Co je cílem péče o zaměstnance?

Co zahrnuje péče o pracovníky

je sociální práci firmy, kdy zaměstnavatel uspokojuje sociální potřeby svých pracovníků  příspěvky na stravování, rekreaci, péče o děti zaměstnanců, poskytování bezúročných podnikových půjček, zabezpečení rekvalifikace a zvyšování kvalifikace, příspěvky na dů-chodové pojištění …

Co je pro zaměstnance důležité

Zaměstnanci musí cítit váš respekt, uznání, musí vidět, že jste si vědomi výkonů, které odvádějí a vidíte jejich tvrdou práci. Je přirozené, že každý člověk touží po uznání za svou práci. Díky tomu se totiž vytváří silnější pouto mezi zaměstnancem a společností.

Kdo se považuje za zaměstnance

Zaměstnancem může být pouze fyzická osoba (člověk), která se zavázala k výkonu závislé práce v základním pracovněprávním vztahu. Způsobilost osoby zavázat se k výkonu závislé práce je řešena občanským zákoníkem.

Co je to vedoucí zaměstnanec

Vedoucí zaměstnanec je zaměstnanec, který je na jednotlivých stupních řízení zaměstnavatele oprávněn stanovit a ukládat podřízeným zaměstnancům pracovní úkoly, organizovat, řídit a kontrolovat jejich práci a dávat jim k tomu účelu závazné pokyny.

Co musí zaměstnavatel umožnit zaměstnanci

Zaměstnavatel je povinen poskytovat zaměstnancům mycí, čisticí a dezinfekční prostředky na základě rozsahu znečištění kůže a oděvu; na pracovištích s nevyhovujícími mikroklimatickými podmínkami, v rozsahu a za podmínek stanovených prováděcím právním předpisem, též ochranné nápoje.

Jaký by měl být zaměstnanec

Mezi základní ctnosti skvělého zaměstnance dříve patřily loajalita, svědomitost a bezproblémovost. Neochvějná loajalita se ale nyní jeví spíše jako negativní vlastnost – hodně lidí pod ní vidí strach pracovníka, že zklame svého nadřízeného. Dnešní vynikající zaměstnanci jsou proaktivní a myslí sami na sebe.

Jak motivovat své podřízené

4 tipy, jak efektivně motivovat své podřízenéI při snaze členy týmu motivovat k nim přistupujte jako k unikátním, individuálním osobnostem.Podporujte u pracovníků jejich specifické silné stránky.Naslouchejte názorům svých podřízených a dodejte jim tak zdravé sebevědomíZapomeňte na mikro-management.

Jak mít spokojeně zaměstnance

Je důležité být sám motivovaný, jít lidem příkladem, být k nim otevřený a upřímný, zajímat se a najít si na ně čas. Člověku se lépe pracuje pro společnost, které důvěřuje a které rozumí. Zaměstnanci chtějí znát vizi, cíle i výsledky svého zaměstnavatele.

Jaký je rozdíl mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem

Zaměstnanec je jedním z účastníků pracovněprávního vztahu (druhým je zaměstnavatel). Úkolem zaměstnance je vykonávat určitou závislou činnost pro zaměstnavatele, za kterou mu přísluší mzda či plat. Používá se i starší výraz „pracovník“, který však není ze zákonného hlediska totožný s pojmem „zaměstnanec“.

Která práva a povinnosti má zaměstnanec

Zaměstnanec je dle slov zákoníku povinen pracovat řádně dle svých sil, znalostí a schopností. Musí také plnit pokyny svých nadřízených v souladu s právními předpisy a spolupracovat s týmem. Zaměstnanec je povinován zacházet řádně s majetkem zaměstnavatele, chránit jej před poškozením a jinými negativními vlivy.

Co může kontrola na vrátnici

Jak vyplývá ze shora citovaného ust. § 248 odst. 2 zákoníku práce, zaměstnavatel je oprávněn kontrolovat nejen věci, které zaměstnanci k němu vnášejí nebo si od něj odnášejí, ale i samotné prohlídky zaměstnanců, včetně osobních prohlídek. Kontrola se tudíž může vztahovat nejen na obsah tašek, ale i kapes zaměstnanců.

Kdo je přímý nadřízený

Kdo je přímý nadřízený

Přímý nadřízený je manažer, který je nastavený v organizační struktuře jako přímý nadřízený pracovník jiného zaměstnance.

Na co mám nárok jako zaměstnanec

Zaměstnanec má právo na náhradu mzdy od zaměstnavatele ve výši 60 % průměrného redukovaného výdělku po dobu prvních 14 dnů, a pokud se zaměstnanec nevrátí do práce, pak má od 15. dne nárok na nemocenské (§ 192 zákoníku práce). Pokud je má firma uzavřená kvůli mimořádným opatřením, kolik dostanu

Na co má zaměstnavatel právo

K právům zaměstnavatele patří mimo jiné určení množství práce a pracovní tempo, vyžadování náhrady škody po zaměstnanci, který nějakým způsobem porušil pracovní kázeň, a způsobil tak nadřízenému újmu. Mezi další právo zaměstnavatele patří také výpověď podřízenému ve zkušební době bez udání důvodů.

Co nesmí zaměstnavatel

zaměstnavatel nesmí při výběru zaměstnanců vyžadovat informace týkající se národnosti, rasového nebo etnického původu, politických postojů, členství v odborových organizacích, náboženství, filozofického přesvědčení, sexuální orientace, není-li jejich vyžadování v souladu se zvláštním právním předpisem (§ 12 odst.

Co si může zaměstnavatel dovolit

Podívejte se, co si podle pražského právníka Romana Moussawiho může šéf dovolit a kde už ho skřípne zákoník práce.Sebere vám prémie.Sníží plat.Odmítne vám dát dovolenou v termínu, který jste si vybrali.Zruší vám na poslední chvíli už schválenou dovolenou.Přeřadí vás na horší práci.Posílá vám vytýkací dopisy.

Jak motivovat lidi v týmu

Přečtěte si 11 rad, jak motivovat zaměstnance a zabránit tak odchodu klíčových lidí.1.) Začněte sami u sebe!2.) Sdílejte se zaměstnanci své vize!3.) Poznejte je.4.) Definujte cíle.5.) Ukažte, co přesně chcete.6.) Zadané úkoly pravidelně kontrolujte.7.) Vyhlašujte soutěže.8.) Buďte součástí týmu.

Jak správně vést zaměstnance

Poradíme Vám proto, jak správně jednat se svými kolegy a dosáhnout tak zvýšení produktivity a kvality jejich práce.Vzájemný dialog vede.Jednejte s podřízenými otevřeněMotivujte zaměstnance svým zájmem.Iniciativě se vyplatí fandit.Úkoly zadávejte jasněProblémy řešte ihned.Zaměstnanec musí pracovat rád.

Jak podpořit zaměstnance

Jak motivovat své zaměstnanceZvolte vhodný styl vedeníDejte najevo uznání a oceňujte.Komunikujte význam a účel práce.Budujte firemní kulturu.Umožněte profesní růst.Zvažte finanční bonusy.Poskytněte pružnou pracovní dobu.Komunikujte otevřeně

Kdo může být zaměstnavatel

Zaměstnavatelem může být jak právnická osoba (např. obchodní společnost, družstvo, spolek), tak osoba fyzická (člověk), může jím být také stát (Česká republika, která jedná v pracovněprávních vztazích prostřednictvím příslušné organizační složky státu, například některého z ministerstev).

Kdy může zaměstnanec odmítnout práci

Kdy mám právo odmítnout vykonávat práci Zaměstnanec je oprávněn odmítnout výkon práce, která bezprostředně ohrožuje jeho život nebo zdraví, popřípadě život nebo zdraví jiných fyzických osob. Takové odmítnutí není možné posuzovat jako nesplnění povinnosti zaměstnance.

Kdy má zaměstnanec nárok na paragraf

Na ošetřovné má nárok zaměstnanec, který nemůže pracovat z důvodu ošetřování nemocného dítěte mladšího 10 let či jiné fyzické osoby anebo ženy, která porodila, jestliže její stav v době bezprostředně po porodu vyžaduje nezbytně ošetřování jinou fyzickou osobou.

Na co se nesmí ptát zaměstnavatel

sexuální orientace, náboženství, rasa, politika

Personalista nesmí při pracovním pohovoru zjišťovat, jakou máte sexuální orientaci, zda věříte v Boha a jste členem nějaké církve, stejně tak se nesmí ptát na politické názory, členství v politické straně nebo odborech. Tyto dotazy nemají nic společného s vaší prací.

Jaké jsou druhy motivace

Motivace primární – vrozené biologické potřeby, které fungují jako instinkty a vyvíjejí se podmiňováním. Motivace sekundární- naučené tendence chování, jak jeho síly a směru, tak i způsobu. Motivace vnější – vyvolává denní a roční doba, přítomnost či absence lidí a podnětů v okolí.

Jak motivovat své zaměstnance

11 rad, jak správně motivovat své zaměstnance!1.) Začněte sami u sebe!2.) Sdílejte se zaměstnanci své vize!3.) Poznejte je.4.) Definujte cíle.5.) Ukažte, co přesně chcete.6.) Zadané úkoly pravidelně kontrolujte.7.) Vyhlašujte soutěže.8.) Buďte součástí týmu.