Co jíst po střevní viroze?

Co jíst po střevních potížích

Co jíst při střevní chřipce I když nemáte chuť, nezapomínejte ani na jídlo. Ideální jsou lehce stravitelné pokrmy, jako je dušená rýže, dušená mrkev, suchary či piškoty. Vyhněte se tučným, smaženým a těžko stravitelným jídlům, a to i několik dní po odeznění obtíží.
Archiv

Jak dlouho trvá střevní viróza

Jak dlouho trvá střevní chřipka

Doba trvání střevní chřipky je individuální, zpravidla je to 1-7 dní.
Archiv

Jakou polevku při střevní chřipce

Když akutní potíže odezní, je možné přidat například libovou šunku, vývar z hovězího či kuřecího masa a zeleniny (z jeho hladiny odstraňte tuk), krůtí či kuřecí maso nebo tresku dušenou s bylinkami na vodě (bez tuku), přidejte dušenou kořenovou zeleninu či cuketu.
Archiv

Co pomáhá na střevní potíže

Když vás průjem a bolest břicha zastihne v nejméně vhodné situaci, jedinou starostí je, jak se zbavit průjmu. Cílem je řídkou a častou stolici nejen zastavit, ale také se zbavit původce zažívacích potíží a obnovit správnou rovnováhu střevní mikroflóry. K tomu použijte léky na průjem a probiotika.

Jaké jídlo po zvracení

Co jíst a pít při zvracení

Pokud vám rohlíky a křupky nedělají zle, pomalu zařaďte nemastná jídla a konzumujte je v malých dávkách. Nejlépe se snáší nemastné ovesné a bramborové kaše, vařená mrkev, libové kuřecí maso, nemastné vývary a klasika v podobě dětských piškotů, banánů a rýže.

Co jíst a pít po zvracení

Po epizodě zvracení obnovujte příjem tekutin po lžičkách (slabý černý čaj, voda, bujon), množství tekutin postupně přidávejte, následně vyzkoušejte sníst malé množství suchého staršího rohlíku, sucharů. Možné je vyzkoušet popíjet po lžičkách vychlazenou Coca-colu.

Co pít při průjmu

Doporučuje se vypít zhruba 2 litry tekutin denně, nejlépe po malých doušcích. Vhodné jsou neperlivá voda, neperlivá minerálka, neslazený vlažný černý čaj nebo bylinkové nálevy, nejlépe heřmánkový, mátový, zázvorový nebo fenyklový. Vyhýbáme se kofeinu, alkoholu a nápojům s mlékem.

Kdy je průjem infekční

Akutní průjem má nejčastěji infekční příčinu vyvolávajícími patogeny mohou být bakterie (salmonely, kampylobaker, E. Coli), viry (adenoviry, rotaviry) nebo parazité. Mezi další příčiny průjmu patří dobře známé dietní chyby, jako je konzumace příliš tučných, smažených, kořeněných nebo nezvyklých jídel nebo přejídání se.

Co k snidani při průjmu

Při průjmu a zvracení jsou nevhodná zejm. mastná jídla, včetně čokolády a plněných oplatek. Vyvarujeme se podávání omáček, zejména smetanových. Vhodné potraviny jsou mrkev nebo rýže, bramborová kaše, suché těstoviny, ovesné vločky (u kojenců mrkvový, rýžový odvar, i odvar z vloček), banán, borůvky, strouhaná jablka.

Jak uklidnit střeva

Pro správné trávení můžete využít i koření, jako například anýz, bazalku, oregano, kopr, kmín nebo majoránku. Nezapomínejte také na pravidelný pohyb, který pomáhá rozhýbat střevní peristaltiku.

Co je dobré na uklidnění žaludku

Konzumujte nejlépe lehce tepelně upravenou zeleninu – žaludek uklidní například cuketa a mrkev. Vhodná je také vařená rýže, dušené a vařené maso a masové vývary. Rozhodně se vyhněte smažení, uzení i fritování! Takto upravené jídlo je těžko stravitelné a významně zatěžuje trávicí trakt.

Co jíst 3 dny po zvracení

Vhodné potraviny jsou mrkev nebo rýže, bramborová kaše, suché těstoviny, ovesné vločky (u kojenců mrkvový, rýžový odvar, i odvar z vloček), banán, borůvky, strouhaná jablka.

Jaký banán na průjem

Banány, které jsou rovněž bohatým zdrojem draslíku, jsou i velmi vhodnou potravou při průjmech. Pozitivní účinky při žaludeční nevolnosti však mají jen zralé žluté banány, zelené jsou naopak při potížích se žaludkem nevhodné, protože jsou hůře stravitelné a způsobují plynatost.

Jak doplnit energii při průjmu

Brambory jsou při průjmech rovněž velmi vhodnou potravinou. Jsou lehce stravitelné, podporují správné trávení a jejich sacharidy dodají tělu potřebnou energii.

Co jíst a nejíst při průjmu

Vyhněte se tučným a kořeněným jídlům

Rozhodně není vhodné sahat po smažených jídlech nebo majonéze a živočišných tucích. Kořeněná jídla by mohla vaše zažívání ještě více podráždit.

Co jíst a Nejist při průjmu

Při průjmu a zvracení jsou nevhodná zejm. mastná jídla, včetně čokolády a plněných oplatek. Vyvarujeme se podávání omáček, zejména smetanových. Vhodné potraviny jsou mrkev nebo rýže, bramborová kaše, suché těstoviny, ovesné vločky (u kojenců mrkvový, rýžový odvar, i odvar z vloček), banán, borůvky, strouhaná jablka.

Jak vyčistit žaludek a střeva

K pročištění střev je důležité dodržovat pitný režim. Zcela vyhovující je čistá voda, která pomůže s odplavením škodlivých látek z těla a přispěje k dobrému fungování trávicího systému. Je však nutné za den vypít 10 – 12 sklenic vody. Kromě vody můžete využít i čerstvé zeleninové nebo ovocné šťávy.

Co škodí střevům

Podle Kohouta si bakterie ve střevech lidé ničí zejména sterilní stravou, různými chemickými konzervanty nebo antibiotiky.

Proč je Coca Cola dobrá na žaludek

S jídlem se kyselina v žaludku spotřebovává. "Pokud je jí přechodný nedostatek, například po těžším, tučném jídle nebo také po nedostatečně tepelně upraveném, zkaženém či infikovaném jídle, Coca-Cola působí jako digestivum. Zlepší a urychlí odchod potravy ze žaludku.

Jak uklidnit průjem

Černý čaj

Většina z nás ví, že černý čaj je na průjem skoro zázračný. Nezapomeňte, že nejlepší je ho pít neslazený a popíjet průběžně celý den. Jedna z babských rad říká, že při průjmu by vám měl pomoci osolený černý čaj. Konzumujte ho po lžičkách každých několik minut.

Co Nejist a Nepit při průjmu

Jaká je první pomoc při cestovatelském průjmuDodržujte pitný režim!Vhodné jsou neperlivé minerální vody, rýžový odvar, mrkvový odvar nebo čaj.Mezi nevhodné nápoje patří zejména káva, alkohol, mléko, neředěné džusy a nápoje sycené oxidem uhličitým.

Co je lepsi Endiaron nebo cerne uhli

V evropských zemích většinou způsobují průjmy viry a s těmi si neporadí živočišné uhlí, ale pomůže Endiaron. „Na dovolenou do našich zeměpisných šířek doporučuji Endiaron, který působí přímo ve střevě. Užívá se třikrát denně jedna tableta dospělým, třikrát denně půl tablety dětem od dvaceti do čtyřiceti kilogramů.

Jak poznat infekční průjem

Změna zbarvení stolice (zelený průjem, žlutý průjem) Hlen nebo krev ve stolici. Nevolnost, zvracení Zvýšená teplota, horečka a zimnice – zpravidla upozorňuje na infekční původ průjmu.

Jaké pečivo při průjmu

Doporučuje se konzumovat bílé pečivo – rohlíky, bagety, toustový chléb. Celozrnnému pečivu se naopak vyhýbejte. Vyřaďte z jídelníčku mléko a mléčné výrobky. Doporučují se potraviny bohaté na draslík a sodík, jako je rybí nebo kuřecí maso, brambory nebo mrkev.

Jak zpevnit stolici

Rýže je skvělým pomocníkem při průjmovém onemocnění. Nezatěžuje trávení, je vhodná při průjmu i následném zotavování v době, kdy si střeva musí znovu zvyknout na příjem potravy. Také má odvodňující účinek, takže dokáže stolici rychle zahustit. Uvařte bílou rýži doměkka, nesolte ji, ani nepoužívejte jiné koření.