Co je termální tisk?

Jak funguje Termosublimacni tiskarna

Fungují na principu sublimace (změna skupenství z pevného na plynné bez kapalného mezistupně). Barvivo je naneseno na pásce o šířce papíru. Páska se zahřeje pomocí tiskové hlavy na určitou teplotu, tím se barva přemění na plyn a obtiskne se na papír. Po přenesení na papír se opět vrátí do pevného skupenství.

Jaké jsou typy tiskáren

Článek však pojednává nejen o nich, ale i o dalších typech.Jehličková tiskárna. Nejstarším typem jsou tiskárny jehličkové.Inkoustová tiskárna. Inkoustová neboli trysková tiskárna je nejrozšířenějším typem tiskárny.Laserová tiskárna.LED tiskárny.Termosublimační tiskárny.Multifunkční tiskárna.

Jak funguje tepelná tiskárna

Princip. Princip termotisku spočívá v tom, že tisková hlava obsahuje řadu polovodičových topných tělísek, které se zahřívají průchodem elektrického proudu a při styku s termo citlivou vrstvou papíru výrazně mění barvu (černá). Termotisk se hodí především pro tisk pokladních účtenek nebo potvrzení z platebních terminálů …

Co je to digitální tisk

Digitální tisk je technologie tisku, kde mezi tiskovými daty a samotným tiskem není žádná mezi-operace. Na rozdíl od konvenčního tisku (ofset, flexotisk, knihtisk, hlubotisk, sítotisk nebo tamponový tisk) nepotřebujeme tiskovou formu. Tisk probíhá přímo z digitálních podkladů přenesených přímo do tiskového stroje.

Co je to Jehličková tiskárna

Jehličkové tiskárny fungují na podobném principu jako psací stroj. Na rozdíl od psacího stroje ale jehličkové tiskárny umožňují měnit druhy písma a do jisté míry také tisk jednoduché grafiky. Jednotlivé znaky jsou vykreslovány pomocí jehliček, které naráží do papíru přes barvicí pásku s inkoustem.

Na jakém principu funguje laserová tiskárna

Laserová tiskárna je druh počítačové tiskárny, pracující na podobném principu jako kopírka. Laserový paprsek vykresluje obrázek na světlocitlivý válec, na jehož povrch se poté nanáší toner. Ten se uchytí jen na osvětlených místech, obtiskne se na papír a na závěr je k papíru tepelně fixován.

Jakou tiskárnu Kdyz tisknu málo

Pokud naopak tisknete hodně málo, bude pro vás výhoda v tom, že laserový toner nepodléhá zasychání, ani jinému typu okorání. Pokud tedy tisknete opravdu v jednotkách papíru ročně nebo s velkými prodlevami, tak by pro vás mohla být laserová tiskárna správnou volbou právě z tohoto důvodu.

Jaký je rozdíl mezi laserovou a inkoustovou tiskárnou

Rozdíl mezi laserovou a inkoustovou tiskárnou podle technologie tisku. Laserová tiskárna je vhodná především pro větší objem dokumentů, jelikož má nízké provozní náklady a dokáže ostře vytisknout i drobný text. Na rozdíl od inkoustových tiskáren, u ní nedochází k vysychání náplně.

Která tiskárna je nejlepší

Nejlepší tiskárny na trhu podle nás

Název produktu Hodnocení
1. HP LaserJet Pro M15w W2G51A (5 / 5)
2. HP Laser 107w 4ZB78A (5 / 5)
3. Xerox Phaser 3020BI (4,9 / 5)
4. Canon i-Sensys LBP623Cdw (4,8 / 5)

Co je to LED tiskárna

Princip je téměř stejný jako u laserové tiskárny, využívá fotoelektrického jevu. Místo laseru je zde umístěna řada LED diod, které osvítí obrazový válec (většinou selenový) v místech, kde má být vytvořen obraz. Na takto osvícená místa se poté napráší toner, obtiskne se na papír a pomocí tepla se ustálí ("zataví").

Co se tiskne Flexotiskem

Flexotisk, nebo také flexografie, je technika tisku z výšky, využívaná hlavně v obalovém průmyslu pro potisk širokého sortimentu plastových fólií, papíru, kartonu a lepenky.

Jak funguje sítotisk

Princip tisku spočívá v protlačování barvy přes prostupná místa šablony na průtiskový materiál. Acetonový lak přibarvíme bílou práškovou barvou a vykryjeme všechna místa, která mají při tisku zůstat bílá.

Co je to tepelná tiskárna

Tepelná tiskárna

Jsou opět vybaveny tiskovou hlavu, která obsahuje sadu jehliček připevněných k elektromagnetům. Jednotlivé jehličky jsou však na rozdíl od jehličkové tiskárny zahřáty na vyšší teplotu, která poté, co se jehlička přiblíží ke speciálnímu papíru citlivému na teplo, způsobí jeho zabarvení.

Jak dlouho vydrží laserová tiskárna

Dlouhá životnost tiskárny

Pokud se o laserovou tiskárnu správně staráte, používáte kvalitní tonery a pravidelně vyměňujete další potřebné díly, vydrží vám v běžném kancelářském či domácím prostředí několik let a mnoho tisíc stránek.

Jaký je rozdíl mezi laserovou a inkoustovou tiskárnu

Rozdíl mezi laserovou a inkoustovou tiskárnou podle technologie tisku. Laserová tiskárna je vhodná především pro větší objem dokumentů, jelikož má nízké provozní náklady a dokáže ostře vytisknout i drobný text. Na rozdíl od inkoustových tiskáren, u ní nedochází k vysychání náplně.

Kdy se vyplatí laserová tiskárna

Kdy se vyplatí pořídit laserovou tiskárnu Pokud tisknete dokumenty často a ve větším množství než jen pár listů týdně, laserová tiskárna se vám dlouhodobě vyplatí. Její provozní náklady při častém tisku kompenzují vyšší pořizovací cenu oproti inkoustovým.

V čem je lepší laserová tiskárna

Laserová tiskárna je vhodná především pro větší objem dokumentů, jelikož má nízké provozní náklady a dokáže ostře vytisknout i drobný text. Na rozdíl od inkoustových tiskáren, u ní nedochází k vysychání náplně. Tonerový prášek je možné mít v tiskárně i několik let.

Jakou tiskárnu se skenerem pro občasný tisk

Pokud máte v plánu pouze občasný tisk, doporučujeme laserovou tiskárnu, zde díky použité technologie "zaschnutí" vůbec nehrozí. Tiskárnu můžete klidně rok nepoužívat a po opětovném zapojení bude bez problémů toner zase tisknout.

Jaký je rozdíl mezi LED a laserovou tiskárnou

Hlavním rozdílem mezi laserovou a LED technologií je konstrukce tiskáren. Laserová tiskárna využívá systém zrcadla, zatímco LED tiskárny používají nekomplikovaný mechanismus světelné lišty. Tiskový válec má vyšší účinnost, která nám umožňuje vytisknout mnohem více stránek než u laserové tiskárny.

Co se tiskne hlubotiskem

Využívá se především při potisku reklamních a jiných předmětů (propisky, zapalovače, hrnečky). Rotační stírací hlubotisk vynalezl v roce 1890 Karel Klíč.

Jak se tiskne na textil

Když potřebujete jeden kousek: Transferový potisk

Když ale opravdu potřebujete jenom pár kousků a nepotřebujete ohromné počty potištěného textilu, řešení máme. Je jím transferový potisk neboli zkráceně transfer. Aplikuje se přenosem a zažehlením potisku při teplotě 180℃ na speciální transferový papír.

Co se dává do laserové tiskárny

Toner neboli tonerová kazeta do laserové tiskárny je suchý jemný prášek. Je složen z umělé hmoty, barviva a železa. Výsledná barva u barevných tiskáren se míchá ze čtyř odstínů: černé, azurové, žluté a purpurové. Součástí kazety toneru bývá i selenový válec, který se mění automaticky s ní.

Jak dlouho vydrží toner do laserové tiskárny

Jak dlouho vydrží toner Na práškové směsi se toho příliš mnoho nezkazí, obecně se tedy dá říci, že náplň do laserové tiskárny vám vydrží, dokud ji nevypotřebujete. Na obalu každého toneru bývá zpravidla uvedený počet stran, který s ním při 5% pokrytí vytisknete.

Co to je LED tiskárna

Princip je téměř stejný jako u laserové tiskárny, využívá fotoelektrického jevu. Místo laseru je zde umístěna řada LED diod, které osvítí obrazový válec (většinou selenový) v místech, kde má být vytvořen obraz. Na takto osvícená místa se poté napráší toner, obtiskne se na papír a pomocí tepla se ustálí ("zataví").

Jak poznat laserovou tiskárnu

S trochou nadsázky by se tedy dalo říci, že inkoustové tiskárny fungují podobně, jako když malujete barvami na papír. Co se pak týče laserových tiskáren, jejich funkčnost je o poznání sofistikovanější. Jejich hlavní součástí je kovový válec s vrstvou světlocitlivého polovodiče, kterým je zpravidla selen.