Co dát do zeleninové polévky?

Co dát do Zeleninove polévky

Jejím základem jsou vždy rajčata, nejčastěji se přidává česnek, cibule, paprika, okurky. Podává se rozmixovaná do hladka. Opomenout nelze ani vietnamskou polévku pho. Nejčastěji se do misky s hovězím vývarem dají rýžové nudle, pokrájené maso, zázvor, jarní cibulka, čerstvý koriandr, limetka a pokrájená chilli paprička.
Archiv

Co přidat do polévky

Zavářky se zavářejí přímo do polévky. Zavářkami se rozumějí: polévkové těstoviny, zavářky z vaječného těsta, noky a knedlíčky, obilniny a obiloviny, syrové vejce. Vložky se upraví zvlášť a vkládají se až do talíře, a nebo se nabídnou v misce, aby si každý dal podle své chuti.
Archiv

Co dát do polévky místo nudlí

Kapání do polévky je tradiční způsob, jak zahustit polévku a zasytit strávníky. Díky vajíčkům také do polévky propašujete bílkoviny a minerály, které se vždycky hodí. Kapání se dělá přes vidličku, hrubé síto nebo cedník. Výsledkem mají být malé hrudky vzdáleně připomínající halušky.
Archiv

Co do polévky místo brambor

Polévka chutí i vzhledem připomínající klasickou bramboračku. Místo brambor použijeme tuřín, který byl dříve na našem území velmi rozšířenou a oblíbenou zeleninou. Tuřín se dá někdy koupit ve zdravé výživě, nebo v Makru. Ale jde i dobře nahradit kedlubnou.

Jak udělat dobrou zeleninovou polévku

Postup přípravy receptu

Velkou cibuli nakrájíme najemno a na másle zpěníme. Přidáme nadrobno nakrájenou kořenovou zeleninu (dávám mraženou směs pod svíčkovou) a osmažíme. Přidáme brambory nakrájené na kostičky, zasypeme asi 2 lžičkama papriky a rozmícháme. Zalijeme vroucí vodou, osolíme, opepříme a uvaříme doměkka.

Kdy pridat bylinky do polévky

Tvrdší bylinky, jako je například bobkový list, rozmarýn, šalvěj, tymián nebo levandule, naopak potřebují povařit, aby své aroma vůbec uvolnily. Nebojte se jak tak do pokrmu přidat hned na začátku přípravy. Použít samozřejmě můžete bylinky sušené, ale mnohem lepší jsou ty čerstvé.

Co je Kapani do polévky

Kapání je o tom, že směs z vidličky či lžíce poměrně jednoduše odkápne do polévky. Pokud je to stále řídké, přidejte mouku. Pokud jste to s moukou přepískli, tak stačí i malá lžička vody, ale s vodou opatrně.

Jak se dělá zeleninová polévka

Postup přípravy

V hrnci rozehřejeme máslo a na něm 2 minuty restujeme cibuli a mrkev. Zasypeme krupičkou, promícháme a opět restujeme 2 minuty. Přidáme ostatní zeleninu (česnek necháme na závěr), zalijeme horkou vodou, osolíme, přidáme kuličky pepře a libeček. Zakryté pokličkou vaříme slabým varem 20 minut.

Z jaké mouky se dělá kapání do polévky

Jakou mouku použít Můžeme použít hladkou, polohrubou nebo hrubou. Chybu neuděláme ani s dětskou krupičkou. Rozdíl bude ve výsledném vzhledu a chuti – z hrubé mouky a krupičky bude kapání nadýchanější, z hladké mouky "hladší a pevnější".

Čím zahustit bramborovou polévku

V kuchyni sáhněte po obilovinách, jako jsou ovesné vločky nebo quinoa. Mají skvělou schopnost absorbovat tekutiny a zahustit pokrm. Nejrychleji zahustíte jemnými vločkami a pokud chcete dokonale hladký krém nebo omáčku, doporučujeme je rozmixovat.

Co do Zeleninoveho Vyvaru

Za naprostý základ každého zeleninového vývaru se považuje cibule, mrkev a celer. Francouzská kuchyně upřednostňuje spíš celer řapíkatý, naše středoevropská kuchyně zase celerovou bulvu. Pro začátek vezměte stejný díl od každé této základní zeleniny.

Jak dlouho se vaří zelenina v polévce

Vodu v hrnci přiveďte k varu. Do vařící vody vhoďte zeleninu a nechte bublat 30 vteřin až minutu. Poté zeleninu vyndejte a vhoďte do misky s ledem, aby se přestala hned vařit a zchladila se.

Jaké bylinky jsou vhodné do polévky

Bylinky perfektní do polévekLibeček. Tato skvělá bylinka je stejně jako většina ostatních kořenících bylin, používaná za čerstva i v sušené verzi.Klasický zeleninový vývar: – Cibule – se slupkou.Majoránka.Petržel kudrnka.Petržel listováŠpenátová polévka s kokosem a petrželkou:Pažitka.Moravská kyselica.

Jakou mouku na noky do polévky

Pro přípravu noků do polévky budete potřebovat tři základní ingredience: hrubou mouku, vejce a máslo. K nim můžete přidat například sušený česnek, sekanou petrželku, majoránku nebo libeček. Příprava zabere pouze pár minut, stejně tak vaření.

Jak zahustit zeleninovou polévku

Zeleninové polévky můžete snadno zahustit tak, že při vaření přidáte víc zeleniny a část z ní pak rozmixujete dohladka. Touto kaší pak pokrm rychle zahustíte. Polévka získá nejen na krémovitosti, ale bude mít i výraznější chuť. Tyto polévky můžete zahustit i přidáním červené čočky.

Čím zahustit polévku bez lepku

PolévkyZeleninové polévky: používám tyto zavářky, které polévky skvěle zahustí a dodají jim výživovou hodnotu a sytost: quinou, jáhly, čirok, rýži, bezlepkové ovesné nebo pohankové vločky, případně červenou čočku.Bramboračka, luštěninové polévky: bramboračku zahušťuju klasickou suchou jíškou.

Kdy přidat zeleninu do vývaru

Obsah hrnce pomalu přiveďte těsně pod bod varu a průběžně sbírejte sraženou bílkovinu, tuk a další nečistoty z vývaru. Zhruba po půl hodině, když se přestane tvořit pěna na hladině, přidejte cibuli, česnek a koření. Nechte táhnout podle potřeby a na posledních pár hodin do hrnce přidejte zeleninu a petrželovou nať.

Jaké koření se dává do zeleninového vývaru

Zeleninový vývar báječně rozvoní pár kuliček pepře. Můžete vzít bílý i černý, a pokud chcete a trefíte se, ještě pepř trochu rozmáčkněte, než ho vhodíte do polévky. U masových polévek se používá i další koření, ale tady si v klidu vystačíte jen s pepřem.

Jak ochutit zeleninu v páře

Očištěnou zeleninu naporcujeme na malé kusy a vložíme na pařák nad bylinkovou páru (voda s bylinkami a kouskem čerstvé kurkumy či zázvoru). Ocet svaříme se šafránem, aby pustil barvu a chuť, necháme vychladnout a vymícháme s olejem, nadrobno krájenou šalotkou a solí.

Které bylinky se nesnesou

Bylinky, které se vyplatí pěstovat společně

Majoránka – podobně jako tymián je vhodná ke všem druhům bylinek i ostatních rostlin. Dobromysl + kopr a fenykl – všechny tyto bylinky se podporují v růstu navzájem a nekonkurují si. Kopr + pažitka – vedle sebe na vlhkém a slunném stanovišti, nekonkurují si.

Jak se dělá strouhání do polévky

Vejce rozklepneme do misky elektrického mini drtiče, sekáčku – chopperu. Přidáme cca 80 gramů mouky, zavřeme a krátce mixujeme/sekáme. Otevřeme, zkontrolujeme zda těsto není nalepené na dně, pokud ano, odloupneme ho vidličkou, pokud je třeba, přisypeme trochu mouky, uzavřeme a opět, teď již v kratších pulsech sekáme.

Jakou mouku na zahuštění

Pšeničná (či jiná) mouka

Pšeničná mouka je dokonalým rychlým řešením pro všechny druhy omáček, světlé i tmavé. Stačí mouku smíchat s vodou nebo ji opéct do jíšky a poté přidat do omáčky, aby se zahustila.

Jak rychle zahustit polévku

V kuchyni sáhněte po obilovinách, jako jsou ovesné vločky nebo quinoa. Mají skvělou schopnost absorbovat tekutiny a zahustit pokrm. Nejrychleji zahustíte jemnými vločkami a pokud chcete dokonale hladký krém nebo omáčku, doporučujeme je rozmixovat.

Co do zeleninového vývaru

Do vývaru dejte jakékoliv zbytky zeleniny, které máte zrovna po ruce. Základ vývaru by však vždy měla tvořit kořenová zelenina – mrkev, celer, petržel. Z tohoto receptu vytvoříte zhruba 1,5 litru vývaru.

Co se dává do zeleninového vývaru

Nejčastější česká kombinace zeleniny do zeleninového vývaru nikdy nepostrádá cibuli, mrkev, petržel a celer. Ovšem za hranicemi, zejména v Asii, se setkáte v základu zeleninového vývaru i se zázvorem a česnekem. Mezi další suroviny, o které lze vývar tradičně obohatit patří rajčata, sušené houby nebo fenykl.