Co je to Pikador?

Proč se říká pikador

Po návratu jej jako zlepšovací návrh zavedl ve své provozovně v Krajinské ulici v Českých Budějovicích a označil jej jako pikador podle zápasníků s býky, kteří jsou vybaveni kopím (píkou). Pod tímto názvem jsou v jižních Čechách párky v rohlíku známy dosud.

Kdo vymyslel pikador

K jeho objevu se hrdě hlásí město České Budějovice, kde ho začal v roce 1972 prodávat místní řezník Václav Masopust. Nápad si dovezl z dovolené ve Španělsku, kde je ulici nabízeli. K tomu ale vymyslel název pikador, když byl na koridě. Z jižních Čech se pak rozšířil do celé republiky.
Archiv

Odkud je párek v rohlíku

Podle historiků jde však nejspíš o smyšlené historky a párek v rohlíku byl vynalezen někdy krátce po polovině 19. století v Německu.

Jak se rekne jinak párek v rohlíku

v Českejch Budějovicích.

Začal jim říkat pikador, to podle španělskejch zápasníků s bejky, kteří jsou vybaveni kopím, neboli píkou – a podle toho se jim říká pikadoři. A tak se párkům v rohlíku na jihu Čech říká dodneška! Já vám teda povim, na jeden párek v rohlíku je to docela zajímavá historie!
Archiv

Kdo je Kašpárek v rohlíku

Ústřední postavou kabaretu je samozřejmě samotný Kašpárek, jehož představuje Pavel Kružík a případně alternující Tomáš Jeřábek.

Jak se řekne párek v rohlíku v Českých Budějovicích

definice říká, že párek v rohlíku (nepřesně hotdog, v jihočeském slangu pikador) je pokrm určený k rychlému občerstvení.

Jak se dělá Hot Dog

Bagety na hot dog v půlce rozřízněte, opečte v troubě, naplňte hořčicí a poté do nich vložte uvařené párky. Hot dogy zasypejte cibulí, okurkami a mrkví. Nakonec přidejte ještě hořčici a kečup.

Jak vzniklo slovo párek

Za zemi původu párků je označováno Německo, konkrétně Frankfurt nad Mohanem, kde podle záznamů kronikáře Achilla Augusta Lersnera byly párky prodávány již v roce 1487. Dle tamních cechovních pravidel se k jejich výrobě používalo libové maso z boku (brato), které dalo výrobku jméno bratwurst.

Kdo je Kašpárek

Kašpárek (z německého Kasperle nebo Kasperl, původně persky Kasper – strážce pokladu) je původem v německé, švýcarské a rakouské loutkové tradici komická postava kašpárkového divadla. Ve Vídeňském lidovém divadle se nazývá Hanswurst, v Anglii Punch a v Itálii Pulcinella.

Jak udělat párky v těstíčku

V misce vidličkou rozšlehejte vejce, přidejte mouku, strouhaný sýr, lžíci oleje a tolik mléka, aby vzniklo řidší těstíčko. Potom párky do těstíčka namáčejte, aby se krásně obalily, a hned je dozlatova z obou stran osmahněte v rozehřátém oleji. Pomohl vám recept

Co dát do hot dog

Co dát dovnitř

Americký hot-dog totiž dělají úžasným právě všechny možné přísady. Skvělá je například nastrouhaná kyselá okurka, ale zkusit můžete i méně obvyklé kvašené okurky, případně kvašenou zeleninu pickles. Nic nezkazí ani kysané zelí či nakrájená nebo nastrouhaná čerstvá zelenina.

Jak se anglicky řekne párek

párky {mužský rod množné číslo}

sausages {mn. č.}

Co se stalo Kasparkovi

Již před dvěma roky musel Radek Kašpárek podstoupit neodkladnou operaci páteře. Trápila ho vyhřezlá polotýnka a kvůli tomu nemohl hýbat s pravou nohou. To tehdy změnilo průběh natáčení MasterChefa, protože ho na tři díly zastupoval ten nejpovolanější –⁠ Zdeněk Pohlreich.

Co je Radkovi Kašpárkovi

Radek Kašpárek je český šéfkuchař. Je podruhé ženatý, z předchozího manželství má 2 dcery. Účinkoval v pořadu MasterChef Česko 2 a MasterChef Česko 3 spolu s kolegy z gastronomie Přemkem Forejtem a Janem Punčochářem. Je majitelem restaurantu Field na Praze 1.

Co je to Corn Dog

Corn dog je specialita rychlého občerstvení pocházející z USA. Název znamená doslova „kukuřičný pes“ a jde o variantu hot dogu. Párek nebo jiná uzenina (klobása, chorizo) se napíchne na dřívko, obalí v těstíčku z kukuřičné mouky, mléka a vajec a usmaží v oleji do zlatohněda.

Jak se dělá pivní těstíčko

Vejce vyšleháme se solí dle chuti, přidáme papriku, majoránku, česnek, pepř, hořčici, pivo a vše dobře promícháme. Směs zahustíme dle potřeby hladkou moukou na středně husté těstíčko, ve kterém obalíme připravené řízky a ihned je smažíme v pánvi s roztopeným sádlem z obou stran dozlatova.

Jak se dělají hot dogy

Bagety na hot dog v půlce rozřízněte, opečte v troubě, naplňte hořčicí a poté do nich vložte uvařené párky. Hot dogy zasypejte cibulí, okurkami a mrkví. Nakonec přidejte ještě hořčici a kečup.

Jak říct rohlík anglicky

rohlíky {mužský rod množné číslo}

rolls {mn. č.}

Jak se anglicky řekne pátek

Anglický slovník: překlad slova pátek. Today is Friday. Dnes je pátek. Tomorrow is Friday.

Proč není Kašpárek v souboji na talíři

Oblíbený porotce soutěže MasterChef Česko Radek Kašpárek musel být ve středu odpoledne převezen do nemocnice. Jeho manželka Andrea informaci potvrdila s tím, že se jedná o srdeční potíže. Více se ale k celé záležitosti vyjadřovat nechtěla.

Jak se jmenuje restaurace Radka Kašpárka

Restaurace FIELD | Michelinská restaurace Radka Kašpárka.

Jak se dělají Corndog

Pokud používáme klasické delší párky, pokrájíme je asi na třetiny. Každý kousek by měl mít přibližně 5 cm. Jednotlivé kousky napíchneme na vidličku, ponoříme a důkladně obalíme v připraveném těstíčku a vložíme do rozpáleného oleje. Pro snadnější manipulaci můžeme každý kus napíchnout na špejli.

Jak obalit maso v těstíčku

Plátky masa, naklepeme, nasolíme, opepříme, a obalujeme v těstíčku. Těstíčko uděláme tak, že do misky rozklepneme vejce, přisypeme hladkou mouku, mletou papriku a majoránku, pořádně prošleháme. Obalené řízky zprudka opékáme na rozpáleném oleji.

Jak udělat těstíčko na řízky

Vejce rozšleháme s mlékem, osolíme, opepříme, přidáme mouku, rozmačkaný česnek a lžičku papriky. Vznikne husté, hladké těstíčko. Medailonky namáčíme v těstíčku a smažíme na rozpáleném oleji z obou stran. Podáváme s vařenými brambory a zeleninovým salátem.

Co se dává do hot dogů

Klasický hot dog

Komplet obložení je pěkně výrazné a kyselé. Dokonalé párování s nasládlou žemlí a párkem. Párek, rajče, nakládaná okurka, cibule, hořčice a okurkový relish. Po stranách plátky rajčete a podélně ukrojený díl nakládané okurky.