Co je to T2?

Co znamená na elektroměru L1 L2 L3

Přítomnost všech napětí značí symboly L1 L2 L3. Stav v kWh (číselník má 8 celých míst bez desetinného místa). Právě zobrazovaný tarif je doplněn šipkou, aktivní tarif čtvercem, T1 vysoký, T2, nízký tarif. Přítomnost fázových napětí je na LCD zobrazena pod sebou L1 L2 L3.
ArchivPodobné

Jak zjistit kdy je vysoký a nízký tarif

V rozvaděči naleznete pouze elektroměr. Povel pro zjištění časů nízkého tarifu najdete na displeji elektroměru. Pokud se vám nedaří tento údaj zjistit, můžete se podívat do našich návodů k elektroměrům.

Jak zjistit jaký je můj elektroměr

Na faktuře naleznete Vlast- nické číslo Vašeho elektroměru a podle toho poznáte svůj elektroměr.

Co ukazuje třífázový elektroměr

Třífázový elektroměr je elektroměr využívaný v odběrných místech pro měření elektrické energie v jednom nebo ve dvou tarifech. Přepínání mezi nízkým a vysokým tarifem je řízeno buď pomocí dálkového ovládání přijímačem HDO, nebo pomocí lokálního ovládání z časového spínače.

Co je tarif T2

Popis elektroměru

Na LCD zobrazovací jednotce (displeji) se postupně zobrazuje stav číselníku 1. tarifu (T1=vysoký tarif), po 8 vteřinách se přepíná na 2. tarif (T2=nízký tarif) a dále znovu od začátku. Funkčnost elektroměru poznáte pouze dle zobrazených hodnot na displeji (elektroměr nemá žádný pohyblivý kotouč).

Co znamená T1 na elektroměru

Elektroměr po 8 vteřinách přepíná zobrazení Vysokého tarifu (T1) a Nízkého tarifu (T2). Šipka vedle T1(VT), nebo T2(NT) značí právě zobrazovaný tarif na displeji. Čtvereček vedle T1(VT), nebo T2(NT) značí aktivní tarif (tarif, který právě registruje spotřebu el. energie).

Co je tarif T1 a T2

Popis elektroměru

Na LCD zobrazovací jednotce (displeji) se postupně zobrazuje stav číselníku 1. tarifu (T1=vysoký tarif), po 8 vteřinách se přepíná na 2. tarif (T2=nízký tarif) a dále znovu od začátku. Funkčnost elektroměru poznáte pouze dle zobrazených hodnot na displeji (elektroměr nemá žádný pohyblivý kotouč).

Kdy je elektřina nejlevnější

K účtování elektrické energie za sníženou cenu docházelo obvykle v čase 20.00 – 6.00. (odtud také pojmenování „noční proud“).

Co je vysoký tarif elektřiny

Během vysokého tarifu jsou z provozu vyřazeny spotřebiče s vysokou spotřebou elektrické energie. Odběratel, který má dvoutarifní sazbu, je povinen během vysokého tarifu blokovat spotřebiče s vysokou spotřebou. Jde například o zařízení pro ohřev vody nebo vytápění.

Co je to T1 a T2

Elektroměr po 8 vteřinách přepíná zobrazení Vysokého tarifu (T1) a Nízkého tarifu (T2). Šipka vedle T1(VT), nebo T2(NT) značí právě zobrazovaný tarif na displeji.

Jak získat nízký tarif elektřiny

Nárok na nízký tarif máte v případě, že vlastníte jedno z těchto zařízení: bojler, elektrické topení (například elektrokotel, podlahová vytápění, přímotop, …), tepelné čerpadlo k vytápění domácnosti, elektromobil, akumulační nebo hybridní vytápění. Dříve se nízkému tarifu říkalo noční proud.

Kdy se vyplatí Dvoutarif

Hlavním faktorem odběru při této sazbě je, že nevyužíváte elektřinu k vytápění nebo ohřevu vody. Dvoutarifní sazby jsou vhodné pro domácnosti, které elektřinu využívají k vytápění, ohřevu vody, nebo mají třeba vyhřívaný bazén či elektromobil, který dobíjí v garáži.