Co je nejlepší na popraskané paty?

Co pomáhá na popraskané paty

Když je kůže na patách zhrublá, pomohou přípravky s obsahem keratolytika (urea, kyselina salicylová, kyselina mléčná apod.). Keratolytika jsou látky, které ztenčují ztluštělou kůži, způsobují uvolnění vnější vrstvy kůže a pomáhají s odstraněním odumřelých kožních buněk.
Archiv

Jaký krém na popraskané paty

Porovnání nejlepších krémů na suché a rozpraskané paty – TOP 5

Pořadí Produkt Naše hodnocení
1. Neostrata Problem Dry Skin Cream TOP 1 (5 / 5)
2. Mylo krém na nohy Nohy bosé TOP 2 (5 / 5)
3. NEUTROGENA Intense Repair Foot Balm TOP 3 (5 / 5)
4. Regenerační balzám na nohy Yves Rocher TOP 4 (4,9 / 5)

Archiv

Jak na popraskané paty babské rady

Jednu čajovou lžičku vazelíny smícháme s několika kapkami citronové šťávy. Touto směsí rozetřeme paty a prasklé části nohou. Směs aplikujeme pravidelně nejlépe před spánkem. Do teplé vody přidáme tři polévkové lžíce jedlé sody (pro zesílení účinku můžeme ještě přidat sůl).

Co způsobuje popraskané paty

Příčin, proč kůže na patách vysychá a praská, může být celá řada: náchylnost k plísním, nevhodná obuv, vyšší váha, špatný pitný režim, nedostatek vitaminů, horší prokrvení, používání nekvalitních mýdel, ale i některé nemoci jako třeba cukrovka nebo lupénka.

Jak odstranit ztvrdlé paty

Ztvrdlou kůži raději odstraňte pomocí speciálního změkčovače. Jde o alkalický roztok, který funguje podobně jako odstraňovač kůžičky na nehtech; seženete ho v drogeriích, v potřebách k péči o nehty i v některých lékárnách. Zrohovatělou kůži dokáže rozpustit a pak stačí ji snadno odstranit pomocí plastové špachtle.

Jak se starat o paty

Chodidla by se měla mýt převážně vlažnou vodou s mýdlem, zejména mezi prsty a následně důkladně osušit. Součástí pravidelné péče o chodidla je i hydratace. Použití hydratačního krému po koupeli doporučujeme především na paty, jelikož v tomto místě dochází k nejčastějšímu popraskání kůže.

Jak změkčit kůži na patách

Ztvrdlou kůži raději odstraňte pomocí speciálního změkčovače. Jde o alkalický roztok, který funguje podobně jako odstraňovač kůžičky na nehtech; seženete ho v drogeriích, v potřebách k péči o nehty i v některých lékárnách. Zrohovatělou kůži dokáže rozpustit a pak stačí ji snadno odstranit pomocí plastové špachtle.

Čím mazat chodidla

Čím mazat „Použijte jakýkoli mastný krém,“ radí pedikérka. Někdo nedá dopustit na klasickou Niveu, jiný si potrpí na speciální krémy na nohy s bylinkami. Skvělý je třeba Kneipp Máslo pro péči o chodidla ​ (koupit v e-shopu).

Kdy brousit paty

Tvrdou kůži na patách je nutné ideálně jednou až dvakrát týdně brousit. Pro domácí použití jsou vhodné různé pilníky, škrabky a pemzy, které účinně odstraňují zrohovatělou tvrdou kůži, aniž by vám hrozilo riziko poranění. Profesionální pedikérky nedají dopustit na skalpel.

Jak vyhladit paty

Pravidelná pedikúra je základ

O vaše paty se postarají: Škrabka na paty – nejprve odmočte nohy v lázni s koupelovou solí, na ztvrdlá místa aplikujte alkalický roztok a po 15 minutách je obruste manuální škrabkou na paty. Škrabku můžete také použít třeba při koupání. Na závěr vyhlaďte paty pemzou nebo pomocí pilníku.

Jak hydratovat paty

Na paty platí hydratace

Během jara a léta je ideální nanášet hydratační krém každý den, těsně před spaním. Účinek umocníte, když si na noc navléknete bavlněné ponožky. Dermatologové zároveň doporučují omezit dlouhé horké sprchy, protože příliš teplá voda vede ke zbytečnému vysušování kůže.

Jak pouzivat pilnik na paty

Hrubší strana pilníku brousí zatvrdlou pokožku po odmočení v teplé vodě, hladká strana uhladí povrch pat již suchých nohou a lze ji použít i jako pilník pro úpravu nehtů," upozorňuje pedikérka Andrea Poláčková.

Jak mít hladké paty

Na tvrdé a popraskané paty zabírá zábal z dužiny banánu, který necháte působit nejméně deset minut. Pak nohy opláchnete. S úspěchem můžete použít pro zábal i například bambucké máslo, které necháte vsáknout nejlépe přes noc. Zbylou mastnotu setřete například kuchyňskou utěrkou.

Jak si co nejlépe brousit paty

Tvrdou kůži na patách a v oblasti bříšek masírujte kruhovými pohyby, dokud se hrubé místo nevyhladí. Abyste docílili sametově jemného povrchu, plosky pak ještě přebruste jemnější pemzou na paty, ručním pilníkem na chodidla nebo vyhlazovací hlavicí elektrického pilníku na nohy.

Jak se postarat o popraskané paty

Mažte paty denně

Občasné odstraňování ztvrdlé kůže je důležité, ale ještě významnější je promazávání! Někomu stačí hydratační tělové mléko, jiný potřebuje speciální krém na tvrdá chodidla. V každém případě jimi nešetřete a nohy mažte po každé sprše nebo koupeli – zároveň chodidla jemně namasírujte.

Jak na hladké paty

Večer po umytí nohou teplou vodou si namažte postižená místa rozkrojeným citronem a do postele si navlečte ponožky. Po několikerém opakování bude pokožka jemná, hladká a měkká. Aby překrojený citron déle vydržel, kápněte na talířek trochu octa a citron na něj položte.

Jak často brousit paty

Ideální je nechat ztvrdlou kůži na nohou chvíli změknout při sprchování a poté ji (i několikrát týdně) obrušovat například elektrickým pilníkem na chodidla Scholl Velvet Smooth.