Co dát do Šunkofleků?

Co dát do Sunkofleku

3Fleky smícháme v míse s uzeným masem, nakrájenou petrželí, česnekem, 1 lžičkou soli a pepřem. Zalijeme vejci se smetanou a mlékem a vše důkladně promícháme. 4Směs vložíme do pekáče a pečeme v rozehřáté troubě 35 minut. Poté necháme ve vypnuté troubě 15 minut dojít.
Archiv

Jaké koření do Šunkofleků

Promícháme těstoviny s nakrájeným masem, osolíme, opepříme, přidáme trochu muškátového květu a trochu sádla. Takto připravenou směs přendáme do předem vymaštěné a strouhankou vysypané skleněné zapékací mísy.
Archiv

Jak se vaří fleky

Flíčky dáme zapéct do trouby na cca 20 minut při 180 °C, aby flíčky zezlátly. A hotovo. Podáváme nejlépe s kyselou okurkou.
Archiv

Jaké maso na Šunkofleky

Jsou recepty, které ani generace vylepšování o nic nevylepšily. Mezi takové patří šunkofleky, které ve svém názvu skrývají jednu velkou zradu: nejlepší nejsou se šunkou, ale s uzeným masem. Ideálně obraným z žeber.
Archiv

Jak vylepšit Šunkofleky

Čím vylepšit šunkofleky

Naše babičky do šunkofleků spotřebovaly, co jim doma zbylo. Vy přidejte třeba osmaženou cibulku, restované houby, nebo zelený hrášek. Místo uzeného dejte šunku, pokrájenou na kostičky. Povrch zapečených šunkofleků posypte strouhaným sýrem.

Jak dlouho se zapékají Šunkofleky

Uvařené těstoviny promícháme s uzeným masem a vše řádně opepříme. Přendáme do vymazaného pekáče a zalijeme vyšlehanými vejci. Pečeme ve vyhřáté troubě asi 30 až 45 minut, dokud nejsou šunkofleky hezky dozlatova. Podáváme ještě teplé, ideálně s kyselou okurkou.

Jak dlouho se dělají Šunkofleky

Uvařené těstoviny promícháme s uzeným masem a vše řádně opepříme. Přendáme do vymazaného pekáče a zalijeme vyšlehanými vejci. Pečeme ve vyhřáté troubě asi 30 až 45 minut, dokud nejsou šunkofleky hezky dozlatova. Podáváme ještě teplé, ideálně s kyselou okurkou.

Jak dlouho se vaří fleky

Těstoviny vložíme do osolené vroucí vody (na 100 g těstovin 1 litr vody). Vaříme 6-8 minut a často mícháme. Správnost uvaření zjistíme ochutnáním.

Jak dlouho vařit domácí fleky

Vaření: 350 g těstovin vaříme nejméně ve 3 l vody a 50 g soli. Těstoviny dáváme do vroucí vody a hned je zamícháme, aby se nepřichytily ke dnu. Čerstvé těstoviny vaříme 4-5 minut. Uvařené ochutnáme, jsou-li provařené a široké nudle a flíčky přecedíme, omastíme máslem a dobře promícháme, aby se nelepily.

Jak se dělají domácí fleky

Vaření: 350 g těstovin vaříme nejméně ve 3 l vody a 50 g soli. Těstoviny dáváme do vroucí vody a hned je zamícháme, aby se nepřichytily ke dnu. Čerstvé těstoviny vaříme 4-5 minut. Uvařené ochutnáme, jsou-li provařené a široké nudle a flíčky přecedíme, omastíme máslem a dobře promícháme, aby se nelepily.

Z jaké mouky se dělají domácí nudle

Ale kdo se bojí… Těsto na domácí nudle zpracujete velmi jednoduše. Do misky si dejte polohrubou popřípadě hrubou mouku a doprostřed udělejte důlek pro vajíčko. Do misky poblíž si dejte trošku vody, kdyby bylo potřeba těsto trošku změkčit.

Jak dlouho se vaří domácí fleky

A pozor, domácí nudle se vaří kratší dobu než kupované. Vařte je krátce (asi 2 minuty), přeceďte, zchlaďte ve studené vodě a přidejte do polévky. Ihned podávejte. Čerstvé fleky můžete uschovat do zásoby.

Jak se dělají Šunkofleky

Uzené maso pokrájíme na nudličky a lehce osmahneme na oleji, potom přidáme uvařené těstoviny a společně promícháme. Pekáček vymažeme olejem a naplníme směsí promíchaných těstovin s masem. Vejce jen lehce promícháme vidličkou se solí a pepřem, potom jimi zalijeme těstoviny. Pečeme ve vyhřáté troubě na 200 °C dozlatova.

Co dát do polévky místo nudlí

Nedělní oběd u babičky je synonymem pro poctivý vývar s vynikající zavářkou. Nudle jsou složitým procesem, můžete je však nahradit jednodušší variantou, tedy domácím drobením či strouháním. Jednoduché těsto jen nastrouháte do vývaru.

Jak dlouho nechat schnout nudle

Vyválené těsto přendáme na čistou utěrku a necháme na teplém místě asi 15-20 minut "schnout". Pokud spěcháte, můžete těsto vyfoukat fénem na vlasy. Zní to sice neuvěřitelně a bláznivě, ale párkrát jsem to vyzkoušela a opravdu to schnutí těsta urychlilo. Placku nakrájíme na asi 4-5 cm široké pruhy.

Jak se dělá strouhání do polévky

Vejce rozklepneme do misky elektrického mini drtiče, sekáčku – chopperu. Přidáme cca 80 gramů mouky, zavřeme a krátce mixujeme/sekáme. Otevřeme, zkontrolujeme zda těsto není nalepené na dně, pokud ano, odloupneme ho vidličkou, pokud je třeba, přisypeme trochu mouky, uzavřeme a opět, teď již v kratších pulsech sekáme.

Co do polévky místo brambor

Polévka chutí i vzhledem připomínající klasickou bramboračku. Místo brambor použijeme tuřín, který byl dříve na našem území velmi rozšířenou a oblíbenou zeleninou. Tuřín se dá někdy koupit ve zdravé výživě, nebo v Makru. Ale jde i dobře nahradit kedlubnou.

Z jaké mouky se dělají nudle

Těsto na domácí nudle zpracujete velmi jednoduše. Do misky si dejte polohrubou popřípadě hrubou mouku a doprostřed udělejte důlek pro vajíčko. Do misky poblíž si dejte trošku vody, kdyby bylo potřeba těsto trošku změkčit.

Jakou mouku použít na domácí nudle

Nudle zásadně z hladké mouky,vajíčka,olej!

Jak se dělá játrová Zavářka

Vezmeme si mixér a vložíme do něj játra, opečenou strouhanku, vejce, prolisovaný česnek, trochu soli a pepře a majoránku. Vše rozmixujeme do pasty. Lehce ochutnáme, zda je to dosti slané. A máme hotovo.

Co přidat do polévky

Vložkami mohou být: Vařená zelenina, vejce tepelně zpracovaná, svítky, celestýnské (fritátové) nudle, sedliny, smažené vložky z vaječného těstíčka, krutony.

Z jaké mouky se dělá kapání do polévky

Jakou mouku použít Můžeme použít hladkou, polohrubou nebo hrubou. Chybu neuděláme ani s dětskou krupičkou. Rozdíl bude ve výsledném vzhledu a chuti – z hrubé mouky a krupičky bude kapání nadýchanější, z hladké mouky "hladší a pevnější".

Jak dlouho se vaří Zavářka

3Hotové knedlíčky vkládáme do osolené vroucí vody. Vaříme na středním ohni zhruba 4 minuty (podle toho, jak jsou velké), dokud nevyplavou na povrch. Uvařené knedlíčky vyjmeme plochým sítem a dáme zchladit do studené vody.

Jak umlít Játra bez mlýnku

Velkým pomocníkem při výrobě knedlíčků je mixér. Játra už nemusíme škrábat nebo je ručně mlít na strojku. Při mixování ale musíme ohlídat správnou hustotu. Klasický recept doporučuje na 100 gramů jedno vejce, oříšek másla, sůl, mletý pepř, dva stroužky česneku, majoránku a strouhanku podle potřeby.

Co dělat aby byl vývar Čirý

Chcete-li mít vývar čirý a ničím nezakalený, je potřeba kosti nejdřív připravit. Důkladně je omyjte studenou vodou, potřete kapkou oleje a asi deset minut pečte v troubě vyhřáté na 200 °C. Zbavíte je tak přebytečných bílkovin, které způsobují zakalení, a zároveň bude chuť, již vývaru dodají, intenzivnější.