Co je ochranná lhůta u postřiku?

Jak dlouho nesmí pršet po postřiku

Jak dlouho po provedení postřiku nesmí pršet To je u každého přípravku dost individuální. Ale pokud v návodu není uvedeno jinak, tak ideální je 12 hodin.
Archiv

Jak kombinovat postřiky

Nepoužívejme chemii zbytečně často. Zásadně se nesmějí míchat přípravky koncentrované, vždy je nutné přípravky odděleně rozředit a pak následně smísit. Někdy bývá na návodu k použití uveden postup, jak přípravek míchat (zda se dává do směsi první nebo až nakonec ). Přípravky se míchají bezprostředně před aplikací.

Jak dlouho pusobi Mospilan

Až 6 týdnů po aplikaci přetrvává celková biologická účinnost přípravku Mospilan.
Archiv

Jak často používat Mospilan

Jak často Mospilan aplikovat

Na rajčata, papriky, okurky a okrasné rostliny se Mospilan aplikuje maximálně 2x, na ostatní plodiny 1x.

Kdy provadet postrik proti škůdcům

Ideální dobou k postřikování je rozhraní zimy a jara. Obvykle ve chvíli, kdy teploty jsou kolem 10 °C. Nižší teploty tlumí účinek postřiku, takže předčasně stříkat se rozhodně nevyplatí. Když je dostatečně teplo, vydejte se do zahrady.

Čím nahradit smáčedlo

Smáčedlo se dá pochopitelně také pořídit, ale nahradit ho můžete obyčejným jarem.

Kdy použít kuprikol

Před použitím si přečtěte přiložený návod k použití. Realizujte první ošetření na počátku opadu listů, druhé ošetření za 10-14 dnů, třetí ošetření před rašením. Použití: Borovice: Sypavka – 40-50 g / 10 l vody poznámka: Od poloviny května do konce srpna v intervalu 10-14 dnů

Kdy aplikovat postřik

Pokud provádíte zálivku nebo hnojivý postřik, doporučujeme vždy provést brzy ráno nebo v podvečer, kdy již nesvítí na rostliny sluníčko a nedochází k vysokému odparu vody z půdy. Rostliny a půda lépe přijme vodu a nedojde k popálení rostlin (pokud nedáte vyšší dávku minerálního hnojiva).

Na co se používá Mospilan

Postřikový systémově působící insekticid ve formě vodou rozpustného prášku určen ý k hubení širokého spektra živočišných škůdců v ochraně rostlin, zejména působících škody sáním a požerem – mšici chmelové, mandelinky bramborové, mšic včetně vlnatky krvavé a obaleče jablečného, molic, třásněnek, puklice, blýskáčka …

Jak se aplikuje Mospilan

aplikuje v 200-400 l vody/ha. Maximálně 1 aplikace. Aplikace proti blýskáčku řepkovému se provádí podle signalizace v době prodlužovacího růstu až do začátku květu.

Jak se zbavit svilušky

velké škody páchají ve sklenících. Nejznámější druh je sviluška chmelová a sviluška ovocná. Proti sviluškám fungují pesticidní postřiky na syntetické či přírodní bázi, přírodní bylinková směs nebo přirozený nepřítel svilušek, dravý roztoč Typhlodromus Pyri. Vhodné je také rostliny nepřehnojovat dusíkem.

Jaký postřik proti Pilatce švestkové

Ze skupiny insekticidů se proti pilatkám úspěšně používá přípravek Calypso. Jeho účinnou látkou je thiacloprid, který se řadí do skupiny neonikotinoidů. Působí na pilatky dotykově i požerově a má vynikající účinek.

Kdy delat Postrik

Nejvhodnější dobou pro jarní postřik je konec vegetačního klidu, když začíná rašení. Dále je pak postřik vhodný až do stádia zeleného či růžového poupěte. Počkejte, až bude teplota vyšší než 7 až 10 °C a nebudou hrozit mrazy. Postřik (zejména olejovými přípravky) by mohl způsobit poškození.

Jak se zbavit molice bez chemie

Doma si můžete vyrobit postřik s pár kapkami “jaru” na nádobí nebo tekutého mýdla (použijte ekologické). 💡 Tip: Komerčním ekologickým postřikem je například Rock Effect (od Agro CS) nebo Spruzit (od Neudorff). Oba fungují i na mšice. 7️⃣ Dospělé molice se dají vysát malým vysavačem, takovým tím na drobky.

Jak na padlí bez chemie

Mléko zničí padlí bez chemie

Mléko při boji proti padlí používejte plnotučné a nařeďte je v poměru 4 díly mléka na 6 dílů vody. Aplikaci provádějte postřikovačem. Postřik aplikujte 1x týdně. Pokud by bylo nutné účinek postřiku zvýšit, můžete použít i mléko neředěné.

Co nahrazuje Kuprikol

Champion 50WP 10g (nahrazuje Kuprikol)

Champion 50WP je kontaktní fungicidní přípravek k ochraně rostlin proti houbovým chorobám a ochraně květů meruněk proti mrazu. Více podrobných informací o chorobách rostlin a postřicích najdete v článku Ochrana rostlin Plíseň bramborová Na okrajích listů se tvoří…

Jaký postřik na okurky proti plísni

Preventivní postřiky

Z chemických postřiků se na okurky preventivně používají například přípravky Acrobat, Previcur, Ortiva nebo Champion. Při aplikaci nezapomeňte ošetřit i spodní části listů, které bývají více vystaveny vlhkosti.

Kdy se stříká proti mšicím

Pokud necháme mšice na některých rostlinách přemnožit – což zvládají velmi rychle, protože mšice mají zvláštní způsob rozmnožování – je již většinou na účinné zásahy pozdě. A právě nejúčinnější jsou postřiky nyní! Ještě před rozpučením dřevin a nebo rozkvětem – v předjaří či na začátku jara.

Kdy se stříká proti strupovitosti

Tato choroba může velmi výrazně omezit vaši úrodu. Proti rzi je nutné zasáhnout včas! Z praxe se velmi osvědčily přípravky účinné na strupovitost jádrovin v těchto termínech: 1x před kvetením a 1x 2-3 týdny po odkvětu. Postřiky aplikované po těchto termínech, zejména v době výskytu rzi, jsou pak již prakticky neúčinné.

Jak Namichat Mospilan

jádroviny (mšice, vlnatka krvavá) 2,5 g / 10 l vody / 100 m2 / OL 14 dní (max. 1x za vegetační sezónu) okrasné rostliny (molice skleníková, mšice, včetně mšice bavlníkové) 4 g / 10 l vody / 100 m2 / OL 3 dny (od počátku výskytu; max. 1x za vegetační sezónu)

Co platí na mšice

Nejlepší radou na hubení mšicí je výluh z tabáku. * 150 g tabáku rozmíchejte ve 3 litrech vody a hodinu pomalu vařte. * Výluh v postřikovači zřeďte v poměru 1:1 a postříkejte napadené rostliny. Další velmi účinnou variantou je třeba postřik silným roztokem z levandulového oleje.

Jak vypadají svilušky

Měří pouhých 0,5 až 0,7 mm, pod lupou vypadají jako malinkatí pavoučci. Schovávají se na spodní straně listů, při silné infestaci jsou svilušky rozlezlé po celé rostlině, kterou opřádají jemnou pavučinkou (viz foto níže). Odtud jejich anglický název spider mites.

Jak poznat svilušky

Okem neviditelní paraziti o velikosti 0,5 mm, kteří mohou vážně poškozovat rostliny. Objevují se obvykle v interiéru nebo ve skleníku. Napadenou rostlinu poznáme tak, že se na listech začnou dělat světlé skvrny se žlutými tečkami.

Kdy postřik švestek

Jarní postřik stromů (jabloní, třešní, švestek, drobného ovoce okrasných dřevin a rostlin,…) aplikujeme ke konci vegetačního klidu, na počátku rašení, do stádia zeleného až růžového poupěte, kdy už jsou škůdci vylíhlí.

Co nemají rádi molice

Dravý hmyz – slunéčko Delphastus pusillus je velmi účinný predátor v boji s molicemi. Slunéčko molice požírá a je velmi při chuti. Pokud slunéčko spojíme s tropickou vosičkou Encarsia formosa, získáme účinného protivníka proti molicím.