Co je Tescoma?

Kde má sidlo Tescoma

Tescoma

TESCOMA, s.r.o.
Sídlo Zlín, Česko
Adresa sídla U Tescomy 241, Zlín, 760 01, Česko
Charakteristika firmy
Obrat 1 461 mil. Kč (2015)

Kdo je majitel Tescomy

Vítězem ocenění Podnikatel roku se za loňský rok stal spoluzakladatel a spolumajitel zlínské společnosti vyrábějící kuchyňské potřeby Tescoma Petr Chmela.
Archiv

Kde se vyrábí nádobí Tescoma

Kde jsou vyráběny výrobky TESCOMA Společnost TESCOMA provozuje vlastní výrobní kapacity v České republice a celou řadu výrobků v tuzemsku také vyrábí. Zároveň spolupracujeme s dalšími více než 200 subdodavateli v ČR, zemích EU a ostatních zemích světa.
Archiv

V kterém roce vznikla značka Tescoma

TESCOMA byla založena v roce 1992 přáteli Jiřím Vaculíkem a Petrem Chmelou ve Zlíně, městě s průmyslovou tradicí rozvíjenou světově proslulou obuvnickou firmou Baťa.

Co je to antiadhezní povrch

Rozdíl vysvětlíme později. Keramické nádobí je antiadhezní. To znamená, že se v porovnání s nerezovým nádobím mnohem méně připaluje a jídlo je možné připravovat i prakticky bez tuku. Ocení to i ti, kteří s tukem nemají problém.

Jak poznat nepřilnavou pánev

2. Jak funguje nepřilnavý povrch nádobí Pokud si přiblížíte ocelovou pánev mikroskopem, uvidíte povrch plný mikro škrábanců, které se při zahřátí na sporáku ještě o kousek roztáhnou, a umožní tak jídlu se zachytit.

Co je Marble povrch

Vysoká kvalita nádobí je dána kvalitním keramickým povrchem, který umožňuje smažit na minimálním množství oleje, a zabroušeným dnem, které rovnoměrně rozvádí teplo po celé ploše dna. Zcela nepřilnavý keramický povrch ocení profesionál i úplný začátečník.

Z jakého materiálu je nejlepší pánev

Přestože současné nepřilnavé povrchy jsou vysoce odolné vůči oděru, doporučujeme vám používat náčiní ze silikonu nebo dřeva, pánve vám vydrží déle. Rozhodně v nich ovšem nekrájejte ani nepoužívejte žádné ostré předměty.

Jaká povrch pánev je nejzdravější

Litinové pánve jsou pánve na celý život. Litina dokáže mnohem lépe akumulovat teplo a zejména intenzivně a rovnoměrně teplo vyzařovat. Z tohoto hlediska je tedy vaření v litině úspornější na energii. Další výraznou předností je zdravé a ekologické vaření.

Jaká pánev je nejlepší

Testy pánví 2023 – vítěz testu nejlepší pánev

1. Tefal Ingenio Preference sada L9409032 – 28 + 24cm hodnocení 1,3
2. Tefal Duetto G7320434 – 24cm hodnocení 1,7
3. Fissler Pánev Senso Red – 28cm, více… hodnocení 2,0
4. ZWILLING Madura Plus – 20cm hodnocení 2,1
5. WMF Profi – 28cm hodnocení 2,3

Jakou pánev bez teflonu

Keramické pánve však mají svoje nesporné výhody. Díky vodivému hliníkovému jádru je odezva na změny teplot rychlá, díky tomu máte celý proces vaření dokonale pod kontrolou. Keramika je odolná, snadno se udržuje a nepoškrábate ji tak snadno jako teflon.

Z jakého materiálu vybrat pánev

Všechny pánvičky se zpravidla hodí na jakýkoli plynový nebo elektrický sporák či sklokeramickou desku. Pokud však máte indukční varnou desku, pánev by měla mít dno z feromagnetického materiálu, tedy nerezu, litiny, smaltovaného kovu apod. V opačném případě pánev nebude fungovat.

Která pánev je nejlepší

Testy pánví 2023 – vítěz testu nejlepší pánev

1. Tefal Ingenio Preference sada L9409032 – 28 + 24cm hodnocení 1,3
2. Tefal Duetto G7320434 – 24cm hodnocení 1,7
3. Fissler Pánev Senso Red – 28cm, více… hodnocení 2,0
4. ZWILLING Madura Plus – 20cm hodnocení 2,1
5. WMF Profi – 28cm hodnocení 2,3