Co je za den 29 června?

Co se stalo 29 června

1990 – Česká republika má novou vládu v čele s Petrem Pithartem. 1992 – Milan Uhde byl zvolen předsedou Poslanecké sněmovny. 1999 – Ministr kultury Pavel Dostál jmenoval Milana Knížáka novým ředitelem Národní galerie. 2013 – V Českých Budějovicích se uskutečnila demonstrace proti romským obyvatelům na sídlišti Máj.

Kdo má 29 června svátek

29. června: svatý Petr a Pavel.

Proč je Petr v kalendáři dvakrát

Původně to byl katolický svátek Petra z Alkantary. Postupně se z něj v padesátých letech stal jen Petr, díky tomu mohli Petrové po několik let slavit jmeniny dokonce třikrát za rok.
Archiv

Kdo dnes má svátek

Svátek – včera, dnes, zítra

Předevčírem 12. 7. má svátek Bořek
Včera 13. 7. má svátek Markéta
Dnes 14. 7. má svátek Karolína
Zítra 15. 7. má svátek Jindřich
Pozítří 16. 7. má svátek Luboš

Co je za den 30 června

červen – Den ozbrojených sil České republiky.

Kdo má 30 června svátek

Do konce roku zbývá 184 dní. Svátek má Šárka.

Co je to Petr

Vlastní mužské jméno Petr pochází z řečtiny (πέτρος Petros), kde femininum πέτρα petra znamená „kámen“ či „skála“ . V České republice to bylo v roce 2016 třetí nejčetnější jméno.

Jak říkat Petra

Domácky se jméno Petra užívá jako Péťa, Peťa, Peťka, Petík, Petina, Petinka, také Peťule, Peťulka, Peťunka, Petrunka, Petruška, Petruš, Petřinka, Petřina, Petřička aj. Jméno Petra najdeme také ve slovenštině, v angličtině, němčině švédštině nebo maďarštině.

Kdy má jmeniny Petra

Petra slaví svátek dne 17.08.

Ženské křestní jméno Petra se vyskytuje také ve variantách Petruše, Petrana nebo Petronila.

Jak říkat Dana

Dana je přitom i domáckou variantou jmen Daniela nebo Bohdana. Dana se pak domácky může označovat jako Danka, Danča, Danuš, Dáša, Danuška, Daňulka, Danička apod.

Kdy má svátek tím

Tim slaví svátek 24.1. a v roce 2023 to bude Úterý. V české republice toto jméno užívá 148 lidí a jedná se o 819 nejpoužívanější jméno.

Jaký den je 1 června

Den dětí se v České republice slaví 1. června, den učitelů 28.

Co je za den 306 2023

30.6. 30.6.2023 je 193 den v roce a byl to Pátek. Svátek má: Šárka, Vlastimír, Vlastimíra, Theobald a Teobald. V tento den nejsou známy žádné významné nebo mezinárodní události.

Kdo má svátek 28 června

Do konce roku zbývá 186 dní. Svátek má Lubomír.

Kdo slaví svátek 20 června

Státní svátky a dny pracovního klidu – červen 2021

Datum Jméno
19.06. Leoš
20.06. Květa
21.06. Alois
22.06. Pája

Co je to Josef

Josef je prastarým biblickým jménem, jehož původ je spojený s hebrejštinou. Pochází z hebrejského jména Jóséph, které dle židovské tradice nosil jeden z patriarchů izraelského národa, syn Jákoba. Jméno se z hebrejštiny překládá jako "Bůh ti dá (dítě)", "Bůh ti dá následovatele", "Bůh ti přidá".

Co je to Filip

Vzniklo ze dvou řeckých slov, prvním je "philos" ve významu "milovat" a druhým je "hippos", které se překládá jako "kůň". V doslovném překladu jméno Filip tedy znamená "milovník koní". Přeneseně se jméno vykládá i jako "vznešený" či "ušlechtilý", ve starém Řecku totiž koně vlastnili pouze aristokraté.

Jaké je nejčastější jméno v České republice

Nejoblíbenějšími jmény i tentokrát zůstávají Tereza a Jan. Každá 11. holčička se tedy jmenuje Tereza a každý 12. chlapeček Jan!

Co znamená slovo Petra

Ženské křestní jméno Petra má řecký původ, stejně tak i mužský protějšek jména Petr. Obě jména se vyvinula z řeckého slova "pétrá" ("skála"), potažmo aramejského "képhá" se stejným významem. Jméno Petra se tak vykládá jako "skálopevná", "tvrdá", "neoblomná".

Jak říkat Péťovi

Domácí podoby: Páťa, Paťan, Patriček, Pat, Patík, Paťula, Patris.

Jak se říká Daniela

Domáckými variantami jména jsou Dana, Dáňa, Danka, Danečka, Danička, Danilka, Danielka apod. Jméno Daniela je známé i ve slovenštině, také němčině, italštině nebo polštině. Francouzština užívá variantu Danielle, stejně tak i norština nebo dánština. V angličtině se setkáme s verzí Daniela, Daniella i Danielle.

Co znamená jméno Timothy

Jeho původní řecký tvar, Timotheos, přešel do latiny jako Timotheus. Skládá se ze slov „timan“, oslavovat, a „theos“ tj. Bůh.

Co je za svátek v dubnu

V dubnu slaví svátek Hugo, Erika, Richard, Ivana, Mirka, Miroslava, Vendula, Venuše, Heřman, Hermína, Ema, Dušan, Darja, Izabela, Julius, Aleš, Vincenc, Anastázie, Irena, Rudolf, Valérie, Rostislava, Marcela, Alexandra, Evženie, Vojtěch, Jiří, Marek, Oto, Jaroslav, Vlastislav, Robert, Blahoslav.

Co je za den 2 června

2. června – Den pozemního vojska – Málokterý významný den má tak velkolepou oslavu, jako právě Den pozemního vojska. V jeho rámci se každý rok (pokud zrovna neřádí nějaký vir) koná jedna z největších prezentací Armády České republiky "Bahna".

Co bude 82 2023

Ve středu 8. února 2023 proběhne ve Strakově akademii schůze vlády. Zahájena bude 30 minut po skončení jednání Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.