Co je to pyramida?

Jak funguje pyramida

Pyramidové schéma (též pyramidová hra) je obchodní model, v němž je výdělek závislý na přivedení dalších účastníků do schématu. Každý nový účastník musí za vstup do schématu zaplatit poplatek a za to dostává právo inkasovat tento poplatek (nebo jeho část) od dalších účastníků, které sám získá.

Kdy byly pyramidy

Stáří pyramid se odhaduje na 7000 až 9000 let a to hlavně z toho důvodu, že před 8000 lety údajně byly hladiny moří o 30 m níže a pyramidy tak mohly stát na pevnině. Svými pyramidami se může pochlubit i Řecko.

Jak se postavili pyramidy

Předpokládá se, že na plošině pro pyramidu vyhloubili úzký kanálek, naplnili jej vodou a podle výšky hladiny zarovnávali terén. Takovýmto měřením, přidáváním a ubíráním materiálu dosáhli téměř dokonalé roviny. Nakonec kanálek zasypali. Velice významná byla orientace stavby.
Archiv

Jak se jmenují pyramidy

Seznam egyptských pyramid

Název pyramidy Faraon Rozměry (š-d-v-)
Chufuova pyramida Chufu 230 x 230 x 146
Radžedefova pyramida Radžedef 106 x 106 x 68
Rachefova pyramida Rachef 215 x 215 x 143
Menkaureova pyramida Menkaure 103 x 103 x 65

Archiv

Jak aktivovat pyramidu

Pyramidální voda.

Ponořená do vody šungitová pyramida tuto vodu aktivuje a dělá tak z ní lék. Malou pyramidku (40×40 až 50×50 mm) postavte na dno skleněné nádoby na 2-3 l vody, a postavte ji na světlé místo na 48 – 72 hodin. Poté je voda připravena k vnějšímu i vnitřnímu použití.

Jak se jmenuje nejstarší pyramida

Stupňovitá Džoserova pyramida v Sakkáře se ve čtvrtek otevřela veřejnosti. Pyramida je místem posledního odpočinku faraona Džosera ze třetí dynastie a patří k nejstarším na světě.

Jak vznikly pyramidy

Je mnoho hypotéz o tom, jak Egypťané stavěli pyramidy. Většina z nich tvrdí, že velké kamenné bloky byly měděnými nástroji vytesány do skály, poté přesunuty, hodně často lodí na místo stavby a vyzdviženy do své dnešní pozice. Staří Řekové a badatelé si mysleli, že se stavby neobešly bez velkého množství otroků.

Kde je největší pyramida na světě

Chufuova pyramida (též Cheopsova pyramida nebo Velká pyramida) je největší pyramida v Egyptě, největší známá kamenná stavba vybudovaná v období starověku, první a současně jediný do dnešní doby zachovaný z klasických divů světa.

Jak se dostat na pyramidy

Káhira se pyšní nejstarším metrem na africkém kontinentu. Metrem se rovněž můžete dostat k pyramidám v Gíze. Cesta z centra Káhiry na Giza railway station trvá jen zhruba 20 minut. Odtud však budete muset přímo k pyramidám ještě autobusem.

Co je šungitová pyramida

Šungitová pyramida je příkladem synergického posilování příznivých účinků tvaru (pyramidy) a přírodního minerálu (šungitu). Šungitové pyramidy se používají na odstranění GPZ a záření televize, počítače, mikrovlnné trouby apod.

Jak umístit pyramidu

Každá pyramida má své místo, nejčastěji se umísťuje tam, kde cítíte negativní energii, jelikož ji meditační pyramida dokáže vyrušit. Obecně lze říct, že mnohem důležitější než to, kam ji umístíte, je jakým směrem ji umístíte. To se nejvíce podílí na požadovaném účinku.

Jak vysoké jsou pyramidy

Pyramida má v současnosti rozměr základny 230,38 × 230,38 m, její současná výška je 138,8 m, i když původně byla ještě o 2 m na každé straně delší a o 9 m vyšší. Sklon pyramidy je přibližně 51°50´.

Jak vypadala džoserova pyramida

Její vnější povrch zdobí výklenky a 15 nepravidelně rozmístěných bran, ale pouze jedna (ve východním průčelí) je doopravdy průchozí. Původně venkovní zeď obklopoval široký příkop, který byl vytesán přímo do skalního podloží a měl pravděpodobně ještě více ztížit přístup k pyramidě. Postupně ho ale zaplnil písek a suť.

Jak se jmenuje největší pyramida

Velká pyramida, které se říká také Cheopsova neboli Chufuova, byla postavená mezi roky 2509–2483 před naším letopočtem – je tedy stará přibližně 4500 let. Na výšku měří 140 metrů a až do konce 19. století šlo o nejvyšší stavbu světa. Leží v Gíze nedaleko Káhiry.

Jak dlouho se stavěla jedna pyramida

Podle dostupných údajů trvala stavba přibližně 20 let. Pyramida byla postavena tak, aby odolávala velkému tlaku a také zemětřesení. V době stavby Egypťané nepoužívali kola ani koně. Materiál byl přesouván pomocí saní tažených voly a soustav pák a ramp.

Jak dlouho trva cesta z Hurghady na pyramidy

Krajina mezi mořem a Káhirou je zcela vyprahlá. Jakmile se dostanete k Suezu, odbočíte od pobřeží směrem na západ a o něco později dorazíte do Káhiry. Cesta zabere asi 8 hodin. Na druhou stranu se cestuje podobně, opět se většinou vyráží brzo ráno.

Kdy jet na pyramidy

2. Kdy jet na pyramidy Nejlepším obdobím pro návštěvu egyptských pyramid je říjen až březen. V tu dobu zde nepanují tak vysoké teploty jako v létě, které jsou možná příjemné při opalování na pláži, ale ne při procházkách kolem starověkých monumentů.

Jak pracovat s pyramidou

K dosažení optimálního výsledku je obvykle zapotřebí 10-20 minut. Nejvhodnější je pracovat s pyramidou ráno hodinu po snídani nebo večer do 19 hodin. Později na vás může tato dávka stimulující pyramidální energie působit tak, že strávíte bezesnou noc.

Jak se jmenuje první pyramida

V Egyptě ve čtvrtek po mnohaletých renovačních pracích zpřístupnili Džoserovu pyramidu v Sakkáře. Stavba je stará 4700 let a je považovaná za nejstarší ze zachovalých pyramid v Egyptě.

Jak původně vypadaly pyramidy

První pyramida měla stupňovitý tvar a postavil ji král Džoser asi 2680 let př. Kr. Původně vypadala jeho hrobka jako nízká kamenná lavice. Arabové ji nazývají mastaba, neboť jim připomíná hliněnou lavici na zápraží venkovských stavení.

Jakou měnou se platí v Egyptě

Egyptská libraEgypt / Měna

1 egyptská libra (EGP), drobnou jednotkou jsou piastry (PT).

Jak se dostat do Káhiry

Do Káhiry často míří návštěvníci egyptských letovisek. Kromě organizovaných výletů s cestovkami můžete využít i vnitrostátních spojů Egyptairu, které zakoupíte i přes náš vyhledávač letenek. Zpáteční letenky z Hurghady nebo Šarm aš-Šajch stojí i se zavazadlem kolem 2 800 až 3 500 Kč.

Co nepít v Egyptě

Místní kuchyně

Egyptská kuchyně to jsou tradiční arabská jídla. V zemi je zakázáno jíst vepřové maso a pít alkohol. Základem místních jídel je rýže, pšenice a zelenina, skopové, kozí a jehněčí maso, drůbež (kachny, husy, holubi, křepelky) a samozřejmě čerstvé ryby z Nilu i ze Středozemního a Rudého moře.

Jak je v Egyptě v říjnu

Počasí v říjnu v Egyptě má ryze letní charakter. Teplota vzduchu se pohybuje kolem 37°C a typická je i jasná obloha. Na dovolenou u moře ideální podmínky! Takto zkraje podzimu jsou většinou k dispozici i některé cenově atraktivní zájezdy, jak do Hurghady, tak do Marsa Alam.

Jaká je nejstarší pyramida na světě

Stupňovitá Džoserova pyramida v Sakkáře se ve čtvrtek otevřela veřejnosti. Pyramida je místem posledního odpočinku faraona Džosera ze třetí dynastie a patří k nejstarším na světě.