Co je Scindapsus?

Jak se starat o Scindapsus

V zimních měsících by teplota nikdy neměla klesnout pod hranici 13°C. V období vegetace bychom šplhavník měli zalévat poměrně vydatně, pozor však musíme dávat na přelití, protože tento stav rostlina přímo nesnáší. Navíc přílišné množství vody způsobuje nevzhledné hnědé skvrny na listech.

Jak zalévat Scindapsus

Šplhavník zaléváme opatrně, protože nesnáší přemokření. Před další zálivkou se radši prsty přesvědčíme, zda-li je povrch zeminy v květináči suchý. K zalévání se používá pouze měkká, odstátá voda pokojové teploty. Pěstujeme-li rostlinu v zimě v chladnu, omezíme zálivku.

Jak množit Scindapsus

Dobře se množí výhonky. Mladé rostliny si snadno namnožíte tak, že výhonky, které mívají za listy již náznaky kořínků, ponoříte do vody. Koření rychle a stejně rychle i roste, zejména nyní, na jaře, je to růst doslova závratný. Lze je také rovnou vysazovat do zeminy.
Archiv

Jak často zalévat potos

Musí mít dostatek vody, substrát by měl být neustále mírně vlhký, ale ne přelitý. Ideální je pravidelně zalévat nebo sprchovat proudem vlažné vody. Můžete i jednou týdně rosit nebo dát misku s vodou do jeho blízkosti. Zkuste i každý týden koupání v kbelíku s vodou, kam můžete přidat tekuté hnojivo.

Proč potos žloutne

Nejčastěji však listy jednoduše žloutnou kvůli nedostatečnému zalévání. Jedním ze způsobů, jak zabránit žloutnutí listů, je také hnojení. Ujistěte se však, že ho provádíte pouze jednou za měsíc. Agresivní hnojení totiž poškozuje potos stejně jako nedostatek živin.

Jak tvarovat potos

Tvarování: Kdykoliv během roku je možné přerostlou rostlinu zkrátit nebo zaštípnout vrcholky, aby se rozvětvila. Něco navíc: Dříve se tato květina nazývala Scindapsus aureus či Rhaphidophora aurea.

Jak zkrátit potos

Na jaře odstřihnu řízky (vrcholové i stonkové) dlouhé dva až tři páry listů, poslední pár odstřihnu a nechám zakořenit ve vodě. Řízkování lze provádět však i během celého roku.

Proč Potos žloutne

Nejčastěji však listy jednoduše žloutnou kvůli nedostatečnému zalévání. Jedním ze způsobů, jak zabránit žloutnutí listů, je také hnojení. Ujistěte se však, že ho provádíte pouze jednou za měsíc. Agresivní hnojení totiž poškozuje potos stejně jako nedostatek živin.

Jak tvarovat Potos

Tvarování: Kdykoliv během roku je možné přerostlou rostlinu zkrátit nebo zaštípnout vrcholky, aby se rozvětvila. Něco navíc: Dříve se tato květina nazývala Scindapsus aureus či Rhaphidophora aurea.

Jak hnojit Potos

U potosu nevadí, když ho i v zimě výjimečně pohnojíte. Jinak ho hnojíte od března do října jednou za dva týdny. Potos není náročný ani na vlhkost vzduchu. Více mu ale vyhovuje vlhčí prostředí, které mu připomíná jeho rodné pralesy.

Co znamená kdyz Kytce Zloutnou listy

Jednoduché znaky řeči rostlin:

Přílišná zálivka – listy žloutnou, opadávají a vadnou, zemina je přemokřená. Nedostatečná zálivka – listy žloutnou, opadávají a vadnou, zemina je suchá. Málo světlo – listy jsou měkké, slabé a světlé, lodyhy jsou vytáhlé a zesláblé, opadávají poupata a listy.

Které pokojové rostliny jsou jedovaté

Jedovaté pokojovky. Které to jsoutchýnin jazyk.dieffenbachie.klívie.kroton.anturie.brambořík.

Kdy přesadit Potos

Jaro je dobou probouzení zahrady, ale zapomínat bychom neměli ani na zeleň v bytě. V březnu a dubnu je ideální čas na přesazování pokojových rostlin. Pokojové rostliny nemusíme přesazovat každoročně. Ideální je, pokud se nám to podaří minimálně jednou za dva roky.

Proč žloutne šáchor

Nejčastějším problémem, se kterým se při pěstování papyru setkáváme, je suchý vzduch. Listy zasychají a především se stávají náchylné k napadení škůdci. Na papyru si rády pochutnávají především mšice a molice. Špičky listů mohou hnědnout také tehdy, když rostlinu zaléváte moc tvrdou vodou.

Jak zachránit usychající palmu

Zasychání listů

U palem, které nesnášejí přetápěné čili suché místnosti, začnou schnout listy a mohou se u nich objevit i skvrny nebo malé fleky. Ihned rostlině omezíme přísun vody a rostlinu přeneseme do chladnější místnosti nebo začneme pravidelně rostlinu rosit alespoň 2 krát týdně.

Které Pokojovky nejsou jedovaté

Vybírat pak můžete z několika druhů i barevných variant.Kalatea. Další nádherná, bezpečná rostlina.Palma vznešená Pokud chcete do vašeho obydlí dostat nějakou eleganci, palma vznešená bude tou pravou volbou.Africká fialka.Vánoční kaktus.Maranta.Voskovka.Pokojový bambus.Dracéna.

Co je to Potos

Potosovec, který je znám také jako Scindapsus nebo zkráceně potos, je pro svůj rychlý růst a nenáročnost na pěstování velmi oblíbenou pokojovou rostlinou. Hodí se takřka do každého bytu. Protože jde o rostlinu popínavou, bude potřebovat oporu. Může se plazit po zdi, okolo mechového sloupku nebo po dřevěné zástěně.

Co znamenají žluté listy

Žluté listy jsou běžným příznakem toho, že rostlina potřebuje vodu. Často k tomu není potřeba ani sucho. Stačí několik horkých dnů, kdy rostlina ztrácí více vláhy prostřednictvím listů, než jsou schopny absorbovat její kořeny, a žloutnutí je na světě.

Jak zalévat šáchor

Jelikož se jedná o bahenní rostlinu, potřebuje bohatou zálivku. Dejte proto rostlině velkou a hlubokou misku a vydatně ji každý den zalévejte měkkou odstátou vodou. V zimě však zálivku omezte. Co se týče přelití, je to vždy lepší, než vyschnutí.

Jak často zalévat palmy

Jak často palmy zalévat

Záleží na teplotě v místnosti, pokud je teplota 15 – 20 stupňů nebo chladněji, zaléváme jednou za tři neděle, pokud je v bytě 24 a více stupňů, zaléváme jednou týdně.

Jak oživit palmu

Nejlépe jim bude v chodbě nebo v zimní zahradě, kde se teplota pohybuje mezi 5 a 15 °C. V období klidu nepotřebují mnoho vody ani světla, zaléváme je proto jen mírně, aby substrát zcela nevyschl. Palmy jsou krásky poměrně choulostivé, a tak dejte pozor, aby na ně nešel průvan a aby nestály přímo na studené podlaze.

Jaká pokojová rostlina je vhodná do dětského pokoje

Rostliny vhodné do dětského pokoje by měly „umět“ čistit vzduch a nesmějí být jedovaté. Vhodnými rostlinami jsou mučenka, šáchor či kávovník. Pro uklidnění je vhodná levandule, některé choroboplodné zárodky dokáže vychytat zelenec. Difenbachie, croton a filodendron do dětského pokoje nepatří!

Jak zkrátit Potos

Na jaře odstřihnu řízky (vrcholové i stonkové) dlouhé dva až tři páry listů, poslední pár odstřihnu a nechám zakořenit ve vodě. Řízkování lze provádět však i během celého roku.

Proč žloutnou listy marihuany

Nedostatečné hnojení nebo přehnojení

Příliš mnoho živin může způsobit spálení živinami, což má za následek žloutnutí listů. Nadměrné hnojení tak způsobí, že listy jsou vysušené a křehké, zářivě žluté a na okrajích mohou kadeřit.

Proč se kroutí listy u rostlin

ZKROUCENÉ LISTY – když je vzduch nebo substrát příliš suchý, listy některých druhů se kroutí směrem vzhůru. Totéž se však může stát i při přemokření, které poškozuje kořeny a narušuje tak příjem vody.