Co dát pod Výřivku
Pod vířivku doporučujeme vždy natáhnout podložku, která ochrání její dno před poškozením (k řadě vířivek podložku obdržíte v balení).
Archiv
Co dát kolem vířivky
Podkladem pod vířivku může být jak dřevo, tak plast, beton nebo dlažba, keramická i zámková. Je dobré, aby okolní terén nebyl vyšší než místo určené pro vířivky. Pokud by byl vyšší, je nutné zajistit okolo vířivky odkanalizování.
Archiv
Jak často se mění voda ve vířivce
Při privátním používání se mění voda ve vířivce přibližně 1× – 4× do roka. Vše ovšem záleží na mnoha okolnostech jako je četnost užívání či osobní přístup při údržbě vířivky.
Archiv
Jakou sůl do vířivky
Přímo do vody je potřeba nasypat sůl (NaCl) k vytvoření solného roztoku. Čím čistší sůl použijete, tím lepší bude výkon elektrolyzéru. Sůl musí být čištěná, nefluorizovaná, nejodizovaná, nebarvená, abyste předešli zanesení systému. Vše ostatní za vás zajistí moderní technologie nafukovací vířivky Intex.
Jak dlouho může být ve vířivce
20 minut je optimální doba lázně v teplé vodě. Je to perfektní čas, aby se maximálně využily účinky. Samozřejmě, že delší lázeň je v pořádku – je to skvělé, ale účinky lázně se po 20 minutách nezvyšují.
Jak dlouho vydrží vířivka
Pokud se o vodu ve vířivce dobře staráte, vydrží vám klidně déle než půl roku. Výměna vody není složitá, zvládnete ji sami, nebo vám ji dobrý prodejce přijede vyměnit. Aby se voda nezkazila a nezapáchala, musíte používat chemii.
Jak udržet čistou vodu ve vířivce
Jak udržet vodu čistou
Pro čistou a hygienicky nezávadnou vodu ve vířivce je nutné používat bazénovou chemii. Díky ní se ve vodě nerozmnoží řasy, bude průzračně čistá a vy si tak budete moci užít relaxaci ve vířivém bazénu.
Jak často chodit do vířivky
2. Půl hodiny denně je pro zdraví optimální Některé lékařské studie tvrdí, že po 20 minutách koupele ve vířivce lidské tělo využívá maximum zdravotních benefitů teplé okysličené vody. A po této době se již benefity dále nezvyšují.
Jak vypustit vzduch z vířivky
Vyfoukněte vířivku
Jakmile je vířivka čistá a suchá, začněte s vyfukováním. Otevřete příslušný ventilek, a jak bude vzduch postupně odcházet, plášť skládejte. Nakonec ji úplně sbalte. Skladujte ji v původním obalu na suché místě.
Jak se starat o vířivku
Pátrejte po vodním kameni – v místech s tvrdou vodou sledujte, zda se na povrchu vířivky netvoří usazeniny vodního kamene, ty rychle odstraňte použitím změkčovače. Zajistěte vhodnou dezinfekci – pravidelně ošetřujte vodu v bazénu dezinfekcí, která zabrání rozmnožení mikroorganismů a řas.
Co za chemii do vířivky
Bromová chemie
Chemie na bázi bromu je stejně účinná jako chemie kyslíková. Brom dokáže odstranit bakterie, viry, plísně a dokáže odstranit organické nečistoty oxidací. Velkou výhodou této chemie je na rozdíl od dalších variant její účinnost v teplé vodě.
Jak často zapínat Solinátor ve vířivce
Nejlepší je zapínání solinátoru po každém použití vířivky nebo nastavení automatického spuštění každý druhý den. 💡 Sůl do vířivky se solinátorem byste měli vybírat co nejčistší, určenou pro použití v bazénech a vířivkách. Koncentrace se pohybuje mezi 2 – 3 g/l.
Kdy nechodit do vířivky
Pozor: Do vířivky nechoďte, máte-li horečku, rozsáhlé kožní problémy a mokvavé rány. Nedoporučuje se ani při křečových žilách a v těhotenství, protože vysoká teplota vody může způsobit krvácení a předčasný porod.
Proč je pěna ve vířivce
Pokud se na hladině vody ve vířivce nebo bazénu začnou objevovat viditelné zárodky pěny, je to známkou toho, že se do vody dostaly nežádoucí látky, které snižují povrchové napětí vody (nejčastěji se jedná o tenzidy). Dokáže účinně potlačit vznik pěny a eliminovat ji hned v počátku.
Jak dlouho se nafukuje vířivka
Příprava nově napuštěné vany vířivky trvá zhruba 24 hodin, než se voda nahřeje z běžných 8°C na příjemných 36°C a přefiltruje. Pokud Vás neděsí nižší teplota, je to výrazně dříve, počítejte hodinu na 2°C.
Proč nesmí těhotné do vířivky
Použití vířivek a vyhřívaného bazénu se obecně moc nedoporučuje, a to z několika důvodů. Příliš horká voda může mít za následek pokles krevního tlaku. Dojde k rozšíření velkých cév a tím vám krevní tlak může ještě více klesnout. Velmi vysoká teplota vody může způsobit krvácení, ale také předčasný porod.
Jak se zbavit pěny ve vířivce
Problém můžete vyřešit zakoupením odpěňovače, který pěnu ve vířivce během chvilky odstraní. Množství odpěňovače, které budete potřebovat, se značně liší podle množství a typu pěny. Z tohoto důvodu se doporučuje odpěňovač do vířivky přidávat postupně po malých dávkách, dokud pěnění nezmizí.
Jaké pohyby nedělat v těhotenství
Pro těhotné maminky mohou být některá cvičení nevhodná, jsou to zejména ty, při kterých se tělo příliš zatěžuje nebo jsou příliš fyzicky náročná. Další kategorií pohybu, které je dobré se v těhotenství vyhnout, jsou kontaktní sporty a ty u kterých je větší riziko pádu či zranění (např.
Co nedělat v těhotenství
Rozhodně není vhodné zvedání těžkých předmětů. Takže přesouvání nábytku a nošení těžkých nákupů rozhodně není vhodné. Další potencionálně riziková činnost je práce s chemikáliemi např. při malování nebo čištění odpadů.
Proč se kazí voda ve vířivce
Nízká hladina dezinfekčního prostředku může způsobit zakalenou vodu. V některých případech neprojde filtrem 100 % vody, protože většina vířivek je navržena s nějakou formou obtokového potrubí k filtru. Pokud totiž dojde k tomu, že je filtr ucpaný, voda může stále volně cirkulovat a nezpůsobí poškození žádných součástí.
Co smím a nesmím v těhotenství
Pozor na potraviny, které mohou obsahovat nedovařená nebo jen lehce tepelně upravená vejce. Jedná se například o saláty, dresinky, vaječný koňak a zmrzlinu. Během těhotenství byste měla jíst pouze zcela uvařená, pasterizovaná vejce. V nedovařeném nebo syrovém mase se může vyskystovat listerie.
Co se nesmí cvičit v těhotenství
Důležité je cvičit s mírnou zátěží a tělo nepřetěžovat. Nevhodné jsou hluboké dřepy a předklony (mrtvý tah) a ostatní cviky namáhající silově břicho a pánevní dno. Cviky tlakové, vyžadující zatínání břicha. Ve druhém a hlavně třetím trimestru jsou nevhodné cviky v lehu na zádech a cviky rotační!
Kdy přestat se sexem v těhotenství
Ano, sex během těhotenství je obecně bezpečný. Nicméně, v případě rizikového těhotenství může být doporučeno sexuální aktivity omezit.
Proč se v těhotenství nesmí zvedat ruce
Zvedání a nošení těžkých břemen je rizikové během těhotenství zejména kvůli tlaku, který vzniká ve středu těla. Při zvedání a nošení těžkých věcí se zapojují celé svalové skupiny břišních a zádových svalů (pochopitelně i svalů na končetinách) a na dutinu břišní se vyvíjí tlak.
Kdy začít cvičení pro těhotné
Cvičení doporučujeme až od druhého trimestru, cvičit můžete až do porodu. Ovšem záleží i na vaší kondici. Pokud jste byla zvyklá pravidelně a hodně cvičit, není nutné úplně přestávat, jen zmírnit tempo:-).