Co je to hrubá neslušnost?

Co je to výtržnost

Výtržností ve smyslu § 358 odst. 1 tr. zákoníku rozumí jednání, které narušuje klidné soužití občanů, veřejný klid a pořádek. Výtržnost může být zaměřena proti nejrůznějším předmětům, zpravidla proti lidem a majetku.

Kdy se jedná o výtržnictví

Zpravidla se jedná o násilný nebo slovní projev natolik vysoké intenzity, že hrubě uráží, vzbuzuje obavy o bezpečnost zdraví či majetku, a nebo snižuje vážnost většího počtu současně mu přítomných osob. Výtržnictví je v praxi nejčastěji stíhaným trestným činem z páté hlavy trestního zákona.
Archiv

Co to je napadení

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Fyzické napadení Fyzické napadení je pojem označující přímý útok na druhou osobu, kdy dojde ke zranění nebo poškození zdraví. Může se vyskytnout při loupežném přepadení, při potyčce nebo rvačce atd.

Co hrozí za rvačku

Říkat někomu, že ho zkopeš, zlomíš mu nohy nebo že ho zabiješ je přesně to, co se nesmí a je to trestné. Trestní zákoník zná i pojem „rvačka“. Pokud ohrozíš něčí zdraví tím, že se zúčastníš rvačky (většinou tedy bitky více lidí) hrozí ti také 1 rok vězení, když ti bude méně než 18 let, hrozí ti 6 měsíců.

Co je považováno za napadení

Za násilí se považuje použití fyzické sílyk překonání nebo zamezení kladeného či očekávaného odporu. Za násilí se považuje i uvedení jiného lstí do stavu bezbrannosti (např. do stavu opilosti), v důsledku které oběť není schopna se účinně bránit). Pohrůžka násilí znamená psychické působení na vůli jiného.

Co se bere jako napadeni

Aby byl slovní útok trestným činem nebo alespoň přestupkem, musí mít určitý obsah a intenzitu. Vedle toho musí být možné ho věrohodně prokázat. O trestný čin se může jednat, zejména pokud jsou obsahem slovního útoku výhružky (zabitím, ublížením na zdraví, jinou těžkou újmou).

Co hrozí za napadení člověka

Pokud někoho napadneš, můžeš se dostat k soudu. Za ublížení na zdraví Ti hrozí trest odnětí svobody na 6 měsíců až 3 roky a za těžkou újma na zdraví hrozí dospělému 3 roky až 10 let vězení, mladistvému polovina.

Jak dlouho budu ve vězení když někoho zabiju

(1) Kdo jiného úmyslně usmrtí, bude potrestán odnětím svobody na deset až osmnáct let. (2) Kdo jiného úmyslně usmrtí s rozmyslem nebo po předchozím uvážení, bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až dvacet let.

Co se stane kdyz nekomu Zlomim nos

Například zlomený nos, který špatně sroste, i to může být považováno za těžké ublížení na zdraví – může totiž způsobit úplnou nebo částečnou ztrátu čichu. Už jen za vyhrožování druhému tím, že ho nějak ohrozíš na zdraví, bys mohl dostat až 1 rok vězení.

Co dělat když na vás někdo útočí

Pokud se již stanete obětí násilí, postupujte takto:

Pokud se jedná o závažnou situaci, neprodleně informujte Policii ČR na lince 158. Dostavte na nejbližší policejní služebnu a podejte oznámení osobně. Oznámení můžete podat také telefonicky nebo písemně. Vyhledejte lékařské ošetření.

Jaký hrozí trest za ublížení na zdraví

§ 146 Ublížení na zdraví

(1) Kdo jinému úmyslně ublíží na zdraví, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta. e) na jiném pro jeho skutečnou nebo domnělou rasu, příslušnost k etnické skupině, národnost, politické přesvědčení, vyznání nebo proto, že je skutečně nebo domněle bez vyznání.

Jak se chovat při napadení

Pokud se již stanete obětí násilí, postupujte takto:

Pokud se jedná o závažnou situaci, neprodleně informujte Policii ČR na lince 158. Dostavte na nejbližší policejní služebnu a podejte oznámení osobně. Oznámení můžete podat také telefonicky nebo písemně. Vyhledejte lékařské ošetření.

Jaký je trest za vyhrožování

Za trestný čin nebezpečného vyhrožování je dle zákonné dikce možné uložit jak trest odnětí svobody, tak trest zákazu činnosti.

Co následuje po podání trestního oznámení

Co se děje po podání trestního oznámení Po podání oznámení zahájí policejní orgány tzv. prověřování, v rámci kterého dochází k zajištění důkazů, stop a podání vysvětlení prověřovaných osob. V této fázi policejní orgány teprve zjišťují, zda k trestnému činu vůbec mohlo dojít a kdo by mohl být údajným pachatelem.

Jak řešit slovní napadení

Můžete to nahlásit na příslušný úřad. Ti musí dle Vašeho písemného oznámení vyslechnout svědky i obviněného a Vás. Pak případně udělí napomenutí či pokutu.

Jaký trest hrozí za vraždu

(1) Kdo jiného úmyslně usmrtí, bude potrestán odnětím svobody na deset až osmnáct let. (2) Kdo jiného úmyslně usmrtí s rozmyslem nebo po předchozím uvážení, bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až dvacet let.

Jak moc bolí zlomeny nos

Zlomený nos bolí a vzhledem k poškození sliznice dutiny nosní začne obvykle krvácet. Okolí nosu oteče, je bolestivé na pohmat a v podkoží se může vytvořit modřina. Dýchání nosem může být úplně znemožněno deformací a otokem, postižený pak dýchá ústy.

Jak se bránit na ulici

Do útoku musíte jít s plným odhodláním se bránit a útočníkovi způsobit velkou bolest a zranění. Snažte se ho praštit co nejsilněji, on vás rozhodně šetřit nebude. Útočte na bolestivá místa, jako jsou oči, nos, genitálie. Pokud vás už chytí, nesnažte se s ním přetahovat, paradoxně nejbezpečněji je u těla útočníka.

Co mám dělat když potkám vlka

K vlkovi se nemáme přibližovat, ani se k němu otáčet zády. Lepší je pomalu couvat. Pokud vlk neutekl, zkusíme dělat hluk a zaplašit ho zvednutím ruky nebo máváním.

Jak se řeší napadeni

Můžete kontaktovat policii na tísňové lince 158

Hrozí-li Vám bezprostřední nebezpečí místo (nemocnici, poštu apod.) Požádejte o pomoc člověka, pokud budete žádat o pomoc anonymní skupinu lidí, pravděpodobnost, že Vám někdo pomůže, se snižuje. Pokud jste byl/a zraněn/a, pomoc a své zranění nechte zdokumentovat.

Kdy se jedná o vydírání

Pachatelem trestného činu vydírání podle § 235 odst. 1 tr. zák. pak je ten, kdo jiného násilím, pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy nutí, aby něco konal, opominul nebo trpěl.

Co kdyz mě nekdo Vydira

Pokud se vás někdo pokouší vydírat (vyhrožuje zveřejněním soukromých informací o vaší osobě, pokud mu nezašlete peníze nebo něco jiného, co je vám nepříjemné), nahlaste to. Měli byste se také obrátit na místní orgán výkonné moci.

Kdy končí vyšetřování

Vyšetřování je fáze přípravného trestního řízení, která začíná zahájením trestního stíhání a ukončena je podáním obžaloby nebo návrhu na schválení dohody o vině a trestu, případně postoupením věci jinému orgánu či zastavením trestního stíhání.

Jak dlouho trvá vyšetřování policie

Přijímací řízení trvá obvykle 3 měsíce. V průběhu řízení uchazeč absolvuje psychologické vyšetření, prověrku tělesné zdatnosti, zdravotní prohlídku a další personální řízení.

Co se stane po podání trestního oznámení

Po podání oznámení zahájí policejní orgány tzv. prověřování, v rámci kterého dochází k zajištění důkazů, stop a podání vysvětlení prověřovaných osob.