Co je to varné sklo?

Jak vyčistit varné sklo

Varné nádobí je možno umývat v automatických myčkách běžnými mycími prostředky. Silnější znečištění nádob odstraňujte pouze jemnými či suspenzními mycími prostředky. Nepoužívejte prostředky s hrubými částicemi (písek na nádobí nebo drátěnku), které povrch skla poškrábou.
ArchivPodobné

Co je to Simax

Simax je přední výrobce výrobků z borosilikátového skla s více než 175 letou tradicí. Tato česká firma exportuje své výrobky do více než 90 zemí světa. Simax pravidelně inovuje své výrobky, její skleněnéné pekáče jsou odolé až do teplot 300°C.

Kde se vyrábí sklo Simax

Podobný zvuk jako Moser pro Karlovy Vary má pro Sázavu jméno Kavalier. Zdejší sklárny vyrábějí jak designové kolekce, tak průmyslové a laboratorní sklo, ale i pekáče, zapékací misky, konvice a další nádoby z varného skla značky Simax; něco z jejich sortimentu se dá objevit v téměř každé české domácnosti.

Kam patří varné sklo

Kam správně vytřídit varné sklo Varné sklo z domácnosti je nejlepší odnést na sběrný dvůr, příp. jej můžeme vyhodit do směsného odpadu!

Jak odstranit škrábance na varné desce

Jemné škrábance lze vyhladit s pomocí zubní pasty nebo si můžete vyrobit hutnější kašičku (pastu) z vody a jedlé sody. Povrch jen jemně leštěte, v žádném případě netlačte silou.

Jaké vlastnosti má sklo

Sklo se vyznačuje zejména relativně vysokou propustností světla v části viditelného spektra, tuhostí a tvrdostí při běžných teplotách, křehkostí, homogenitou, odolností vůči povětrnostním a chemickým vlivům, vysokou pevností v tlaku, relativně nízkou měrnou tepelnou a elektrickou vodivostí a vysokou nepropustností a …

Kam s Tabulovým sklem

Tabulové sklo má lehce zelený nádech a svým složením odpovídá spíše sklu barevnému. Měli bychom jej tedy třídit do zelených kontejnerů nebo ve větším množství odvézt na sběrný dvůr.

Co se starym sklem

Tabulové sklo je sice podobné čirému sklu z lahví a sklenic, ale světe div se, zbytky rozbitých oken nebo dveří nepatří do bílého kontejneru na čiré sklo. Tohle vysypané neštěstí patří do zeleného kontejneru na barevné sklo, ve větším množství je lepší jej odvézt do sběrného dvora.

Jak dokonalé vyčistit varnou desku

Směs mycího prostředku, prášku do pečiva a peroxidu vodíku účinně odstraní i opravdu odolnou špínu. Řídká pasta ze sodovky a kuchyňské soli nebo jedlé sody je velmi šetrným domácím čističem. Po půl hodině působení nečistoty snadno setřete jemným hadříkem. Místo sodovky můžete použít také ocet.

Jak se vaří na sklokeramické desce

Je nutné používat nádoby s rovným dnem, aby dobře přiléhaly k varné zóně, dno nádoby musí být zabroušené, nesmí mít žádné ostré hrany, které by desku mohly poškrábat. Při vaření v nádobách s menším průměrem hrozí riziko častého vypínání kvůli přehřívání varné zóny.

Jak vzniklo sklo

Nejstarší dochované popisy výroby skla jsou zachyceny na tabuli z knihovny asyrského krále Ashurbanipala z roku 650 př. n.l " vezmi 60 dílů písku, 180 dílů popela z mořských rostlin, 5 dílů křídy a dostaneš sklo". Teprve vynalezením sklářské píšťaly, kterou se sklo fouká, nastal netušený rozmach ve výrobě skla.

Jak vzniká sklo

Hlavní složkou skla je oxid křemičitý (SiO2) a vyrábí se tavením křemičitého sklářského písku s přísadou uhličitanu draselného (potaše) a následným poměrně rychlým ochlazením taveniny, která tak nestačí vytvořit krystalovou mřížku.

Co nepatří do skla

Do nádob na sklo nepatří keramika, porcelán, autosklo, zrcadla, drátované sklo, zlacená a pokovená skla. Varné a laboratorní sklo, stejně jako sklokeramika do kontejneru také nepatří.

Jak se starat o indukci

Indukce je snadná na údržbu

Aby životnost indukce byla co nejdelší, doporučujeme se o ni pečlivě starat. Protože jsou však indukční desky na údržbu opravdu snadné, vystačíte si s vlhkým hadříkem a trochou saponátu. Nikdy na čištění ovšem nepoužívejte drátěnky, které by ji mohly poškodit, nebo dokonce zničit.

Co je lepší indukce nebo sklokeramika

Ve prospěch indukčních desek hraje i flexibilnější ovládání teplot ohřevu. Sklokeramické desky zpravidla poskytují pět až devět úrovní v závislosti na vydávané teplo. Naopak indukční varné desky jsou v tomto ohledu podstatně dokonalejší. Mají více teplotních úrovní a také rychleji reagují na přidání či ubrání teploty.

Jak funguje varná deska

Sklokeramická varná deska je rozdělena na varné zóny, které ohřívají elektrické topné spirály. Po jejich nahřátí dochází k přenosu tepla na dno nádoby. Rozehřátí topné spirály na potřebnou teplotu poznáte podle červeného zabarvení plotýnky, trvá však podstatně déle, než u indukčního vaření.

V čem se vyrábí sklo

Kouzlo proměny sypkých surovin ve sklo probíhá v moderních sklářských pecích, ve kterých se vsázka taví při teplotě kolem 1600 °C (v závislosti na použitých surovinách). Tak vysokých teplot se v moderních sklárnách dosahuje použitím výkonných plynových nebo olejových hořáků. Směs se promění ve sklovinu.

Kdo vymyslel sklo

Prvenství ve výrobě skla patří východnímu středomoří a nikoliv Egyptu jak se dlouho předpokládalo. První skleněné předměty byly opakní korálky různých barev. Nálezy takovýchto korálků se v Sýrii datují již do 5. tisíciletí, zatímco v Egyptě je jejich výskyt doložen až kolem poloviny 4.

Jak si vyrobit sklo

Vyrábí se tavením sklářského písku se sodou a vápencem. Měkne již při teplotě od 500 do 600 °C. Křemenné sklo – slouží pro výrobu halogenových žárovek, zářivek a fluorescenčních mikroskopů. Vyrábí se tavením čistého křišťálu, nebo žilného křemene.

Co dát pod varnou desku

Vestavná varná deska se musí vyřezat

Pokud plánujete vestavnou varnou desku, nezapomínejte na to, že je nutné ji do pracovní desky vyřezat. Zároveň pod ní musí být alespoň 5 cm prostor na odvětrání. Pokud si pod desku dáte šuplík na nádobí, může se vám horkem nádobí zničit.

Jak se čistí indukční deska

Chovejte se k ní stejně něžně jako ke sklokeramické desce. Nepoužívejte nikdy na čistění indukční varné desky drátěnky a jiné ostré nástroje, které by ji mohly poničit, ale pouze špachtličku k tomu určenou. Pravidelnost úklidu je nejen otázka estetická, ale prodlužujete tím životnost desky a snižujete riziko zkratu.

Jak poznat indukci a Sklokeramiku

Pokud si nejste jisti, zda je vaše nádobí vhodné pro indukční vaření, doporučujeme vám provést jednoduchý test s magnetem. Přiložte magnet k nádobí, a pokud k němu přilne, je toto nádobí vhodné pro vaření na indukci. Pokud ne, je potřeba investovat do nového nádobí.

Co znamená a na indukční desce

Problém: Varná deska / sporák zobrazuje hlášení A. Indikuje to, že funkce automatického ohřevu je zapnutá.

Jaký jistič na varnou desku

Při zapojení na 1 fázi (1x230V) je nutné varnou desku jistit samostaným jističem, který má hodnotu 32A (Ampérů) a průřez jednoho vodiče v kabelu, který by vedl od jističe by měl mít hodnotu 6mm2. Tyto dvě podmínky bývají u dodatečných instalací velmi často nesplnitelné.

Kde se v ČR vyrabi sklo

Jediným výrobcem velkoformátového plochého skla v České republice je společnost AGC Flat Glass Czech, a.s., člen AGC Group se sídlem v Teplicích. Tato společnost je v současnosti největším výrobcem plochého skla a jeho aplikací ve střední a východní Evropě.