Co je to OKTAGON Underground?

Co je povoleno v MMA

Povolené techniky

Mohou být použity i zášlapy, podražení a přehozy přes bok. Je povoleno zachytit kop soupeře a provézt s ním krok vpřed i vzad.
Archiv

Co je to OKTAGON

OKTAGON MMA je největší Česko-Slovenská organizace, která pořádá turnaje bojových sportů u nás. Turnaje OKTAGONU sledují fanoušci z více než 64 zemí po celém světě online pomocí platformy OKTAGON.TV. Zakladatelé a zároveň jeho majitelé jsou Pavol Neruda a Ondřej Novotný.

Jak funguje OKTAGON

Jak získám přednostní nákup lístků na OKTAGON turnaje Členové OKTAGON.TV CLUB získají přístup k přednostnímu nákupu lístků na OKTAGON turnaje v aplikaci OKTAGON MMA, kterou je možné stáhnout v App Store (iOS) a Google Play (Android), kde je nutné být přihlášený pod stejným emailem jako na webu OKTAGON TV.

Jak se dostat do MMA zapasu

Možností je Dana White's Contender Series. Určitou zkratkou do Ultimate Fighting Championship může být i účast v reality show ředitele Dana Whitea. Zde se totiž utkávají pozvaní zápasníci, kteří se v případě výhry mohou těšit na vstupní kontrakt k vysněné kariéře v UFC.

Co je to TKO

Technický knockout (TKO) znamená ukončení ze strany rozhodčího nebo jiného soudce (oficiální lékař bojovníka nebo bojovníkův cornerman), kdy se stanoví, že bojovník nemůže pokračovat v utkání. TKO může být také prohlášen, pokud bojovník ztrácí 15 bodů na zápas.

Co je Welterweight

welterová váha (welterweight) – do 77,1 kg (170 lbs) střední váha (middleweight) – do 83,9 kg (185 lbs) polotěžká váha (light-heavyweight) – do 93 kg (205 lbs) těžká váha (heavyweight) – do 120,2 kg (265 lbs)

Kdo vymyslel OKTAGON

OKTAGON MMA je největší Česko-Slovenská organizace, která pořádá turnaje bojových sportů u nás. Zakladatelé a zároveň jeho majitelé jsou Pavol Neruda a Ondřej Novotný.

Jak dlouho trvá MMA zápas

Netitulový zápas trvá tři kola po třech minutách s minutovou pauzou mezi koly. Titulové zápasy trvají pět kol po střech minutách s minutovou pauzou mezi koly. Jediným, kdo může zastavit zápas je ringový rozhodčí. Rozhodčí může brát ohled na doporučení lékaře, případně sekundantů bojovníka (vhozený ručník).

Co potrebuji na MMA

Pro začátek nebudeš potřebovat nic, později ti poradíme, jaké rukavice s i koupit. Postupně jsi pořídíš boxerské rukavice (raději větší), grapplingové rukavice (větší amatérské bambule, ne profi!), suspenzor, chránič zubů (obyčejný, na horní zuby, tvarovatelný ve vodě) a chrániče holení (pořádné, na thajský box).

Jak dlouho trva MMA

Netitulový zápas trvá tři kola po třech minutách s minutovou pauzou mezi koly. Titulové zápasy trvají pět kol po střech minutách s minutovou pauzou mezi koly. Jediným, kdo může zastavit zápas je ringový rozhodčí.

Jak začít s MMA

Jak začít s MMANajděte si vhodný klub. Bojové sporty nejsou pro samouky.Předem se nahlaste. Až si vyberete svůj preferovaný klub, spojte se jeho vedoucím a nahlaste mu svůj plánovaný příchod.Poslouchejte své trenéry.Pořiďte si kvalitní vybavení

Co je to Submise

submise – (z lat. submissio = snížení, poddajnost; adj. submissus = skloněný, pokorný, skromný) – obecně podřídivost, což je jedna z dimenzí sociální interakce, kterou ve svém systému tzv. interpersonální diagnostiky definoval T.

Co to je box

Box, boxing, zastarale rohování, je úpolový sport, pěstní boj dvou soupeřů podobné hmotnostní kategorie, snažících se pomocí úderů pěstmi na pravidly povolenou část hlavy a těla zvítězit buď získáním bodové převahy, nebo vítězství k.o. Boj probíhá v ringu, a to výhradně ve stoje.

Co je to Bantamová váha

V boxu se do bantamové váhy zahrnují bojovníci mezi 52,2–53,5 kg.

Kdy byl prvni OKTAGON

Výzva vyvrcholila 10. prosince 2016 na historicky prvním turnaji Oktagon 1, který se konal v pražské Sportovní hale Královce, kde ve finále první série Oktagon Výzvy zvítězil slovenský bojovník Gábor Boráros, který porazli Jakuba Běleho po necelých 4 minutách 1.

Co je to zkratka MMA

Smíšená bojová umění (anglicky mixed martial arts, zkráceně MMA, portugalsky artes marciais mistas, zkráceně AMM) je plnokontaktní bojový sport bez využití zbraní, umožňující údery i chvaty, boj ve stoje i na zemi, a spojující různé techniky jiných bojových sportů i bojových umění.

Co je knock out

Technický knockout (TKO) znamená ukončení ze strany rozhodčího nebo jiného soudce (oficiální lékař bojovníka nebo bojovníkův cornerman), kdy se stanoví, že bojovník nemůže pokračovat v utkání. TKO může být také prohlášen, pokud bojovník ztrácí 15 bodů na zápas.

Jak se boduje v boxu

Aby měl úder bodovou hodnotu, musí dopadnout přímo kloubovou částí sevřené rukavice na jakoukoliv přední, či postranní část hlavy, nebo na tělo od pasu nahoru, zároveň nesmí být zablokován či zachycen. Nebodují se údery, které dopadnou na paže a ty, které jsou vedeny pouhým dotekem bez váhy těla, nebo ramene.

Co je to v MMA Submise

První variantou je submise, kdy se jedna strana vzdá na základě použité techniky. Další možností je K.O. – knockout, například upadnutí do bezvědomí. Zápas může ukončit i rozhodčí v případě T.K.O., kdy vyhodnotí, že už kvůli zranění nelze pokračovat.

Kdo je mistr světa v boxu

Americký boxer Deontay Wilder obhájil v New Yorku titul mistra světa těžké váhy organizace WBC. Svého krajana Dominica Breazeala poslal k zemi hned v prvním kole.

Jak dlouho trvá jedno kolo v boxu

Na dodržování pravidel dohlížejí ringový rozhodčí, bodování zajišťují bodoví rozhodčí. Boxerský zápas je členěn na kola, jejichž délka se liší pro muže, ženy a věkové kategorie. Délka kol podle pravidel AIBA je 3×3 min pro muže, 4×2 min pro ženy, 3×2 min pro juniory a juniorky.

Co je to catchweight

Tabulka váhových kategorií v MMA muži

Je také možné se domluvit na takzvané smluvní váze (catchweight), která je bez omezení a soupeři se mohou vzájemně na váze domluvit.

Co je to Welterová váha

Velterová váha (anglicky Welterweight) je váhová kategorie v některých bojových sportech, která následuje po lehké a předchází váze střední.

Kdo vymyslel MMA

20. století, kdy Helio Gracie (rodina Gracie vytvořila Brazilské Jiu-jitsu) vyzýval k boji zástupce různých bojových stylů podle pravidel Vale tudo (portugalsky vše dovoleno) a v těchto bojích většinou vítězil a to i proti mnohem těžším bojovníkům.

Jaký je rozdíl mezi MMA a UFC

Ultimate Fight Championship (UFC) je americká společnost, která provozuje profesionální organizaci ve smíšených bojových uměních (Mixed Martial Arts – MMA), sídlící v Las Vegas v Nevadě. UFC vlastní a provozuje firma Zuffa, LLC, dceřiná společnost vlastněná firmou Endeavor Group Holdings, Inc.