Co je potřeba k dovozu auta z Německa?

Co je potřeba při dovozu auta ze zahraničí

Dokumenty nutné pro dovoz auta ze zahraničíKupní smlouvu.Technický průkaz vozidla.Potvrzení o provedené technické kontrole a měření emisí z STK.Doklad o platbě DPH a cla, pokud se vás týkala povinnost je zaplatit.⁵

Co potřebuji k přihlášení auta z Německa

Na úřadě budete muset předložit následující dokumenty:vyplněnou žádost o zápis vozidla do registru silničních vozidel.občanský průkaz.originál zahraničního technického průkazu a osvědčení o registraci silničního vozidla (malý technický průkaz)
Archiv

Jak si dovézt auto z Nemecka

Postup dovozu auta z NěmeckaKupní smlouvu.Pojištění vozidla, povinné ručení.Registrační značky.Registraci na německém úřadě.Dovozovou STK a emise.Přihlášení v ČR a vyzvednutí českých značek.
Archiv

Jak dlouho trva prihlaseni auta z Nemecka

Auto Vám přihlásíme do 4 dní, registr má dle zákona na registraci vozidla ze zahraničí až 30 dní! Zajistíme registraci, značku i pojištění v rekordně krátkém čase! Na jedom místě vyřídíte vše!

Jak dlouho trvá vyřízení nové SPZ

Duplikát značky nedostanete ihned, značka se musí vyrobit. Doba vyhotovení SPZ bývá 14 dní. Některé registry vozidel požadují při podání žádosti o výrobu SPZ předání obou registračních značek. Registr vozidel uloží danou SPZ do úschovy a vydá ji až po vyrobení duplikátu RZ.

Jak získat COC list

Certificate of conformity (COC list) Vám nevydá žádný úřad. Získáte ho přímo od výrobce vozu a je třeba ho mít s sebou u přepisu vozidla v České republice.

Jak dlouho trva prihlaseni noveho auta

Přihlásit vozidlo musí každý nový majitel, pokud jej chce provozovat v běžném provozu. Přihlášení můžete provézt na jakémkoliv úřadu s rozšířenou působností – nemusí to být v místě vašeho bydliště. Vyřízení je zpravidla na počkání a zdržet vás mohou jen fronty dalších žadatelů.

Kdy se dělá Dovozova STK

Dovozová technická kontrola je povinná pro vozidla z mimo EU a EFTA. Pokud je auto ze zemí mimo Evropskou unii a EFTA, budete muset absolvovat dovozovou technickou kontrolu. Nejčastěji se jedná o auta z Ameriky nebo Asie. Zejména vozidla z USA přitahují milovníky velkých automobilů s výkonnými motory.

Na co si dát pozor při koupi auta z Německa

Jak se nenechat napálitZkontrolujte originální doklady. Abyste zjistili, zda vozidlo skutečně pochází z Německa, vždy po prodejci požadujte originální doklady.Prověřte si historii auta systémem AUTOTRACER.Ověřte si pravost záznamů v servisní knížce.Zkontrolujte technický stav vozidla.

Jak postupovat při koupi auta

K přepisu vozidla je nutné sebou mít:doklad totožnosti obou stran.úředně ověřenou plnou moc strany, která se přepisu neúčastnízelenou kartu jako doklad o sjednaném povinném ručeníkupní smlouvu.potvrzení o technické prohlídce vozidla (STK)vyplněný formulář žádosti o změnu vlastníka.velký technický průkaz.

Jak přihlásit nové auto

Vyplněný formulář o registraci nového auta, ke kterému doložíte technický průkaz, pak přinese na dopravní odbor. Rovněž je nutné mít u sebe originál dokumentu, který prokazuje řádné nabytí vozu, zpravidla je to kupní smlouva, plnou moc prodávajícího a samozřejmě zelenou kartu k platnému povinnému ručení.

Co je potřeba k výměně SPZ

Změnu Vám úřad zajistí na počkání a zaplatíte za ni 50 Kč správní poplatek. K vyřízení budete potřebovat občanský průkaz (již s novou adresou), malý technický průkaz, velký technický průkaz a případně doklad o pojištění vozidla. Následně je třeba změny ohlásit i pojišťovně.

Co je potřeba k registraci nového vozidla

Přihlášení nového vozidlaDoklad totožnosti.Doklad o nabytí vozidla – kupní smlouva, leasingová smlouva, faktura.Zelenou kartu – vůz musí mít sjednané povinné ručeníVelký technický průkaz – pokud již byl k vozidlu vystaven.C.O.C.U podnikatelů – živnostenský list, koncesní listina nebo notářsky ověření výpis z OR.

Kdo vystavuje COC list

COC list (Certificate of conformity) je dokladem o splnění norem evropské homologace. Vydává ho výrobce vozidla a po první registraci je jeho originál znehodnocen.

Jak postupovat při koupi nového auta

Co vás čeká ihned po nákupu auta Nový automobil není registrovaný, proto je potřeba nové auto přihlásit na registru vozidel. auto můžete registrovat na kterémkoliv úřadu obce s rozšířenou působností. Před samotnou registrací vozidla myslela na zákonné pojištění, bez pojistky vám vozidlo nezaregistrují.

Co se kontroluje na Dovozove STK

V průběhu dovozové technické kontroly se zkontroluje, zda vozidlo dovezené ze zahraničí odpovídá přiloženým dokumentům. Pokud to zvládnete, vůz můžete registrovat. Otázka zní, kdy se vás dovozová technická kontrola netýká a kdo dovozovou technickou potřebuje

Jak dlouho může být auto bez STK

Vozidla bez platné STK déle než 6 měsíců je zakázáno odstavovat na pozemních komunikacích.

Jak poznat Utopene auto z Nemecka

Jedním z prvních příznaků, že máme co do činění se zatopeným vozem, je zápach v jeho interiéru. Ani opakované mytí a důkladné čištění, ošetření ozonem a dekontaminace povrchu nemusí pomoci zbavit se zatuchlého zápachu. Zápach se projeví z každého materiálu interiéru – sedadel, výplní dveří, čalounění stropu.

Na co si dát pozor v Německu

Pokud se v dohledné době chystáte na dovolenou nebo služební cestu do Německa, měli byste si dát pozor na jednu místní zvláštnost. Němci mají z právního hlediska velmi propracovaný systém pokut za urážky veřejných činitelů, ale i obyčjených občanů. Leckoho může výše pokut na první pohled šokovat.

Na co si dát pozor při koupi auta

Co zkontrolovatvšechny doklady k vozidlu (včetně servisní knížky, původní kupní smlouvy atd.)všechny identifikátory (VIN, číslo karoserie, číslo motoru)prověření ve všech databázích kradených aut.vizuální prohlídka interiéru (ošoupaný volant, pedály, sedačky, švy na přístrojové desce v místech, kde je airbag…)

Jak dlouho trvá nákup auta

Administrativa je většinou na novém majiteli. „Pokud zákazník vybere auto ze skladu, je připravené během týdne k předání. Pokud objednáváme auto do výroby, dodání vozu trvá tři až šest měsíců podle specifikace, motoru a převodovky,“ popisuje Luboš Brůžek, vedoucí prodeje Seat Pyramida Centrum.

Jak dlouho trva registrace noveho vozidla

Pro registraci na registru vozidel je podmínkou povinné ručení a také musíte doložit další dokumenty. Samotnou registraci pak vyřídíte většinou na počkání. Při pořízení nového auta je vhodné registraci neodkládat a zajít na registr vozidel co nejdříve.

Jak dlouho se čeká na SPZ na přání

Co vše by měla žádost obsahovat Žádost je možné napsat volnou formou nebo si můžete na stránkách Ministerstva dopravy ČR tuto žádost stáhnout. Jak dlouho se čeká na SPZ na přání SPZ vám bude doručena do 15 dnů od podání vyplněné a podepsané žádosti na příslušném úřadu.

Kdy dostanu COC list

Od podání žádosti si budete muset počkat přibližně tři týdny. Na poplatcích STK a kolcích zaplatíte přibližně 7000 korun. Máte-li k vozu takzvaný COC–list, teoreticky nemusíte velkou technickou prohlídku absolvovat. To však platí jen v případě, že jsou v COC–listě uvedeny všechny potřebné údaje.

Na co si dát pozor při koupi nového auta

Na co si dát pozor při nákupu nového autaProdejní cena. Samotná základní cena je lákavá, důležité ale je, co je v ní obsaženo.Možnosti slev. Slevy nemusejí mít jen formu nižší ceny vozu.Zůstatková cena.Záruka.Náklady na pravidelný servis.Mimořádné servisní nabídky.Služby.Povinné ručení a pojištění