Co je lepší do bytu kočka nebo kocour?

Jak se pozná kocour od kočky

Genitálie koček a kocourů

Pokud si přesněji prohlédnete tvar spodního otvoru, jedná se buďto o kolmou štěrbinu nebo o drobnou tečku. První případ by mohl připomínat měkké i, druhý potom imituje dvojtečku. Mladá koťátka, jejichž pohlaví má tvar měkkého „i“, jsou kočičky, ta, která mají tvar dvojtečky, jsou kocourci.

Kdy se má kastrovat kocour

Kočky mohou mít koťata již ve věku čtyř měsíců. Kastrace kocoura se pak obecně doporučuje ve věku kolem jednoho roku, kdy dochází již k úplnému tělesnému i psychickému vývoji.

Proč si pořídit druhou kočku

Pokud máte dvě kočky, budou se učit od sebe navzájem (např. používat kočičí záchod, starat se o sebe, škrábat škrabací kůl atd.). Takže pokud se jedno kotě rychle naučí nějaký vzorec správného chování, bude ho následovat i druhé kotě. Bude to trvat mnohem kratší dobu, než kdyby se kotě učilo samotné.
Archiv

Jak dlouho se toulá kocour

Pokud je vaše kočka po většinu času v interiéru a ve venkovních prostorech se nachází pouze vyjímečně, bude její nepřítomnost alarmující již po několika hodinách. V případě, že kočku naopak necháváte výhradně na zahradě, ve dvoře či jinde venku, může se toulat i několik týdnů až měsíců.

Jak se Kastruje kocour

Tento zákrok se provádí v celkové anestezii. Volíme injekční podání anestezie (do svalu, případně do žíly), která zabezpečí hluboký spánek po celou dobu trvání zákroku, tj. 15-20 minut. U koček je dlouhá anestezie velikou zátěží zejména pro ledviny, proto naše pacienty nevystavujeme zbytečně dlouhodobému spánku.

Kdy se provádí kastrace koček

Kočku i kocoura můžete nechat vykastrovat kolem puberty. U samic to znamená v šesti až sedmi měsících. Nicméně tento zákrok je možné bezpečně provést už od tří měsíců. Malé kočičí samičky mívají svůj první cyklus přibližně v šesti měsících.

Jak dlouho se zotavuje kocour po kastraci

Pooperační péče o kočku po kastraci

Kočky se po kastraci obvykle rychle zotaví. Po návratu domů mohou být ještě ospalé nebo dezorientované, nemusí chtít jíst a pít, ale tento stav se obvykle do 12 až 48 hodin upraví.

Jak dlouho spí kočka po narkóze

Některé kočky nemají po narkóze chuť na jídlo i celý další den. Též doba, po kterou kočka po narkóze polehává a odpočívá, je velmi individuální – někdy 1-2 dny, někdy 4 dny, starší kočky odpočívají i déle, neboť kastraci snášejí hůř, koťata jsou druhý den naprosto v pořádku a už se i hrají.

Jak poznat že je kočka ve stresu

Některých projevů si můžete snadno všimnout, jiné jsou méně nápadné. Krátkodobý stres, myslím, už každý majitel kočky někdy viděl a zažil. Projevem je nadměrné slinění, zrychlené dýchání, vrčení či nadměrné mňoukání, ale také strnulost, třes, sklopené uši a velmi známá naježená srst.

Co znamená když kočka spí u hlavy

Teplo a pohodlí

Hlava člověka je jedním z nejteplejších míst na těle. Kočky jsou známé jako milovníci tepla, a proto je lidská hlava přitahuje. Navíc, když spí u hlavy, mají pocit blízkosti k lidskému tělu, což jim může přinášet pocit bezpečí a pohodlí.

Kdy je kočka v říji

Délka říje a četnost mrouskání se u jednotlivých koček značně liší. Většina koček se mrouská 4-7 dní ve 2 až 3 týdenních intervalech. Existují ale kočky, které se mrouskají pouze 2 krát v roce. Říji nastartuje prodlužující se den, takže první mrouskání lze čekat v polovině ledna nebo v průběhu února.

Kdy začne kocour značkovat

Někteří kocourci začínají značkovat v 7 měsících, ale jsou i tací, kteří začnou až po jednom roce života.

Kdy se uklidni kocour

Vhodný věk ke kastraci

Uvádí se, že lze kastrovat kocoury od věku stáří 8 týdnů, avšak dle výzkumu může tato brzká kastrace způsobit v pozdějším věku komplikace a onemocnění močových cest. Doporučujeme volit kastraci v pozdějším věku, nejlépe okolo jednoho roku, kdy je dokončen psychický i tělesný vývoj.

Jak dlouho se zotavuje kočka po kastraci

Kočky se po kastraci obvykle rychle zotaví. Po návratu domů mohou být ještě ospalé nebo dezorientované, nemusí chtít jíst a pít, ale tento stav se obvykle do 12 až 48 hodin upraví. Po kastračním zákroku se doporučuje kočce zajistit klidné, bezpečné a teplé místo k rekonvalescenci.

Proč kastrovaný kocour značkuje

Uvádí se, že kastrací se zápach rapidně sníží (asi o 80 %). Kocouři pomocí značkování zanechávají svůj „podpis“ a sdělují tak ostatním, že tohle je jejich území, jejich majetek. Ačkoli je toto chování typické pro nekastrované kocoury, občas ho můžeme pozorovat i u kastrovaných jedinců a dokonce i u koček.

Jak vypadá rána po kastraci kočky

Ranka po kastraci je dlouhá maximálně 2-3 cm. (u koček po zánětu dělohy, s ovariálními cystami nebo u březích může být rána větší). Rána je sešitá intradermálním stehem, vstřebatelnými stehy nebo nevstřebatelnými stehy. Kastrační rána se nachází buď na levém boku nebo na pupíku.

Jak se cítí kočka po kastraci

Kočky se po kastraci obvykle rychle zotaví. Po návratu domů mohou být ještě ospalé nebo dezorientované, nemusí chtít jíst a pít, ale tento stav se obvykle do 12 až 48 hodin upraví. Po kastračním zákroku se doporučuje kočce zajistit klidné, bezpečné a teplé místo k rekonvalescenci.

Co dát kočce na uklidnění

Šanta kočičí (catnip) a kozlík (Valeriana, baldryán) jsou úžasné bylinky, které kočky zbožňují. Jakmile se k nim dostanou, nezajímá je nic jiného. Tyto bylinky dokáží kočičku omámit podobně jako drogy, ovšem BEZ VEDLEJŠÍCH ÚČINKŮ.

Co dělat když se mě kočka boji

Cílený trénink může v tomto případě dělat zázraky. Dbejte na to, aby měla kočka tento pro ni děsivý předmět spojený s něčím pozitivním. Jak častokrát i teď budou užitečné pamlsky – ale možná jste již s kočkou absolvovali trénink pomocí clickeru a můžete ji odměnit „cvaknutím“, když se přiblíží k přepravnímu boxu.

Co to znamená když si na vás lehne kočka

Podle odborníků na bioenergetiku kočka dokáže vycítit, s čím má její majitel problém. Pokud si kočka často lehá na hlavu majitele, znamená to, že má buď problémy se zvýšeným tlakem, nebo trpí na bolesti hlavy. Lehání na levé rameno nebo lopatku značí problémy se srdcem.

Co nám chce kočka říct

Když má vztyčený ocas, je klidná, spokojená, cítí se dobře. Když má ocas do otazníku, dává vám tím najevo, že si jí máte všímat, chce si hrát. Když je přikrčená a sklopí uši, cítí se nějak ohrožena, má strach, bojí se. Když mrská ocasem sem a tam, je nervózní, vykolejená.

Jak dlouho žije kočka

12 – 18 letKočka / Délka života (domestikovaný/á)

Co znamená když mi kočka spí u nohou

Nejčastějším důvodem, proč kočka spí u nohou je ten, že lidské tělo ze sebe vydává určité teplo. A toto teplo, které kočka vnímá, je pro ni příliš. Když si lehne k nohám, kde je teplota podstatně menší, vyhovuje jí to. Dalším důvodem, proč kočka spí u nohou je ten, že kočka chce mít dostatek svého osobního prostoru.

Proč kocour čůrá po bytě

Je-li kočka ve stresu, snaží se podpořit svojí sebejistotu značkováním močí, aby se vyrovnala s emočním stresem. Případně je to její strategie, jak sama sebe uklidnit. Zatímco značkování venku je naprosto normální, značkování v domácnosti je znakem stresu. Je časté, že kočky močí na majitelovu postel nebo peřiny.

Jak dlouho kocour značkuje

Poločas rozpadu testosteronu je 21 dnů, ale zklidnění po kastraci bývá často znatelné již po týdnu. Kocour je schopen oplodnění ještě 3 týdny po zákroku a po tuto dobu může taky přetrvávat značkování teritoria.