Co dát do prezentace na obhajobu?

Co dát do prezentace k obhajobě

Uveďte, všechny body, o kterých budete mluvit. Doporučujeme se nejprve zaměřit na cíl bakalářské práce. Představte členům komise, jaký přínos má práce do praxe a jaké jste zvolili metody. Právě cíl práce a její přidaná hodnota do praxe členy komise zajímá nejvíce.
ArchivPodobné

Jak si připravit prezentaci k obhajobě

Během prezentace utváříte svůj dojem, který komise hodnotí. Působte sebejistě s lehkostí a mluvte přirozeně nahlas, pomalu, zřetelně a přesvědčivě. Buďte připraveni použít prezentér pro přechod snímků nebo laserové ukazovátko. Při zahájení prezentace se pohledem na komisi přesvědčte, že můžete začít.
Archiv

Jak pozdravit komisi u obhajoby

Až budete stát v té místnosti, začněte pozdravem adresovaným komisi např. vážená paní předsedkyně, vážení členové komise.

Jak má vypadat obhajoba

Obhajoba se skládá z prezentace bakalářské práce, hodnocení oponentem a školitelem, zodpovězení otázek vznesených oponentem, dále následuje stručná diskuse/odpovědi studenta na otázky z pléna.

Jak mluvit u obhajoby

Snažte se mluvit uvolněně ale ne monotónně. Vyvarujte se rychlému vyprávění tzv. "blábolení". Pokud budete mluvit pomaleji budete mít čas zamyslet nad tím, co chcete říct a nebudete se mýlit.

Co říct na úvod prezentace

ÚVODNÍ VĚTY. Úvod by měl obsahovat SILNÉ SDĚLENÍ, z něhož posluchači pochopí, proč by vám měli věnovat pozornost a co jim hodláte předat. Úvod by měl být SVŮDNÝ a nikdy ne nudný, čehož můžete dosáhnout provokativní otázkou, šokující statistikou, citátem hrajícím na city nebo osobním příběhem.

Co říkat při obhajobě

Představit byste měli také cíle Vaší práce a její metodologii. Snažte se prezentovat především ty výsledky, které považujete za úspěšné, inovativní, zdařilé či objevné. Dopředu si připravte odpovědi na otázky vedoucího a oponenta práce. Buďte připraveni, že otázky zazní také od členů komise.

Jak má vypadat správná prezentace

Tvorba prezentace

Obsah by měl být stručný, heslovitý, případné věty krátké, srozumitelné. srozumitelnost a viditelnost obrázků před prezentací. Videa pouze krátká, k tématu. Minimalizovat použité animace a přechody – volit krátké a přehledné animace stejné v celé prezentaci.

Co si obléct na obhajobu

Sukně, šaty, kostýmek nebo společenské kalhoty, dovoleno je v zásadě vše, samozřejmě s ohledem na důležitost události. Obecně pak platí, že ať už se rozhodnete pro sukni nebo kalhoty, oblečení by mělo být společenské, ale také pohodlné, měly byste se v něm cítit dobře a samozřejmě by Vám mělo slušet :).

Co napsat do obhajoby

Na obhajobu máte obvykle 10 – 15 minut. Nesnažte se představit všechny teoretické koncepty, které máte v práci definované, nestihnete to. Raději se soustřeďte na to nejdůležitější – zjištění a výsledky, ke kterým jste došli. Představit byste měli také cíle Vaší práce a její metodologii.

Jak se připravit na prezentaci

V prezentaci používejte grafy, schémata, obrázky, graficky zpracované informace se lépe pamatují. Nesmí se však používat samoúčelně jen pro efekt. Při tvorbě prezentace je třeba dbát také na zásady dobré grafiky (zarovnání grafických objektů, optický střed stránky – popis v odkazu je složitější, ale nesmírně zajímavý).

Jak zvladnout obhajobu

Ovládněte svou nervozitu aneb zvládněte obhajobu závěrečné práce s přehledemVyhodnoťte situaci.Připravte se na nejhoršíVyzkoušejte si to nanečisto.Nachystejte si záchrannou kartičku.Zamyslete se, na co by se porota mohla zeptat.Odstraňte z prezentace vše, čemu nerozumíte.Nepodceňujte se.

Jak zaujmout na prezentaci

Zahajte prezentaci zajímavostí, číslem či příběhem, zaujměte publikum od prvních vteřin. Nezapomínejte, že už během prvních 90 vteřin pozornost diváků dvakrát uteče k jiným myšlenkám. Nedejte jim možnost vás neposlouchat! Linka prezentace se dá postavit zajímavě.

Jak prezentovat svoji práci

Naučte se prezentovat svou práci a obhájit ji před klientemPoznejte svou cílovou skupinu. První krok k úspěchu je poznat své publikum.Rozfázujte odsouhlasení Překvapení ne každý ocení.Vysvětlete klientovi, proč je vaše práce dobráNebojte se říkat NE.Prezentujte raději osobně než e-mailem.Nepodceňte přípravu.

Co je pravidlo 5×5

Většina uživatelů se snaží dodržovat pravidlo 5×5, tedy pět řádků s pěti slovy, maximum je 7×7, kdy už prezentace začíná vypadat spíše jako textový dokument. V takovém případě nebude z dálky malý text ani vidět.

Co se píše na konci prezentace

Shrnutí Stručně shrňte hlavní myšlenku své řeči. Snažte se nemluvit příliš nudně, neopakovat stejnými slovy.Výzva k akci. Cílem výzvy k akci je přimět posluchače k tomu, aby něco udělali – jednu konkrétní věc teď, nebo nikdy.Zajímavý tip. Nabízet konkrétní produkty můžete v rámci výzvy k akci.

V čem jít ke Statnicim

Zde už je žádoucí sáhnout po formálním oblečení. Oblek s kravatou nebo sukně pod kolena jsou pak samozřejmostí u velkých zkoušek typu státnice. Tím, že přijdete slušně oblečení, prokážete úctu nejen zkoušejícímu, ale také sami sobě. Dáváte totiž najevo, že vám na studiu záleží.

Jak se obléknout na obhajobu

Sukně, šaty, kostýmek nebo společenské kalhoty, dovoleno je v zásadě vše, samozřejmě s ohledem na důležitost události. Obecně pak platí, že ať už se rozhodnete pro sukni nebo kalhoty, oblečení by mělo být společenské, ale také pohodlné, měly byste se v něm cítit dobře a samozřejmě by Vám mělo slušet :).

Jak nebyt ve stresu při prezentaci

Nedýchejte zbytečně zhluboka, mohla by se vám zatočit hlava. Snažte se spíš dech zklidnit, zpomalit. Vědomé zaměření na dech vás rovněž odvede od stresujících myšlenek. Před začátkem prezentace se nezapomeňte rozmluvit, nebudete pak tolik trpět přebrepty.

Jak se představit v 1 minutě

Musí být srozumitelný, jednoduše zapamatovatelný a autentický. Musíte být s jeho obsahem bezpodmínečně ztotožnění. Jedině tak budete mít úspěch (dobrý obchodník je ten, který svému produktu naprosto věří) – věřte proto sami sobě. S tím souvisí i vyloučení jakkoliv negativně laděných vět, případně známky pochybností.

Co rict na zacatku prezentace

Úvod by měl obsahovat SILNÉ SDĚLENÍ, z něhož posluchači pochopí, proč by vám měli věnovat pozornost a co jim hodláte předat. Úvod by měl být SVŮDNÝ a nikdy ne nudný, čehož můžete dosáhnout provokativní otázkou, šokující statistikou, citátem hrajícím na city nebo osobním příběhem.

Co má být v prezentaci

Obsah by měl být stručný, heslovitý, případné věty krátké, srozumitelné. srozumitelnost a viditelnost obrázků před prezentací. Videa pouze krátká, k tématu. Minimalizovat použité animace a přechody – volit krátké a přehledné animace stejné v celé prezentaci.

Co dát na poslední Slide

Stručně shrňte hlavní myšlenku své řeči. Snažte se nemluvit příliš nudně, neopakovat stejnými slovy. Ke zdůraznění hlavních bodů zkuste použít například příběh nebo metaforu. Kreativita na konci je velmi důležitá.

Jak by měl vypadat konec prezentace

Na konci prezentace je vhodné ji krátce shrnout a uvést zdroje, z nichž se čerpalo. Pamatujte na to, že prezentace vypadá úplně jinak doma na monitoru a ve škole či v práci na dataprojektoru – monitor barvy prozáří a vysvítí, plátno je má matnější.

Jaké boty na státnice

Snad jediná správná kombinace je pánský oblek, košile s dlouhým rukávem, kravata, opasek a společenská obuv (rozhodně by to neměly být bílé tenisky). I když se v businessu ale i na vědeckých konferencích postupně ustupuje od kravat, výjimku u státnic nedělejte a vezměte si ji.