Co obsahuje kodex reklamy
Kodex vymezuje pojem reklamy a subjekty, kteří se v oblasti reklamy pohybují, především inzerenti, zadavatelé reklamy, reklamní agentury, vlastníci komunikačních médií a v neposlední řadě spotřebitelé. Mám zájem, jak si mohu objednat
Kdo vytváří etický kodex
lékaři (Hippokratova přísaha), právníci, novináři a další profese. Také některé organizace, sdružení nebo firmy mohou vytvářet kodex pro své zaměstnance, a to buď závazné (zaměstnanec může dostat při smlouvě kodex k podepsání a na základě jeho porušení mu hrozí výpověď) nebo nezávazné (jejich dodržování je dobrovolné).
Co by měl obsahovat etický kodex
Měl by stanovovat nejen etické zásady týkající se typických pracovních situací nebo specifických profesních skupin podniku, ale cíleně identifikovat klíčové etické otázky či dilemata, se kterými se zaměstnanci podniku setkávají, a formulovat zásady, případně návody, jak v těchto případech postupovat.
Jaký je vztah kodexu k právním předpisům
Kodex chování není náhradou ustanovení právních předpisů ani je nenahrazuje. V případě střetu mezi příslušnými ustanoveními právních předpisů a pokyny uvedenými v tomto kodexu musí být upřednostněna ustanovení právních předpisů.
Co to je reklama
Co je reklama Reklama je placené sdělení, jehož cílem je propagace produktů, služeb, firem či myšlenek. Úkolem reklamy je přesvědčení cílové skupiny k určité akci. Podle typu použitého média lze rozlišovat televizní reklamu, reklamu v tisku, online reklamu, rozhlasovou reklamu či venkovní (outdoor) reklamu.
Co je to podprahová reklama
Podprahová reklama (v angličtině subliminal advertising) je typ reklamy, který využívá tzv. podprahového signálu k ovlivňování podvědomí příjemců této reklamy.
Co to znamená etický
Jsoucí v souladu s etikou, tj. morálkou (např. neetické jednání), nebo týkající/zabývající se etikou (např. etické dilema).
Co to je etika
Etika zkoumá morálku nebo morálně relevantní jednání a jeho normy. Etika je disciplínou praktické filozofie. Etika se zabývá teoretickým zkoumáním hodnot a principů, které usměrňují lidské jednání v situacích, kdy existuje možnost volby prostřednictvím svobodné vůle. Hodnotí činnost člověka z hlediska dobra a zla.
Co je to kodex chování
Kodex chování definuje základní zásady, postupy a požadavky na zpracování osobních údajů v konkrétním odvětví. Komu je kodex chování určen Kodex chování je určen skupině správců nebo zpracovatelů stejného typu (příkladem by mohly být cestovní kanceláře, lékaři, pojišťovny, banky apod.).
Co znamená etický kodex
Etický kodex je dokumentem, který shrnuje základní požadavky na chování a jednání všech zaměstnanců naší instituce. Představuje morální závazek, upozorňující na naše mravní postoje, chování vůči instituci, spolupracovníkům, klientům a veřejnosti.
Na co nesmí být reklama
Reklama především nesmí být klamavá, skrytá (od roku 2015 skrytá reklama povolena), podprahová či v rozporu s dobrými mravy. Nesmí podporovat chování poškozující zdraví nebo ohrožující bezpečnost osob nebo majetku, jakož i jednání poškozující zájmy na ochranu životního prostředí.
Jaký účel má reklama
cílem reklamy je, aby příjemce reklamního sdělení zakoupil zboží, změnil své nákupního chování, projevil zájem či zaujal pozitivní postoj k určité značce či komoditě. Reklamu si objednává zadavatel, například firma, veřejná organizace či soukromá osoba.
Co je to klamavá reklama
Klamavá reklama je nekalosoutěžní jednání související s podnikáním nebo povoláním, které vyvolá nebo je schopné vyvolat klamnou představu o nabízených výrobcích či službách, a tím může ovlivnit hospodářské chování účastníků hospodářské soutěže. Upravena je v § 2977 občanského zákoníku.
Jaký je cíl skryté reklamy
Skrytou reklamou je dle zákona o regulaci reklamy taková reklama, u které je obtížné rozlišit, že se jedná o reklamu, protože není jako reklama označena. Skrytá reklama je tedy sdělení s reklamním cílem, které se však jako reklama na první pohled nechová.
Jaký je rozdíl mezi morálkou a etikou
Etika hodnotí člověka z hlediska dobra a zla. Na rozdíl od morálky, která je blíže konkrétním pravidlům, se etika snaží najít společné a obecné základy, na nichž morálka stojí, popř. usiluje morálku zdůvodnit. Morálka je soubor norem příkazů a chování, etika je věda.
Co je to morálka
morálka – (z lat. moralis, od mos, mores = mrav, mravy) – soubor hodnot, norem a vzorů chování pretendujících na regulaci vztahů mezi jednotlivci, mezi jednotlivcem a spol. skupinou i mezi spol.
Jaký je rozdíl mezi morálkou a Mravem
– Za mravné tedy povaţujeme takové jednání, které konáme pro věc samu, ne kvůli svému prospěchu. – Souhrn mravních zásad a názorů, na to, co je dobré a co je zlé se nazývá morálka. – Nauka a věda o morálce se nazývá etika.
Co je smyslem Etického kodexu
Účelem etického kodexu úředníků a zaměstnanců veřejné správy je vymezit a podporovat žádoucí standardy chování úředníka a zaměstnance veřejné správy ve vztahu k veřejnosti a spolupracovníkům. Smyslem kodexu je vytvářet, udržovat a prohlubovat důvěru veřejnosti ve veřejnou správu.
Jaké jsou cíle reklamy
cílem reklamy je, aby příjemce reklamního sdělení zakoupil zboží, změnil své nákupního chování, projevil zájem či zaujal pozitivní postoj k určité značce či komoditě. Reklamu si objednává zadavatel, například firma, veřejná organizace či soukromá osoba.
Jak se dělí reklama
Obecně reklamu dělíme na Internetovou, Televizní, Tiskovou, Světelnou, Rozhlasovou, Mobilní, Venkovní, Alternativní, či Propagační. Další dělení reklamy je dle kategorie a dle účelu. Reklama je neustále všude kolem nás, nikdo z nás, ač by chtěl se jí nevyhne.
Jak by měla vypadat reklama
Osobnost: Reklama by měla dobře zapadat do kontextu vědomostí a představ, které uživatel již o dané značce má z dřívějška. Informační odměna: Reklama by měla obsahovat zajímavé informace, které jsou pro uživatele nové. Emoční odměna: Reklama by uživatele měla oslovit i pocitově, nabídnout mu emoce.
Jak poznat klamavou reklamu
Typickým příkladem klamavé reklamy je situace, kdy se účtovaná cena liší od ceny avizované v letáku. Nebo když reklama hlásá, že jde o časově omezenou akci či likvidaci prodejny, přestože se obchod neruší. „Častou klamavou reklamou je tvrzení obchodníka, že koupí přispějete na dobročinné účely, ačkoliv tomu tak není.
Jaký je vztah mezi právem a morálkou
podle vztahu právo-morálka vytvořily dva základní proudy: juspozitivismus (právní pozitivismus) a jusnaturalismus (přirozenoprávní teorie). Zatímco právní pozitivismus mezi morálkou a právem zcela striktně rozlišuje, přirozenoprávní teorie je spojuje, právo morálkou zdůvodňuje a podmiňuje.
Co morálka dělá
Význam. Stejně jako právo a náboženství patří k normativním systémům, morálka představuje i systém hodnotový a hodnotící. Morálka plní tři funkce: poznávací, regulativní a humanizační. Působení morálních norem je závislé na výchově jedince a momentálních trendech působících ve společnosti.
Kdo trestá porušení morálky
Morálka, z latinského „mos“ – způsob jednání. Vznikají přirozeně – soubor nepsaných pravidel, která nám říkají, že nemáme hledět jen na svůj prospěch, ale brát ohled na ostatní. Hlavní morální zásady – TAKT, OHLEDUPLNOST, ÚCTA K JINÝM LIDEM. Porušení netrestají soudy ani policie, trestá je naše svědomí.