Co do bazénu místo chemie?

Čím nahradit chlor do bazénu

Bromem lze také zcela nahradit chlor, to je další šance pro alergiky. Ve srovnání s chlorovými přípravky jsou ty s bromem více stabilní a méně zapáchají. Za kilogram dezinfekce se v přepočtu zaplatí asi o 100 korun víc. Přechod z chlorové chemie na bromovou je snadný.
Archiv

Jak vyčistit vodu v bazénu bez chemie

Při ošetřování vody je neustále třeba udržovat hodnotu pH na hodnotách 7,0 až 7,4 a tvrdost vody pod 18°N. Pravidelně měřit testerem obsah chloru ve vodě a hlídat jeho množství mezi 0,3 až 0,5mg/l. Preventivně je dobré používat i přípravky proti tvorbě řas.

Jak na bazén bez chemie

Na internetu se dá ale také najít zdánlivě jednoduchá rada, jak se bez bazénové chemie úplně obejít. Stačí do vody nasypat velké množství mořské soli v příslušné koncentraci. Doporučuje se na jeden kubický metr asi 3 kg soli.

Jak snížit pH v bazénu bez chemie

Vedle specializované chemie na bazény můžete situaci řešit i alternativním způsobem. V případě, že nemáte doma specializovanou chemii, můžete použít uhličitan sodný ve formě těžké sody.. Tu koupíte v koncentraci 31% běžně v drogerii.
Archiv

Jak dlouho vydrží voda v bazénu bez chemie

cca měsíc voda vydrží,ale nesmí být bazén hodně pod plachtou)pak se voda kazí rychleji. Takový jsme měli kdysi dávno taky, voda vydržela měsíc a pak se musela vyměnit, začal být bazén zevnitř jakoby slizký a voda smrděla.

Co dát do bazénu po napuštění

Pokud je pH správně nastavené, doporučujeme provést šokové ošetření vody za pomoci přípravku chlor šok nebo chlorový granulát (při použití bezchlorové chemie přípravek OXI šok). Další ošetření vody již provádějte za pomocí multifunkčních tablet.

Jak projasnit bazén

Abyste vodu v bazénu projasnili, přidávejte do ní chlor. Držte se ale předepsaného rozmezí, které je 0,3 až 0,5 mg/l. Množství chloru testujte pomocí proužkového testeru. Někdy ani samotný chlor a filtrace nestačí a voda v bazénu zůstává stále mléčná.

Co do bazénu bez filtrace

V bazénu bez filtrace lze čistotu vody udržovat za pomoci bazénové chemie a případně vysavače. Pokud se vodu nepodaří udržet čistou, je nutné vypuštění bazénu a následné napuštění nové vody.

Čím nahradit pH

Pro snížení pH se používá hydrogensíran sodný nebo kyselina solná.

Co snizuje pH vody

Pokud se ukáže, že je třeba pH zvýšit, lze použít například uhličitan sodný, čili sodu, případně hydroxid sodný. Pro snížení pH bazénové vody se naopak používá hydrogensíran sodný a nebo kyselina solná. Navíc je však vhodné provádět i prevenci, tedy osprchování například pod solární sprchou před vstupem do bazénu.

Jak vyčistit dno bazénu bez filtrace

Bazénový vysavač i síťka a kartáč vám pomohou s efektivním odstraněním nečistot. Síťku je vhodné používat na nečistoty plující nejen po povrchu, ale také usazující se na dně. Vysavač si hravě poradí s péčí o dno, ale i o stěny, případně schody bazénu. S kartáčem efektivně odstraníte špinavý povlak.

Jak projasnit vodu v bazénu

Abyste vodu v bazénu projasnili, přidávejte do ní chlor. Držte se ale předepsaného rozmezí, které je 0,3 až 0,5 mg/l. Množství chloru testujte pomocí proužkového testeru. Někdy ani samotný chlor a filtrace nestačí a voda v bazénu zůstává stále mléčná.

Jak dlouho se nekoupat po chlor šoku

Kdy vyprchá Obecně se doporučuje po aplikaci chlor šoku v bazénu odložit koupání na 24 hodin a to v případě, že dávkujeme podle doporučení.

Co na zakalenou vodu v bazénu

Při absenci dezinfekční látky se voda velmi rychle kazí, tím vzniká ideální prostředí pro mikroorganismy, řasy a bakterie, které způsobují zakalení vody. K likvidaci řas, bakterií a mikroorganismů použijeme chlor šok nebo oxi šok podle typu používané dezinfekce.

Proč je voda v bazénu mléčná

Tento problém může mít několik příčin. Jedním z důvodů, proč se voda v bazénu barví do bíla, může být vysoký obsah minerálů, nebo můžete mít také příliš vysoké pH vody v bazénu. Možná jste neodhadli dávkování vločkovače, kterého může být ve vodě příliš mnoho, nebo jste jej naopak aplikovali málo.

Jak se projevuje nízké pH v bazénu

Nízké pH znamená, že je voda kyselá, a to vlivem tzv. vázaného chloru. Výsledek už známe – typický nelibý zápach, výskyt řas, podráždění pokožky a očí nebo koroze kovových součástí bazénu.

Co zvysuje pH vody

Pokud se ukáže, že je třeba pH zvýšit, lze použít například uhličitan sodný, čili sodu, případně hydroxid sodný. Pro snížení pH bazénové vody se naopak používá hydrogensíran sodný a nebo kyselina solná. Navíc je však vhodné provádět i prevenci, tedy osprchování například pod solární sprchou před vstupem do bazénu.

Čím zvednout pH v bazénu

Hodnotu pH je třeba pravidelně kontrolovat.

Minimálně jednou za týden proveďte kontrolu všech parametrů vody pomocí testovacích papírků, přístrojů nebo testovací sady chemikálií. Když je potřeba pH zvýšit, můžete použít uhličitan sodný, tedy sodu, hydroxid sodný nebo louh sodný.

Jak odstranit vápenaté usazeniny z bazénu

Usazeniny se projevují „drsným“ povrchem stěn a dna bazénu. Před napuštěním bazénu (např. po zimě) k čištění stěn a dna bazénu je možné použít přípravku Základní čistič. Nečistoty, které se vyskytují na vodní hladině a stěnách odstraníte přípravkem Laguna clear spray 0,5l nebo Čistič okrajů bazénu.

Jak dlouho může běžet filtrace v bazénu

Obecně platí, že bazénová filtrace by měla přefiltrovat celý objem bazénu za 6-8 hodin. Při nadprůměrné zátěži a při vysokých teplotách vzduchu je doporučováno, aby filtrace bazénu všechnu vodu přefiltrovala za 3-4 hodiny.

Jak zachránit zelenou vodu v bazénu

Zelená vodaZkontrolujte hodnotu pH a koncentraci volného chlóru, popřípadě peroxidu, testerem.Přidejte algicidní přípravek proti tvorbě řas Marimex Stop Řasám.Přidejte šokový přípravek proti řasám Chlor Šok.Po 24 hodinách přidejte Vločkovač.Okartáčujte stěny a dno od řas.Nepřetržitě filtrujte.

Jak se zbavit mléčného zákalu v bazénu

Jako první si tedy zkuste změřit hodnotu pH vody, a pokud je příliš vysoká (ideální hodnota pH vody v bazénu by se měla pohybovat mezi 7,1 – 7,5), snižte ji Savem pH-. Pokud problém nadále zůstává, zkuste do vody přidat dávku Sava Chlor Šok a nepřetržitě ji filtrujte alespoň 24 hodin.

Co způsobuje nízké pH v bazénu

Ten ve vodě vzniká v důsledku špatného pH bazénu, když dochází ke smíchání chloru (z dezinfekčních přípravků) a potu s kosmetickými přípravky. Taková voda navíc dráždí oči a pokožku. Tip: Kosmetické přípravky mohou způsobovat i další problémy jako je pěna. Snad ještě častěji než v bazénu se s ní setkáme ve vířivce.

Proč je nízké pH v bazénu

Vysoká hodnota pH vody v bazénu způsobuje zvyšující se obsah škodlivého vázaného chloru, taková voda většinou velmi zapáchá chlorem. Nízká hodnota pH vody v bazénu způsobuje blednutí barev materiálů, ze kterých je bazén vyroben, korozi kovových součástí bazénu a betonu v okolí bazénu.

Jak vyčistit zašlý bazén

Prvotní vyčištění bazénu

Po odkrytí plachty (případně fólie) je potřeba odstranit velké mechanické nečistoty, které se během zimy mohly do bazénu dostat. Větší kusy ručně, na menší kusy (listí, jehličí, atd.) použijte bazénovou síťku. Případné usazeniny na dně bazénu vysajeme bazénovým vysavačem.