Co žere lasička?

Co žerou lasice

Potravou jsou myši a hraboši, méně hmyz, obojživelníci a ptáci, výjimečně králíci, zajíci či bažanti.

Jak se zbavit lasičky

Použijte hlínu, klacíky, trávu či seno. Nejlepší návnadou pro lasice je čerstvé maso, drůbež či vejce. Umístěte návnadu daleko dozadu do klece a dejte pozor, ať ji nedáte příliš blízko stěny. Lasička by tak mohla jednoduše na jídlo dosáhnout a vaše návnada by tak přišla vniveč.
Archiv

Čím se živí lasice hranostaj

Kořistí jsou mi hlavně hlodavci, ptáci a jejich vajíčka. Kořist lovím zpravidla zakousnutím se do krku. Když je o potravu nouze, spokojím se i se žížalami a jinými bezobratlými.

Jak chovat Lasičku

Hranostaj – chov v zajetí

Lasičku musíte nechat i volně proběhnout v domácnosti, aby měla dostatečný pohyb. U velmi ochočené lasičky je možné s ní chodit i ven na vodítku, ale musíte mít na paměti, že se jedná stále o šelmu. Hranostaje je možné koupit v některém zverimexu nebo přímo od chovatele.

Jaký je rozdíl mezi Lasičkou a kunou

Lasice vs kuny – rozdíly mezi těmito šelmami

Třeba kuna skalní má krásnou bělavou až nažloutlou náprsenku, podle které ji zaručeně poznáte. Lasice hranostaj má naopak jako jediná lasicovitá šelma černou špičku ocasu a k tomu velmi malé uši, které téměř nejsou poznat.

Jak přezimuje lasice hranostaj

Lasice hranostaj se vyskytuje v lesích, parcích i zahradách blízko lidských sídel, ale také při březích rybníků, potoků a řek. V létě je zbarven červenohnědě s bílým břichem a s černou špičkou ocasu a v zimě celý bílý až na černou špičku ocásku.

Co dělá kuna na půdě

Kuna nesnáší hluk, ultrazvukové vlny, silné světlo, některé pachy a v neposlední řadě kočky. Všech těchto věcí lze využít proti ní. Proti kuně na půdě pomáhá pustit v podkroví hlasitě rádio.

Co vadi kunám

Rozvěsit po půdě naftalinové nebo chlorové tablety. Odradí je také voda po holení, kterou můžete rozprášit do prostoru. Využít lze také levné vůně do auta, které stačí rozvěsit po místnosti. Na kuny zabírá i staré prádlo namočené v naftě, které rozložíte po zemi.

Jak vypada lasice

Pravé lasice jsou sdružovány do podrodu Mustela, jako lasice se v češtině označují ale i některé další druhy z jiných podrodů. Jedná se o drobné šelmy s nápadně krátkými končetinami, často specializované na lov drobných hlodavců v podzemních norách nebo v zimě pod sněhem.

Jak poznat kunu od lasice

Existují však vnější ukazatelé, které vám napoví, o jaký druh šelmy se jedná. Třeba kuna skalní má krásnou bělavou až nažloutlou náprsenku, podle které ji zaručeně poznáte. Lasice hranostaj má naopak jako jediná lasicovitá šelma černou špičku ocasu a k tomu velmi malé uši, které téměř nejsou poznat.

Jak vypadá trus od kuny

Kuní trus je přibližně 8-10 cm dlouhý a 2 cm široký. Trus je podlouhlý a na konci ústí do špičky.

Co je to hranostaj

Hranostaj se nejčastěji pohybuje krátkými skoky, je ale též výborným plavcem a skvěle šplhá po stromech. Hranostaj je vynikajícím lovcem, který se živí téměř výhradně masem. Velmi mu chutnají i ptačí vejce včetně slepičích.

Jak zabiji kuna

I když je kuna menší nežli slepice, vynahrazuje to svou hbitostí a dokáže se slepici velmi rychle zakousnout do krku a usmrtit ji. Následně si ji odtáhne do svého úkrytu, nebo pokud ji nedostane z kurníku, nají se přímo tam. Pokud zpozorujete rapidní ubývání vaší drůbeže, je nutné ihned zakročit.

Jak zabít kuny

Zabít nebo otrávit kunu je trestné. Český svaz ochránců proto vyzval majitele domů a chat, aby napsali své zkušenosti s vypuzením kun. Kuny se můžete zbavit pouze tak, že ji netrýznivým způsobem vypudíte z domu pryč. Nesmí se ani odchytit živá.

Co dělá kuna ve dne

Setkat se s ní ve dne lze pouze v době kaňkování, kdy jsou tyto šelmičky velmi aktivní a krátká noc jim na vybití energie nestačí. Jinak je to opatrný noční lovec, o jehož blízké přítomnosti svědčí často pouze stopy nebo značky trusu na kamenech a pařezech.

Proč kuna kouše kabely

Zejména během zimních měsíců servisy neustále opravují poškozenou elektroinstalaci, za kterou mohou kuny. Kunám totiž kabely, respektive jejich bužírková ochrana a textilní izolační protihluková výplň kapoty v motorovém prostoru vyloženě voní a kabely vedoucí okolo motoru koušou.

Jak vypadá kuna a lasička

Lasice vs kuny – rozdíly mezi těmito šelmami

Třeba kuna skalní má krásnou bělavou až nažloutlou náprsenku, podle které ji zaručeně poznáte. Lasice hranostaj má naopak jako jediná lasicovitá šelma černou špičku ocasu a k tomu velmi malé uši, které téměř nejsou poznat.

Kdy kuna spí

Kdy kuna spí Kuny jsou aktivní převážně v noci. Přes den spí ve svých úkrytech, které se mohou nacházet v hromadách klestí či dřeva, na půdách, ve stodolách nebo zahradních domech. Pokud slyšíte v noci zvláštní zvuky z půdy, může se jednat o kunu, která se právě probudila a hravě vám řádí nad hlavou.

Kde spí kuna

Kdy kuna spí Kuny jsou aktivní převážně v noci. Přes den spí ve svých úkrytech, které se mohou nacházet v hromadách klestí či dřeva, na půdách, ve stodolách nebo zahradních domech.

Co nesnáší kuny

Kuna nesnáší hluk, ultrazvukové vlny, silné světlo, některé pachy a v neposlední řadě kočky. Všech těchto věcí lze využít proti ní.

Co má kuna nejraději

Kuny loví myši, krysy, potkany, veverky a ptáky, mají rády vejce, ale i ovoce, lesní plody, hmyz, larvy, žížaly, a zbytky z kuchyně. Když kuna pronikne do kurníku, je schopná jej celý vyhubit. Její chutě můžeme využít při výběru vhodné návnady do sklopce, nejlépe v podobě ovoce, případně přírodního vábidla.

Jak otrávit kunu

Jak zabít kunu legálně V praxi se osvědčují jedovaté sáčky Vigonez Mars, primárně určené k hubení hlodavců. V Polsku je výrobek registrován také na hubení kun, a zákazníci si jej velmi chválí. Kuna necítí bolest a odchází uhynout ven, protože při otravě pociťuje nedostatek kyslíku.