Co do vepřové rolády?

Co se dává do rolády

Klasická hovězí roláda

Nesmíme opomenout rolády ve stylu španělských ptáčků, které jsou stálice české kuchyně. Náplň zvolte podle toho, co máte rádi- klasikou jsou párky, kyselý okurek, vařené vejce nebo různá zelenina. Uvařte si k nim domácí knedlík, nebo je kombinujte s rýží- obojí stojí za to!
Archiv

Co dát do masové rolády

Postup přípravy

Plát osolíme, opepříme, potřeme hořčicí a poklademe šunkovým salámem. Do misky dáme oloupaná a na kostky nakrájená vajíčka, na kostičky nakrájený sýr, paprikový salám nebo klobásu, čerstvou papriku, najemno nakrájený pórek, vklepneme syrové vejce a vlijeme smetanu. Vše osolíme a promícháme.
ArchivPodobné

Jak se krájí maso na roládu

Krájení masa na roláduMaso se v polovině výšky vodorovně rozřízne – nerozkrojí se ale celé, jeden jeho okraj v šířce 4 cm se ponechá nedokrojený, aby se maso mohlo rozevřít.Maso se rozevře a v polovině výšky znovu odzadu dopředu rozkrojí. Řez se opět nedokončí, ponechá se hrana v šířce 2 cm.Maso se opět rozevřeme.

Čím naplnit krůtí roládu

Z krůtího masa si uděláme plát, který naklepeme, posolíme, popepříme, potřeme hořčicí a posypeme troškou provensálských bylinek. Roládu naplníme, nejprve poskládáme moravské uzané po celém plátu a doprostřed dáme plátky nivy,vejce nakrájené na 4 dílky,zrovna tak pórek,rajče a z každé strany 2 pruhy papriky (viz fotka).

Jak dlouho se peče Vepřová roláda

Na roládu dáme další anglickou slaninu nebo špek a osolíme, mírně podlijeme a pečeme na 160°C v troubě přikryté cca 120 minut. Pak přidáme 1/2 sklenice zeleninového leča a odkryté a polévané pečeme dalších cca 60 min, dle trouby. Podle potřeby podléváme a chuť omáčky doladíme.

Čím naplnit Piskotovou roládu

Oblíbené jsou tvarohové, vaječné nebo pudinkové krémy s máslem. Máslo pomůže držet tvar krému. Je nutné, aby krém pořádně v roládě ztuhl a roláda se pak dobře krájela. Chutná je i kombinace pikantní marmelády a na ni natřeného krému.

Jak připravit vepřové maso na roládu

Maso podélně rozřízněte a rozklepejte na plát silný 2 cm. Osolte, opepřete a potřete hořčicí. Na maso pokládejte slaninu, ruličky šunky, čtvrtky vajec a rozpůlené okurky. Nechte na každém okraji masa 3 cm volné, rolování bude jednodušší.

Čím naplnit Bůčkovou roládu

Jediné, čím nelze bůčkovou roládu plnit, je něco, co je dnes považováno za universální náplň všeho, a to je šunka a sýr, šunkasýr.

Jak dlouho se peče krůtí roláda

Postup přípravy

Roládu stočte a obalte slaninou. Můžete ji případně svázat provázkem. Maso dejte do pekáčku, lehce podlijte vodou a dejte péct na 60 až 90 minut do trouby při 160 °C. Pečte pomalu, aby bylo maso měkké.

Jak připravit vepřovou pečení

Pekáč pokryjeme cibulí, česnekem a větvičkami tymiánu. Doprostřed umístíme pečeni (tukem nahoru), zalijeme vývarem a dáme péct do trouby rozehřáté na 150 °C. Pečeme asi 60 až 90 minut, dokud pečeně nedosáhne vnitřní teploty okolo 70 °C. Upečenou pečení dáme stranou do tepla a necháme chvíli odpočinout.

Jak udělat krém do rolády

Z mléka, pudinku a cukru uvaříme pudink, který necháme vychladnout pod mikrotenem, aby se neutvořil škraloup. Pak ho společně s máslem a nugetou vyšleháme na hladký krém. Vychladlý korpus rozvineme, potřeme 3/4 krému. Roládu pevně stočíme, potřeme zbytkem krému a dáme vychladit.

Co dělat aby roláda nepraskla

Aby se naplněná roláda lehce a bez porušení stočila, je důležité upečený a ještě teplý piškotový plát hned po vytažení z trouby přesunout i s pečícím papírem na podložku, zlehla ho srolovat naprázdno a nechat ho takto zchladnout. Díky tomu se vám následně po naplnění a rolování těsto nepotrhá a nepopraská.

Co se dá udělat z vepřového masa

Typické dušené pokrmy jsou guláš, segedín, vepřové na houbách, na kmínu nebo také na paprice. V létě se oblibě těší grilování. Nejlepší steak je z krkovice, která je prorostlá tukem, tudíž se jedná o velmi šťavnaté maso.

Co z vepřového bůčku

7 skvělých receptů na pečený bůček, o kterých se vám bude i zdát⭐ Pomalu pečený bůček na medu a pivu.⭐ Bůčková roláda s brusinkami.⭐ Vepřový bůček pečený se zelím.⭐ Pomalu pečený bůček s jablky.⭐ Pomazánka z pečeného bůčku.⭐ Špízy z bůčku s vietnamskou omáčkou.⭐ Bostonské fazole pečené s bůčkem.

Jak se dělá Vepřová roláda

Na maso pokládejte slaninu, ruličky šunky, čtvrtky vajec a rozpůlené okurky. Nechte na každém okraji masa 3 cm volné, rolování bude jednodušší. Boční kraje zahněte dovnitř, pevně zarolujte a svažte po celé délce provázkem. V pánvi rozpalte sádlo a roládu na něm zprudka opečte ze všech stran.

Jak udělat krůtí řízky

Maso očistěte, osušte a naklepte na tenké řízky. Z obou stran osolte. Obalte v mouce, rozšlehaném vejci a nakonec ve strouhance. Pak je smažte ve vrstvě rozehřátého oleje (asi 1 cm) z obou stran dozlatova (asi 6 až 8 minut).

Na co se hodí vepřová pečeně

Použití: Klasická selská vepřová pečeně na kmíně s bramborovými knedlíky či jakákoliv jiná úprava vepřové pečeně pečené vcelku. Po rozporcování na plátky se hodí jako steakové maso k rychlému opečení či na gril, připravíte z ní také velice libové řízky.

Co můžu udělat z vepřové pečeně

Vepřovou pečeni lze připravit na mnoho způsobů. Není nutné ji pouze vkládat do trouby, lze ji rovněž připravovat na grilu, smažit, opékat nebo rožnit. Jedním z častých receptů jsou špízy nebo řízky z vepřové pečeně. Připravit si můžete také vepřovou pečeni na houbách nebo tradiční vepřo knedlo zelo.

Jaký cukr do rolády

Osvědčený poměr na jednu roládu je 5 vajec, 100-150 g krupicového cukru, 100 g polohrubé mouky a 1 lžíce oleje.

Kdy rolovat roládu

Aby se naplněná roláda lehce a bez porušení stočila, je důležité upečený a ještě teplý piškotový plát hned po vytažení z trouby přesunout i s pečícím papírem na podložku, zlehla ho srolovat naprázdno a nechat ho takto zchladnout. Díky tomu se vám následně po naplnění a rolování těsto nepotrhá a nepopraská.

Jak dlouho se peče roláda

Roládu stočte a obalte slaninou. Můžete ji případně svázat provázkem. Maso dejte do pekáčku, lehce podlijte vodou a dejte péct na 60 až 90 minut do trouby při 160 °C. Pečte pomalu, aby bylo maso měkké.

Jakou mouku do rolády

Ingredience

těsto
3 lžíce slunečnicový olej
6 lžic polohrubá mouka
1 lžička kypřicí prášek do pečiva
na potření

Jak se dělá Znojemská omáčka

Postup přípravy receptu

Na oleji spěníme cibulku. Mezitím nakrájime maso na kostičky, nakrájené maso vložíme na osmahlou cibuli a zalejeme 1,5 l vody, přidáme 3 rozkrojené okurky, masox, sůl a pepř. Dusíme, až je maso měkké. Na závěr zahustíme záklechtkou.

Jak se dělá Štěpánská omáčka

Na tuku dorůžova osmahneme hladkou mouku, přisypeme sladkou papriku a zalijeme mlékem nebo smetanou. Prošleháme, osolíme a 20 minut povaříme dohladka. V omáčce prohřejeme porce masa (např. zvlášť pečeného), vmícháme na kostičky nakrájená natvrdo uvařená vejce, párky nakrájené na kolečka a kostičky kapie.

Jak udělat nejlepší bůček

Cibuli oloupejte a nakrájejte na čtvrtky, česnek oloupejte a nakrájejte na tenká kolečka. Do pekáče dejte bůček kůží dolů, trošku podlijte vodou, přidejte cibuli a česnek. Pečte při 160–180 °C hodinu a půl. Po půlhodině bůček otočte kůží nahoru.