Co pod nafukovaci vířivku
Pod vířivku doporučujeme vždy natáhnout podložku, která ochrání její dno před poškozením (k řadě vířivek podložku obdržíte v balení).
Archiv
Co dát kolem vířivky
Podkladem pod vířivku může být jak dřevo, tak plast, beton nebo dlažba, keramická i zámková. Je dobré, aby okolní terén nebyl vyšší než místo určené pro vířivky. Pokud by byl vyšší, je nutné zajistit okolo vířivky odkanalizování.
Jak udržet čistou vodu ve vířivce
Jak udržet vodu čistou
Pro čistou a hygienicky nezávadnou vodu ve vířivce je nutné používat bazénovou chemii. Díky ní se ve vodě nerozmnoží řasy, bude průzračně čistá a vy si tak budete moci užít relaxaci ve vířivém bazénu.
Jakou sůl do vířivky
Přímo do vody je potřeba nasypat sůl (NaCl) k vytvoření solného roztoku. Čím čistší sůl použijete, tím lepší bude výkon elektrolyzéru. Sůl musí být čištěná, nefluorizovaná, nejodizovaná, nebarvená, abyste předešli zanesení systému. Vše ostatní za vás zajistí moderní technologie nafukovací vířivky Intex.
Jak udělat podklad pod vířivku
Podklad může být z betonové desky, ze zámkové dlažby, zahuštěného štěrku, pražců nebo dřevěné podlahy. Základová deska pod vířivkou by měla mít minimální tloušťku 10 cm. Pokud nechcete celou plochu betonovat, můžete ji také podsypat štěrkem a jemnozrnným materiálem, na který se položí dlaždice.
Co dát pod nafukovací bazén
Nejlepší volbou je ochranná podložka pod bazén z gumového granulátu, která srovná drobné nerovnosti, ochrání bazén před kamínky či drobnými ostrými předměty a zároveň slouží jako izolace.
Jak často se mění filtr ve vířivce
Po dobu prvních dvou týdnů od napuštění novou vodou oplachujte filtr do vířivky alespoň každý druhý den. Poté stačí filtry čistit podle potřeby, ideálně alespoň jednou za 7 až 14 dní. Jak často filtr do vířivky čistit záleží především na četnosti užívání vířivky i na počtu lidí, kteří ji používají.
Jak se starat o vodu v nafukovací vířivce
Používejte přípravky určené přímo pro vířivky. Pokud máte vířivku napuštěnou celoročně, nejméně 3× za rok doporučujeme kompletně vyměnit vodu a vnitřek vířivky vyčistit. Pokud ji nepoužíváte příliš často, je lepší po každém koupání vířivku vypustit a dle potřeby znovu napustit.
Jak často se mění voda ve vířivce
Při privátním používání se mění voda ve vířivce přibližně 1× – 4× do roka. Vše ovšem záleží na mnoha okolnostech jako je četnost užívání či osobní přístup při údržbě vířivky.
Jak se starat o nafukovací vířivku
Používejte přípravky určené přímo pro vířivky. Pokud máte vířivku napuštěnou celoročně, nejméně 3× za rok doporučujeme kompletně vyměnit vodu a vnitřek vířivky vyčistit. Pokud ji nepoužíváte příliš často, je lepší po každém koupání vířivku vypustit a dle potřeby znovu napustit.
Co za chemii do vířivky
Bromová chemie
Chemie na bázi bromu je stejně účinná jako chemie kyslíková. Brom dokáže odstranit bakterie, viry, plísně a dokáže odstranit organické nečistoty oxidací. Velkou výhodou této chemie je na rozdíl od dalších variant její účinnost v teplé vodě.
Jak často zapínat Solinátor ve vířivce
Nejlepší je zapínání solinátoru po každém použití vířivky nebo nastavení automatického spuštění každý druhý den. 💡 Sůl do vířivky se solinátorem byste měli vybírat co nejčistší, určenou pro použití v bazénech a vířivkách. Koncentrace se pohybuje mezi 2 – 3 g/l.
Jak srovnat zem pod bazenem
Pro vyrovnání terénu u kulatého bazénu je nejlepší použít k vyrovnání prkno o délce rovnající se průměru nádrže. Desku položte na pískový podklad a na ni dejte vodováhu. Desku otáčejte kolem jeho středu, dokud není pískový povrch dokonale rovný.
Jak zapustit vířivku do země
ZAPUŠTĚNÍ VÍŘIVKY DO ZEMĚ
Zapustit se dá částečně, či úplně (Po akrylát). Podklad musí být zpevněný! Nejideálnějším řešením je beton. Jeho tloušťku konzultujte s prodejcem/odborníky.
Co dát jako podklad pod bazén
Především z důvodu bezpečnosti a také s péčí o dno bazénu. Ideálním podložím je jemný písek, měkká tráva bez drnů nebo například starý koberec či lino. Samozřejmostí je také beton či zámková dlažba.
Proč je pěna ve vířivce
Pokud se na hladině vody ve vířivce nebo bazénu začnou objevovat viditelné zárodky pěny, je to známkou toho, že se do vody dostaly nežádoucí látky, které snižují povrchové napětí vody (nejčastěji se jedná o tenzidy). Dokáže účinně potlačit vznik pěny a eliminovat ji hned v počátku.
Jak dlouho se nafukuje vířivka
Příprava nově napuštěné vany vířivky trvá zhruba 24 hodin, než se voda nahřeje z běžných 8°C na příjemných 36°C a přefiltruje. Pokud Vás neděsí nižší teplota, je to výrazně dříve, počítejte hodinu na 2°C.
Jak dlouho vydrží nafukovací vířivka
Zatímco v bazénu vydrží voda často i celou sezónu, tu ve vířivce budete muset pravidelně obměňovat. Obvykle se do vody nepřidává tolik chemie, navíc se vířením vody či použití pěny rychleji zašpiní. V pravidelně používané a udržované nafukovací vířivce vydrží voda v dobrém stavu přibližně 2 až 3 měsíce.
Proč se ve vířivce tvoří pěna
Pokud se na hladině vody ve vířivce nebo bazénu začnou objevovat viditelné zárodky pěny, je to známkou toho, že se do vody dostaly nežádoucí látky, které snižují povrchové napětí vody (nejčastěji se jedná o tenzidy). Dokáže účinně potlačit vznik pěny a eliminovat ji hned v počátku.
Jak často měnit vodu v nafukovací vířivce
Prevencí, jak snížit obsah chloraminů ve vodě, je vyměnit každý měsíc alespoň 30 % objemu vody. Po uplynutí 3 měsíců vířivku pořádně vyčistěte včetně všech potrubí, vydezinfikujte a napusťte čistou vodu. Upravte pH vody i její alkalitu.
Jak často chodit do vířivky
2. Půl hodiny denně je pro zdraví optimální Některé lékařské studie tvrdí, že po 20 minutách koupele ve vířivce lidské tělo využívá maximum zdravotních benefitů teplé okysličené vody. A po této době se již benefity dále nezvyšují.
Jak dlouho může být ve vířivce
20 minut je optimální doba lázně v teplé vodě. Je to perfektní čas, aby se maximálně využily účinky. Samozřejmě, že delší lázeň je v pořádku – je to skvělé, ale účinky lázně se po 20 minutách nezvyšují.
Jak dlouho má běžet filtrace ve vířivce
Filtrace ve vířivce musí pracovat alespoň 2 × 4 hodiny každý den. Všechny trysky, vodopády, fontány i jiné otvory musí být během procesu filtrování otevřené, aby se z nich odfiltrovala stojící voda, která se kazí nejrychleji.
Co zvolit jako podklad pod bazén
Pokud je půda velmi pevná, můžete na ni položit podložku pod bazén či bazénovou rohož. V případě potřeby lze k opětovnému zvýšení úrovně terénu použít písek. Nejpozději však při použití písku nebo v případě, že půda není příliš pevná, budete muset použít vibrační desku, která půdu zhutní.
Na co položit vířivku
Vířivka potřebuje jednotný, odolný a vodorovný povrch, který bude dostatečně pevný, aby unesl váhu napuštěné vířivky včetně koupajících se osob. Jedná se o váhu až 630 kg/m2. Podklad může být z betonové desky, ze zámkové dlažby, zahuštěného štěrku, pražců nebo dřevěné podlahy.