Co je to syrová strava?

Jak jíst RAW

Jak to funguje

tepelně upravovanou do 42°C, se raw drží dvou hlavních zásad: Nemít nikdy hlad – vždy mějte po ruce kus ovoce nebo zeleniny. Ovoce nikdy nejezte po zelenině – pokud si dáte během dne zeleninu, nechte si pro ovoce výrazný odstup, v ideálním případě si dejte ovoce až druhý den.
Archiv

Jak začít s RAW stravou

Pijte ovocné a zeleninové šťávy

Jsou základem raw stravy a současně nejoblíbenější variantou, jak získat vitaminovou bombu do vašeho těla. Mixovat pomocí odšťavňovačů můžete cokoliv, nejen zeleninu a ovoce, ale i oříšky a další raw ingredience.

Co jí Vitarián

Vitariánství je výživový směr založený na přijímání výhradně tepelně neupravených potravin, někdy jen rostlinného původu, mezi něž patří zelenina, ovoce, ořechy, semena, naklíčené obilí a luštěniny. Může také zahrnovat i konzumaci syrového masa.

Proč Raw strava

Výhody raw stravy

U živé stravy nedochází k imunitní reakci našeho těla. Nebudeme tedy po jídle unavení a můžeme plně fungovat i s plným žaludkem. Naše tělo pročistí a bude mít čas na obnovu. Raw strava obsahuje méně tuku, sodíku a cholesterolu a spoustu vlákniny, minerálů, vitamínů, enzymů a dalších důležitých živin.

Co je to Paleo strava

Paleo strava obvykle zahrnuje libové maso, ryby, ovoce, zeleninu, ořechy a semena – potraviny, které bylo možné v minulosti získat lovem a sběrem. Paleo dieta omezuje potraviny, které se staly běžnými, když se před asi 10 000 lety objevilo zemědělství. Mezi tyto potraviny patří mléčné výrobky, luštěniny a obiloviny.

Jak dělit stravu

Je nutné vyvarovat se smažení v trojobalu, strouhanka patří do kategorie sacharidů, a uzené variantě zpracování. Dále sem patří sojové a mléčné výrobky, nízkotučné mléko, vejce a sýry. Do skupiny bílkovin se řadí i vybrané ovoce, smí se jíst citrusy, exotické ovoce, kyselá jablka a hrušky, meruňky, broskve nebo třešně.

Kdo to je Vitarian

Vitariáni jsou chytří Lidé, protože si potravu neničí horkem (Vaření, Pečení, Smažení). Své výživě říkají Syrová / Živá / nebo také RAW strava. Vitariánství je od slova „Vitalita“ >> Proto si můžeme představit, jak se Vitariáni výborně cítí. Při sušení nebo ohřevu RAW stravy se nepřekračuje teplota 42 °C.

Co je low carb strava

Co je low carb strava Nízkosacharidová dieta znamená, že jíte méně sacharidů a vyšší podíl bílkovin a tuků. To lze také nazvat keto dietou. Ovšem ne všechny nízkosacharidové diety vedou ke ketóze.

Co je Primal strava

Oproti tomu se jídelníček primal/paleožrouta obohatí o kvalitní maso, vejce, ryby a mořské plody, kvalitní tuky (především kokosový a olivový olej, sádlo a máslo), čerstvou zeleninu, ovoce a ořechy. Tím se tělo zbaví závisloti na cukrech a energii bude čerpat z tuků.

Co je nejlepší na dietu

DASH klade důraz na ovoce, zeleninu, celozrnné výrobky a nízkotučné nebo netučné mléčné výrobky a omezuje nasycené tuky a cholesterol ve stravě. Tato dieta prospěje vašemu srdci, můžete díky snížit krevní tlak a pokud budete dodržovat plán se sníženým množstvím kalorií, zcela jistě i zhubnete.

Co je to Frutarian

Frutariánství (též fruktoriánství, fruktariánství nebo fruitariánství) je dieta, jedno z méně častých druhů vegetariánství a jedná se o striktní formu veganství, kdy strava zahrnuje pouze ovoce, ořechy, semena, a jiné plody.

Co není Veganske

Vegani nejí maso, sádlo, mořské plody, vejce, mléčné výrobky, med a jiné živočišné produkty. U lidí, kteří se pouze stravují vegansky (tzn. nejsou vegani, ale jen se stravují rostlinně), není vyloučeno používání zvířecích produktů v oblečení (kůže, vlna, hedvábí), kosmetiky apod.

Co se nesmi při low carb

Co si při low carb stravování odpustit Jednoduše řečeno všechny potraviny, které obsahují nadmíru cukru a škrobu. Jde tak rozhodně o sladkosti, cukrem slazené pokrmy a nápoje, přírodní sladidla (med, kokosový cukr a další), sušené ovoce, luštěniny a obiloviny, rýži, pečivo a těstoviny.

Co je to Primal

Primal znamená prvotní, tedy něco, co tu bylo již od pradávna, dalo základ mnoha věcem, ale vlivem člověka se mnohé z toho přetvářelo a měnilo.

Co jíst při hubnutí

Jak ozdravit jídelníček a snížit energetickou náročnost stravyJezte více zeleniny a ovoce.Ke každému jídlu si dejte porci bílkovin.Jezte více fermentovaných potravin.Zkuste jíst více lokálních a sezónních potravin.Nejezte více, než potřebujete.Částečně nahraďte živočišné bílkoviny za ty rostlinné.

Co k svačině při hubnutí

Ideální dopolední svačinou je tak například jogurt či tvaroh s trochou čerstvého ovoce, případně kousek pečiva s plátkem kvalitní uzeniny či sýra. Skvělou volbou jsou také oříšky. Ty by ale měly být přírodní, tedy nepražené a nesolené.

Proč vegetariáni nejí maso

K vegetariánství se lidé hlásí z různých důvodů. Mnoho lidí nejí maso z etických důvodů, z úcty ke zvířatům, aby vyloučili jejich bolest a stres. Tyto etické motivace uzákoňují různá náboženská vyznání a jsou sdíleny obránci práv zvířat.

Co nejedí vegani

Vegani se vyhýbají konzumaci masa včetně ryb, vedlejších živočišných produktů a také potravin obsahujících složky živočišného původu. To zahrnuje: Maso a drůbež pocházející ze zvířat, jako jsou krávy, prasata, koně, kuřata a krůty.

Jak dlouho držet low carb dietu

Absolutní vyřazení sacharidů je nebezpečné, škodlivé a pro tělo zcela nepřirozené. Doporučit proto lze maximálně nízkosacharidovou dietu, která aspoň nějaké sacharidy dovoluje. Z bezpečnostních důvodů se ale nedoporučuje držet déle než 2 týdny.

Jakou mouku používat při low carb

A kdo "jede low carb", moc dobře ví, že potřebuje kvalitní mouku pro pečení všech skvělých LC dobrot. Mandlová a kokosová mouka jsou naprostý základ všech sladkých dortů a koláčů, lněná a slunečnicová mouka pak nesmí chybět v žádné LC bagetce.

Po čem se nejvíce tloustne

Problém č. 1: Nekvalitní sacharidy

Nevhodné potraviny GI Vhodné potraviny
Smažené hranolky 90 Brambory připravené na páře
Bílá rýže předvařená (sáčky) 85 Hnědá rýže
Špagety vařené přes 20 minut 60 Špagety vařené 10 minut
Rohlík bílý 70 Žitný, ovesný chléb

Co jíst při hubnutí břicha

Jídlo pro ploché bříško vybírejte z nabídky ovoce a zeleniny, jako přílohu volte celozrnnou rýži, quinoou nebo kuskus, případně vločky. Při neodolatelné chuti na sladké místo pšeničné mouky do koláčů použijte alternativní celozrnnou, špaldovou či mandlovou a cukr nahraďte medem. Nebo sáhněte po sušeném ovoci.

Co k večeři při hubnutí

Jako vhodnou teplou variantou večeře je například ryba, kuřecí plátek či jiné libové maso, které doplníte menším množstvím přílohy a zeleninou. K večeři mohou dobře posloužit také polévky. Vhodnou volbou jsou luštěninové polévky, které jsou zároveň i zdrojem bílkovin.

Co zasytí při dietě

Nejlepší nízkokalorické potraviny, které usnadní hubnutíListová zelenina. Řadíme sem špenát, polníček, ledový salát, rukolu a další podobné druhy.Brambory. Ze všech příloh jsou brambory nejlepší.Vodní meloun.Filety z ryb.Kuřecí či krůtí prsa.Jablka a pomeranče.Ovesná kaše.Celozrnné těstoviny.

Co je to Flexitarian

Flexitariánství je styl, který se vegetariánství hodně podobá, ale není tak striktní. Jedná se vlastně o „flexibilní vegetariánství“. Maso flexitariáni jedí pouze z ekologických chovů nebo ulovené z volné přírody.