Co jedí Achatiny?

Jak se starat o Achatinu

Šneci mají rádi vysokou vlhkost (až 90 %) a teplotu kolem 28 stupňů. To jim v bytě zajistíte velmi snadno. Zpočátku je můžete chovat v plastovém boxu s dírkami na vzduch či se síťkou místo poklopu, později je vhodné pořídit si skleněné terárium. Pro dva exempláře počítejte s minimální velikostí 30 x 50 cm.
Archiv

Co nesmi jíst šnek

Většina chovatelů se shoduje, že jejich oblovky moc nepřijímají ovoce, přesto příležitostně se může plžům nabídnout a uvidí se, co jim chutná nejvíce. Vyvarujte se citrusům, jelikož odvápňují. Ke správnému růstu oblovkám nesmí v potravě chybět dostatek vápníku, aby mohly budovat svou ulitu.
Archiv

Jak poznat smrt šneka

Tak pozná se to tak, že se šnek nepohybuje, je například víčkem nahoru. Jasnější situace ještě nastává pokud se šnek nehýbe a má ještě k tomu otevřené víčko. Hlavní rozhodnutí ovšem učiňte tak, že šneka vydáte z akvária a přičichnete k němu. Mrtví šnek totiž hrooooooozně smrdí.

Jak chovat Achatinu

Achatiny vyhledávají vlhko (80 – 90 %), takže by se jim terária měla pravidelně rosit vodou. Ne však tolik, aby jim půda plesnivěla. Jako substrát do terária použijte lignocel nebo klasický rašelinový terarijní substrát, který seženete v každých chovatelských potřebách.
Archiv

Co se stane se Snekem kdyz mu praskne ulita

Rozbití ulity (při pádu se ulita může rozbít a pokud zranění není příliš vážné, samovolně se zahojí téměř kosmickou rychlostí, drobné nakřáplinky zmizí už tři dny po zranění. Achatina ale musí mít k dispozici sépiovou kost jako zdroj vápníku).

Jak dlouho vydrzi oblovka bez jidla

Šneci mohou vydržet bez potravy poměrně dlouhou dobu. Pokud ale vaše oblovka nežere už několik týdnů, je nad slunce jasné, že s ní není něco v pořádku. Zkuste oblovce dát do terária piškot – ty oblovky milují, pokropte ji vodou, oblovka by se měla probudit a sledujte, jestli opravdu nejí.

Kdo jí šneky

Existují ryby, potravní specialisté, kteří se plži živí a dokáží rozkousnout jejich ulity. U nás se chovají třeba čtverzubci (Tetraodon apod.). Nevýhoda je ovšem v tom, že jsou to dravci a nelze je umístit do společenského akvária. Poté co sežerou plže, pustí se do ostatních živočichů.

Jak probudit šneka

Ve skleněném teráriu je ideální jim přitápět žárovkou. V zimním období by vás nemělo překvapit, že se oblovka stáhne do ulity, ucpe ji a ponoří se třeba na měsíc do zimního spánku. Stejně jak rychle dokáže usnout, tak se i sama umí rychle probudit.

Proč šnek pění

Slimáčí tělo je totiž výrazně asymetrické a nejzřetelněji to vynikne právě při páření, kde se z pravé strany hlavy plže vynoří penis. A právě tato asymetrie stojí i za synchronizovaným otáčením se obou slimáků proti směru hodinových ručiček.

Jak poznat že je Oblovka mrtvá

Oblovka se nehýbe. Může být víčkem nahoru. Nejpřesněji to poznáte, pokud si ke šnekovi přičichnete. Pokud je šnek mrtvý, hodně smrdí.

Jak dlouho žije Oblovka

Oblovka žravá patří mezi největší suchozemské plže. Její ulita dorůstá délky až 20 cm, průměrně však kolem 12 cm. Váha se pohybuje kolem 150 g, maximálně do 300 g. Dožívá se 5 – 20 let, v zajetí i 23 let.

Jak poznat že je oblovka mrtvá

Oblovka se nehýbe. Může být víčkem nahoru. Nejpřesněji to poznáte, pokud si ke šnekovi přičichnete. Pokud je šnek mrtvý, hodně smrdí.

Co jedí hlemýždi

Hlemýžď je býložravec. Živí se rostlinami, které ukusuje pomocí raduly, denně zkonzumuje tolik potravy, kolik sám váží. Dokáže trávit celulózu.

Jak dlouho vydrží šnek bez jídla

Ještě by měli mít k dispozici sépiovou kost či mletý vápenec, ten potřebují na tvorbu ulity,“ uvedl milovník šneků. Bez potravy vydrží sami doma klidně týden či dva, tudíž vám je nemusí rodina či sousedka přes dovolenou chodit hlídat. Plži dokonce nepotřebují ani vodu, jelikož si ji berou přímo z potravy.

Co pije šnek

Co ještě k jídelníčku patří:sépivá kost , kvůli vápníku(je důležitý ke správné tvorbě ulity) a voda-šnek pije z kapek na stěně terária při rosení , ale taky získává vodu z potravy (salát atd..).

Jak dlouho žije šnek

V přírodě se dožívá přibližně šesti let, v zajetí až deseti až dvanácti. Vyskytuje se v křovinách a hájích, ale často i v zahradách.

Jak se páří šneci

pod pravým tykadlem je zřetelně vidět pohlavní otvor. Šneci se můžou pářit od několika minut až po několik hodin, někteří třeba i celý den. Vajíčka kladou od za 24 hodin až do několika týdnů. Poté se vajíčka vylíhnou a malí šnečci žijí od té doby samostatně (vylíhnou se zhruba za 2-4 týdny, záleží na druhu).

Jak dlouho žije oblovka

Oblovka žravá patří mezi největší suchozemské plže. Její ulita dorůstá délky až 20 cm, průměrně však kolem 12 cm. Váha se pohybuje kolem 150 g, maximálně do 300 g. Dožívá se 5 – 20 let, v zajetí i 23 let.

Co může jíst oblovka

Jako přirozená potrava slouží oblovkám v přírodě především plody přezrálého ovoce. V domácím chovu podáváme mango, meloun, jablka, banány, hrušky, salát, strouhanou mrkev nebo třeba okurku. Někteří chovatelé připravují i speciální kašičky. V létě navíc podáváme pampelišky.

Jak rychle roste hlemýžď

Mladí hlemýždi se líhnou zhruba za týden a poměrně rychle rostou.

Kdy sbírat hlemýždě

Někteří znalci tvrdí, že hlemýždě čili šneky lze konzumovat jen v době zimního spánku, od října do března, kdy jsou jejich ulity uzavřeny vápennou stěnou. Jiní znalci zase prohlašují, že se mají sbírat od půlky května do půlky června, zvláště po dešti, tehdy jsou prý nejchutnější.

Kdo žere šneky

Kromě čterzubců požírají plže i větší druhy cichlid – např. skaláry (Pterophyllum) a to tak, že je vytrhnou z ulity nebo vrubozobci paví (Astronotus ocellatus), kteří je pojídají celé. Dalším dobrým likvidátorem plžů je Botia macracanthus – mřenka nebo také sekavka nádherná (= m.

Co vidí šnek

Jak plži vidí Měkkýši (vyjma hlavonožců) mají velmi jednoduché světločivné orgány, pro plže ("šneky") jsou typická miskovitá očka. U stopkookých (Stylommatophora; naši suchozemští plži) jsou párová, umístěná na horním páru zatažitelných tykadel; u spodnookých (Basommatophora; např.

Co proti Hlemyzdum

Hlemýždě odpuzuje například cibule, česnek, šalvěj, fenykl a také kofein, která je pro ně nebezpečný. Toho lze využít k ochraně citlivých rostlin jejich posypáním kávovou sedlinou.

Co zere hlemýžď

Hlemýžď je býložravec. Živí se rostlinami, které ukusuje pomocí raduly, denně zkonzumuje tolik potravy, kolik sám váží. Dokáže trávit celulózu.