Co je trestný čin výtržnictví?

Jaký je trest za výtržnictví

zhanobení hrobu, historické nebo kulturní památky, hrubé narušení slavnostního shromáždění nebo náboženského obřadu aj.). Trestem za výtržnictví je trest odnětí svobody až na dvě léta, případně až na tři roky, pokud jej pachatel spáchá opětovně nebo pokud jej spáchá jako člen organizované skupiny.

Kdy se jedná o výtržnictví

Zpravidla se jedná o násilný nebo slovní projev natolik vysoké intenzity, že hrubě uráží, vzbuzuje obavy o bezpečnost zdraví či majetku, a nebo snižuje vážnost většího počtu současně mu přítomných osob. Výtržnictví je v praxi nejčastěji stíhaným trestným činem z páté hlavy trestního zákona.
Archiv

Co se považuje za vyhrožování

Základní skutková podstata trestného činu nebezpečného vyhrožování zní následovně: „Kdo jinému vyhrožuje usmrcením, těžkou újmou na zdraví nebo jinou těžkou újmou takovým způsobem, že to může vzbudit důvodnou obavu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

Jaký je trest za vyhrožování

Pohnutky ke svému agresivnímu jednání pak bude muset útočník vysvětlovat před soudem, kde mu mimo jiné, v případě prokázání viny, hrozí trest odnětí svobody v délce trvání až jednoho roku.

Jak se podává trestní oznámení

Shrnutí: V případě trestního oznámení se obracejte na nejbližší služebnu Policie České republiky (www.policie.cz/kontakty). Můžete se dostavit i na státní zastupitelství (www.justice.cz), v naléhavých případech využijte linku tísňového volání 158.

Co je považováno za napadení

Za násilí se považuje použití fyzické sílyk překonání nebo zamezení kladeného či očekávaného odporu. Za násilí se považuje i uvedení jiného lstí do stavu bezbrannosti (např. do stavu opilosti), v důsledku které oběť není schopna se účinně bránit). Pohrůžka násilí znamená psychické působení na vůli jiného.

Co kdyz mě nekdo Vydira

Pokud se vás někdo pokouší vydírat (vyhrožuje zveřejněním soukromých informací o vaší osobě, pokud mu nezašlete peníze nebo něco jiného, co je vám nepříjemné), nahlaste to. Měli byste se také obrátit na místní orgán výkonné moci.

Jaký je trest za vydírání

Tresty za vydírání

V případě naplnění základní skutkové podstaty trestného činu vydírání hrozí pachateli trest odnětí svobody na půl roku až na čtyři léta nebo peněžitý trest. Trestný čin vydírání též obsahuje relativně bohatý výčet okolností podmiňujících použití vyšší trestní sazby (tzv.

Co následuje po podání trestního oznámení

Co se děje po podání trestního oznámení Po podání oznámení zahájí policejní orgány tzv. prověřování, v rámci kterého dochází k zajištění důkazů, stop a podání vysvětlení prověřovaných osob. V této fázi policejní orgány teprve zjišťují, zda k trestnému činu vůbec mohlo dojít a kdo by mohl být údajným pachatelem.

Jak dlouho může trvat trestní řízení

Trestní řízení trvá v rozmezí několika měsíců až v řádech let. Vše záleží na tom, jak závažná a rozsáhlá je trestní kauza, kolik svědků bude nutno vyslechnout v přípravném řízení a v řízení před jednotlivými soudy, kolik důkazních materiálů bude nutno zajistit a kolik expertních a odborných posudků vyhotovit.

Jaký hrozí trest za ublížení na zdraví

§ 146 Ublížení na zdraví

(1) Kdo jinému úmyslně ublíží na zdraví, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta. e) na jiném pro jeho skutečnou nebo domnělou rasu, příslušnost k etnické skupině, národnost, politické přesvědčení, vyznání nebo proto, že je skutečně nebo domněle bez vyznání.

Jak řešit vyhrožování

Bude-li dotyčný útočník stále pokračovat ve vyhrožování, vydírání, stále na něj nereaguj, měj pevnou vůli, jen dále zajišťuj důkazy. Dle situace a intenzity vydírání doporučujeme svěřit se rodičům a i s dalšími dívkami věc s důkazy oznámit na Policii ČR.

Kdy se jedná o vydírání

Pachatelem trestného činu vydírání podle § 235 odst. 1 tr. zák. pak je ten, kdo jiného násilím, pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy nutí, aby něco konal, opominul nebo trpěl.

Jaký je paragraf na vydírání

V českém právu jde o trestný čin podle § 175 českého trestního zákoníku, který patří mezi trestné činy proti svobodě podobně jako omezování osobní svobody (§ 171 TrZ), loupež (§ 173 TrZ), porušování domovní svobody (§ 178 TrZ) aj.

Jak dlouho trvá vyšetřování trestného činu

Trestní řízení trvá v rozmezí několika měsíců až v řádech let. Vše záleží na tom, jak závažná a rozsáhlá je trestní kauza, kolik svědků bude nutno vyslechnout v přípravném řízení a v řízení před jednotlivými soudy, kolik důkazních materiálů bude nutno zajistit a kolik expertních a odborných posudků vyhotovit.

Jak dlouho trvá vyšetřování policie

Přijímací řízení trvá obvykle 3 měsíce. V průběhu řízení uchazeč absolvuje psychologické vyšetření, prověrku tělesné zdatnosti, zdravotní prohlídku a další personální řízení.

Co se děje po podání trestního oznámení

Jestliže trestní oznámení podáno bylo, budete zřejmě kontaktováni orgány činnými v trestním řízení, které mají za povinnost prověřit okolnosti důvodně nasvědčujících tomu, že se stal trestný čin. K samotnému dokazování dochází až v řízení před soudem, o kterém, jestliže nastane, budete vyrozuměn.

Co se bere jako napadeni

Aby byl slovní útok trestným činem nebo alespoň přestupkem, musí mít určitý obsah a intenzitu. Vedle toho musí být možné ho věrohodně prokázat. O trestný čin se může jednat, zejména pokud jsou obsahem slovního útoku výhružky (zabitím, ublížením na zdraví, jinou těžkou újmou).

Co mám delat kdyz mě nekdo Obtezuje

Můžete se obrátit na někoho blízkého nebo vyhledat odbornou pomoc. Můžete se obrátit na Modrou linku, která provozuje linku důvěry, na organizaci Persefona, která poskytuje pomoc obětem domácího a sexuálního násilí nebo na proFem – centrum pro oběti domácího a sexuálního násilí.

Kdy končí vyšetřování

Vyšetřování je fáze přípravného trestního řízení, která začíná zahájením trestního stíhání a ukončena je podáním obžaloby nebo návrhu na schválení dohody o vině a trestu, případně postoupením věci jinému orgánu či zastavením trestního stíhání.

Co se děje po podání vysvětlení

Když už se k podání vysvětlení dostavíte, policejní orgán vám musí k vaší žádosti sdělit, zda jste předvoláni jako tzv. prověřovaná osoba (podezřelý) nebo jako svědek. Prověřovaná osoba má vždy právo výpověď odmítnout a policejní orgán to musí bez dalšího respektovat.

Jak dlouho může trvat vyšetřování

Zákon vyšetřující orgán zavazuje vyšetřování ukončit do dvou, resp. tří měsíců, jde-li o řízení před okresním soudem, nebo do půl roku, jde-li o řízení před soudem krajským.

Jak se pozná stalking

Za stalking lze považovat opětovné, systematické, dlouhodobé obtěžování nevyžádanými esemeskami, e-maily, skype, různé druhy chatu, telefonáty, nechtěnými pozornostmi, případné opakované cílené sledování osoby. Obsah těchto zpráv může být příjemný až veselý, ale též urážející, zastrašující .

Jak se dozvím o trestním oznámení

V případě trestního oznámení se obracejte na nejbližší služebnu Policie České republiky (www.policie.cz/kontakty). Můžete se dostavit i na státní zastupitelství (www.justice.cz), v naléhavých případech využijte linku tísňového volání 158.

Kdy může státní zástupce zastavit trestní stíhání

Státní zástupce může trestní stíhání též zastavit, ale pouze za předpokladu, že si je jist, že se trestný čin nestal, že skutek není trestným činem, že jej nespáchal obviněný, že je trestní stíhání nepřípustné, že obviněný nebyl v době spáchání pro nepříčetnost trestně odpovědný nebo že zanikla trestnost činu.