly) mohou praktikovat pouze lékaři. Nelékař může akupunkturu (vpichování jehly) praktikovat pouze v rámci své rodiny, případně kamarádů a známých. Nelékař má možnost využít jiných stimulací akupunkturních bodů jak je uvedeno v předchozím dotazu.

Jak funguje akupunktura

Jak funguje akupunktura

Akupunktura pracuje s energií, která proudí v těle. Její nerovnováha se projevuje zdravotními potížemi. Akupunkturista vyhledá bod, který odpovídá konkrétnímu problému, a stimuluje jej – nejčastěji napíchnutím speciální sterilní jehlou. Tím se proudění energie přirozeně obnovuje.

Jak se připravit na akupunkturu

Těsně před TČM konzultací, kdy se budou ovlivňovat akupunkturní dráhy, prosíme klienty, aby si otřeli chodidla vlhčeným hygienickým kapesníkem a zbavili je takto zbytků tkanin z ponožek a potu. V Therapy Centre je také možné zapůjčit si ručník a osprchovat se.

Jak posílit ledviny čínská medicína

Na posílení ledvin všeobecně, ale hlavně na posílení jangu, jsou výborné vlašské ořechy – denně hrstička nebo alespoň 3 kusy v nejrůznější podobě. Dobře se hodí též do vánočního cukroví – naši předkové asi věděli proč je tam dávají.

Jak se stravovat podle čínské medicíny

Neutrální potraviny by měly být základem jídelníčku. Jsou to například celozrnné obiloviny a chléb, tvrdá zelenina, ořechy, luštěniny, maso, hlavně hovězí, máslo a mléko, vejce nebo med. Studené a osvěžující potraviny oslabují sílu jang. Patří sem čaje, okurky, rajčata, exotické ovoce, jogurty, zmrzlina apod.

Co to je čínská medicína

Tradiční čínská medicína (TCM) je souborné označení pro veškeré pseudovědecké metody prevence, diagnostiky i léčby vycházející z tradičního čínského léčitelství, které jsou součástí šířeji definované alternativní medicíny.

Co Nedelat před akupunktura

Před ošetřením je dobré se velmi zlehka najíst a napít. Vyhněte se těžkým jídlům, alkoholu a kofeinu. Oblečte si volný, pohodlný oděv, který vás nikde neškrtí. U terapie většinou není potřeba kompletní odkládání oděvu jako například při masáži.

Jaký čaj na ledviny

Je vhodné preventivně užívat podpůrné byliny povzbuzující činnost ledvin: břízu bělokorou, kopřivu dvoudomou, přesličku rolní, zlatobýl obecný, vřes obecný či pampelišku (smetanku lékařskou).

Jak dodat energii ledvinám

pečené a dušené potraviny, bylinné čaje – které obsahují bylinky jako kopřiva, celík zlatobýl, jalovec, vřes, bříza nebo speciální bylinné směsi na posílení ledvin, teplo, klidné a nestresující prostředí, mírný pohyb, procházky na čerstvém vzduchu.

Co jíst v zimě

Váš jídelníček by měl být bohatý na vařené obilniny (jáhly, pohanku), rýži i luštěniny (čočku, hrách, fazole i sóju). Ze zeleniny používejte dýně, kedlubny, ředkev, kapustu, lilek a zelí. Co si zapamatujte, že česneku a cibule není nikdy dost. Kdo holduje masu, tak volte maso z krůty, králíka a doplňte rybami.

Jak se zbavit horkosti v těle

Ovoce a zelenina s vysokým obsahem vody, obzvláště okurky, vodní melouny a citrusové ovoce, odvádějí nadbytečné horko prostřednictvím močení. Také přirozeně hydratují a obsahují svůj vlastní výběr minerálů a vitamínů.

Co oslabuje slezinu

Slezinu nejvíce oslabuje nesprávná strava, nadměrné starosti, přepracování či duševní únava. Oslabená slezina neumí správně zpracovávat potravu a tekutiny (na vyživující energii čchi Qi a krev XUE) a důsledkem toho se může hromadit tzv. kalného vlhka, jež prosakuje do spodní části těla.

Jak uklidnit ledviny

Důležité je přijímat hodně tekutin, asi 2,5 1 rozloženě během celého dne. Je vhodné preventivně užívat podpůrné byliny povzbuzující činnost ledvin: břízu bělokorou, kopřivu dvoudomou, přesličku rolní, zlatobýl obecný, vřes obecný či pampelišku (smetanku lékařskou).

Co je nejlepší pro léčbu ledvin

Pro podporu funkce ledvin se proto zaměřte hlavně na teplé zeleninové pokrmy a čerstvé ovoce. Zkuste se aspoň pár dní v týdnu vyhnout masovým jídlům a všeobecně bílkovinovým potravinám. Kromě toho omezte množství soli a vyhněte se taky jednoduchým rychlým cukrům.

Jak se poznají oslabené ledviny

Typickými příznaky zaneseného organismu jsou únava a celková slabost, nechutenství, otoky či svalové křeče. Pokud tyto potíže přetrvávají déle a úprava životního stylu nepomáhá, poraďte se s lékařem. Důležitý je rozbor krve a moči a případné vyšetření ultrazvukem či rentgenem.

Jak poznat slabé ledviny

Příznaky, které napovídají selhávání ledvin, jsou ze začátku nespecifické. Vyskytuje se časté močení, otoky, zvýšený krevní tlak a nepohodlí v oblasti beder. Později se může projevit únava a bolesti. S léčbou selhávání ledvin vám pomůže specialista – nefrolog.

Jakou zeleninu v zimě

K zeleninám, které se sklízejí i během zimního období, patří například zimní kapusta, zimní cibule, zimní salát, špenát, petržel, černý kořen, pastinák nebo polníček. Nejznámější a nejpěstovanější je ale kadeřávek, pór a růžičková kapusta. Kadeřávek, blízký příbuzný kapusty, se pěstuje už od starověku.

Co snídat v zimě

K snídani nám v zimě dobře poslouží ovesná kaše s kustovnicí a kokosovým mlékem nebo rýžová dlouho vařená kaše „Congee“. Můžeme s chutí posnídat i polévku. Z pečiva si raději vybereme kvalitní kvasový žitný chléb, nebo si připravíme celozrnné placky.

Jak posílit jin

K JIN (ochlazujícím) potravinám patří: mléčné výrobky, syrová zelenina, exotické ovoce, bílá mouka, brambory, cukr, klíčky, bílé víno, zelený čaj, minerálky a další.