Co je to ISOFIX v autě?

Jak funguje ISOFIX v autě

Systém ISOFIX vytváří pevné spojení dětské autosedačky a karoserie vozidla, čímž snižuje riziko zranění dítěte přepravovaného na sedačce. Spojení dětské sedačky a karoserie je realizováno pomocí pevných třmenů, které se zachytávají do připravených na karoserii.
Archiv

Kde je v autě ISOFIX

Systém ISOFIX je mezinárodní standard ukotvení dětské autosedačky a můžete ho znát také pod označením ISO 13216. Mezi jeho hlavní výhody patří jednoduché, pevné a bezpečné umístění sedačky na zadním sedadle.
ArchivPodobné

Jaká auta mají ISOFIX

isofix mají již všechna auta od roku 2006, začal se vyrábět v roce 1996, od roku 2000 se postupně začal zavádět do výroby u většiny automobilek. většina aut má isofix pouze vzadu, některé mají i na předním sedadle, záleží na typu auta, ale vzadu je to vždy bezpečnější, přední využívejte jen v nutném případě.
Archiv

Co je ISOFIX základna

Jde o speciální kotevní systém, díky němuž se autosedačka nepřipevňuje do automobilu pomocí pásů, ale přímo ke konstrukci vozu.
Archiv

Jak poznat že mám v autě ISOFIX

3. Jak poznám, že má auto isofix (ISO 13216) je označené, zda má auto isofix. mít schovanou v sedačce.

Jak dát Vajicko do Isofixu

Instalace sedačky do auta pomocí Isofix

nastavíme podpěrnou nohu (pokud je součástí sedačky), sedačku s dítětem zacvakneme do základny, nastavíme madlo do cestovní polohy, tahem zkontrolujeme pevné uchycení.

Jak zjistit zda má auto ISOFIX

Zda je vaše vozidlo vybaveno systémem Isofix, můžete zjistit podle příslušného loga nebo symbolu dětské sedačky Isofix na vnějších zadních sedadlech, nadzvednutím čalounění na nich nebo jednoduše nahlédnutím do příručky k vašemu vozidlu.

Jak poznat jestli je v autě ISOFIX

3. Jak poznám, že má auto isofix (ISO 13216) je označené, zda má auto isofix. mít schovanou v sedačce.

Jak zacvaknout ISOFIX

V případě upevnění sedačky na sedadlo, postačí vysunout rastrová ramena a rovnoměrným pohybem zacvaknout na místo. Některé autosedačky nejsou rastrovými rameny vybaveny, v takovém případě je používán nosný systém s opěrnou nohou (patkou), na který se autosedačka ukotví.

Jak poznám že je autosedačka už malá

pokud u vajíčka dosahuje hlava okraje sedačky, nebo jdou pásy pod ramínka, tak je sedačka malá. Pokud tot nedosahuje, tak dítě ještě nechte ve vajíčku. Pokud je dítě nyní v zimě moc napresované v sedačce, tak jej tolik neoblékejte, ať má v sedačce místo a přikrejte dítě po připoutání z vrchu sedačky dekou, peřinkou…

Jak připoutat dítě v autosedačce

Pásy by měly být utaženy tak, aby se pod ně vešla maximálně natažená dlaň. Nebojte se toho, že s utaženými pásy se bude dítě cítit nekomfortně, nebo že nebude mít dostatek pohybu. Pokud budou pásy málo dotažené, může při nárazu dojít k tomu, že dítě z autosedačky vyletí.

Jak upevnit autosedačku

1. Instalace základny bezpečnostním pásemDejte základnu sedačky na zadní sedadlo.Provlékněte pás dráhou pásu proti směru jízdy – bezpečnostní pás nesmí být překroucenýZapněte bezpečnostní pás.Uzamkněte bezpečnostní pás.Základnu sedačky zatlačte a utáhněte ji – sedačka se nesmí při jízdě hýbat ze strany na stranu.

Jak dlouho se může používat autosedačka

Do kdy podsedák v autě používat je dáno výškou dítěte, jakmile dosáhne zmíněných 150 cm, může jezdit dítě v autě bez autosedačky i podsedáku.

Jak dlouho může být miminko ve vajíčku

Miminko ve vajíčku musí jezdit proti směru jízdy minimálně do 15 měsíců.

Jak připoutat novorozence

Volné pásy ale vaše dítě při nárazu neudrží, proto je vždy nutné připoutat jeho nebo sedačku co nejpevněji. V případě sedaček, které využívají tříbodový systém pásů v autě, je důležité, aby pás procházel přes rameno dítěte, ne kolem krku. Pásy také nesmí být nijak překroucené.

Kdy dát dítě do větší autosedačky

Podle expertky Volva je sedačka pro nejmenší vhodná do 9 měsíců (viz přehled Doporučované typy sedaček). Jakmile je už dítě schopno samo sedět, je vhodné uvažovat o usazení do větší sedačky, opět zády ke směru jízdy. A udržet zde dítě co nejdéle, pokud možno do věku kolem 4 let.

Jak dlouho používat novorozeneckou vložku do autosedačky

Jakmile začnete mít pocit, že „je dítěti autosedačka malá“, je čas vyndat novorozeneckou vložku.

Kdy může dítě jezdit bez podsedáku

Dříve bylo všeobecným pravidlem, že povinnost autosedačky mají všechny děti mladší 12 let. To se však v roce 2006 změnilo a v současné době je povinná autosedačka nebo podsedák pro každé dítě, které nedosáhlo výšky 150 cm nebo neváží více než 36 kg.

Kdy má dítě 36 kg

Kategorie 0/0+:0 – 13 kg pro nesedící kojence přibližně do 1 roku dítěte. Kategorie I.: 9 – 18 kg pro děti přibližně do 4 let. Kategorie II: 15 – 25 kg pro děti přibližně do 6 let. Kategorie III: 22 – 36 kg pro děti přibližně do 12 let či výšky 150 cm.

Kdy odstranit novorozeneckou vložku z autosedačky

Jakmile začnete mít pocit, že „je dítěti autosedačka malá“, je čas vyndat novorozeneckou vložku.

Jak dlouho může být miminko v Houpatku

Dávejte pozor, na jak dlouho miminko do sedačky umisťujete.

Výrobci a pediatři doporučují pobyt omezit na 30 minut. Mnoho z nich, zvláště dětští psychologové, toto omezení upřesňují jen na 30 minut denně. A proč Děti, které jsou často a na dlouho odkládány do houpačky, postrádají kontakt s rodiči.

Jak vést miminko z porodnice

Na cestu z porodnice novorozenci připravíme bavlněné body s dlouhým rukávem, bavlněné dupačky, overálek a čepičku. V zimě miminko můžete zabalit do zavinovačky. Při vysokých letních teplotách miminku oblečte taky bavlněné body, dupačky, čepičku a v autě miminko přikryjte lehší dekou.

Jak upevnit novorozence do autosedačky

Jak připevnit autosedačku bez Isofixu Upevnění autosedačky pásem je u každé autosedačky jiné. Pouze tzv. vajíčka, čili autosedačky od narození 0-13kg mají jednotný způsob, jediný možný, vždy v protisměru, ramenní pás okolo celé autosedačky a bederní přes nožičky.

Kdy dát dítě z vajíčka do autosedačky

Kdy vyměnit vajíčko za autosedačku Nejdříve 9 kg (nebo ekvivalent iSize 76cm).

Jak správně dát miminko do vajíčka

Umístění miminka do vajíčka

Než posadíte miminko do vajíčka, posuňte pásy na stranu a zatáhněte za rozkrokový pás a přezku dopředu. Dítě by se mělo zadečkem a zády opírat o autosedačku. Držte dítě za stehna a pohupujte s ním v autosedačce, aby se vůbec nehrbilo.