Co je to larimar?

Jak poznat pravý larimar

Larimar je nádherný modrý až modrozelený kámen s bílými místy, který se nachází na jediném místě na světě, na ostrově Hispaniola, který patří Dominikánské Republice. Právě tam je nejvíce spojován s delfíny a proto se mu také říká kámen delfínů. Je známý i pod názvem Kámen bájné Atlantidy.
Archiv

Kde se těží larimar

Larimar je velmi vzácným kamenem, který se těží pouze na jediném nálezišti na světě a to na ostrově Hispaniola, který patří Dominikánské Republice.

Jak čistit larimar

Čištění a aktivace: Čistíme pod proudem vlažné tekoucí vody a nabíjíme na přímém ranním slunci nebo večerním slunci.

Co je to Sluneční kámen

Sluneční kámen (španělsky La Piedra del Sol) je čedičový monolit kruhového tvaru, běžně známý též jako Aztécký kalendář kvůli reliéfům na jeho povrchu. I přes rozšířený název, odkazující na kalendář, kámen nesloužil pro počítání času. V současnosti je vystaven v Národním antropologickém muzeu v Ciudad de México.

Co je to měsíční kámen

Měsíční kámen (Na,K)AlSi3O8 je odrůda ortoklasu s namodralým či bílým leskem, takzvanou opalizací, která vzniká díky prorůstání vrstev albitu a ortoklasu. Střídající se vrstvy pak dají vzniknout namodralé mléčné barvě kamene. Je bezbarvý nebo bílý s odlesky modré, zelené a žluté.

Na co je dobrý akvamarín

Vlastnosti: Akvamarín je kámen mystiků a hledání čistého srdce. Pomáhá potlačit depresi, hněv, podráždění, zlepšuje výřečnost, schopnost vyjádřit city, vnímat vnitřní hlas, kreativní myšlení, zbystří intelekt, uvádí lidskou mysl do rovnováhy, správně se světem kolem komunikovat.

Co se těží v Dominikánské republice

Larimar – také zvaný jako „Kámen delfínů", nebo ,,Kámen Atlantidy" patří mezi nejvzácnější polodrahokamy na celém světě. Tento fakt je dán tím, že na světě existuje jediné naleziště této unikátní modré odrůdy pektolitu. Těží se pouze v Dominikánské republice, ve velmi malé hornaté oblasti , provincii Barahona.

Jak vyčistit náramek z minerálů

Pro základní očistu léčivých kamenů je nejvhodnější omývání pod vlažnou tekoucí vodou po dobu 3 minut, čímž také odstraníte z náramku povrchovou nečistotu. Samozřejmě je nutné dávat pozor, abychom nepoškodili vlákno, na kterém jsou korálky z minerálů navlečeny, či přívěsek, který není pro styk s vodou vhodný.

Na co je dobré tygří oko

Vlastnosti a účinky tygřího oka

Mírní stres, deprese, chrání před duševními chorobami, záchvaty a schizofrenií, tím že působí na obě mozkové hemisféry. Voda z tygřího oka působí na problémy kostí a kloubů a celkově na pohybový aparát.

Co je Obsidian kámen

Obsidián je druh sopečného skla, horniny, která vzniká následkem magmatické činnosti, kdy dojde k rychlému kontaktu žhavé kyselé a viskózní lávy s chladným prostředím a následnému rychlému utuhnutí. Hornina je velmi bohatá na sloučeniny SiO2 a jedná se o přírodní formu skla.

Co je to citrin

Citrín je žlutá, zlatožlutá až žlutozelená varianta křemene. Zbarvení také odpovídá název, který je odvozen od slova „citrón“. Původ zabarvení stále nebyl uspokojivě vyřešen.

Jak se pozna pravý akvamarín

Akvamarín vs.

Odlišit akvamarín od topazu můžete pomocí klenotnické lupy – pokud v ní při pohledu na modrý drahokam zachytíte dvě lomné linie, pak se s největší pravděpodobností jedná o levnější topaz.

Jak se čistí akvamarín

Očista a nabíjení: Akvamarín čistíme pod proudem vlažné vody a nabíjíme na nepřímém slunečním světle, anebo při úplňku.

Na co si dát pozor v Dominikánské republice

Jak se chovat v Dominikánské republice

Platební karty a peníze nenechávejte v hotelu na pokoji, peněženku noste na těle pod oblečením tak, aby nebyla vidět. Nenoste ji v batohu na zádech, nebo v tašce přes rameno. Nenechávejte svoje věci bez dozoru. Nechoďte v noci sami, po městě ani mimo něj.

Kdy jet na dovolenou do Dominikánské republiky

Podnebí je vlhké tropické a jako všude v Karibiku se zde střídá období dešťů a období sucha. Často se zde vyskytují hurikány, kterých je tu nejvíce od srpna do října. Nejideálnější doba pro návštěvu Dominikánské republiky je od prosince do dubna, ale pěkně je zde už v listopadu nebo v květnu.

Které kameny nesmí do vody

Do vody nepatří lepidolit, selenit, kalcit, malachit, azurit, fluorit, celestýn, rodonit nebo hematit. Pokud plánujete pít vodu, ve které předtím necháte minerál, ujistěte se, že pochází od důvěryhodného zdroje a nemůže vám ublížit třeba tím, že na něm ulpěly stopové prvky nebezpečných látek.

Na které ruce nosit náramek z minerálů

Náramky z drahých kamenů a minerálů můžete nosit každý den, nebo podle Vaší nálady. Nosí se přímo na těle a pokudje odkládáte, poslouží Vám jakákoli šperkovnice, látkový sáček nebo šuplík nočního stolku.

Jak poznat právě tygří oko

Tygří oko. Tygří oko se poměrně často dobarvuje umělými barvami, protože i po dobarvení kámen zachová své hedvábně odlesky. Přírodní barva tygřího oka je přirozeně hnědé, žluté až zlatavé barvy.

Jak si nabít tygří oko

Čištění a nabíjení

Celý proces je poměrně jednoduchý. Kámen stačí na několik minut umístit pod vlažnou tekoucí vodu. Po osušení ho třeba nabít a to velmi jednoduše, položením na slunce. Pro zvýšení účinků slunečních paprsků se může tygří oko nabíjet spolu s krystalem.

Co je to Rubín

Kámen rubín je červenou odrůdou minerálu korundu (oxidu hlinitého), jehož název vznikl z latinského slova rubeus – červený. Již v pradávných dobách lidé rubínu přisuzovali kouzelnou moc a považovali jej za kámen života, jež měl chránit tělo před nákazou morem a duši před uchvácením peklem.

Jak poznat co mám za minerál

Vhodnou pomůckou je železná preparační jehla či hůře nůž (tvrdost 5-6), kus skla (tvrdost 6) a křemen (tvrdost 7). Mezi typické měkké minerály patří především mastek, sádrovec a grafit. O něco tvrdší jsou slídy a karbonáty, které však také snadno poškrábete. Naopak minerály jako topaz či beryl jsou tvrdší než křemen.

Které kameny nesmí na slunce

Některé kameny není dobré vystavovat slunečnímu záření, jelikož jeho vlivem blednou, Jedná se o tyto druhy: avanturín, ametyst, akvamarín, beryl, citrín, fluorit, kunzit, safír, růženín, záhněda.

Kdy je nejlepší jet do Dominikánské republiky

Počasí a podnebí:

Podnebí je vlhké tropické a jako všude v Karibiku se zde střídá období dešťů a období sucha. Často se zde vyskytují hurikány, kterých je tu nejvíce od srpna do října. Nejideálnější doba pro návštěvu Dominikánské republiky je od prosince do dubna, ale pěkně je zde už v listopadu nebo v květnu.

Co si s sebou vzít do Dominikánské republiky

To nejdůležitější je platný cestovní pas, zdravotní pojištění, kreditní kartu a hotovost. Ještě nezapomeňte sluneční brýle, klobouk nebo čepici a můžete vyrazit. Závěrem: Klidně si s sebou táhněte kufr plný hadrů, stejně nakonec zjistíte, že z toho půlku nepotřebujete a že by se vám vše potřebné vešlo do „příručáku“.

Kdy je nejtepleji v Dominikánské republice

Sezona v Dominikánské republice

Na Dominikáně panují celý rok letní teploty, ale kvůli dvěma obdobím dešťů je hlavní sezona jasně ohraničena. Trvá od konce listopadu do dubna, kdy panuje nejpříjemnější počasí.