Co je u rumu Reserva?

Co znamená u rumu Reserva

Výraz Reserva totiž označuje zásobu toho nejlepšího rumu z daného ročníku, část rumu, kterou výrobce neprodal, hned jak mohl, ale použil ji k dalšímu staření. Tedy často o rum, který je luxusní a exkluzivní.
Archiv

Co znamená u rumu XO

XO (Extra Old) – s tímto označením se můžeme setkat hlavně u koňaků, ale také u mnoha rumů. Bohužel neexistuje rumová legislativa, která by sjednotila pravidla pro značení rumů, tak jak je tomu právě u koňaku. Označení XO by mělo odkazovat na to, že se jedná o extra starý alkohol.

Jak se dělí rum

Rumy se dělí základně dělí dle barvy na Světlé/Bílé (Bianco/Blanco/Planas), Zlaté (Oro), normální a Tmavé (Dark). Bílé rumy zrají minimálně půl roku a pak se ještě filtrují.

Jaký je nejlepší rum

⭐ Žebříček a recenze nejlepších rumů

Pořadí Název Hodnocení rumu
1. Kirk and Sweeney Gran Reserva Superior ⭐ 95 %
2. Plantation XO ⭐ 92 %
3. Flor de Caña 18y ⭐ 90 %
4. Blue Mauritius Gold ⭐ 86 %

Co je to Solera

Solera je technika, která se užívá pro zrání alkoholických nápojů, jako je například Sherry, portské, Brandy de Jerez nebo whisky. Solera spočívá ve vystavění třech vrstev sudů na sebe, přičemž v každé vrstvě se nachází víno různého stáří.

Kde koupit dobrý rum

Rum v akci – kde koupit rum za akční cenuTesco – Aktuální slevy a akce pro rumy je možné najít na stránkách supermarketu Tesco zde.Billa – Supermarket Billa má v sortimentu také několik rumů, které bývají někdy také v akci viz.Kaufland – Leták supermarketu Kaufland.Penny – Aktuální leták zboží supermarketu Penny.

Co je to VSOP

VS, VSOP a XO jsou zkratky označující zralost, které najdete u koňaků i armaňaků. VS (very special) najdete na láhvi destilátu, který zrál v sudu nejméně 2 roky. VSOP (very superior old pale) či Réserve odpočíval minimálně 4 roky. Označením XO (extra old) se honosí lahůdky, jež zrály v sudu minimálně 6 let.

Kdo pije rum

Oblíbený nápoj všech pirátů, ale dnes i barmanů a vlastně mnoha dalších konzumentů alkoholu. Řeč je o rumu. Tedy hlavně o tom pravém kubánském, který nemusí být vždy bílý, jak si mnozí myslí. Oblíbený nápoj všech pirátů, ale dnes i barmanů a vlastně mnoha dalších konzumentů alkoholu.

Jak se pozná kvalitní rum

Rum by měl být kvalitní destilát, vyrobený výhradně z cukrové třtiny a s obsahem alkoholu minimálně 37,5 %.

Co je karibský rum

Karibské rumy jsou asi nejproslulejší kategorií třtinových rumů na celém světě. Jejich množství a varieta jsou obrovské. Příroda a klima místních ostrovů nabízí vše, co rumový svět vyžaduje. Vyrábí se zde kvalitní bílé rumy, exotické ochucené rumy, ale i ty nejkvalitnější stařené rumy.

Odkud je zacapa

Ron Zacapa. Historie rumů Zacapa Centario sahá až do roku 1976, kdy byla destilerie založena ve městě Zacapa nacházející se na východě Guatemaly 229 m n. m. Výroba rumů začíná na plantážích cukrové třtiny. Plantáže rumů Zacapa Centario se nacházejí na jihozápadě Guatemaly v nadmořské výšce 350 m.

Jaký rum koupit jako dárek

Nejlepší rumy – rum jako dárek

Název rumu Oblast Cenová kategorie
Rammstein Guyana/Jamajka Do 1 000 Kč
Veritas Barbados/Jamajka Do 1 000 Kč
Toucan N°4 Guyana Do 1 000 Kč
Jules Verne Paraguay Do 1 000 Kč

Co je to zkratka XO

XO je anglický výraz, který znamená "hugs and kisses", neboli volně přeloženo "objímám a líbám". Používá se na konci osobních e-mailů, dopisů či SMS zpráv. Tento výraz má původ historický – už ve středověku bylo v některých oblastech zvykem psát X na obálku dopisů jako znázornění polibku.

Co to je Metaxa

Metaxa je tradiční řecká nenapodobitelná brandy s příjemně sladkou a jemnou chutí. Vynikající je samotná, s ledem nebo jako součást různých koktejlů. Populární je například míchaný drink SunTonic, který se skládá z Metaxy, toniku, plátku pomeranče a řezu citronu.

Co pili piráti

Řeč je o rumu. Tedy hlavně o tom pravém kubánském, který nemusí být vždy bílý, jak si mnozí myslí. Oblíbený nápoj všech pirátů, ale dnes i barmanů a vlastně mnoha dalších konzumentů alkoholu.

Jak se správně pije rum

Jak servírovat rum

Ve spodní části byl měl být větší prostor na shromáždění vůní a vrchní část by měla být užší, tak, aby vám sklenice dovedla vůni až k nosní dírce. Po nalití rumu do sklenice ponechejte pár minut provzdušnit, rozvonět. Čím starší je to rum a čím má vyšší obsah alkoholu, tím déle se vyplatí počkat.

Co se pije k rumu

Při popíjení prémiového rumu se nutně nemusíte omezovat jen na pár kostek ledu, případně pár kapek vody. Výrobci některých značek doporučují doplnit jejich rumy třeba plátkem pomeranče nebo několika snítky máty. K jiným rumům pak pro změnu výborně pasují luxusní doutníky, případně opravdu kvalitní čokoláda.

Odkud je rum

Pojďme se ale nejdříve zastavit u historie rumu a cukrové třtiny jako takové. Ta má svoji domovinu v jihovýchodní Asii, konkrétně v Papui Nové Guineji. V některých pramenech se dočteme, že se zde první třtina sklízela kolem roku 10 000 př. n.l. Postupně se rozšiřovala do Indočíny, kde na ni narazil v 3.

Kdo vyrábí rum heffron

Rum Heffron je zajímavý rum s nádechem české historie za jehož vznikem stojí prostějovská Palírna U Zeleného stromu.

Jak se pije rum zacapa

Aroma nejlépe vynikne při pokojové teplotě rumu okolo 18 – 20 °C. Při jeho objevování hrají roli rumové skleničky. Degustační sklenice na rum by měla být kónického tvaru. Ve spodní části byl měl být větší prostor na shromáždění vůní a vrchní část by měla být užší, tak, aby vám sklenice dovedla vůni až k nosní dírce.

Co to je lol

LOL může být: akronym fráze laughing out loud (směji se nahlas), lots of laugh (spousta smíchu) LOL (Laughing Out Loud) – francouzský film z roku 2008. LOL (film, 2012) – americký film z roku 2012.

Co to je brandy

Brandy je anglický název pro vinnou pálenku či vínovici, destilát z vína s obsahem alkoholu 35–60 %. Název pochází z nizozemského brandewijn nebo německého Branntwein, což znamená doslova pálené víno.

Co se pije s Metaxou

Nejčastěji se Metaxa pije chlazená a čistá. Podávat se rovněž může na led. Dále je možno Metaxu také míchat, nejčastěji s tonikem. Metaxa je také součástí některých míchaných drinků, třeba koktejlu Alexander nebo Greek Mojito (řecké Mojito).

Proč Piráti pili rum

Mnoho karibských ostrovních států rádo prodávalo námořníkům rum za zvýhodněné ceny, aby udržovali jejich přítomnost u svých břehů a měli tak levně k dispozici ochranu právě před piráty. Na druhou stranu, většina pirátů se rekrutovala z bývalých obchodníků či námořníků.

Co se dá pít s rumem

Při popíjení prémiového rumu se nutně nemusíte omezovat jen na pár kostek ledu, případně pár kapek vody. Výrobci některých značek doporučují doplnit jejich rumy třeba plátkem pomeranče nebo několika snítky máty. K jiným rumům pak pro změnu výborně pasují luxusní doutníky, případně opravdu kvalitní čokoláda.