Co je Andrea?

Jaký má význam Andrea

Andrea je ženským křestním jménem s řeckým původem. Stejně jako staročeská podoba jména Ondřejka a mužská varianta Andrej (Ondřej) pochází z řeckého jména Andreas. Překládá se jako "odvážná", "statečná", "bojovná", "statná".
Archiv

Jak se říká Andrea

Andrea je ženským jménem s mužským protějškem v podobě Andrej. Staročeskými variantami jmen jsou Ondřejka a Ondřej. Domácky se Andrea může nazývat jako Andri, Andra, Andrej, zdrobněle pak Andrejka či Andruška.

Kdy má narozeniny Andrea

Andrea
Svátek 26. září
Původ řecký
Jméno v Česku
Četnost v Česku 41 151

Odkud pochází jméno Andrea

Ženské křestní jméno, stejně jako jeho mužská varianta Andrej, má řecký původ. Jméno vychází z řeckého jména Andreas. Významově se překládá jako statečná, bojovná, odvážná.
Archiv

Jakou barvu má jméno Andrea

Toto jméno je vhodné pro znamení Berana, Vodnáře, Střelce a Blížence. Vhodnou barvou je žlutá a světlé odstíny všech barev. Zajímavost: Jméno přejaté prostřednictvím francouzštiny, ženská.

Jaké jméno je nejčastější

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Jak se skloňuje jméno Andrea

skloňováníEditovat

pád \ číslo jednotné množné
dativ Andree / Andrei / Andreji Andreám
akuzativ Andreu Andrey
vokativ Andreo Andrey
lokál Andree / Andrei / Andreji Andreách

Kdy má svátek Andrea 2023

Dnes má svátek – Andrea – 26.9.2023 | Svátky Centrum.cz.

Jaký je nejhezčí jméno pro kluka

Aktuální nejčastější chlapecká jména u novorozenců

Pořadí Chlapecké jméno
1. Jakub
2. Jan
3. Matyáš
4. Tomáš

Jaké je nejhezčí jméno pro holku

Na prvních příčkách oblíbených českých jmen se za posledních pár let objevují stále podobná jména, přičemž už 5 let po sobě je nejoblíbenějším dívčím jménem Eliška. Druhým nejoblíbenějším jménem v loňském roce se stala Anna a třetí místo obsadilo jméno Adéla, které bylo stejně oblíbené naposledy před 7 lety.

Jak říkat Jana

Domácími variacemi jména jsou Janička, Janinka, Jáňa, Janča, Jaňule, Jaňulka, Jája, Jájka, Janka, Januš, Januška, také Honzina aj. Jméno Jana se vyskytuje i ve slovenštině, holandštině a srbochorvatštině. Anglické mutace jména jsou Jane, Jean, Jeanne, Joan, Joanna, Jenny apod.

Jaké je nejpopulárnější jméno

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Jaké je nejméně používané jméno v ČR

Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn.

Jaké je nejčastější jméno v České republice

Nejoblíbenějšími jmény i tentokrát zůstávají Tereza a Jan. Každá 11. holčička se tedy jmenuje Tereza a každý 12. chlapeček Jan!

Jaké je nejdelší jméno na světě

Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch bývá uváděno jako nejdelší jméno obce na světě, potažmo jako nejdelší jméno železniční stanice. Zároveň je zapsáno v Guinnessově knize rekordů 2002 jako nejdelší platné doménové jméno.

Jak můžu pojmenovat dite

lze zvolit pro zápis do matriky jakékoliv existující jméno (tedy i takové, které není v kalendáři). Jméno lze zapsat v jeho základní, spisovné podobě. Týká se nejen jmen českých nebo u nás zdomácnělých, ale i jmen méně obvyklých a cizojazyčných.

Kdo rozhoduje o jménu dítěte

Pouze není-li žádný rodič znám, určí prvotně jméno soud (§ 864 občanského zákoníku). Právo určit jméno dítěte za situace, kdy není žádný z rodičů, nemá ani poručník při jeho prvotním určení; tuto pravomoc má pouze soud. Pokud poručník neurčuje jméno, neměl by mít obecně ani právo jej z vlastní vůle měnit.

Kdy si dítě může změnit příjmení

Pokud některému z dětí již bylo 15 let, musí se změnou písemně souhlasit. Pokud nově sezdaní rodiče nemají společné děti, ale jeden z nich je má s jiným partnerem, v tomto případě je pro změnu příjmení potřeba souhlas druhého rodiče. Bez jeho souhlasu je změna možná pouze za výše uvedených podmínek.

Kdy jít na matriku kvůli jménu dítěte

4) Dotazník o jménu dítěte

Tento dotazník je následně odeslán na matriku pro vystavení rodného listu. Pokud ale ještě nemáte jasno o jménu dítěte, nic se neděje. Rozhodnout se můžete až po porodu – podle zákona máte na toto rozhodnutí měsíc po porodu a své rozhodnutí nahlašujete na matrice.

Jak se mění příjmení

Změnu jména nebo příjmení musíte nahlásit na řádně vyplněném tiskopisu. Tiskopisy jsou k dispozici na stránkách Ministerstva vnitra. K nahlášení této změny musíte doložit: dosavadní průkaz o povolení k pobytu, pobytovou kartu rodinného příslušníka občana EU nebo potvrzení o přechodném pobytu.

Co stojí změna jména

100 Kč – vydání povolení změny příjmení hanlivého, výstředního, směšného, zkomoleného, cizojazyčného nebo na dřívější příjmení. 1 000 Kč – jméno nebo příjmení v ostatních případech.

Kdy se dá nejdrive porodit

Hranice životaschopnosti (viabilita) je v ČR nyní 24+0 týdnů těhotenství. V tomto případě je 100 % jistota vážných dechových a oběhových problémů dítěte a tyto děti ve 100 % potřebují invazivní podporu vitálních (životně důležitých) funkcí. Extrémní nezralé jsou děti, které se narodí mezi 24. a 28.

Co zařídit před porodem 2023

Před porodem vás čeká jen pár úkonů, které je potřeba držet na paměti.1) Zaregistrovat se v porodnici.2) Vyberte si pediatra.3) Mateřská nebo rodičovský příspěvek.4) Dotazník o jménu dítěte.5) Přiznání otcovství – pokud nejste vdaná6) Změna trvalého pobytu – chcete-li.7) Porodní plán – chcete-li.1) Porodné

Proč si změnit příjmení

„Je to třeba po rozvodu manželství nebo když chce někdo užívat úplně jiné jméno a příjmení,“ vysvětluje jihlavská matrikářka Adéla Knitlová. Rozvody jsou asi nejčastější příčinou změny příjmení. Stihne-li to žadatel do 30 dnů, jde všechno hladce a bez poplatků.

Jak dlouho trvá změna jména

Jak dlouho trvá změna Správní orgán je povinen rozhodnout ve věci do 30 dnů od zahájení řízení, ve zvlášť složitých případech rozhodne nejdéle do 60 dnů; nelze-li rozhodnout v této lhůtě, může ji přiměřeně prodloužit odvolací orgán. Nemůže-li správní orgán rozhodnout do 30 dnů, popř.