Co je za slovní druh toho?

Jaký je druh zájmena toho

Druhy zájmen

druhy zájmen příklady
osobní já, ty, on, ona, ono, my, vy, oni, ony, ona, se
přivlastňovací můj, tvůj, jeho, její, náš, váš, jejich, svůj
ukazovací ten, tenhle, tento, onen, takový, týž, tentýž, sám
tázací kdo, co, jaký, který, čí

Co je kdo za slovní druh

vztažná zájmena (kdo, co, který, jaký, čí, jenž), číslovky (kolik, kolikátý, kolikrát) a příslovce (kde, kam, kdy, jak) v sobě spojují funkci podstatného jména (resp. přídavného jména nebo příslovce) a podřadící spojky.

Co je Když za slovní druh

Spojka podřadicí (hypotaktická)

Spojky podřadicí připojují vedlejší věty v souvětí k větě hlavní v poměru podřadném. Spojky podřadicí: aby, jakmile, až, než, nežli, zatímco, když, kdyby, pokud, protože, poněvadž, jelikož, jestliže, -li, přestože, ačkoli, třebaže, i když, ač, že, sotva.

Co je za slovní druh tentýž

Typy zájmen

zájmena přivlastňovací (též posesiva) – můj, tvůj, jeho, její, náš, váš, jejich a zvratné zájmeno svůj. zájmena ukazovací (též demonstrativa) – ten, tento, tenhle, onen, takový, týž, tentýž, sám.

Co se určuje u zájmen

Mluvnické kategorie zájmen: pád, číslo, rod, druh, vzor (ne všechna zájmena mají všechny kategorie).

Jaké zájmeno je takový

Zájmena ukazovací slouží k označení něčeho nebo ukázání na něco (např. TOHLE auto, TA židle). Příklady: ten, tento, tenhle, onen, takový, týž, tentýž, sám.

Jaký druh zájmena je nám

Přehled druhů zájmen

Druhy zájmen Příklady
osobní já, ty, on, ona, ono, my, vy, oni, ony, ona, se
přivlastňovací můj, tvůj, jeho, její, náš, váš, jejich, svůj
ukazovací ten, tenhle, tento, onen, takový, týž, tentýž, sám
tázací kdo, co, jaký, který, čí

Jaké zájmeno je mě

Jak zájmeno já skloňujeme

Skloňování zájmena já
1. pád
2. pád mě, mne
3. pád mi, mně
4. pád mě, mne

Co je to spojka

Spojky jsou neohebný, neplnovýznamový slovní druh, který spojuje větné členy nebo věty. Spojka souřadicí spojují dva větné členy nebo dvě věty v poměru souřadném. Příklady souřadicích poměrů a spojek: slučovací poměr: a, i, nebo, či.

Co je to za slovní druh totiž

Spojky (z lat.

Jaký druh zájmena je tobě

Místo zájmena já použijemeve větě ukazovací zájmeno TY (TEBE, TOBĚ).

Jaké zájmeno je tu

Tvary zájmena TA vám napoví. Krátké TU = krátké JI/NI. Dlouhé TÉ, TOU = dlouhé JÍ/NÍ. Toto zájmeno patří už mezi zastaralá.

Jaké je zájmeno tebe

Místo zájmena já použijemeve větě ukazovací zájmeno TY (TEBE, TOBĚ).

Jaký druh zájmena je jenž

Zájmena vztažná připojují vedlejší věty a jsou stejná jako zájmena tázací, navíc zahrnují JENŽ (např. Nevěděl, CO chce). Příklady: kdo, co, který, jaký, čí, jenž.

Koho co jí

Ji ni X jí ní

1. pád (kdo, co) ona
3. pád (komu, čemu) jí, ní
4. pád (koho, co) ji, ni
5. pád (oslovujeme, voláme)
6. pád (o kom, o čem)

Co je to že

spojkaEditovat

Věděl, že to udělá.

Jak se dá nahradit že

Podobné výrazy k synonymu v tom případě, žei v tom případě, že by.jestliže.jestliže však.jestliže, by.jestliže, pak (logická spojka)přece však.v každém případěv nejlepším případě

Jaký je slovní druh nýbrž

Spojka nýbrž „vyjadřuje platnost nějakého tvrzení místo jiného, které bylo popřeno v předcházející větě n. v předcházející části věty“. U spojky kdežto nemá PS.

Co je za slovní druh vždy

Pamatujte si tedy, že mezi příslovce patří také slova jako: doleva, doprava, dolů a dole, nahoru a nahoře, vlevo, vpravo, domů a doma, tady, zítra, včera, občas, někdy. často, vždy.

Jaké zájmeno je svému

Příklady: já, ty, on, ona, ono, my, vy, oni, ony, ona, se. Zájmena přivlastňovací určují, že někomu něco patří (např. MŮJ pes, JEHO taška). Příklady: můj, tvůj, jeho, její, náš, váš, jejich, svůj.

Jak se určuje ji a jí

Krátké shrnutí na závěrTvar ji používáme ve 4. pádu jednotného čísla.Tvar jí naopak ve všech ostatních pádech, nejčastěji ve 3. pádu.Tato pravidla platí také pro tvary ni a ní, které používáme po předložce.

Jak poznat jí jí

Ji × jí (ni × ní)

podoby ni a ní) se setkáváme poměrně často. Pravidla nám říkají, že krátká forma (ni, ji) se užívá pouze ve 4. pádě a ve všech ostatních je forma dlouhá (ní, jí).

Jak nahradit slovo ale

Aleale a avšak však nýbrž naproti tomu na druhé straně jenže.však ale avšak vždyť ovšem jistěleč leda ledaže jen vyjma než ale avšak však jenže než lov.nicméně přesto přece však ale přece avšak.

Co je to Protože

Spojky proto, že a protože jsou zde rozlišeny významově: „souvětí s korelativem proto, že je vždy toliko odpovědí na potenciální otázku po důvodu realizace děje (stavu), tedy na otázku proč k něčemu došlo. Souvětí se spojkou protože se užívá také tehdy, jestliže celé souvětí poskytuje novou informaci.

Jak nahradit spojku a

Poměr odporovací (a ne, a nikoliv, a přesto, a přece apod.) Spojení v poměru odporovacím lze někdy rozpoznat podle toho, že se spojka a dá nahradit některou ze spojek odporovacích –⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ale, avšak, však: Snažil se, a neuspěl. Občas drkotá zuby, a rýmu nedostane.