Co je tuhá náprava?

Co je to náprava

Náprava je část podvozku spojující kola vozidla s rámem nebo nosnou částí karoserie, na kterou jsou kladeny vysoké nároky, jako je jízdní komfort, přesné vedení kol, tzv. geometrie, nízké provozní a výrobní náklady či minimální rozměry.
Archiv

Co je to hnaná náprava

Tuhá celistvá náprava – hnaná Zpravidla je to přední náprava, která je zároveň i řídící nápravou. Hlavní nosná část je nápravnice, k níž jsou pomocí rejdových čepů připevněny čepy kol.
Archiv

Co je přední náprava

Přední pohon nebo přední náhon nebo pohon přední nápravy je koncepce pohonu automobilů, u které je motor uložený vpředu a síla se přenáší na přední nápravu. Hnací soustava u předního pohonu může být uspořádána: S hnacím agregátem (motorem) uloženým podélně k ose vozidla, S hnacím agregátem uloženým příčně.

Které nápravy mají nezávislé zavěšení kol

Zatímco přední náprava má nezávislé zavěšení, u zadních kol se používá tuhá náprava z důvodu nižších nákladů a zvýšené nosnosti.
Archiv

Jak funguje torzní tyč

V nejjednodušším případě je jeden konec dlouhé kovové tyče, uložené příčně vůči vozidlu, ukotven ve skeletu vozidla, zatímco na opačný konec je namontována páka probíhající podélně a na ní je závěs kola. Svislý pohyb kola způsobuje, že se tyč zkrucuje okolo své osy a klade pružný odpor.

Co je to McPherson

Náprava MacPherson (též vzpěra MacPherson; místo MacPherson se používá též McPherson) je typ nápravy automobilu využívající osu teleskopického tlumiče pérování jako horní otočný bod závěsu kola. Široce se používá v moderních motorových vozidlech.

Co je Panhardska tyč

Panhardská tyč slouží k příčnému vedení tuhé nápravy. Dnes se s ní setkáte především u lehkých nákladních automobilů a terénních vozidel. K odpružení tuhých náprav osobních automobilů a lehkých nákladních automobilů se v dnešní době téměř výlučně používají vinuté pružiny.

Která náprava je poháněná

Klasická koncepce pohonu u vozidel znamená takové uspořádání, při kterém je hnací agregát umístěn v přední části vozu a poháněná je zadní náprava.

Co je zavěšení kol

Zavěšení kola řeší kinematický pohyb kola vzhledem ke karoserii. Zavěšení umožňuje svislý relativní pohyb kola vzhledem ke karoserii nebo rámu. Tento pohyb je potřebný z hlediska propružení. Zavěšení také do jisté míry eliminuje nežádoucí pohyby kola (zejména boční posuv a naklápění kola), jde o tzv.

Jak funguje torzní náprava

Náprava s torzní tyčí je označení pro takovou nápravu vozidla, která pro odpružení používá torzní (zkrutnou) tyč. V nejjednodušším případě je jeden konec dlouhé kovové tyče, uložené příčně vůči vozidlu, ukotven ve skeletu vozidla, zatímco na opačný konec je namontována páka probíhající podélně a na ní je závěs kola.

Co to je karoserie

Karoserie je část vozidla, určená k přepravě osob a nákladu a k jejich ochraně před nepříznivými vnějšími vlivy (počasí, …). Zajišťuje komfort a díky deformačním zónám i ochranu při dopravních nehodách.

Co je to automobil

Automobil (zkráceně auto, z řeckého αυτός autos, sám, a latinského mobilis, pohyblivý) je dvoustopé osobní nebo nákladní silniční motorové vozidlo. Oproti této definici se mezi automobily obvykle neřadí autobusy. Jedná se o jeden z mnoha dopravních prostředků.

Jak pověsit kolo na zeď

Držák na kolo na zeď na přední kolo je nejefektivnější řešení. Kolo pověsíte svisle za přední kolo, takže se opírá o stěnu místnosti. Vedle sebe tak můžete pohodlně umístit víc kol a snadno se k nim dostanete. Když vždy jeden držák umístíte výše a druhý níže, řídítka si nepřekáží a vy ušetříte ještě více prostoru.

Jak Zavesit kolo

Nejúspornějším způsobem, jak uložit kolo, je zavěsit ho ke stropu. Nejjednodušším způsobem je zavěsit jej na speciální háky. Ty jsou pokryté plastem, aby se kolo při manipulaci nepoškrábalo. Zavěsit kolo na háky je ovšem poměrně obtížné a malý a slabý člověk bude mít velký problém.

Co je torzní

Torzní pružina (též zkrutná pružina) je pružina namáhaná zkrucováním čili torzí. Jde o pružnou tyč, pás nebo vinutou spirálu, která při zkrutu akumuluje mechanickou energii.

Co je to hatchback

Hatchback je typ dvouprostorové automobilové karoserie s otevíratelnou, nahoře zavěšenou a oknem opatřenou, výklopnou zadní částí, která se prudce svažuje jako u kombi, ale je kratší. Bývá obvykle třídveřová nebo pětidveřová.

Co je to Furgon

Furgon. Označení furgon možná tolik neřekne, jenže stačí říci dodávka a každý hned ví. Furgon je totiž oficiální název pro užitkový automobil s uzavřenou karoserií, který je určen pro převoz nákladu. Furgony přitom mívají velký nákladový prostor bez prosklení.

Co je to Face lift

Facelift je plastická operace obličeje, kdy se pomocí řezů kolem boltců vypne pokožka a její přebytky odstraní. Jde o velmi efektivní řešení v boji proti projevům stárnutí obličeje – poklesu kůže a povolení obličejových svalů. Faceliftem lze vypnout a částečně odstranit vrásky s okamžitým a dlouhotrvajícím výsledkem.

Co to je jízdní souprava

Jízdní souprava je souprava skládající se z motorového vozidla, spojeného s jedním nebo několika přípojnými vozidly. Zvláštní vozidlo je vozidlo k jinému účelu než k provozu na PK, ale může být k provozu na PK schváleno. prostředek. Je součástí oplenového vozu na železnici nebo nákladních automobilů.

Jak nejlépe pověsit kolo

Nejprodávanější je obyčejný držák za přední nebo zadní kolo. Pokud máte více jízdních kol a chcete je pověsit na jednu stěnu vedle sebe, je právě tento držák ideální volbou. Pro zavěšení dvou a více kol pod sebou využijte nástěnný držák za pedál. Kolo pak visí ve vodorovné poloze v mírném odklonu ode zdi.

Jak Zavesit kola

Nejúspornějším způsobem, jak uložit kolo, je zavěsit ho ke stropu. Nejjednodušším způsobem je zavěsit jej na speciální háky. Ty jsou pokryté plastem, aby se kolo při manipulaci nepoškrábalo. Zavěsit kolo na háky je ovšem poměrně obtížné a malý a slabý člověk bude mít velký problém.

Jak Povesit kolo na zeď

Držák na kolo na zeď na přední kolo je nejefektivnější řešení. Kolo pověsíte svisle za přední kolo, takže se opírá o stěnu místnosti. Vedle sebe tak můžete pohodlně umístit víc kol a snadno se k nim dostanete. Když vždy jeden držák umístíte výše a druhý níže, řídítka si nepřekáží a vy ušetříte ještě více prostoru.

Jak pověsit kolo na strop

Pro možnost zavěšení kol ke stropu jsou zapotřebí speciální držáky, nebo spíše háky, jejichž povrch je pokrytý plastem. Tím je zabráněno poškrábání ráfků či rámů kola a plast také nereaguje s lakem. Výhodou stropních držáků je velká úspora místa a také použitelnost pro všechny typy kol.

Co je to torzní tuhost

Torzní tuhost je jednou z hlavních vlastností monokoku. Jedná se o to, o kolik stupňů se zkroutí přední a zadní náprava při zatěžování určitým momentem vznikajícím například nerovnostmi na trati. Torzní tuhost se zpravidla v automobilismu porovnává ke klopné tuhosti náprav.

Co je to sedan

Sedan je druhem konvenční automobilové karoserie s plynulými proporcemi v zadní části a pevně odděleným prostorem pro zavazadla od zbytku posádky. Jedná se nejčastěji o čtyřdveřové automobily s tříprostorovým interiérem a menším víkem kufru, které se otevírá samostatně bez zadního okna.